Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu

Czym, po czym i jak jeździmy

Czy uważasz że komunikacja autobusowa w Porębie funkcjonuje dobrze?

Tak
14
22%
Nie
43
66%
Nie mam zdania
8
12%

Liczba głosów: 65

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: ZKM Zawiercie: Nowy rozkład jazdy linii nr 2

Post autor: PREZES » 04.03.2013, 19:12

BLIZZARD01 pisze:PANIE ADAMIE I POZOSTALI...choć nie jestem osobą, do której adresowany był poprzedni post, to chciałbym zwrócić uwagę na kilka kwestii...

Po pierwsze, w zakłądzie w którym pracuje kilkadziesiąt osób, chyba nie jeden człowiek odpowiada za rozkłady jazdy. Stąd poprzedni post wydaje się być co najmniej...nie na mniejscu
.
Zapytałem tylko grzecznie (nie atakowałem nikogo ) z racji tego, iż wiem że Pan Włodzimierz pełni ważne stanowisko w ZKM i przypuszczałem, że mógł być jednym z osób układających owy rozkład jazdy - ale mogę się mylić.

Po drugie:
BLIZZARD01 pisze:.. że miasto Poręba tnie koszty i jak wszędzie szuka oszczędności. Między innymi - w częstotliwości jeżdżących autobusów, za które trzeba płacić. Więc ewentualne zapytania osób niekorzystających z internetu powinny paść w stronę innych osób, aniżeli w poprzednim poście.
Rozumiem, że jest kryzys i wszyscy szukają oszczędności, gdzie się tylko da.

Na koniec jeszcze jedno.. przejrzałem sobie strone internetową ZKM Zawiercie i napisane jest tam m.in. że były prowadzone konsultacje społeczne dotyczące owej sprawy. W dniu jutrzejszym z chęcią zadzwonie do ZKMu i zapytam gdzie, kiedy i z kim były prowadzone owe konsultacje. Na pewno jak się coś wiecej doiem niezwłocznie przekaże to na forum.
"Racja jest jak dupa... każdy ma swoją"
Józef Piłsudski

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu

Post autor: PREZES » 04.03.2013, 19:22

Pytanie mam do administratora :) czy da się połaczyć posty tutaj pisane z tym postem na ogólnym:

viewtopic.php?f=35&t=3729&p=30608#p30608 ?

Tam też była prowadzona rozmowa na temat nowego rozkładu jazdy ZKM i szkoda pisać w tym samym temacie w dwóch innych rozdziałach dwa razy to samo.
Nie chciałbym też być posądzony o pomówienia osób pracujących w ZKM, bo temat zmian rozkładu jazdy chyba nie będzie dotyczyć tylko jednej x-Osoby. :)
Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 04.03.2013, 19:58

Zrobione ;)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

zbyszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zbyszko » 04.03.2013, 22:16

Jeszcze raz apeluję o przywrócenie tego samochodu o godz. 6.55, który zabierał też ludzi z Krzemiendy i Dziechciarzy i był zawsze zapełniony. Ten samochód co ma być o 6.35 z pod Polo nie zabiera ludzi z Dziechciarzy i Krzemiendy a następny jest dopiero szkolny o godz. 7.25. Gdzie ta konsultacja społeczna, zabiera się ten najbardziej chodliwy autobus. Znów nie idzie się ludziom na rękę tylko się im utrudnia.

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 04.03.2013, 22:21

Jak gmina zapłaci ZKM to może i autobusy wrócą :)

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: ZKM Zawiercie: Nowy rozkład jazdy linii nr 2

Post autor: Avalon » 04.03.2013, 22:39

PREZES pisze:
Zapytałem tylko grzecznie (nie atakowałem nikogo ) z racji tego, iż wiem że Pan Włodzimierz pełni ważne stanowisko w ZKM i przypuszczałem, że mógł być jednym z osób układających owy rozkład jazdy - ale mogę się mylić

Na koniec jeszcze jedno.. przejrzałem sobie strone internetową ZKM Zawiercie i napisane jest tam m.in. że były prowadzone konsultacje społeczne dotyczące owej sprawy. W dniu jutrzejszym z chęcią zadzwonie do ZKMu i zapytam gdzie, kiedy i z kim były prowadzone owe konsultacje. Na pewno jak się coś wiecej doiem niezwłocznie przekaże to na forum.
W właściwościach dokumentu, jakim jest rozkład jazdy, widnieje nazwisko Rok (jeździ autobusami), więc można śmiało twierdzić, że on jest głównym autorem zmian.
Co do konsultacji, taką samą odpowiedź otrzymała dzisiaj rano jedna pani, która z przystanku dzwoniła w tej sprawie: "Konsultacje były prowadzone na stronie MZK"
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 05.03.2013, 22:01

Witam ponownie.

Dziś wieczorem wychodząc ze swojego bloku na ul.Przemysłowej zauważyłem nad ścianą z domofonem przyklejoną kartke z wydrukowanym "uaktualnionym" rozkładem jazdy autobusów "2" :shock:

Z tego rozkładu wynika, że rano są autobusy o takich godzinach z pod POLO:
...5,50 ;6,22 ; 6,40 ; 7,15 ; 7.36 ; 8,08 ; 8,48 reszta jest raczej bez zmian.

Czy to była jakas akcja ZKMu z rozklejaniem tego rozkładu. (wierze, że kierowcy nie rozklejali tego rozkładu społecznie lub w ramach nadgodzin?)
Ponieważ na stornie internetowej ZKM Zawiercie nie ma ŻADNYCH informacji dotyczącej aktualizacji owego planu to zapytuje lepiej poinformowanych w tej sprawie by mnie uświadomili :roll: :D .

Jeśli poprawiony rozkład jest prawdziwy to mam rozumieć, że "pospolite ruszenie pasażerów" przyniosło skutek czy to tylko przypadek? :D

Pozdrawiam.
Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 05.03.2013, 22:07

Stawiam na to, że to sam Pan Rok rozwieszał.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 06.03.2013, 00:15

Zgadza się. Rozkład został znowu zmieniony - oto oryginalny plik, który dostaliśmy od KZM:
:arrow: pliki/skrocony_rozklad_jazdy_linii_nr_2 ... 3.2013.doc
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Aleksander
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Aleksander » 06.03.2013, 15:41

Avalon pisze:Stawiam na to, że to sam Pan Rok rozwieszał.
Potwierdzam, to on rozwiesił te rozkłady :D Jak dla mnie bardzo dobre posuniecie.

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 06.03.2013, 16:33

Myślę, że to dobra inicjatywa z tym rozklejeniem rozkładu jazdy.
Lepiej przeczytać taki rozkład wcześniej na drzwiach bloku niż iść na przystanek i tam dopiero się dowiadywać o zmianie kursowania autobusów.

Wierzę również iż teraz pasażerowie będą zadowoleni z poprawionej rozpiski ZKM :) .
Józef Piłsudski

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 06.03.2013, 20:08

ZKM dokonało "konsultacjii społecznych", lepiej późno niż w ogóle. Może również do UM Poręba dotarło pismo zaczynające się od " uprzejmie informuję" no i Urząd też zadziałał w tym kierunku. Liczy się że są efekty i nasza młodzież będzie dojeżdżać do szkól w cywilizowany sposób, a nie w tłoku.
Rozwieszanie rozkładu, poieram, dobry pomysł.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 07.03.2013, 12:35

Jakie konsultacje? z kim?
Pewnie duzo ludzi dzwoniło z pretensjami o te polikwidowane kursy i poszli po rozum do głowy.

jima
Nowicjusz

Post autor: jima » 07.03.2013, 21:16

śmiech na sali po prostu.. rozkład był zły to zrobili jeszcze gorszy!! jazda nie ekonomiczna? a o ludziach ktoś pomyślał? jeden autobus który zalicza Siewierz + Porębe rano zaworząc młodzież do szkoł bo drugi został zrobiony tylko do DWORCA! czy to jest normalne? jak inni mają się do niej dostać? a do Huty czy Przychodni? jechać 2 wysiasc na centrum wsiąść w 0 i stracić 6 zł w jedną strone..

Grzegorz_33_33
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Grzegorz_33_33 » 08.03.2013, 13:58

jima pisze: a do Huty czy Przychodni? jechać 2 wysiasc na centrum wsiąść w 0 i stracić 6 zł w jedną strone..
Oj, oj... Mieszkałem w Krakiwie 5 lat i czasem, aby z punktu A dostać się do punktu B trzeba było i dwóch przesiadek. W rejonie jednego miasta. Więc nie przesadzajcie, jasne, że wygodniej jechać bez przesiadek, ale bez przesady

ODPOWIEDZ