Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu

Czym, po czym i jak jeździmy

Czy uważasz że komunikacja autobusowa w Porębie funkcjonuje dobrze?

Tak
14
22%
Nie
43
66%
Nie mam zdania
8
12%

Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Likwidacja linii nr 2

Post autor: Avalon » 24.01.2015, 08:12

Dyskusja odbiega od tematu. Tutaj mamy dyskutować o likwidacji autobusów, a od reszty jest http://www.e-poreba.pl/viewtopic.php?f= ... 665#p33665
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Godfather
Nowicjusz

Re: Likwidacja linii nr 2

Post autor: Godfather » 25.01.2015, 00:37

mieszko pisze:pracownicy UM to inna bajka. Radni niech cześć pieniędzy oddadzą na rzecz długów.

nie porównujmy długów gminy do zakupów piwa. które do życia nie jest potrzebne.
Jeśli możesz to proszę o rozwinięcie myśli. Bez obrazy ale nie kumam o co chodzi :)

xsunrise
Nowicjusz

Re: Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu

Post autor: xsunrise » 27.01.2015, 21:12

Obejrzałam właśnie nowy rozkład i nie widzę w nim Siewierza... Czy coś mi umknęło czy linia nr 2 nie będzie już jeździć do Siewierza?

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 28.01.2015, 07:42

Masakra tak mogę w skrócie to nazwać.Poręba moim skromnym zdaniem zaczyna się cofać.Jeszcze niech oświetlenie to co jest wył.Jak można uderzać z oszczędnościami w Autobus.Czy nowy Burmistrz wychodzi z założenia ze każdy auto ma???Co z dziećmi jeżdżącymi do szkoły i ludźmi dojeżdżającymi do pracy,którzy nie posiadają własnego środka komunikacji.Może najpierw oszczędności poczynić od UM jako przykład a nie od zwykłych ludzi.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

xsunrise
Nowicjusz

Post autor: xsunrise » 28.01.2015, 08:01

Zgadzam się i nie popieram takich oszczędności. Dojeżdżam do pracy do Siewierza autobusem i nie wiem jak to teraz będzie. Z Poręby robi się już totalna wieś. Głosowałam na Pana Spyrę ale teraz jestem bardzo rozczarowana :(

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.01.2015, 08:26

Komu nie pasuje rozkład, niechaj zwolni się z pracy ,lub zaniecha nauki.To mówiłem ja Burmistrz.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.01.2015, 08:27

Żenada Panie Spyra.

trust
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: trust » 28.01.2015, 08:37

Niestety ludzie tak mocno opowiedzieli się za zmianą gospodarza w imię oszczędności i spłacania długów które tak naprawdę nikomu nie przeszkadzały więc teraz mieszkańcy muszą się poświęcić i dla wspólnego dobra chodzić do Zawiercia na nogach :)

dior0000
Nowicjusz

Post autor: dior0000 » 28.01.2015, 09:34

Słyszałem opinię, że to co teraz dzieje się w Porębie to wina byłego burmistrza p.Śliwy - zgadza się, ale p.Spyra startując w wyborach liczył się z tym jaka jest sytuacja finansowa miasta i powinien przestać zachowywać się jak zadąsane dziecko i zacząć się zachowywać jak dorosły odpowiedzialny facet. Zaczynanie oszczędności od rezygnacji z służbowego telefonu /w czasach gdzie za 60 zł miesięcznie rozmawia się z wszystkimi za darmo/to żenada, zaczynanie oszczędności od obcięcia dotacji na sport w naszej wiosce czy teraz obcięcie dotacji na ZKM -to już strzał w kolano.Gdzie oszczędności w UM Poręba- likwidacja zbędnych stanowisk,w MPGKM gdzie prezes zarabia 10.000zł? Mam tylko cichą nadzieję, że w miejsce autobusów ZKM będą jeździły prywatne busy, ponieważ na to , że burmistrz zmieni swoją decyzję nie ma na co liczyć, ma przecież tak kompetentnego doradcę/ cytat z forum Poręba: No i poznaliśmy wreszcie Panią Pełnomocnik. Przedstawiła swoje doświadczenie zawodowe ze szczególnym uwzględnieniem pracy w Radzie Nadzorczej Siemianowickiej spółki wodociągowej Aqua Sprint. Zapomniała tylko dodać, że rada nadzorcza , w której pełniła funkcję została rozwiązana z mocy prawa za naruszenie przepisów ustawy "kominowej" i działanie na szkodę spółki , po kontroli NIK przeprowadzonej w Aqua Sprint w 2011r. Rada Nadzorcza , której Pani Pełnomocnik była członkiem przyznała Zarządowi nagrody roczne i doprowadziła do ich wypłacenia w wysokości 33000,00 zł i 19 000,00 zł mimo ,że członkowie zarządu pracowali zaledwie 3 miesiące i nagroda im nie przysługiwała. Dodatkowo rada nadzorcza zawarła z członkami zarządu umowy o pracę sprzeczne z przepisami ustawy kominowej wprowadzając zapisy o tajności jej postanowień( ciekawe dlaczego, co w nich było tak tajemniczego?)
Całość wystąpienia NIK poniżej.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 9003,d.d24

Nawet kolega partyjny Prezydent Guzy nie miał wyjścia , rada nadzorcza została rozwiązana a Pani Pełnomocnik straciła funkcję. W tym samym czasie została Pani usunięta z Rady Nadzorczej Czeladzkiego TBS. No cóż ciężar "kompetencji "Pani Pełnomocnik chyba przygniecie biedną Porębę./

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 28.01.2015, 17:44

Jestem za oszczędnościami ale to, do czego Burmistrz posuwa się to można nazwać przesadą. Nie takie oszczędności, my wyborcy mieliśmy na myśli. Mam tylko nadzieję, że Burmistrz czyta te wpisy i prędzej czy później wyciągnie wnioski. Choć mam nadzieję, że prędzej. Panie Burmistrzu liczymy na oszczędności w UM i podległych Panu spółkach. Jeśli Pan ma obniżoną pensję proszę również obniżyć pensję zarządzającym spółkami MPGKiM i MPKW. Raczej nie wypada aby podlegli Panu ludzie zarabiali więcej :roll: . Ponadto proszę w końcu przyjrzeć się pracy w UM.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 28.01.2015, 19:24

mandarynka3 a skąd wiesz, że się nie przygląda? Nowe władze są od 2 miesięcy i trudno, żeby już w pierwszych dniach urzędowanie burmistrz zwalniał ludzi z UM jak leci. Pominę to, że pewnie wszyscy w UM są na stałych umowach, więc obowiązuje trzymiesięczne wypowiedzenie, ale takie bezmyślne zwolnienia mogą doprowadzić do paraliżu UM, choćby przez L4 pracowników którzy będą się obawiali o swoją posadę. Przykładem może być były burmistrz, który jak słyszałem jest na zwolnieniu lekarskim z powodu depresji -pewnie fake, ale wiadomo to? Wszyscy najeżdżają na likwidację kursów, ale czy ktoś się w ogóle orientuje ile wyniosą oszczędności z tego powodu, a ile z ewentualnych redukcji etatów? Podejrzewam, że jednak więcej miastu da oszczędności częściowa likwidacja kursów. Burmistrz, mam nadzieję, szuka wszędzie pieniędzy, więc może do zwolnień w UM też dojdzie.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

mieszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszko » 28.01.2015, 20:34

Avalon. zwolnienia to co to za rozwiązanie? Widziałeś zwolnienie lekarskie "L4" byłego burmistrza? A tak to wogóle to ile się burmistrz będzie przyglądał pracy UM i spółką podlegającym? 2 czy 4 lata? i po kadencji znów zaczną obiecywać? że teraz już wiedzą co i jak? był radnym i wychodzi że nic nie wie. przez 4 lata żadnego doświadczenia/ rozeznania?

Godfather
Nowicjusz

Post autor: Godfather » 28.01.2015, 21:02

Zaczynam odnosić wrażenie, że części ludziom nie chodzi o ogólną poprawę sytuacji Poręby poprzez takie czy inne działania Burmistrza, ale tylko i wyłącznie kiedy będą zwolnienia w UM, MPGKiM, MPWiK, szkołach i gdzie tylko można. Najwyraźniej jest żądza krwi. Kilkoro ofiar trzeba przywiązać do pręgierza i przykładnie wychłostać publicznie to naród się uspokoi.

dior0000
Nowicjusz

Post autor: dior0000 » 28.01.2015, 21:19

Godfather/ może sam boisz się o swój tyłek/ nie chodzi o przypadkowe głowy, uważam że nie może zarabiać prezes MPGKIM tysięcy złotych jeśli jego firma jest na granicy bankructwa , a jego pracownicy zarabiają 1500 zł. Gdyby prowadził własna prywatna firmę dawno by zbankrutował , a przede wszystkim nikt by u niego nie chciał pracować. A tak spółka miejska kasa od paru lat zgadza się na koncie , na koniec roku kredycik by budżet zamknąć na zero i git . Powracając do lini 2 to może p.Spyra tak jak dowoził ludzi na wybory będzie kursował z ludźmi do Zawiercia w godzinach między 9 , a 13. :D

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 29.01.2015, 11:51

Pozostaje jeszcze jedno pytanie,może ktoś ma w tym interes żeby 2 nie jezdziła ?

ODPOWIEDZ