Fotoradary

Czym, po czym i jak jeździmy
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 05.08.2008, 15:08

Ale to jest droga krajowa i tu chyba GDDKiA decyduje o tym kiedy i gdzie postawić sygnalizację. Z tego co pamiętam to ona jest w planach. Jak na razie z obietnic sie wywiązywali - ślamazarnie ale jednak :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 06.08.2008, 09:29

ale GDDKiA ot tak z dobrej woli raczej niczego nie załatwi w tym temacie dlatego bez monitu naszych lokalnych polityków raczej nie wpadliby na to. W ogóle czy widzieliście ile syfu jest na tej drodze? mam na myśli piach, gruz etc- wszystko to co spłynęło na drogę razem z wodą po niedawnej megaulewie... zapewne GDDKiA i tutaj 'nie zauwazy' problemu aż ktoś 'ważny' może jakiś radny?? :idea: nie zainteresuje urzędasów tym potencjalnie niebezpiecznym dla uczestników dróg problemie...
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Fotoradar w Porębie

Post autor: ulmysliwska » 21.09.2009, 20:50

Jako, że temat o monitoringu zszedł trochę na fotoradar postanowiłem założyć nowy temat. Co o tym myślicie ?
Fotoradar stacjonarny - tylko gdzie ? Zaczynając od terenu Zawiercia do Siewierza nie ma miejsca na takie rzeczy. Chyba :) Cały czas teren zabudowany, światła przy szkołach. Poza tym policja często suszy już w niebezpiecznych miejscach :wink:
Fotoradar przenośny - kto by go miał obsługiwać ? Poza tym gdzie by go można było ustawić ? Oprócz drogi głównej nie ma zbyt ruchliwych ulic w Porębie.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Fotoradar w Porębie

Post autor: klops » 21.09.2009, 23:39

uwazajcie z tym fotoradarem :wink: jak powstanie obwodnica oprocz mieszkancow malo kto pewnie bedzie ta droga jezdzil wiec moze to okazac sie bat na nas samych :wink:
a tak na powaznie, to fotoradar stacjonarny mija sie z celem- po 2 dniach kazdy bedzie wiedzial gdzie stoi a 200 metrow dalej i tak bedzie jechal "jak zwykle". jesli przenosny to ciagle musialby go ktos pilnowac bo jest za duzo wart, co moze sklonic kilku idiotow do aktu wandalizmu-nie raz juz czytalem o tym na necie. moim zdaniem w tym zakresie drogowka jest niezastapiona :idea: ale nie taka ktora siedzi gdziesz w niwkach z lornetka. wbrew pozorom koszty utrzymania nie mowiac juz o kupnie fotoradaru sa dosc wysokie a siciagalnosc mandatow jaka z tego jest to chyba wszyscy wiemy-bardzo szybko ulegaja przedawnieniu, sam mam chyba gdzies 2 niezaplacone i juz ic nie moga mi zrobic... lepsze jest chyba uswiadamianie dzieci juz w szkolnym wieku o ewentualnych skutkach szybkiej jazdy. podsumowujac: jestem przeciw.
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Bartosz_Romanek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Bartosz_Romanek » 22.09.2009, 10:45

Zrozumcie w końcu ze celem ruchu drogowego jest szybkość! Celem jest jak najwyższa przepustowość. Na całym świecie dąży się do tego by spowodować aby miasta charakteryzowały się maksymalnym możliwym przepływem.W celu powyższego buduję się skrzyżowania bezkolizyjne, kładki dla pieszych, ustanawia się "falę" na skrzyżowaniach z sygnalizacja świetlną. A u nas jak to zwyczajowo bywa dąży się do tego aby maksymalnie spowolnić ruch. Zamiast dążyć do poprawy bezpieczeństwa jazdy ustawia się znaki ograniczające prędkość. Niedawno czytałem o pomyśle pewnego posła SLD aby w miastach wprowadzić ograniczenie prędkości do 40km/h! Oczywiście to jest sposób- zamiast popracować nad infrastruktura nakażmy jeździć wszystkim 20km/h- będzie bezpieczniej!
Fotoradary często są przyczyna wypadków- jak dowiodły liczne testy, kierowcy niejednokrotnie zaczynają gwałtownie hamować widząc przed sobą fotoradar. A potem i tak przyspieszają... a swoją drogą ciekawe ile na ile fotoradarów jest obecnie "pokolorowanych sprejem".
Szanowny kolego- ludziom trzeba wpajać do głów ze należy jeździć bezpiecznie!- nie powoli!

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 22.09.2009, 12:24

Ja już wypowiadałem się na temat fotoradaru(może inaczej- sam poddałem ten temat dyskusji :) ).
Uważam, że nie chodzi tu o to, że my mieszkańcy Poręby będziemy wiedzieli gdzie on jest zlokalizowany i jadąc autem będziemy zwalniać a tylko "inni" będą się na niego łapać.
Zanim wybudują obwodnice potrwa to jeszcze parę dobrych lat, a w tym czasie miasto może mieć dodatkowe dochody.
Co chodzi o ściągalność z mandatów, teraz można to zrobić na kilka sposobów.
Po 1-wsze dostajesz od razu punkty karne, a po drugie mogą ci należną kwotę ściągnąć z rocznego rozliczenia podatkowego.

Fotoradar służy do "łapania"piratów drogowych", jeśli będziesz jechał przez Porębe w granicach dopuszczalnej prędkości żaden fotoradar zdjęcia Ci nie zrobi. Chyba że nagminnie łamiesz przepisy ruchu drogowego i ograniczenie ci "szaleństw" na drodze "psuje" twoje zapędy rajdowca.
Bartosz_Romanek pisze:... a swoją drogą ciekawe ile na ile fotoradarów jest obecnie "pokolorowanych sprejem". ..!
..
i tu drogi kolego Bartku, od razu kłania się właśnie potrzeba monitoringu, by wyeliminować takich "smyków", którzy nie mają nic do roboty i m.in. demolują miasto i "kolorują fotoradary".

Fotordar najlepiej byłoby ustawić w centrum miasta. Z tego co mi wiadomo takie właśnie urządzenie nie jest obsługiwane przez policje ale należy pod miasto.
Nadal podtrzymuje swoje zdanie na ten temat- FOTORADAR jest potrzebny.
"Racja jest jak dupa... każdy ma swoją"
Józef Piłsudski

Bartosz_Romanek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Bartosz_Romanek » 22.09.2009, 14:37

PREZES pisze: i tu drogi kolego Bartku, od razu kłania się właśnie potrzeba monitoringu, by wyeliminować takich "smyków", którzy nie mają nic do roboty i m.in. demolują miasto i "kolorują fotoradary".
masz racje- niezwykle logicznym jest montowanie kamer...do monitorowania bezpieczeństwa innych kamer :D

M'OSER
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: M'OSER » 27.09.2009, 23:34

Ludzie czy tak trudno zrozumieć że fotoradary montuje się tylko w miejscach niebezpiecznych tam gdzie mogą poskutkować poprawą bezpieczeństwa tzn przed skrzyżowaniami z drogami gdzie ruch jest dużo intensywniejszy niż każdej jednej drodze która w porębie przecina drogę 78. Dodatkowo zapytam czy w porębie jest potrzeba montowania takiego urządzenia? Wg. mnie nie ponieważ tak czy inaczej każdy kto jeździ trochę więcej to wie gdzie lubi stać policja tylko akurat ta wyposażona w radar ;) i chyba każdy zwalnia w tym miejscu to samo będzie jeśli postawimy fotoradar który w tym wypadku okaże się niczym innym jak chybioną inwestycją.

ODPOWIEDZ