Strona 1 z 1

Jak położyć płytki na tarasie

: 30.10.2012, 18:38
autor: pacman
Witam, niedawno zakupiłem płytki na taras. Na stronie producenta kafelek jest taki mały poradnik - układanie płytek. Chciałbym pozyskać jeszcze więcej informacji na ten temat. Mam wprawdzie małe doświadczenie w takich pracach, ale brakuje mi wprawy. Dlatego poszukuję jeszcze jakiś innych poradników z branży budowlanej - czy znacie jakieś strony z tego typu zagadnieniami? najlepiej w formie video.

Re: Jak położyć płytki na tarasie

: 31.10.2012, 09:33
autor: Marcin
Połozenie płytek na tarasach czy balkonach to nie lada wyczyn,wiadomo zmienne warunki klimatyczne.Przede wszystkim przed położeniem wykonac hydroizolację i nie ważne co powie fachowiec, upierać się przy swoim. Najważniejsze jest to aby używać dobrych materiałów,polecam Ceresit 17jest nie tanim klejem,ale wysokoelastycznym.Następnym sukcesem aby płytki nie odpadły po pierwszych mrozach to 100% kleju pod płytką.I na koniec po zafugowaniu (ja użyłem fugi cememtowej Mapei) która jest w miarę elastyczna,nie polecam fug epoxydowych,brak w nich elastyczności, należy fugi zaimpregnować,bo to w końcu jest tylko zaprawa cementowa.Do impregnacji użyłem produktu firmy HG. A propos chociaż dużo sprzedaje się kleju mapejowskiego to go nie polecam.

Re: Jak położyć płytki na tarasie

: 03.11.2012, 19:15
autor: erni
kej pod gresem nie może być na grzebień z tego co wiem. Tak jak pisze Marcin podstawa, to hydroizolacja. Na twoim miejscu na ten rok bym sobie odpuścił i zrobił jak wszystko będzie suche.

Re: Jak położyć płytki na tarasie

: 30.01.2014, 21:26
autor: michael
Też mam płytki Paradyż, tylko z innej kolekcji i ten poradnik na ich stronie mi wystarczył http://www.paradyz.com/porady/eksploata ... nie-plytek - w zasadzie to tylko takie małe przypomnienie bo mam już pewne doświadczenie w układaniu płytek. Moim zdaniem jeśli ktoś w ogóle tego nie robił, to lepiej sam niech się za to nie zabiera. Każdy poradnik to tylko teoria. Aby to dobrze wykonać samodzielnie należałoby mieć przy sobie fachowca, który podpowie co i jak. Według mnie lepiej kogoś zatrudnić do układania płytek - będzie to bardziej opłacalne. Kafelki trzeba kłaść umiejętnie, a osoba niedoświadczona może tylko narobić sobie strat.

Re: Jak położyć płytki na tarasie

: 31.01.2014, 15:59
autor: raflkita
michael niezły z Ciebie archeolog, myślę że płytki pacmana już się zdążyły porysować :)

Re: Jak położyć płytki na tarasie

: 03.02.2014, 16:58
autor: erni
nieprawda. Ciągle sprawdza czy się nie krzywią http://www.paradyz.com/download/cache/i ... danie2.jpg