PlayStation 2

Sprzęt audio/video, elektronika, komórki, itp.
Awatar użytkownika
Piotr Lato
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Kontakt:

PlayStation 2

Post autor: Piotr Lato » 31.01.2007, 13:37

Mam "pley'a" od niedawna i chciał bym sie doradzić co bardziej zorientowanych w tym temacie. Myślę nad przeróbką, konkretnie nas Ripper'em 3, może ktoś na forum ma ps2 przerobioną tym chipem?? Nie do końca jestem zorientowany co ten chip zmienia, może ktoś mi naświetli, a może nasunie jakiś inny pomysł. Wiecie gdzie można w Zawierciu przerobić konsole(??), jaki jest tego koszt?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 31.01.2007, 16:20

Przeróbka PS2 jest dosyc ryzykowna bo mozna sobie łatwo zwalić laser ale jesli robi to ktos doświadczony to nie powinno być problemów. O ile sie nie myle (nie wiem czy jeszcze przerabiaja) to w zawierciu na Starym Rynku, nie wiem nawet czy Gruby nie przerabia bo slyszalem ze tak ale pewny nie jestem.
Obrazek

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 31.01.2007, 19:05

Nie proponuje tego typu rozwiazania.
Jesli masz na gwarancji konsole to ja stracisz..
Duzo lepszym rozwiazaniem jest wg. mnie Swap Magic..
Ma ponad 1000 scrackowanych gier...
Sam korzystam z tego rozwiazania i jestem bardzo zadowolony..
Tutaj masz linka do jednej z aukcji Allegro..tez brałem u tego kolesia..:)

:arrow: http://www.allegro.pl/item159451611_swa ... 77004.html

Awatar użytkownika
Piotr Lato
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Kontakt:

Post autor: Piotr Lato » 01.02.2007, 06:18

Dobry pomysł, ale ja ps2 kupilem od kumpla(już po gwarancji),a poza tym ten program jest do wersji slim, a ja mam zwykla konsole tzn. grubszą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 01.02.2007, 15:50

Wpisz na allegro"swap magic".
Sa tam rowniez wersje do zwyklego grubaska..:)
Osobiście polecam..

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.02.2007, 14:20

Co do swapa to pamiętam, że kiedyś u kumpla były problemy z niektórymi grami a dokładniej filmikami w nich. Na swapie cieły się niemiłosiernie. Później kumpel zamontował sobie Ripera i wszystko śmigało. Niewątpliwym plusem Ripera jest fakt, że wkładamy płytkę i od razu śmiga, nie trzeba przekładać tak jak w Swapie.
Co do samej instalacji to jest średnio skomplikowana. Na necie można znaleźć pełno instrukcji wraz z fotkami itd. Konsoli nie musisz targać na stary rynek. Jeśli masz znajomych elektroników lub ludzi obytych z lutownicą ;) to powinni to spokojnie zrobić wg. instrukcji.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Piotr Lato
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Kontakt:

Post autor: Piotr Lato » 03.02.2007, 17:23

Chyba jednak kupie Ripper'a, cenowo jest droższy od Swap'a ale jak piszecie bardziej poręczniejszy.Cpt_Willard dlaczego piszesz na Stary Rynek?Ktoś tam instaluje takie rzeczy? Jeszcze jedna sprawa, co sądzicie o NETWORK ADAPTER?Jest sens wydawac na niego kase? Aha jakie płyty i jaki format plików jest w stanie obsłużyć Ripper?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.02.2007, 17:37

Co do Starego Rynku to ZiGi pisał, więc powtórzyłem za nim.
Co do formatów to musisz sobie poczytać w specyfikacji danego modelu. Wiem, że napewno jest kompatybilny wstecz tzn. da się odpalać na nim gry z PSone. O ile się nie mylę to też umożliwa oglądanie DIVX i płyt filmów DVD niezależnie od regionów (ale za to nie dam sobie nic uciąć :P )
Z Network Adapterem się nie spotkałem więc nie mogę się wypowedzieć na ten temat.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

ODPOWIEDZ