CB Radio - Krótkofalarstwo - radioamatorstwo

Sprzęt audio/video, elektronika, komórki, itp.
Awatar użytkownika
Henryk Mościbrodzki
Nowicjusz
Kontakt:

Re: CB Radio - Krótkofalarstwo - radioamatorstwo

Post autor: Henryk Mościbrodzki » 02.04.2010, 21:29

Polecam stronę -> Archiwum video - ATV - gdzie są do pobrania pliki programów telewizyjnych na tematy związane z krótkofalarstwem, a na stronie -> http://www.rbi.ampr.org/ można wysłuchać Radiowego Biuletynu Informacyjnego.
klops pisze:no wszystko fajnie tylko nazywanie tego sportem to chyba lekka przesada..ale to tylko moje zdanie. takie rzeczy jak szachy, czy brydż nie sa dla mnie sportem tylko zwykłymi grami logicznymi. teraz jeszcze krotkofalarstwo. za niedlugo spanie bedzie sportem?? :wink:
Proponuję obejrzenie wypowiedzi uczestników pierwszych zawodów HQ Polska 2009

andrzejsq
Nowicjusz

Re: Bazy CB w Porębie

Post autor: andrzejsq » 28.07.2010, 20:38

witam jak byście chcieli robić licencje krótkofalarską to można zrobić ją tu sp9krt albo tu sp9kjm

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Bazy CB w Porębie

Post autor: Matt » 30.07.2010, 08:13

Czasami zaglądam do tego tematu i zastanawiam się czy w dobie internetu chatów, komunikatorów, portali społecznościowych zabawa w CB i radiostacje ma jeszcze jakiś sens? Co sprawia, że nadal korzystacie z tego sprzętu? Czy to czysty sentyment czy coś więcej?
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

andrzejsq
Nowicjusz

Re: CB Radio - Krótkofalarstwo - radioamatorstwo

Post autor: andrzejsq » 08.08.2010, 00:28

Radio to nie tylko sentyment, krótkofalarstwo i cb radio istniało od dawna i będzie istnieć.Tyle że nic się nie propaguje tego hobby a przeciętny zjadacz chleba kojarzy cb radio -" a to to radio na mandaty" a krótkofalarstwo kojarzy z jakimiś wielkimi radiostacjami wojskowymi. cb radio miało swoje wzloty i upadki na początku w stanie wojennym PRL zabrał cały sprzęt i nie oddał potem lata 90 wielkie bum w Porębie było z 7 stacji stacjonarnych, następnie przyszło milenium i telefony GSM i ponownie radia poszły do piwnicy . A teraz znowu mamy bum na radia, tyle że wszyscy nie wiedzą jak używać takie radio "przeważnie tylko nasłuchują gdzie jest suszarka zapominając o opcji TX " . Kiedyś znajomy przyniósł mi "radyjko" co by mu podłączyć do samochodu , jakie było jego zdziwienie jak zacząłem rozmowę w FM z jakimś Ukraincem padło wtedy " a to tak można??". A można wystarczy radio z FM i "5" i mamy Niemcy Austria byłe państwa ZSRR Gdańsk Szczecin a mając USB to cały świat. Kumpel z Zawiercia ma na koncie Nowom zelandie potwierdzoną kartą QSL a jaka to frajda porozmawiać z jakimś polskim misjonarzem w Afryce. A co do krótkofalarstwa to inna bajka wszystko zalegalizowane " zezwolenia pozwolenia licencje moce dzienniki stacji " ale za to możliwości znacznie większe łączności po całym świecie ,satelitarne z stacją kosmiczną ISS z promami niestety już nie bo idą na złom no i zawody . A poza tym ciekawi ludzie.

ODPOWIEDZ