Nadchodzące premiery

Dział kinomaniaków - wszystko o filmach
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Nadchodzące premiery

Post autor: Matt » 09.11.2004, 22:32

Dla niecierpliwych zamieszczam link do najnowszego oficjalnego trailera III części Gwiezdnych Wojen :wink: Film wchodzi do kin 19 maja 2005 :arrow: ŚCIĄGNIJ Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę się już doczekać 8)
Ostatnio zmieniony 03.01.2005, 02:21 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 09.11.2004, 23:13

Mnie tam szczerze piszac nigdy nie pociagalo do obejrzenia Gwiezdnych wojen ale jak beda bardzo pochlebne recenzje to moze sie poqsze na seansik... :P

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 12.11.2004, 20:05

Mam nadzieję, że będzie to coś lepszego niż pierwsza część ze Słoikiem-słoikiem. Jak widziałem tego stwora to miałem ochotę rzucić w telewizor kapciami. Widziałem tylko plakat do najnowszej części i jest fajny :D. Ciekaw jestem czy Lucas nakręci następne epizody tzn. VII, VIII i IX.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 13.11.2004, 01:22

Słoik-słoik (dobre :wink: ) to jedna wielka pomyłka Lucasa. Chciał w ten sposób przyciągnąć dzieci do kin (rządza pieniądza) ale przez przypadek zniechęcił wiernych miłośników sagi :? Drugi raz tego błędu nie popełni mam nadzieję :)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 03.01.2005, 02:28

Obrazek
Pierwszy oficjalny trailer jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "WOJNA ŚWIATÓW" Stevena Spielberga: :arrow: LINK Premiera latem 2005. Zapowiada się ciekawie :shock: Po Bliskich Spotkaniach i E.T. nadszedł czas na kolejne arcydzieło Spielberga z kosmitami w tle :wink: Obym się nie mylił.

Obrazek
Już 17 czerwca w kinach "BATMAN BEGINS" Nolana (Memento). Oto trailer: :arrow: LINK Możliwe, że w końcu doczekamy mrocznej części opowieści o człowieku-nietoperzu.

Obrazek
"SIN CITY" Franka Millera i Roberta Rodrigueza (Desperado). W rolach głównych Bruce Willis, Elijah Wood, Benicio Del Toro, Josh Hartnett, Mickey Rourke :shock: :!: :arrow: LINK

Obrazek
A może polowanie na Diabła w "CONSTANTINE" z Keanu Reeves'em :?: :arrow: LINK Ale to dopiero za jakiś czas.

Obrazek
"RING 2" - to już druga część japońskiej trylogii horrorów made in USA. :arrow: LINK

Obrazek
I jeszcze coś dla najmłodszych: "CARS" z wytwórni PIXARA :arrow: LINK
Ostatnio zmieniony 08.02.2005, 14:32 przez Matt, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.01.2005, 10:14

Heh no to zapowiada się ciekawie. Najbardziej będę czekał na Wojnę Światów i SinCity a to z tego powodu, że jestem fanem książki i komksu :)
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 03.01.2005, 12:23

A to tylko niewielka część tego co czeka nas w tym roku :D Niebawem zamieszczę tu następne pozycje :wink:

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.01.2005, 19:14

No więc obejrzałem sobie Trailer do Wojny Światów i się trochę rozczarowałem bo tak właściwie to nie zobaczyłem nic :). No i martwi mnie przeniesienie akcji z początków XX w. na koniec XX ew. początek XXI. W książce akcja działa się na początku XX w. i właśnie na tym cała historia nabierała niesamowitego uroku i klimatu. No zobaczymy jak będzie bo po trailerze nie wiem wcale więcej na temat tego filmu :)
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 04.01.2005, 03:00

To dopiero perwszy trailer... następne będą obszerniejsze. Wcześniej też myślałem, że będzie tak jak w słynnej audycji radiowej początek XX wieku. Wierzę jednak, że S.S. nas nie zawiedzie :)

EDIT:

Po zastanowieniu się myślę, że to jednak dobry pomysł z przeniesieniem akcji Wojny Światów do XXI w. Przecież celem tamtej audycji w 1938r. było przedstawienie zdarzeń jakby NA ŻYWO. Miało to ludzi przestraszyć. Oczywiście Orson nie spodziewał się aż takiego efektu. Wtedy audycja ta doprowadziła do masowej histerii, ludzie wpadali w panikę - popełniali samobójstwa, zabijali swoje dzieci aby nie dostały się w ręce kosmitów, itd. Jasne, że tym razem nic podobnego się nie zdarzy ale to nadal ma być przedstawienie inwazji na Ziemię w obecnych czasach - tak jak to może wyglądać dzisiaj. Myślę, że jeśli film zostanie porządnie 'zrobiony' to może szokować nawet w kinie. Na to liczę 8)

Obrazek
Nie wiem dlaczego wcześniej nie dałem tego filmu :oops: "THE AVIATOR" Martina Scorsese. Może za tę rolę Leonardo w końcu dostanie swojego oscara... zobaczymy :arrow: LINK
Ostatnio zmieniony 08.02.2005, 14:37 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 04.01.2005, 17:01

Mnie chodziło o książkę :) H.G Wells'a z roku 1898. Na jej podstawie Orosn Wells (nie miał nic wspólnego z autorem książki) nadał audycję radiową. Tak właściwie zastanawiam się co Orson przedstawił w tej swojej audycji? No musiał dużo sobie wymyślić bo w książce jest dużo opisów np. opuszczonego Londynu, ale jak się ma to do USA to ja nie wiem ;). Zresztą ja patrzę na to pod tym kątem bo audycji nie miałem okazji słuchać więc nie wiem co było w niej zawarte. No i zastanawia mnie na podstawie czego tak właściwie Spielberg napisał scenariusz do filmu, książki czy audycji? Może obu?

Co do Herberta G. Wells'a to widać, że jego dzieła cieszą się powodzeniem wśród scenarzystów i reżyserów. Na podstawie jego książek "Wehikuł czasu"(1895), "Wyspa doktora Moreau"(1896), "Niewidzialny człowiek"(1897), "Wojna Światów"(1898) (W nawiasach podałem daty wydania książek). Jeśli ktoś lubi czytać to polecam :) jak na powieści S-F z końca XIX to książki są świetne.
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 04.01.2005, 17:24

To samo tyczy się książki, w której akcja toczy się u schyłku XIX w. Wychodzi na to, że ilekroć historia ta będzie 'odgrzewana' zawsze będzie adaptowana do czasów wspóczesnych. Tylko dzięki temu TO DZIAŁA na ludzi.

Przed chwilą znalazłem na necie ciekawy tekst odnośnie tej audycji:

"Wojna Światów, została wydana w 1898 roku, w czterdzieści lat przed inną wojną, o podobnej zresztą nazwie, podczas której Londyn ucierpiał rzeczywiste szkody, wyrządzone głównie przez latające machiny, który to wynalazek otrzymaliśmy, według powieści, "w prezencie" od przybyszów z sąsiedniej planety. Na niektórych angielskich stronach ciągle można znaleźć dość poważnie brzmiące opinie, że tamtej pamiętnej nocy 1938 roku na Ziemi miały miejsce prawdziwe odwiedziny Marsjan, natomiast audycja radiowa była tak naprawdę jedną wielką przykrywką."

:wink: :wink: :wink:

A tu jest scenariusz tej audycji (ang.) :arrow: LINK

Awatar użytkownika
Cymbalista
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Cymbalista » 05.01.2005, 20:38

Juz nie moge sie doczekac RING 2 :?
Jedynka zrobila na mie ogromne wrazenie, oczywiscie wersja amerykanska! O wersji japonskiej nawet nie ma co wspominac, gdyz uwazam iz nie do rasta do piet remakeowi amerykanskiemu i jest kompletnym dnem :cry: Amerykanie jednak potrafia stworzyc solidny klimat grozy.
Licze na to, ze druga odslona THE RING zafunduje nam podobna moc wrazen :twisted:
Było cymbalistów wielu.....................
"Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać"

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 06.01.2005, 01:39

Kurcze... nie miałem okazji obejrzeć ani jednej części z japońskiej wersji więc nie mogę jej ocenić :( Jestem jednak pewien, że dla większości z nas nie będzie ona taka dobra jak amerykańska (ale spotkałem i jej zwolenników). Dlaczego? Przychodzą mi do głowy dwa powody:

1. RINGU (jap.) był kręcony dla Japończyków i pod ich mentalność - na nas po prostu nie działa jak na nich. Oni boją się czego innego. Jest kilka horrorów z kraju kwitnącej wiśni, które są niemal identyczne pod względem klimatu i stylu.

2. Jesteśmy przyzwyczajeni do amerykańskich filmów grozy... do schematycznych tricków wykorzystywanych w Hollywood podczas 'robienia' horrorów (efekty specjalne, odpowiednio głośna muzyka, nagłe straszenie widza, gonitwy, itp). Wszystko to pojawia się w kółko od czasów Hitchcock'a. Nie mówię, że to coś złego... przynajmniej dopóki nas straszy :)

Teraz nasuwa się pytanie. Jaki będzie Ring 2 (US) skoro reżyserem jest nie kto inny jak Hideo Nakata - twórca wersji japońskiej :?: :?: Czy uda mu się przestraszyć nas tak jak swoich rodaków :?: :wink: :D Już nie mogę się doczekać :)

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.01.2005, 16:01

Obrazek
KINGDOM OF HEAVEN - Następna superprodukcja Ridleya Scotta. W rolach głównych Orlando Bloom, Jeremy Irons i Liam Neeson. Trailer za*ebisty :shock: Mam nadzieję, że twórca Gladiatora nas nie zawiedzie :arrow: LINK
Ostatnio zmieniony 08.02.2005, 14:35 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 08.02.2005, 14:12

UWAGA: Nowy plakat oraz trailer telewizyjny "WOJNY ŚWIATÓW" pokazany na Super Bowl w ostatnią niedzielę :!: :!: :!: :arrow: TUTAJ Trwa tylko 30 sekund ale to trzeba zobaczyć :shock: :shock: :shock: Do tej pory jestem w szoku. Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać premiery :lol: Dodaje też kilka bonusów, które dostałem od Paramount Pictures wraz z plakatem (mówię poważnie):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

-------------------------------------------------------------
Oto reszta nominowanych do Oscara za najlepszy film:
Obrazek
Marzyciel - :arrow: TRAILER

Obrazek
Za wszelką cenę - :arrow: TRAILER

Obrazek
Ray - :arrow: TRAILER

Obrazek
Bezdroża - :arrow: TRAILER

-------------------------------------------------------------
P.S. I jeszcze coś na później :wink: :
Obrazek
Hostage - z Brucem Willisem i Kevinem Pollakiem :arrow: TRAILER

Obrazek
The Interpreter - Nicole Kidman i Sean Penn :arrow: TRAILER

Obrazek
Assault on Precinct 13 - występują Ethan Hawke, Laurence Fishburne, John Leguizamo :arrow: TRAILER

Obrazek
The Jacket - z Adrienem Brodym i Keirą Knightley :arrow: TRAILER

Obrazek
Corpse Bride - Nowy film Tima Burtona na Halloween 2005, w roli głównej Johnny Depp :wink: Trailer :arrow: TUTAJ

Obrazek
I coś dla miłośników komiksów - nowy film: Fantastic Four. Trailer :arrow: TUTAJ
Ostatnio zmieniony 14.03.2005, 01:27 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ