Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: student » 25.11.2010, 16:58

Ja bym chciał spytać czy mozna zrobic coś ze śmieciem wielkogabarytowym :wink: ustawionym na skwerku, centralnie zaraz po wjeżdzie do Poręby na przeciwko dawnego biurowca starego zakładu? Konstrukcja z rurek tam stoi, kiedyś widziałem na zdjęciach jak były huczne pochody pierwszomajowe to tam się partia reklamowała teraz wpada mi toto w oko ile razy wjeżdzam lub wyjeżdzam z Poręby. Pewnie gdyby nie tak na widoku stało i w pełnym niestety oswietleniu to by się jacys chętni wywieżć na złom znależli i po szpetocie :D a tak... czy kupa rdzewiejących rurek jest potrzebna po coś, ? nawet baneru wyborczego nikt na tym nie wieszał. Jak potrzebne to może odmalować. A może by ktoś od zieleni miejskiej tam jakiś klombik zamiast postawił czy coś.

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 26.11.2010, 08:36

Pomysły godne uwagi - ja proponuję pomalować na zielono i powiesić bombki, bo już święta niedługo. Yellow_Colorz_PDT_07
Poręba cała świeci się komuną... w końcu takie ma korzenie (przynajmniej te najgrubsze), a tożsamości nie należy się wyzbywać - niech więc co stało to stoi. Jak miasto pomaluje to prezydent może dokonać uroczystego odsłonięcia tegoż pomnika do którego nawet z(ł)omowcy mają szacunek ;-)

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 09.12.2010, 19:38

Idę dzisiaj z synem na spacer,a na chodniku stoi pani z psem który robi sobie kupkę na środku chodnika.Piesek skończył, pani pociągnęła pieska za smycz i poszli.Niestety g...o zostało na środku chodnika.Jestem ciekaw kto to ma posprzątać? Najwyższy czas zacząć chyba egzekwować od właścicieli psów,żeby sprzatali po swoich pupilach,albo ich opodatkować i wtedy ktoś niech sprząta ich kupy.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 09.12.2010, 20:03

Masz rację, słyszałem że w dużych miastach Straż Miejska wlepia duże mandaty za coś takiego. Trzeba zarazić tym problemem kogoś z Urzędu. W lato to dopiero jest koszmar. :(

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 10.12.2010, 08:45

Muszę was rozczarować... ale w dużych miastach straż miejsca też ma gówna w dupie... jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem aby wlepili za to mandat, a chodniki tak samo a nawet jeszcze gorzej są ubabrane w gównie... Koszmar jednak nie jest w lato... ale jak przychodzą roztopy, śnieg znika, a psie kupki które uzbierały się przez miesiące wychodzą na powierzchnię....
Chcecie mieć czyste chodniki to musicie sami zwracać ludziom uwagę, a nie tylko się patrzeć i skarżyć się na forum... Poręby nie stać na straż miejską, a policja takimi sprawami się nie zajmuje... Najlepiej byłoby taką kupką zebrać za kimś i zanieść mu na wycieraczkę pod drzwi - następnym razem pomyśli...

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 10.12.2010, 15:47

Dlatego właśnie miasto powinno pomyśleć o obowiązkowym podatku od czworonogów i wtedy niech sprzątają służby porządkowe.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 12.12.2010, 18:33

Drogi eody to mało słyszałeś i widziałeś.Ja np w Sosnowcu jestem można powiedziec częściej niż często i kilka krotnie widziałem jak Straż Miejska kara właściciela swojego pupila za to że nie posprzątał po nim i ten biega sobie w samopas.Poza tym w większych miastach ludzie maja większą kultur niż u nas i sami wiedzą co należy.Natomiast w naszej Porębie kiedy to zwróciłem uwagę to zostałem obrzucony epitetami i wyśmiany,nic by nie wypadało tylko podejśc i pier......... takiego człowieka,no ale daruje sobie.Więc nie pisz że się nie spotkałeś i że ludzie mają sami chodzic i tego pilnować bo nie po to są powoływane pewne służby które mają w swoim obowiązku dbanie i o to.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
Lady_M
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lady_M » 12.12.2010, 22:26

Mrkrzys32 - nie rozumiem jednej sprawy - dlaczego nie zareagowałeś?

Co do dużych miast to mieszkałam wcześniej w Dąbrowie Górniczej i niejednokrotnie widziałam jak policja kara właścicieli psów, którzy nie sprzątali po swoich pupilach. Wiele osób nosiło ze sobą tzw. "zbieracze" na kupki, lub po prostu foliowe torebki. Tam istniał problem braku koszy na psie odchody..

Tutaj kosze są, ale nikt z nich nie korzysta, a szkoda..

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 13.12.2010, 09:04

W takim mieście co zwie się Katowice najlepsze potwierdzenie tego o czym pisałem można znaleźć na chodnikach w okolicach centrum;-) W SOSnowcu czy Dąbrowie jest pod tym względem lepiej. A czy ja mało widziałem co się dzieje w dużych miastach... nie skomentuję nawet tego ;-) Co do funkcji służb to zgadzam się, że one od tego są, ale każdy potencjalny 'przestępca' widząc funkcjonariusza nie pozwoli psu w tym momencie zrobić kupki.... lecz poczeka, aż sobie funkcjonariusz pójdzie... dlatego nie ma nic lepszego jak aktywność obywatelska i zwykła potrzeba przyzwoitości - trzeba zwracać uwagę i tyle. Z drugiej strony z tego co widziałem to policja w Porębie lubi głównie okolice Biedronki i Polo... a kupki robią się wszędzie ;-)

Awatar użytkownika
Martinek
Nowicjusz

Post autor: Martinek » 01.03.2011, 13:53

Sobotnio-niedzielne wyjście na spacer. Mieszkanie można umeblować. Porębianie wstyd!!!

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 01.03.2011, 17:32

Żenada prawda? Tym bardziej,że w Porębie organizowane są DARMOWE zbiórki tzw. 'gabarytów' a ostatnio nawet zużytych opon!!
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 02.03.2011, 09:43

W tych czasach to monitoring powinien być też i w lesie... w sumie nie głupi pomysł jakby były ukryte kamerki do których dostęp miałby leśniczy - wtedy łatwo wychwycić kogoś wjeżdżającego z wersalką do lasu.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.03.2011, 20:36

No, ale czy to jest problem tylko lasów? Przecież często przy ulicy syf taki, że aż strach. Szczególnie teraz to widać bo jeszcze nie zarosło zielenią. Taki przykład dziś z ul. Rzecznej http://picasaweb.google.com/borsuk.niszczyciel/Smieci#
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 08.03.2011, 12:16

:arrow: http://www.polityka.pl/rynek/1513530,1, ... zysto.read
Może wprowadzenie odgórnego podatku śmieciowego załatwi sprawę, bo skoro niektórzy są niewystarczająco rozwinięci cywilizacyjnie i nie umieją się obejść bez "robienia pod siebie" to państwo musi wkroczyć i "poprowadzić za rączkę". Może to i dobrze, mam nadzieję opisywany w powyższym art. podatek zostanie wprowadzony i wsio ;)
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Licike
Nowicjusz

Post autor: Licike » 08.03.2011, 20:59

HA ha! Dobre! Nastepny podatek!Czemu nie? Parafrazując-"Wyrzucanie pieniędzy w (śmietnik)".Moim skromnym zdaniem, jedyna skuteczną metodą jest edukacja od najmłodszych lat i to w dobrym stylu, zaangażowania w sprawę.A nie ,nakładanie na nas kolejnych kar i podatków.W tym nasz rząd jest dobry ,a nie w prowadzeniu nas za rączkę.A jeśli prowadzi nas za rączkę, to chyba nad przepaść.

ODPOWIEDZ