Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sadzicie o czystosci w naszym miescie?

Post autor: eody » 03.02.2010, 22:28

Policjanci rzeczywiście mogliby bardziej pilnować okolic parku i sklepu 'alkoholowego' bo od kierowców jest typowa drogówka... a w parku się butelki potrzaskane walają pod nogami dorosłych i dzieci...

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: viggen » 22.08.2010, 16:05

dziś podczas weekendowego rowerowania normalnie szlak mnie trafił gdy przy wjeździe do lasu, przy rozjeździe drogi górnej zobaczyłem nowo powstałą stertę po budowlanych śmieci- sami oceńcie :evil:
nie znalazłem cennika na stronie porębskiego mpgik, ale zawiercieński liczy sobie za wywóz odpadów z budowy 32zł za TONĘ!! :arrow: http://www.zgkzawiercie.pl/index.php?ak ... &id_link=3
To nie jest majątek ale widać dla rzeszy prymitywów bardziej atrakcyjnym jest wypieprzenie odpadów offem zaraz u "bram" lasu...aż szkoda słów. Nie wiem czy to działkowcy z hanysowa /wielu sądzi, że to ich robota/ czy "rodowici" Porębianie, tak czy owak to żałosne, że takie prymitywy stąpają po matuli ziemi :?

Obrazek Obrazek Obrazek
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 23.08.2010, 09:28

Było z 70 kilo, ale za to styropian, więc było tego dużo. Zebrałem dzisiaj te śmieci bo by się porozwalały po całym lesie.

Nie wiem, co za głupi skur**syn ma sumienie zrobić remont u siebie w chałupie i zaśmiecić potem las. Niedawno przyłapałem na wyrzucaniu podobnych skrawków styropianu pewnego mieszkańca ul. Rzecznej- mam nadzieję że to nie on znowu. Raczej głosuję. że to nasz mieszkaniec a nie działkowiec. Działkowcy płacą za wywóz śmieci i mają ogólnie wyższą kulturę niż niektóre rodzime elementy niestety.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 23.08.2010, 09:46

Dokładnie Erni wyprzedziłeś mnie swoim postem w sensie,też chciałem napisac na tym forum iż te osoby ze śląska które przyjeżdzają na swoje działki mają dużo więcej kultury osobistej niż nie jeden mieszkaniec Poręby.Jestem przekonany że żaden z nich tego nie zrobił a raczej tak jak napisał Erni stawiał bym na któregoś z mieszkańców naszego miasta niestety.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 23.08.2010, 11:20

No to nic tylko ustawić ukrytą kamerę przy głównej drodze wjazdowej do lasu i czekać... sprzęt wystarczający do tego jest dziś bardzo tani - miasto nawet z tak skromnym budżetem jak Poręba by nie odczuła zakupu - a efekty owszem :-p

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 05.10.2010, 13:23

Coraz bardziej irytują mnie i stają się plagą w naszym mieście właściciele czworonogów,którzy wyprowadzają swoje pieski pod blok obok. Najlepiej pod okna innych mieszkańców niech piesek idzie i na....niech innym śmierdzi,trzeba dalej propagować syfienie w Porębie.Byłem trochę w świecie i nigdzie niema takiego dziadostwa.Każdy po swoim zwierzątku sprząta.Nawet już w Polsce w większych miastach jest to coraz częściej spotykany obraz.Tylko jak zawsze w Porębie ludzie muszą być 100 lat za murzynami.Moim zdaniem powinny być za to surowe kary może ,,towarzystwo w końcu się czegoś nauczy.Całkiem niedawno pod moim blokiem pewnej kobiece zwróciłem uwagę to jak na złość zaczeła chodzic kilka razy dziennie z psem pod mój blok mimo prośby(dodam że to kobieta starszego pokolenia).Ręce Opadają................
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 05.10.2010, 13:52

Heh uwierz mi - tak jest nie tylko w Porębie ;-) Generalnie paranoja, że ludzie tak męczą zwierzęta trzymając psy w małym ciasnym mieszkaniu.... Albo ktoś ma kulturę i tyle inteligencji by wiedzieć, że psia kupa niewiele się różni od ich kupy, albo ten ktoś po sobie w domu też wody nie spuszcza... Co gorsza ich dzieci i wnuki będą prawdopodobnie czynić to samo... Yellow_Colorz_PDT_07

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 06.10.2010, 09:38

Bilet tu mogę ci rękę podać. Miałem identyczną sytuację - tyle że jak ja zwróciłem pewnej Pani uwagę to jeszcze mnie delikatnie mówiąc zbluzgała.

Inna była ciut lepsza - ponieważ po zwróceniu uwagi przestała wyprowadzać pieska bezpośrednio pod blok i pod okna mieszkańców a zaczęła z nim chodzić ciut dalej - NA PLAC ZABAW.

Więc niestety ale dopóki taka jedna z drugą nie dostanie z 1000 zł grzywny to się nie nauczy - a wiadomo że Policja się tym nie zajmie a Straży Miejskiej nie mamy.

Czasem to mam ochotę zrobić kilka fotek, stworzyć galerię ,powrzucać na forum - ale co na to prawo... :idea: :idea:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 06.10.2010, 09:50

Zrób zdjęcia - zamaluj twarze i publikuj - za zdjęcia ubrań kary raczej nie dostaniesz, a po odzieniu i tak każdy siebie i każdy sąsiad sąsiada rozpozna ;-) A jak się boisz to zawsze możesz wydrukować i porozwieszać po drzewach wieczorem lub nad rankiem - Poręby na kamery nie stać, a ludzie też nie są wieczorami zbyt ruchliwi. Generalnie najlepiej rozwiesić w okolicach centrum (czyt. Biedronki i Polo) ;-) Pytanie tylko czy chce Wam się w to bawić (bo powinno) ?

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 06.10.2010, 13:26

Dokładnie Browarmenie powiem ci że myślałem o tym samym tzn żeby zrobić fotki.Ciekaw jestem czy z ową fotką jakby jechać do Zawiercia do straży miejskiej byli by coś w stanie zrobić.Eody zgodzę się,że nie tylko w Porębie ale u nas jest to strasznie widoczne i ludzie robią to na Bezczelnego i mają to w nawyku.Ale będąc niedawno w Sosnowcu muszę powiedzieć że widziałem jak pan zbierał to co zrobił jego pies do woreczka i do pojemnika wrzucił.U nas w Porębie takich ludzi powinni karać nad wyraz dla przykładu.Skoro nie mamy Straży Miejskiej niech zajmię się tym np MPGKiM bo do nich należą tereny zielone wokół bloków.Bo ta plaga inaczej nie zniknie.A fakt jest taki że jest to coś wrednego.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 06.10.2010, 22:02

koniecznie rób zdjęcie i dostarcz na posterunek policji. Policja łaski nie robi i będą musieli udać się na rozmowę z właścicielem psa.

art.145 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeksu Wykroczeń (Dz. U. z 2007r. Nr 109, poz. 756 ze zm.): „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”

Najlepiej, jeśli pies jest dodatkowo spuszczony ze smyczy:

Art. 77.Kw.
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Norma jest niestety taka, że właściciele psów nie widzą problemu kup (ani kup) a zagrożenie jest duże, myślę że trzeba działać, Browarmanie :-)
http://www.wsse.krakow.pl/pages/psse_ch ... 8&did=7179

Wczoraj została podjęta uchwała w sprawie opłat za posiadanie psa w blokach tak na marginesie, niedługo wejdzie w życie, więc temat się zrobi głośniejszy
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 07.10.2010, 08:36

Nic dodać i nic ująć :-) chociaż z tym podatkiem od posiadania psów to może okazać się martwy przepis - w Katowicach mało kto się do niego stosuje, bo mało kto informuje o posiadaniu psa.... Z drugiej strony taki podatek moim zdaniem jest uzasadniony tylko w przypadku jeśli te pieniądze zostałyby przeznaczone na usuwanie skutków psiej egzystencji, tj. ustawienie śmietników na psie odchody, sprzątanie itp. itd.

krystyna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: krystyna » 09.10.2010, 11:53

hm rozumiem wasze oburzenie tymi kupami ale jeszcze mogę zrozumieć tych co chodzą z psami po trawnikach ale nie rozumiem tych ludzi których psy załatwiają się na chodnikach tak choćby mało było trawników w porębie a co do zbierania kup to jakbyście posprzątali po psie który ma biegunkę ?! Wydaje mi się że przepisy te nie są dokładnie sprecyzowane co do rodzaju "gówienka" a przede wszystkich w niektórych miastach zostały zrobione specjalne parki na wychodzenie z pieskiem u nas też mogliby coś takiego wymyśleć to każdy byłby z tego zadowolony .

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 09.10.2010, 21:42

Krystyno, przecież tutaj nie chodzi o sytuację, gdzie kulturalny właściciel psa ma problem z jego biegunką- w takiej sytuacji chyba nikt by nie miał zastrzeżeń, gdyby udał się z takim psem w miejsce, gdzie w jakichś krzakach na uboczu by mu się pozwalał wypróżnić. W tym temacie jest mowa o bezczelnych ludziach, którzy wykazują ignorancję i uznają za normę, że ich pies robi w centrum osiedla czy na placu zabaw.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 10.10.2010, 10:57

Podejrzewam że dokładnie nie zrozumiałaś setna sprawy Krystyno.Może jesteś wyjątkiem ale w naszym mieście jest większość ludzi którym to przeszkadza jak sąsiadka z bloku obok wyprowadza bezczelnie swojego pieska pod twój blok żeby ,,nasrał" pod twoimi oknami,blokiem.Dla mnie tacy ludzie powinni być karani bardzo dotkliwie.Bo to coś miej więcej jak ja bym przyszedł do ciebie pod blok i tam nasrał.Skoro pies może i jest ok to dlaczego nie człowiek.I jeszcze to twoje pytanie ,,jakbyście posprzątali po psie co ma biegunkę"A daj mu węgiel albo stoperan :) po prostu wyprowadził bym go w bardzo ustronne miejsce na uboczu i po sprawie.A co skoro ma biegunkę wedle twoich kryteriów to może zasrać całe miasto bo co,bo ma biegunkę i mu wolno.

ODPOWIEDZ