Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sadzicie o czystosci w naszym miescie?

Post autor: bono00 » 23.11.2009, 15:50

Witam.Ale czy tylko rynek miasta ma ładnie wyglądać.? Może należy narzucić standardy .W naszym systemie społeczno - politycznym jest od tego władza. Władza powinna zająć się estetyką całego naszego miasta, jak i osobami, którzy łamią przepisy. Ludzie powinni oduczyć się głupich nawyków wyrzucania śmieci, gdzie popadnie.Są w Porębie miejsca, które wymagają podjęcia stosownych działań. W ramach spacerów niedzielnych adrenalina mi skacze . Brudne trawniki, zaniedbana zieleń , piach na poboczach lub przy krawężnikach, drogi w opłakanym stanie pełne piasku i brudu, drzewa i słupy oklejone ogłoszeniami, przy drodze rozjechany i rozkładający się kot, wałęsające się bezpańskie psy wilczury, przed sklepami z alkoholem pełno alkoholików, butelek po alkoholu , piwie i śmieci, w klatkach z tyłu sklepów ta sama sytuacja. Może zrobimy ranking najbardziej zasyfyfiałych miejsc. Pozdrawiam.

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 23.11.2009, 18:34

jeden z większych syfów w centrum naszego pięknie zaniedbanego Miasta Poręba,to teren naprzeciw zespołu szkól zawodowych ,czyli niedokończone garaże i budki.Obecnie w owych ruinach jest raj dla pijaków i innych sraluchów.rada miasta natomiast nabrała wody w usta i myśli o świętach i sylwestrze , syfek przykryje śnieg!!jak można dopuscić taki burdel w centrum , chyba że te ruiny wpisano jako zabytek do UNESCO!!ZA CO radni biorą pieniądze??

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 23.11.2009, 18:58

Zgadzam się w 100%. Te ruiny to jeden z największych błędów poprzednich władz. Czy ktoś z UM ma w ogóle jakieś plany co do tego terenu? Czy jest szansa i jeśli tak to kiedy zostanie to doprowadzone do porządku?
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 23.11.2009, 19:45

Proszę Państwa ale o czym Wy piszecie. Ot obrazek, nad budowany parking koło zalewu podjeżdża traktor z wozem i wio do rowu puszki,szmaty resztki gipsokartonu generalnie śmieci. Nie wytrzymałem dzwonię. Czas reakcji zaiste rewelacja ok 5 min. Dzwonię jednocześnie do UM bo może to ustalone zawalanie dziur żeby przykryć potem ziemią choć to co zostało tam wyrzucone do gruzu na pewno się nie zalicza. UM wydział komunalny prosi mnie o zadzwonienie na policję bo oni nic nie pozwalali tam wywozić. A na miejscu policja pogadała walneła w daszek i jakby nic powróciła do poprzednich zajęć czyli pewnie filowania obok Polo. Panowie jakby nigdy nic przywieźli jeszcze jeden transport, ani chybi musieli niezłą bajkę sprzedać czujnym funkcjonariuszom. Dziadostwo jak leżało tak leży wie o tym UM wie Policja a syfiarze się śmieją w kułak . A jeśli nawet ten wywóz był ustalony z zarządem Koła Wędkarskiego to nikt nie powinien wywozić takiego syfu nad staw jak puszki po farbie i cholera wie co tam jeszcze jest. Zdjęcia mogę udostępnić organom ścigania wiedzą kto zgłaszał i kiedy.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 23.11.2009, 21:04

Patiomkin pisze:Zdjęcia mogę udostępnić organom ścigania wiedzą kto zgłaszał i kiedy.
Fajnie by było jakby ktoś zrobił z tym porządek i ukarał sprawców. Codziennie idąc ulicą muszę patrzeć na ten syf :x
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 23.11.2009, 21:29

syriusz pisze:jeden z większych syfów w centrum naszego pięknie zaniedbanego Miasta Poręba,to teren naprzeciw zespołu szkól zawodowych ,czyli niedokończone garaże i budki.Obecnie w owych ruinach jest raj dla pijaków i innych sraluchów.rada miasta natomiast nabrała wody w usta i myśli o świętach i sylwestrze , syfek przykryje śnieg!!jak można dopuscić taki burdel w centrum , chyba że te ruiny wpisano jako zabytek do UNESCO!!ZA CO radni biorą pieniądze??
Wiele razy zastanawiałem się czemu mają służyć te garaże w tym miejscu? Nie potrafię do dziś znaleźć na to odpowiedzi. Masz rację, że jest to miejsce, w którym określona grupa osób ma okazję spożyć...Jest to ostatnia
"inwestycja" kończącej się kadencji 1998-2002...Cóż więcej powiedzieć - stoi i straszy...
Jeśli chodzi o mnie nie nabieram wody w usta - pozwolę jeszcze raz przypomnieć na sesji ten temat. Wielokrotnie już przerabiany był ten temat ale przypuszczam, że w końcu zostanie zakończony wraz z inwestycją nowych garaży. Wierzę, że te niedokończone garaże, również zostaną w jakiś sposób przygotowane do użyteczności.
Masz rację, że ktoś nie wiadomo po co postawił tego typu punkty budowlane, przez które centrum miasta w znaczny sposób traci na swojej atrakcyjności. Myślę, że tą nieprzemyślaną inwestycję będzie się dało w jakiś sposób doprowadzić do użyteczności...

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 23.11.2009, 22:15

przecież teren z niedokończonymi garażami i budami jest własnością osoby prawnej ,jezeli tak to należy wystąpić do niego administracyjnie , aby ogrodzil teren oraz zabezpieczył ruiny ,które mogą spowodować wypadek osobom tam wałęsającym się .albo nakazać rozbiórke szpecącym obiektom w centrum miasta.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 24.11.2009, 16:51

Odnośnie tego terenu i tych garaży - z tego co pamiętam to ta inwestycja nie została dokończona gdyż w trakcie budowy "ktoś" zorientował się że pod owymi budynkami biegną kanały ciepłownicze(czy jakieś inne sieci) i władze wstrzymały(bądź cofnęły) pozwolenie na budowę... Jeżeli jest tak jak piszę to chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłoby rozebranie tych ruin a teren-o ile nie jest prywatny - hmmm... zagospodarować w inny sposób albo chociaż uporządkować...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 26.11.2009, 16:36

Cała Poręba dopiero teraz jak już teren można powiedzieć jest rozgrzebany ktoś zajrzał do papierów i wyszło ze jakieś rury czy coś podobnego przebiega w tym miejscu.I co??? Ciekaw jestem co teraz z tym zrobią czy zostawia tak ten teren bo wygląda beznadziejnie ......I dość tak ponuro.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 27.11.2009, 10:00

Witam. Wszyscy w Porębie wiedzą, że to SIEMION postawił. Facet zwiał, zgarnął kasę i zostawił pełno długów. Pracownikom , którzy budowali te ruiny nie wypłacił wynagrodzenia, a do postawionych już garaży nie doprowadził prądu chociaż właściciele za niego zapłacili. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
damnlolz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: damnlolz » 28.11.2009, 20:13

Jeśli chodzi o czystość, to na Mickiewicza nie jest jeszcze najgorzej. Ale ja jestem takim pechowcem, że gdzie nie stanę na trawniku to wdepnę. Zaczyna mnie to już irytować i nie wiem co z tym zrobić. Postawienie koszy z pieskiem, gdzie wrzuca się odchody psa, nie przyjęły się i służą do wyrzucania innych śmieci. Nie wiem czy powinno się zagospodarować jakiś nieużywany teren, z którego później będzie się sprzątać, albo postawić te kosze i zamontować monitoring, w przypadku gdyby ktoś nie posprzątał to mu grzywnę sypnąć.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 28.11.2009, 20:26

BrowarMan pisze:albo chociaż uporządkować...
To jest teren prywatny kogoś z Siewierza. Wątpię że ma ochotę to uporządkować lub zrobić coś konstruktywnego. Chyba jakiś rolnik- fachowiec od kiszenia.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 29.11.2009, 08:49

Witam. Bilet ciekawy jesteś, co zrobią z terenem rozgrzebanym przy ulicy?. Chyba nic, wyjaśnię Ci dlaczego?.O ile pamiętam w roku 2002 gmina sprzedała ten teren SIEMIONOWI po 8 złotych za m2. Wtedy obowiązywała taka stawka.Obecnie na teren ten położył rękę komornik i stawka za 1 m2 gruntu wynosi 54 złotych za 1 m2. Może się mylę, ale gminę na wykup tego gruntu nie stać, a po właścicielu dawno słuch zaginął.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 03.12.2009, 17:58

ktoś w któryms wcześniejszym poście wspominał o sytuacji przy alejce łączącej ul Rzeczną z Zakładową obok zalewu Poręba I... no wygląda to tragicznie, dookoła bezkresne chaszcze na metr, rok w rocznie wypalane nigdy nie koszone :evil: i rozwalone latarnie, serio komu to przeszkadzało? teraz to jest obraz nędzy i rozpatrzy, szkoda że "dzielni" stróże prawa zazwyczaj wieczorami pilnują porębskiego skrzyżowania śmierci- ul Chopina z LWP bacznie patrząc czy jakiś pirat nie olał przypadkiem znaku STOP a tutaj kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

tutaj jeszcze rzut na alejki nad Przemszą: ogólnie można śmiało stwierdzić, że maja one potencjał aby stac się fajnym miejscem na spacery jednak przydałoby się oświetlenie wywalenie meneli i jakieś oczyszczenie ich z gnijących latami liści:
Obrazek Obrazek Obrazek
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 04.12.2009, 18:05

...na początku byłem w szoku :) ale przy ulicy zakładowej wzięto się za solidne porządki wczoraj miało miejsce ostre grabienie i oczyszczanie wiekowego chodnika...to się chwali ;) oby odpowiedzialnym za czystość nie zabrakło konsekwencji i wytrwałości :D
Obrazek Obrazek
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ODPOWIEDZ