Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: Mrkrzys32 » 11.03.2015, 15:27

Zdarzyło mi się raz widzieć jak właścicielka sprzątała po swoim pupilu,było to na ulicy Przemysłowej .Niestety to odosobnione przypadki.A co do wałesających się psów,które najprawdopodobniej maja włascicieli Pan Straznik udzielił mi wyczerpującej odpowiedzi cytuję ,,ja nie jestem od ganiania psów,prosze z tym problemem iśc do Urzedu Miasta,,. No cóż Komendant SM nam sie zmienił niestety,nie koniecznie to coś zmieni.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 11.03.2015, 15:52

Moim zdaniem to własnie Straż Miejska powinna być z Zagłębia ściągnieta a nie śmieszna doradczyni i kumple w radach nadzorczych.. Widać kto tu nie ma żadnej litości i sentymentów..

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Nasze Miasto

Post autor: Tomek123 » 08.06.2015, 20:40

Witam.
Samorządowcy Porębscy zobowiązują nas właścicieli prywatnych posesji do pielęgnowania zieleni na swoim terenie, oraz do koszenia pasów zieleni przylegających do posesji, natomiast tereny gminne i kolejowe porządkowane i pielęgnowane są w ograniczonym zakresie. Prace prowadzone są przede wszystkim w centrum miasta. Mniej uwagi poświęca się utrzymaniu zieleni wzdłuż dróg gminnych / częściowo obkaszany pas, chwasty sięgają ponad metr / , zwłaszcza położonych na obrzeżach. Poręba niedługo zarośnie drzewami i zamieni się w las, a przecież ten stan rzeczy wcale nie zależy od przeznaczonych na ten cel funduszy, lecz od poziomu troski i wrażliwości włodarza miasta. Słysząc od pracowników , że jest ich za mało , to może podpowiem władzy , aby samorząd wystąpił do rejonowego urzędu pracy i zatrudnił pracowników w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych przy utrzymaniu czystości i porządku naszego miasta. Koszty wynagrodzeń i ubezpieczenia pokrywane byłyby z Funduszu Pracy.
Pozdrawiam.

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 10.06.2015, 21:39

witam,wczoraj i dzisiaj ,czuć w całym mieście fetor gnojowicy .czyżby Porębe ktoś chciał zaorać ? może urzędnik odpowiedzialny za ochronę środowiska ma coś do powiedzenia ?

Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lidka » 10.06.2015, 21:51

według mnie to smród pierdzących w stołki urzędasów ELITY i KLIKI porębskiej ..

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 11.06.2015, 08:12

Witam serdecznie.
" Czy Poręba jest miastem bez przyszłości".
Temat do zadumy, jak również jak można ten stan rzeczy zmienić.
Proponuję otworzyć wątek:
Co powinno być zrobione , otwarte w Porębie ?
Jakie inwestycje powinny się rozpocząć ?
Czego chcą mieszkańcy Poręby ?
Co sprawiłoby, ze życie byłoby łatwiejsze i przyjemniejsze.
Jakie macie propozycję. Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na narzekaniu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 11.06.2015, 17:16

Sulejman pisze:witam,wczoraj i dzisiaj ,czuć w całym mieście fetor gnojowicy .czyżby Porębe ktoś chciał zaorać ? może urzędnik odpowiedzialny za ochronę środowiska ma coś do powiedzenia ?
Ja urzędnikiem z ochrony środowiska nie jestem, ale mogę Ci odpowiedzieć na twoje pytanie,że ten zapach co mówisz to pozostałości po cyrku..

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 13.06.2015, 15:41

Witam.
Widać, że mieszkańcy Poręby niczego nie potrzebują.
No to może ja zacznę ..........
- potrzebuję przejrzystej gminy,
- w naszym mieście trzeba specjalisty - dość już mamy burmistrzów niewypałów.
- trzeba kończyć te lukratywne posadki i może czas pomyśleć o ludziach z Poręby,
- rozbić stare kliki i nie tworzyć nowej,
- miasto musi się reklamować,
- wybudować obwodnicę,
- zwiększyć liczbę mieszkańców
Pytanie do mieszkańców Poręby " Jak jeszcze można wskrzesić nasze miasto ?
Pozdrawiam

12
Nowicjusz

Post autor: 12 » 13.06.2015, 19:15

Widziałam jak Straż Miejska przejeżdżała przez tory ul. Chopina.
Ciekawe czy jak wracali widzieli czy pociąg nie jedzie, a może tak jak we mgle jeden wychodzi przed pojazd i prowadzi.

Cóż się im dziwić, że nie reagują na to wysoką trawę, skoro pracownicy MPGKiM jeżdżą codziennie i nie reagują.
Wiem, że kolej odpowiada za przejazdy ale gdzie jest rozsądek.

Trawy były już koszone w Porębie, może blisko lasu to już nie trzeba , niech równają do drzew.

Pan burmistrz zapewne by interweniował, ale On w ramach oszczędności nie jeździ po mieście.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 13.06.2015, 20:39

Tomek123 pisze:Witam serdecznie.
" Czy Poręba jest miastem bez przyszłości".
Temat do zadumy, jak również jak można ten stan rzeczy zmienić.
Proponuję otworzyć wątek:
Co powinno być zrobione , otwarte w Porębie ?
Jakie inwestycje powinny się rozpocząć ?
Czego chcą mieszkańcy Poręby ?
Co sprawiłoby, ze życie byłoby łatwiejsze i przyjemniejsze.
Jakie macie propozycję. Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na narzekaniu.
Pozdrawiam.
Tu odpowiedź na wszystkie pytania jest prosta.

Niech Pan Burmistrz spełni wszystkie punkty programu wyborczego.

I nawet ludzie którzy w jego program nie uwierzyli i nie głosowali na jego kandydature też będą zadowoleni.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 14.06.2015, 09:56

witam.
Obecny burmistrz tylko deklaruje chęć współpracy z mieszkańcami i troskę o przyszłość naszego miasta, ale od wyborów jakie są jego czyny ?, Jak zmieniło się życie w naszym mieście na przestrzeni kilku miesięcy? Wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za nasze miasto, dlatego też stwórzmy listę rzeczy, które należałoby by zrobić dla lepszego rozwoju Poręby / bardzo długą listę / i może obecny włodarz miasta zacznie realizować nie tylko złożone obietnice przed wyborami, ale również listę " Czego potrzebują mieszkańcy Poręby ".

Limonka
Nowicjusz

Post autor: Limonka » 14.06.2015, 22:56

Witam
Oto moje pomysły:
- zadbać o park - obecnie pseudo-park" nad Przemszą (wykoszenie trawy, zadbania o alejki i ławki, a przede wszystkim o czystość w nim),
- zadbać o zalewy i teren wokół nich - pamiętam lata temu były tam wodne rowery i można się było w nich kąpać. Kiedyś rozmawiałam o naszym miasteczku z jedną z mieszkanek Poręby - dodam, że była to osoba, która się sprowadziła do Poręby - i właśnie ona podsunęła pomysł na kajaki i wodne rowery. Powiedziała też coś pozytywnego, że Poręba ma potencjał, tylko trzeba go umieć wykorzystać. Chyba tylko osoby z zewnątrz tylko umieją to dostrzec.
- spacerując po Porębie można dostrzec, że coraz więcej osób biega, chodzi z kijkami, jeździ na rowerach i rolkach itp. - przydałyby się ścieżki rowerowe, trasy do jazdy na rolkach (najbliższe są na Pogorii - chyba,że uznamy ul.Zakładową za wystarczającą do tego celu)
- stworzenie jakiegoś miejsca do spotkań: dla młodzieży (nie ma nic oprócz orlika), dla osób starszych, czy też dla matek/ojców z dziećmi (place zabaw wołają o pomstę do nieba) - w Zawierciu jest fontanna koło dworca, gdzie odbywają się np koncerty, kiermasze. W Łazach też powstało coś podobnego. Dlaczego nie ma powstać i u nas.
Uff, chyba skończyła mi się wena na dzisiaj :-)
I zanim ktokolwiek zacznie mi wytykać, że na wszystko trzeba pieniędzy - jestem tego świadoma - to odpowiem, że dla chcącego nie ma nic trudnego :-) Trzeba tylko dobrze pomyśleć i poszukać. Może czas by był, żeby mieszkańcy zamiast narzekać, sami zakasali rękawy i wzięli się do pracy :-) Zacznijmy to miejsce zmieniać dla nas.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 15.06.2015, 08:22

Jakie dbanie o coś w tym Mieście????
Tutaj trzeba zacząć od podstaw gdzie jakieś remonty dróg,jeszcze troszke i niebezpiecznie będzie po nich chodzić ,a co dopiero jeździć.Szanowni Radni i drogi Burmistrzu,czy nie widzićie że dziura goni dziure,obraz nędzy i rozpaczy kiedy ktoś się za to weźmie????
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 15.06.2015, 15:10

Witam.
Zgadzam się z Wami.
Pragnę ,aby osoba zatrudniona na stanowisku d/s unijnych zwiększyła aktywność w sięganiu po fundusze europejskie.
Niech włodarz miasta wraz z Radą Miasta przedstawi mieszkańcom szczegółowy plan remontów i odnowy ulic wraz z chodnikami.
Przydałaby się rozbudowa i zwiększenie ścieżek rowerowych i nadzorowanych miejsc parkingowych dla rowerów, aby zachęcić mieszkańców do do przesiadywania się na rower.
Potrzeba poprawy bezpieczeństwa mieszkańców w naszym mieście tzn. otworzyć posterunek policji w Porębie , a nie na telefon.
Skończyć z prywatą w służbę zdrowia w naszym mieście zatrudnić specjalistów jak neurolog, kardiolog, endokrynolog, okulista, chirurg.
Ciekawy jestem, co z budżetem miasta, miał być zamknięty w czerwcu, i kiedy zaświecą wszystkie lampy .
Dobrze,,ze niebo jest łaskawe i podczas burzy nas oświeca. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam.

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 15.06.2015, 15:28

Sądzę,że nie wyobrażamy sobie wakacji bez basenu.Zwłaszcza ci,którzy nie mogą pochwalić się wyjazdem nad morze.Ale czy na pewno będzie woda?

ODPOWIEDZ