Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Muchomorek
Nowicjusz

Re: Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Post autor: Muchomorek » 07.08.2014, 09:08

Piszecie o śmieciach w lesie, a jak w weekend byłem znacznie bliżej, bo na basenie. Powaliło mnie lenistwo niektórych ludzi, bo nie chcę tego nazywać w inny sposób. Gdziekolwiek na terenie ośrodka rozłożyłoby się koc czy ręcznik, to do najbliżeszego kosza jest maksymalnie 20 metrów. Czy to taki problem po zakończonym pobycie na basenie zebrać swoje śmieci i wrzucić do kosza? :?:
Zamiast cieszyć się, że pomimo trudnych czasów ekonomicznych urząd wysupłał pieniądze na otworzenie basenu, to jeden z drugim zostawiają tam syf, za posprzątanie którego znowu zapłaci urząd, czyli my. I później głosy "bo nie ma pieniędzy", "bo nic się nie robi". No jasne że tak, skoro pieniądze tracone są na wydatki, których nie powinno być.
Niektórzy powiedzą, że to zapewne nie nasi mieszkańcy, tylko przyjezdne osoby z Myszkowa, Zawiercia czy też Siewierza, bo mamy tu gości z sąsiednich miast, ale na pewno przy dwóch takich "stanowiskach" byli mieszkańcy Poręby.
Myślę, że fajnie jest usłyszeć od osób spoza miasta, że ładnie położony ośrodek, jedyną w okolicy wieżę do skoków itp. Byłoby jeszcze miło usłyszeć, że jest tam zachowany ład i porządek.
Mamy fajny ośrodek, więc oprócz stawianych wymagań dbajmy o niego też sami i zwracajmy uwagę ludziom zostawiającym śmieci. Być może to nie zawsze jest ich wina, bo są wychowani w duchu, że "im się należy" posprzątanie za nich. Ale trzeba im uświadomić, że tak może było w ich rodzinnym domu, gdy rodzice za nich sprzątali, a tutaj każdy sprząta po sobie, bo wydane pieniądze na sprzątanie można przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 10.08.2014, 22:47

Ja tam sie nie pierd...., byłem na basenie ostatnio i widze kolesia który wypija butelke piwa i rzuca ją pod krzaki.
Zagotowało sie we mnie, ale mówie do niego: "gościu, masz kosz 10m dalej, nie łaska tej butelki wrzucić do kosza"? I o dziwo, koleś grzecznie podnosi butelke i zanosi ja do kosza!
Dało sie? dało :D

Awatar użytkownika
jacko03
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: jacko03 » 11.08.2014, 15:32

moze kolega przejdzie na ul.przemysłową i tak bedzie do ludzi z pieskami mówił.....hiihi..Ludzie w perfidny sposob wychodzą na spacer z pieskiem kolo bloku sasiada i tam piesek zalatwia swoje potrzeby!!!jak tak mozna?dzie sa kary i ludzie odpowiedzialni za czystosc!!!!proponuje nagrywac filmiki robić foto i zglaszac na policje czy straż miejska....a moze wyklejać foteczki na mieście.....

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 11.08.2014, 17:28

Srające (sorki za tak ostre słowo ale w tym miejscu właściwe :? )psy, walające się śmieci w lasach i odór ścieków. W naszym mieście jest przyzwolenie urzędników na takie postępowanie. Straż miejska nie reaguje na załatwiające się i bezczynność ich właścicieli, wypuszczanie samych piesków które co nieco zostawią po sobie na klatce schodowej, wyrzucanie śmieci po rowach, lasach lub podrzucanie do śmietników na osiedlach. Te tematy są tu wałkowane i dalej nic. Ja pochyle się nad wypuszczaniem ścieków. Odór na ulicach Poręby głównie po deszczu jest straszny. Mentalnością mieszkańców jest spuścić swoje "klejntoty" na ulicę, pole lub do rzeki a przyzwala na to UM. Ostatnio krążą opowieści jak to różne osoby na miejscu stwierdzają że są wypuszczane ścieki a Pani Kierownik Ochrony Środowiska zaprzecza :shock: Okazuje się, że lepiej nie ruszać gówna bo będzie "śmierdzieć" ,narazi się temu i owemu ,a i roboty przybędzie. Ludzie gdzie my mieszkamy?! Bród, smród, bieda i nieudolność urzędników. Kolejny przykład Kierownika UM tu Referatu Ochrony Środowiska który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Przecież Poręba mogłaby być super miasteczkiem.

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 18.08.2014, 09:52

Jakiś czas temu nabrałam ochoty na przejażdżkę rowerem,trasa wiodła m.in.ul.BAŚNIOWĄ.
Cała moja rodzina postanowiła więcej tam nie jechać,zwłaszcza podczas upałów.
Smród i wyziewy unoszące się nad niektórymi rowami,tuż przed domem z wypasionym ogrodzeniem,z lwami itp strzegącymi posiadłości zwalają z nóg.
Czasem dla kamuflażu chyba rośnie tam wysoka trawa czy chaszcze.
To nienormalne!!!

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 18.08.2014, 17:33

Zagonić do roboty i wysprzątania tych pijaczków z nad rzeki i z przed ŻABKI;)
Dużo jest pracy dla takich nierobów i alkoholików.
a i wygląd miasta by sie poprawił jakby było wiecej ludzi do posprzatania.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 19.08.2014, 09:33

Ogólnie w Porębie jest nie za czysto.
Sami mieszkańcy nie potrafią zadbać o porządek.
Wyrzucanie śmieci gdzie popadnie (las, rzeka, itp), srające pieski wszędzie, pijaczki zaśmiecający ławki, etc, etc..

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 19.08.2014, 10:49

Zadziwiający jest fakt jak ludzie np w Niwkach pozwalają wypuszczać na okoliczne pola fekalia z beczkowozów. Sytuacja taka również ma miejsce w okolicach lasu w Porębie. Cieszą się, że szambo wybrane z ich podwórka ale już nie ważne że wypuszczone komuś na działkę. Kolejny przykład krótkowzroczności i głupoty ludzkiej. Czy kiedyś zostanie uporządkowany temat ścieków w Porębie :?: :idea:

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 19.08.2014, 12:48

Niwki są niedotknięcia :lol: .

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 09.03.2015, 21:00

Takie oto przebiśniegi ozdabiają tej wiosny okolice zalewów przy ul. Rzecznej :x

"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 09.03.2015, 21:26

Tak to niestety wygląda. Duzo takich przebisniegow jest w okolicach garazy :? :?

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 10.03.2015, 12:24

Witam. Nikt nie chce żyć w brudzie , prawda ? Inaczej postrzegamy żyjąc w czystości, niż zaśmieconym mieście. Jesteśmy częścią miasta i jako obywatele powinniśmy o to dbać. Miasto świadczy o nas samych.

Istotnym problemem jest podrzucanie śmieci do " obcych " kontenerów oraz brak porządku w obrębie pojemników na śmieci, jak również rozwalanie śmieci przez grzebiących w śmietniku. Stan niektórych śmietników w Porębie szczególnie tych , które stoją w niezamykanych kontenerach pozostawiają wiele do życzenia. Pojemniki nierzadko lepią się od brudu a przecież ustawa mówi nie tylko o płatności, ale także wyrażnie, że maja być myte trzy razy w roku na koszt miasta. Firma świadcząca usługę powinna być zobowiązana do ustawienie pojemnika zastępczego w miejsce tego zabranego do mycia pojemnika .

Odnośnie naszych kochanych czworonogów , odpowiedzialność mieszkańców , którzy powinni sprzątać po swoich pupilach.
Powinny powstać tzw. azyle dla zwierząt ze specjalnymi koszami na nieczystości tz. psi park , w pobliżu którego utworzono by plac do wyprowadzania czworonogów, oraz zakupić pojemniki i kasety z zestawami torebka i łopatka na odchody zwierząt domowych. W innych miastach zestawy te przekazywane są mieszkańcom bezpłatnie. Pozdrawiam.

I jeszcze jedno sprzedaż piwa i załatwianie się na klatkach schodowych, koło ławek lub w garażach nieukończonych lub w tych garażach . Po prostu jak się to widzi to się niedobrze robi.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 10.03.2015, 16:16

Teoretycnie tymi sprawami powinna zajmowac sie Straz Miejska,ale jeszcze nie słyszałem zeby kogoś ukarali za to, że pies narobił np.na chodniku

Grzegorz_33_33
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Grzegorz_33_33 » 11.03.2015, 07:32

Mrkrzys32 pisze:Teoretycnie tymi sprawami powinna zajmowac sie Straz Miejska,ale jeszcze nie słyszałem zeby kogoś ukarali za to, że pies narobił np.na chodniku
Dokładnie tak
Nie widziałem też w Porębie nikogo sprzątającego po swoim psie.
W związku z powyższym, jak złapię osobę, która regularnie przyprowadza psa pod mój garaż i pozwala go oblewać to sam wymierzę sprawiedliwość. Niedobrze się robi jak przychodzę po samochód...

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 11.03.2015, 14:37

Jest bardzo dużo przypadków jak właściciele wypuszczają zwierzaki same.Klatki schodowe zajszczane, osrane, błąkające się samotnie psy bo właścicielowi nie chce się przewietrzyć tej głupiej łepetyny. Mieszkańcy domów jednorodzinnych wypuszczają wieczorami psy, hodują bez opamiętania koty których nie kastrują i efekty później są.
Sorki że tak ostro ale niektórzy wręcz proszą się aby być ukaranym. Ale nasza SM ma to w .....

ODPOWIEDZ