Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
Kozi
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Kozi » 20.03.2008, 10:06

Powiem ze u nas nie jest najgorzej naprawde ostatnio sie poprawilo nie ma tyle smieci porozrzucanych xD ludzie zaczynaja doceniac swoje miasto ;)

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 20.03.2008, 11:54

Popieram Wlodiego, widziałam że wczoraj pan w średnim wieku, prawdopodobnie mieszka na Nowej Wsi, przywiózł samochodem śmieci koło garaży na ul. Chopina.

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 20.03.2008, 13:03

jasne Kozi ;) przejdź się nad Przemszą :P

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 20.03.2008, 13:41

aż się dziwie tylko jak te kaczki tam wytrzymują :0

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 16.04.2009, 09:23

No, ostatnio masakra ze śmieciami. Jakby nie dość ich było to się śmieciarze do życia wiosna obudzili- podjeżdżaja pod las, piknikują a później śmieci sru przez okno. Normalnie ręce opadają- za kilka dni znowu na ten swój śmietnik przyjedzie- pwenie niektórzy tak lubią :-(

Ale nic to. Jak we wszystkim- i w tej kategorii jest mistrz. Nie dość że wyrzucił do stawu oprócz kupy śmieci także zupełnie dobry stolik do karmienia dziecka który mógłby po prostu przywieść pod szpital i dać jakiejś młodej matce, to jeszcze wśród śmieci były stare koperty z adresem. To jest szczyt głupoty, czy chamstwa???

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17.04.2009, 12:02 przez erni, łącznie zmieniany 2 razy.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 16.04.2009, 12:33

erni pisze:To jest szczyt głupoty, czy chamstwa???
Obstawiam to pierwsze.
Z resztą teraz na wiosnę jak jeszcze nie ma zbyt wiele zieleni, można zobaczyć jaki syf do okoła. Szczególnie w lesie. Smutne to, ale co zrobić idiotów i skąpców nie brak. Po co wywozić śmieci jak można spalić albo do lasu wywalić :?
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Vinc
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Vinc » 16.04.2009, 19:25

Byłem dzisiaj na basenie no i na stoliku stoją 2 puszki po piwie, obok ławeczek leżą następne 4 oraz pusta butelka 0,7 l. (wyglądały na nówki, czyli pewnie nocne lub wczorajsze późnowieczorne). Do kosza było... UWAGA!!!... 170 cm.... Za daleko??? I tego syfu na pewno nie zrobiły osoby przyjezdne, bo z okolicznych miejscowości nikt nie przesiaduje na basenie w tych godzinach.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 16.04.2009, 21:36

Post wykasowany, bo...

Właściciel śmieci o których pisałem wcześniej przejął się sprawą i jest posprzątane.
Ostatnio zmieniony 17.04.2009, 13:28 przez erni, łącznie zmieniany 2 razy.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 16.04.2009, 21:50

To i Ja dołożę swoje 4 grosze . W zeszłym tygodniu sprzątano okolice stawów jak mniemam był to zarząd koła wędkarskiego. Owszem działalność zaszczytna bo sprzątają, a że przy okazji wypalają trawę coj est niezgodne z prawem to mały pikuś.
Ot stoi Pan, pije piwo, koledzy sprzątają On także zaraz do nich dołączy tylko skończy piwko . Ot 30 metrów dalej koledzy mają kosz eee tam za daleko puszka ciężka sprzątamy okolice stawu to puszkę mogę pierdzielnąć do rowu przy posesji tam może być syf. Owszem jest syf ale zrobiony przez wędkarzy niestety , sam też wędkuję ale to co się dzieje nad stawami to już o pomstę woła. Niestety w moim rowie ląduje większość syfu zarówno wędkarskiego jak i bananowych trzęsiaczków bagarznikowych typu umcy umcy pijących piwko i nie tylko nad zalewem.
Ps. papiery i puszki rozumiem ale 45 cm klosza takiego okrągłego wpierdzielonego do rowu nijak pojąć nie mogę ,stłuczony zajmował 1/4 reklamówki ale koleś musiał go wpierdzielić dorowu w całości:D
Tak czy inaczej gratulacje Polsko dbamy o Ciebie.

Ps.2 Niedyskretne pytanie. Kto z Was ma reklamówkę na śmieci w samochodzie? :wink:

tomasz842
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomasz842 » 16.04.2009, 22:50

ERNI . Ja 4 lata temu tez natrafilem na podobnego IDIOTĘ lub jak wolisz chama. Wywalil sterte smieci przy wjezdzie na plac ZBIORNIKOW WODNYCH zaraz za lesniczowką porebską. Bylo tam praktycznie wszystko nadkola samochodowe, wersalka , lawa, gruz i wiele innych, a takze sterta dokumentow z jego imieniem i adresem. I wiesz - tak mnie to wkurzylo ze zglosilem CHAMA na policje. Po 2 miesiacach dostalem zawiadomienie ze ten CHAM ktory to wywalil dostal 2200 zl kolegium. TO BYLO DOKLADNIE 22 maja 2005 roku. Mam jeszcze pismo z komendy zawiercianskiej z powiadomieniem ze ukarano frajera zanieczyszczajacego las. Niedawno moj sasiad zglosil podobna sytuacje i tez kolesia zlapali. Policja bardzo chetnie przyjmuje tego typu zlecenia. Jak tylko cos znajda w tych smieciach to walą kolegium winowajcy. TAKZE JAK ZNALAZLES TAKI KWITEK TO ZGLOS BRUDASA NA KOMENDE. Tobie wlos z glowy nie spadnie a frajer dostanie KARE. Jak bedzie musial zaplacic albo odpracowac spolecznie to sie nauczy.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 13.06.2009, 08:40

Dziwne śmieci to ja bym nawet rozumiał,ze ludzie wyrzucali bo chyba dopiero od niedawna w Porębie się zaczęła zbiórka śmieci nietypowych, starych mebli i takich tam, może rzadko bywam, ale naprawdę wcześniej nie słyszałem, pierwszy raz w tym roku na wiosnę w roznych dzielnicach zbierali. wreszcie ktoś pomyslał o tym. ale ja nie moge pojąc takiego kogoś kto wyrzuca normalne śmieci. wczoraj nad rzeczką lezał worek na śmieci wypełniony normalnymi domowymi smieciami, obirekami z ziemniaków, papierami, foliami po mleku, kartonami po sokach itp. to musi być ktoś z odchyłami psychicznymi, bo jak już wychodzi z domu z workiem, to nawet ma bliżej z bloku czy z domu do zwykłego smietnika, czy kosza niz do tego miejsca nad rzeczka, a chce mu się isc dalej i w trawe rzucać.

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Co sadzicie o czystosci w naszym miescie?

Post autor: ulmysliwska » 05.07.2009, 00:51

Czystość w naszym mieście oddają w zupełności zdjęcia znajdujące się tutaj http://e-poreba.pl/viewtopic.php?f=12&t=1368
Najgorsze jest to, że przez główny chodnik w Porębie nie da się przejść (szkoła-polo market) po deszczu. Zalegające liście także nie są "mocną stroną" naszej pięknej, lecz brudnej Poręby :x

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 05.07.2009, 12:52

Jechałem dzis przez "centrum", fontanna działa, nawet jakieś kwiecie zakwitło, ale przydało by się koszenie trawnika i ogólnie zadbanie tzw. zieleni miejskiej. to samo w "parku" nad rzeczka. nie zebym był nachalny ale przypominam odpowiednim służbom, że jak duzo pada i jest ciepło to trawa szybko rosnie i koszenie raz w lecie nie wystarczy.

mart
Nowicjusz

Post autor: mart » 12.07.2009, 15:40

Najczyściej jest koło urzedu miasta i koło kościoła

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 18.11.2009, 17:57

no cóż mogłoby być czysciej, zwłaszcza wokół chodników nad Przemszą ;) ale na robiących syf meneli chyba nie ma siły....
dośc smutnym jest fakt, że niektórzy zacofani "ludzie" ciągle traktują lesne drogi i ich okolice jako darmowe wysypiska odpadów! zastanawiam się jakimi zacofańcami są autorzy takich "pomników" debilizmu... dla oszczędności kilku zł. miesięcznie fundują nam takie widoki, jakby to wywaliali chociaż w miejscach skąd mozna to łatwo uprzatnąć, ale nie, trzeba w "starym stylu"! straż lesna powinna do nich walić bez ostrzeżenia :twisted:

Obrazek
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ODPOWIEDZ