Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Co sądzicie o czystości w naszym mieście?

Postautor: travelka » 13.06.2006, 15:48

hej, witam wszystkich. Co sadzicie o czystosci w naszym mieście?POwiem szczerze, ze no niestety słuzby porzadkowe nie stanely na wysokoscii zadania:((. Mam na myśłi brudne ulice, nie skoszone trawniki. Troche wstyd dla naszych rzadzących, ze przed WIELKIMI DNIAMI PORĘBY nie zdołały skosic trwników w centrum naszego miasteczka. BRRRRRRRRRR. Wszysycy mysleli o zabawie ale zapominają jak widać o samym środku miasta( fakt u nas dba sie tylko o czystosć przed UM). Trawa do kolan, śmieci full, a przecież bylo duzo ludzi spoza miasta na imprezie. Śmiecenie przez nas samych to juz inna historia, tam pet tu pet, tam papierki tu papierki.Ludzie pomyslcie trochę, zaśmiecacie własne miasto.

A tak na marginesie, centrum POręby zawsze bylo "na uboczu", nawet w zimę nie mial kto odsnieżać jednej z droggi w centrum. Moze ktos wreszcie przejzy na oczy.

pozdrawiam
nigdy nie jest tak dobrze aby nie mogło być lepiej:)))
travelka
Nowicjusz

Postautor: ZiGi » 13.06.2006, 20:14

U nas trawniki przy ulicy musimy kosić sami bo na miasto nie ma co liczyc :? Moze raz na rok przejezdza traktorek i to kosi :?:?:? Kapa, powinni o to zadbać! Śmieci... U mnie w dzielnicy raczej nie ma takiego problemu ;) Ale w centrum OWSZEM!
Obrazek
Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu

Postautor: Matt » 13.06.2006, 20:23

Na Przemysłowej nie ma śmieci i trawniki regularnie są koszone. Wszystko wygląda całkiem nieźle. Czasami jedynie spóźniają się z opróżnianiem śmietników. To by mogli sobie przypilnować :?
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: Lord_GAPO » 15.11.2006, 16:05

macie racje jest brudna a ze śietników wyłażą smieci. haha a lepsze jest to ze śmieciara przyjezdna jak juz jest dwa razy tule śmieci coby sie w kontenerze zmieściło;] a poza tym teraz na ten przykład jest mnóstwo liści i piachu na chodnikach , co te sprzątaczki robia całymi dniami chyba tylko pija kawkę w kanciapie na Chopina ,a i gdzie jest ich szef ze im uwagi nie zwraca... hmmmm.....
Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Matt » 15.11.2006, 16:36

Mam fotkę zrobiną 22 października. Tak wtedy wyglądał śmietnik na oś. Przemysłowa koło Zespołu Szkół:

Obrazek
Ostatnio edytowano 15.11.2006, 18:25 przez Matt, łącznie edytowano 1 raz
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: ZiGi » 15.11.2006, 18:19

Hehe ostatnio na tym smietniku widzialem wersalke ;) Kiedys tez siedzac na oponach widzialem jak paru ludzi nie mogac wrzucic do kosza (kosz byl pelny albo im sie nie chcialo otwierac) wyrzucalo to obok kosza... Takie postepowanie niestety do niczego nie prowadzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu

Postautor: Sztetke » 16.11.2006, 01:00

i tu ZiGi poruszyłeś ciekawy problem...
otóż coraz więcej ludzi wymienia sprzęty domowe typu np.wersalka,tapczan,kuchenka,lodówka itp...)na nowe i chcą pozbyć się starego co nie znaczy zepsutego...niestety nie działa u nas jeszcze :!: coś takiego jak tzw.'wystawki' i niestety ludzie są zmuszeni sprzęty nieraz w całkiej dobrej kondycji wyrzucać tam gdzie jest do dozwolone - czyli na śmietnik...
a wystarczyłoby przeznaczyć chociaż jedno miejsce na takie rzeczy i jestem pewien że wielu ludzi byłoby zadowolonych,bo z jednej strony wiedziałbyś gdzie takie sprzęty zostawiać , a z drugiej strony inni wiedzieliby gdzie takich rzeczy szukać...
niestety nie orientuję się czy jest szansa na uchwalenie takiego miejsca lokalnie czy też trzeba czekać na oficjalny przekaz 'warszawki'...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...
Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Blue79 » 16.11.2006, 16:34

Sztetke masz racje. Są tacy ludzie w naszym mieście którzy z chęcią wzieli by np. niepotrzebną nam lodówke. Sam kiedyś niosłem 2 fotele na śmietnik i pewien pan podszedł do mnie i zapytał: co ide z nimi zrobić i czy mógłby je sobie wziąść.
"Życie nie składa się z oddychania, tylko z chwil, które zapierają dech w piersi."
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Blue79
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: Lord_GAPO » 05.12.2006, 15:32

w lesie jak jedzie sie z Krzemiedy na CZekanke jest całe wysypisko smieci (chyba to jest jeszcze Poreba) sa tam bytelki , słoiki, telewizory itp... zastanawiam sie gdzie można to zgłosic??
Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: ZiGi » 05.12.2006, 19:01

Owszem jest... Ale jeszcze kiedy miałem koło 3 lat to już tam było i obawiam się, że cięzko będzie sobie z tym poradzic... A szkoda bo jest tam całkiem ładnie i można by się starać aby tam coś ciekawego powstało... No cóż...
Obrazek
Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu

Postautor: Azim Edin Basziral Bakir » 05.12.2006, 19:03

fakt brudno w tej Porębie ze ło!! haha słychałem ze na wysypisku bedzie instalacja do produkcji biogazu. ale to może byc tylko plotka. niestety nasze miasto za kadencji ostatniego burmistrza podupadło na porządkach. jest strasznie dużo lisci, a śmieci sie wysypują z koszy.
Azim Edin Basziral Bakir
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Matt » 25.12.2006, 14:37

A tak wyglądają śmietniki w Boże Narodzenie :shock: :evil:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator

Postautor: student » 14.01.2007, 07:55

Ja dorzuce o niektórych porębianach - właścicielach piesków, które srają gdzie popadnie. stoję sobie w kolejce przed bankomatem, a tu wychodzi facet z jakimś amstafem chyba, oczywiście pupliek załatwia się na trawniku przed PKO, facet jak gdzyby nic wraca do bloku. Za chwilę idę do domu, widzę- na boisku ZS inny facet puszcza dwa bokserki, jeden wali kupę... facet kiepuje na boisku, idzie dalej.
Słuzby miejskie nie dbają o porządek, ale mieszkańcy nie lepsi. moze by jakieś mandaty wprowadzić czy co...
student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: ELF » 22.03.2007, 21:57

Może władze miasta zainteresują się obszarem który jest pod ochroną ze wzgledu na rosnące na nim dęby( za nieczynną stołówką przy ulicy zakładowej).Co jakiś czas wpuszczane są tam fekalia z szamba(prawdopodobnie przez studzienki burzowe biegnące wzdłuż ulicy) i nikt nie chce znależć sprawców tego procederu.Niektórzy myslą że postawienie tablicy informujacej o objęciu ochroną tego obszaru załatwi temat czystości.Często nie da się przebywać w tym rejonie ze wzgledu na potworny smród.Może zmienić tablicę z Ochrona Przyrady i napisać że istnieje zagrożenie epidemią np.tyfusu.Czy Komisja Ochrony Przyrody w Porębie to fikcja???Niektórzy członkowie Rady Miejskiej codziennie przechodzą obok dębów i nic nie robią w tym temacie.Może mają przytepiony węch albo może smród w Porębie to rzecz normalna??? :|
ELF
Nowicjusz

Postautor: Wlodi » 19.03.2008, 16:42

Przed zblizającymi się świętami śmietnik na ul. Przemysłowej coraz częściej jest odwiedzany przez osoby nie zamieszkałe na tej ulicy. Oni nie płacą za swoje pojemniki, to dlaczego nam mają zrobić podwyżkę. Są to nieraz właściciele sklepów lub firm z Poręby. Proponuje wpisywać nr rejestacyjne samochodów lub nazwiska tych osób by było ich wstyd.
Wlodi
Redaktor

Następna

Wróć do O mieście