KOPALNIA CYNKU I OŁOWIU

Dowolne tematy dotyczące Poręby
krajan
Nowicjusz

KOPALNIA CYNKU I OŁOWIU

Post autor: krajan » 08.10.2019, 11:07

Moi drodzy. Widzę, że to forum bardzo dużo ludzi czyta ale wszyscy są bierni co do jakości życia w naszym rejonie. Staram poruszać się ważne tematy dla naszego rejonu ale niestety następuje głucha cisza. Nie przeszkadza Wam jakość powietrza, sposób zachowania się w niektórych aspektach naszego życia. Tak samo jest w przypadku walki o niedopuszczenie budowy kopalni. Gmina Łazy super pokazała jedność i cały czas walczy o niedopuszczenie budowy kopalni. Do tej walki również przyłączyło się Zawiercie. A Poręba???? Cisza :( :( :( :( Przecież w naszym mieści funkcjonują różne stowarzyszenia, kluby czy organizację. Nie wspominając o szkołach. Mogłyby nagłaśniać tą sprawę na różnych spotkaniach, występach, przedstawieniach itp. Nie bądźmy bierni, walczmy i pokażmy, że jakość życia nie jest nam obojętna. 10 października 2019 r godz. 16 organizowany jest protest przeciwko budowie kopalni na Jurze na parkingu MOK w Zawierciu.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: KOPALNIA CYNKU I OŁOWIU

Post autor: Bilet » 10.10.2019, 15:18

Oczywiście że przeszkadza i uważam może nie tylko ja że taka Kopalnia nie może powstac i niema to prawa bytu.Oczywistym faktem jest że gdyby(nie daj bóg)taka kopalnia powstała to jedyna rada to jak najszybciej szukać nowego miejsca na zamieszkanie.W ciągu kilku lat środowisko zostanie tak zanieczyszczone,do tego dojdzie na pewno zwiększenie zachorowalności na rożne choroby.Nikomu nie trzeba wyjaśniać jak szkodliwy i trujacy jest cynk jak i ołów.Niestety w ostatnim czasie zaniepokoił mnie fakt o którym całkiem nie dawno przeczytałem.Mianowicie chodzi o to iż nasz rząd może podjac taka decyzje o budowie owej Kopalni wbrew naszej woli.Woli ludzi którzy zamieszkują te tereny.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

vlanlok
Nowicjusz

Re: KOPALNIA CYNKU I OŁOWIU

Post autor: vlanlok » 15.10.2019, 16:09

Ja tego nierozumiem, firma chce wejść na rynek zatrudnić miejscowych ludzi do pracy, płacić podatki itd. A tutaj taki sprzeciw, przecież ludzie protestujący niemają pojęcia jak wydobywa się rudę. Jak nowoczesny proces to będzie. Dzięki temu wszyscy zyskamy, a tak dalej Poręba będzie zapyziałym miasteczkiem słynna tylko z historii FUM PORĘBA. Tak do przodu nie pójdziemy.

ODPOWIEDZ