Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Post autor: Mrkrzys32 » 16.02.2012, 15:10

Jezeli to ci poprawi humor zawiercie wcale lepiej o tej godzinie nie wyglądało.

lapaputa
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: lapaputa » 27.06.2012, 13:29

jutro wybory nowej rady nadzorczej? może ktoś zna kandydatów. 8)

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 04.01.2013, 18:46

Podnoszę temat, mam pytanie czy macie problem z wyciągiem kominowym od junkersa w wietrzne dni? U mnie od Świąt w bardziej wietrzne dni ( a takich nam ostatnio nie brakuje) spaliny cofają się do środka. Śmierdzi jak diabli i załącza się czujnik, który założyłam w łazience. Kominiarze wezwani przez SM owszem byli oczywiście w dzień bezwietrzny i stwierdzili, że wszystko jest ok. Trzech fachowców od piecyków gazowych stwierdziło, że junkers jest w całkowitym porządku i to brak ciągu. Może ktoś doradzi co robić w takiej sytuacji, przecież to stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia o życiu nie wspomnę a Spółdzielnia ma to gdzieś.Mam jeszcze pytanie kiedyś przeglądu dla SM i chyba MPGKiM dokonywał kominiarz niski, pod wąsem. Czy ktoś wie może jak się nazywa?

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 04.01.2013, 22:32

Miałem podobną sytuację. Jak następnym razem przyjdą i każą podpisać protokół, że jest ok to nie podpisuj. Kominiarze przyjechali w ciepły, bezwietrzny dzień i dodatkowo kazali otworzyć okno aby był lepszy ciąg. Tylko, że jak wieje a na dworze jest -20 to kto otwiera okno? Powiedziałem, że podpiszę jak zaznaczą o cofających spalinach. Przepychanki trwały około 30 minut. Udało się. Spółdzielnia założyła nasady kominowe i teraz może wiać. A swoją drogą na osoby pracujące w spółdzielni najlepiej działa straszenie telewizją :lol:

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 05.01.2013, 13:15

Witam odbiegne troche od tematu ciagu kominowego,ale temat spodzielni mam duzo do powiedzenia mieszkam na blacharni gdzie czynsz jest bardzio drogi non stop podnosza ceny a na dodatyek w calym mieszkaniu mam grzyba co roku maluje mieszkaanie odgrzybiam i nic nie pomaga a wezwana spodzielnia stwierdza ze okna sa za bardzo szczelne no i oczywiscie jeszcze wieksza wina pojawinia sie grzyba to akwarium z pokrywa 60 litrow ktore znajduje sie w pokoju w tym roku postanowiklem z nimi wygrac za wszelka cene mam juz dosc dokladania do tego mieszkania plytki na balkonach poodpadaly wylewka popekala,ale to ich tez nie obchodzi ,gdyz spodzielnia nigdy nie ma pieniedzy na remonty rece opadaja.

Marcin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Marcin » 05.01.2013, 14:16

Większosc zatrudnionych w SM to osoby mieszkające w swoich domach, jakby mieszkali w blokach to by potrafili zrozumieć swoich współmieszkanców, a tak to jest jak jest.Nie ma pieniedzy na remonty?,to pensje niech sobie zmniejszą,przecież kryzys wszędzie zagląda.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 05.01.2013, 16:55

Czytając Wasze wypowiedzi mam wrażenie, że Wy kontaktujecie się zupełnie z innymi pracownikami Spółdzielni "PORĘBA" niż ja. U mnie również wychodzi wilgoć pod sufitem, rozmawiałam na ten temat w Spółdzielni i ja mogłam dojść do porozumienia, a Wy nie możecie? Jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Ja uważam, że niestosownym jest dyskusja nad tym, czy pracownicy SM "PORĘBA" mieszkają w blokach czy domach, liczą się chyba ich kompetencje.

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 05.01.2013, 20:05

Arachne66 to ciekawe z kim Ty rozmawiałaś w Spółdzielni ponieważ u mnie oprócz problemu ciągu też jest grzyb, a zimą przy kaloryferach odkręconych na maxa 18 stopni i tak od kilku lat wydreptuję ścieżkę do SM po to żeby usłyszeć piękną przemowę Pana Prezesa, z której nic nie wynika.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 06.01.2013, 14:27

Oprócz tego, że się rozmawia trzeba również słuchać drugiej osoby i starać się zrozumiec, co ona do Ciebie mówi.Niby proste, a jednak....

imie-nazwisko
Nowicjusz

Post autor: imie-nazwisko » 06.01.2013, 14:45

Ja np nie mogę rozmawiać z panią z sekretariatu. Jak jej słucham to moje nerwy są na granicy wytrzymalości.

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 12.01.2013, 15:08

Oj nie narzekajcie na SM , że jest az tak źle.
SM jak każda instytucja ma swoje wady i zalety.
Nigdy wszystkich nie zadowolisz, zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy.

Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci, uśmiechu bo nerwami nigdy nic nie zwojujesz .
Załatwić można "prawie wszystko" - tylko czasem trzeba swoje wychodzić :D .
"Racja jest jak dupa... każdy ma swoją"
Józef Piłsudski

imie-nazwisko
Nowicjusz

Post autor: imie-nazwisko » 11.04.2013, 20:05

Nikt się nie wypowiada na temat oświadczeń roznoszonych przez pracowników Spółdzielni, więc ja zaczne.
Pierwszy raz, od bardzo długiego czasu Spółdzielnia mnie zaskoczyła, i to na plus.
1. Myślałem, że oświadczenia będzie przyjmowała pokój GZM, a przyjmował sekretariat. Ja się nie zachwycam pustą gadaniną. Zaskoczenie i też ulga jak zobaczyłem nową twarz w pokoju
2. Sądziłem, że jak zawsze zostane potraktowany niegrzecznie, jak nieproszony gość (przyszedłeś? dobrze, ale możesz juz iść), że jak zawsze nikt nie odpowie na moje pytania ( jak mam wyglądać segregacja, co jak nie będą wszyscy segregować itd), i zostane zagadany bezsensownymi rzeczami, tak się nie stało.
3. Dostałem konkretne odpowiedzi na moje pytania.
4. Rozmawiając ze mną pani nie jadła, nie piła kawy/ herbaty i co ważne skupiała uwage na mnie, a nie na wszystkim oprócz mnie.
Pierwszy raz od dłuższego czasu doświadczyłem w Spółdzielni wysokiej kultury i konkretów.
Co do śmieci moje zdanie jest takie.
zaskoczyło mnie to, że spółdzielnia dała możliwość wyboru segregowania lub nie. Inne spółdzielnie liczą z góry niesegregowane. Nie sądzę, że ludzie z bloków będą segregowac śmieci. Pod moim blokiem non stop ktos wywala śmieci do kosza przed blokiem, więc nie sądze, że taka osoba pójdzie do kontenerów i będzie wrzucac śmieci do odpowiedniego kontenera. Ja powiem prawde, segregowałem, ale jak widziałem jak inni to robią, to miałem wątpliwości czy to ma sens. A jak zobaczyłem jak to jest odbierane, to w ogóle zwątpiłem. Z tego co mówiła pani, obecnie ma to być inaczej obierane. Liczmy na to, bo jeśli będziemy segregować, a podjedzie auto i weźmie wszytko, szkoło plastik papier na raz, to będzie to bezsensowne.
Kolejna sprawa. Dowiedziałem się, że nawet jak ja będę segregować, a mój sąsiad nie, a śmieci zostana odebrane jako niesegregowane, to płace jako niesegregowane.
jedyne czego się nie dowiedziałem, to to, czy segregacja w blokach, ogólnie na osiedlach w Porębie ma sens. Pani mi powedziała, że dzisiaj nie może odpowiedzieć, ale jeśli jej zadam to pytanie w sierpniu będzie mogła juz coś powiedzieć.
Więc ja się pytam czy segregacja ma sens??

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 11.04.2013, 21:09

imie-nazwisko pisze: zaskoczyło mnie to, że spółdzielnia dała możliwość wyboru segregowania lub nie. Inne spółdzielnie liczą z góry niesegregowane.
U mnie (Racibórz) spółdzielnia tez dała wybór - 9 zł/os jeżeli segregujesz 18 zł/os jeżeli nie lub jeżeli się nie określisz..
na osiedlu mamy 3 kontenery - plastik-szkło-makulatura + kontener na odpady pozostałe...
imie-nazwisko pisze:Nie sądzę, że ludzie z bloków będą segregować śmieci.
98% segreguje - i to coś normalnego...w Porębie raczej odwrotnie..
imie-nazwisko pisze:Dowiedziałem się, że nawet jak ja będę segregować, a mój sąsiad nie, a śmieci zostana odebrane jako niesegregowane, to płace jako niesegregowane.
coś tu nie halo... skoro deklarujesz segregacje na piśmie to niech spółdzielnia ci udowodni że nie robisz tego...a nie płacić za sąsiada...dla mnie to dziwne...jak sąsiad przekroczy prędkość albo wymusi pierwszeństwo też z automatu za to odpowiadasz.....bo mając prawo jazdy obligujesz się do przestrzegania przepisów...

i na koniec: TAK MIMO WSZYSTKO SEGREGOWAĆ!!!!!!
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 12.04.2013, 17:03

Też słyszałam, że jeśli ktoś zadeklarował, że będzie segregował a nie będzie zapłacą za to wszyscy. Nie bardzo sobie wyobrażam jak pracownicy SM mieliby schwytać oszusta :lol: Z tego co się orientuję to wyłoniona w przetargu firma będzie chyba odbierać śmieci z całego miasta więc powyższe nie tyczy się tylko mieszkańców SM, ale również pozostałych. Ta młoda Pani w sekretariacie rzeczywiście jest bardzo miła. Odnośnie wyrzucania śmieci to przeraża mnie co niektóre fleje potrafią wyczyniać. U mnie pod blokiem też notorycznie worek w koszu przy klatce. Któryś z sąsiadów mojej mamy (nie udało się go namierzyć) wyrzucał worek przez okno chyba bo zawsze leżał na trawniku lub chodniku rozwalony. Śmietniki na Przemysłowej: zwróćcie uwagę z tych z przodu się wysypuje, a te z tyłu puste, bo komuś się nie chce podejść dwa kroki dalej. Sama byłam świadkiem jak pewien Pan znany i szanowany mieszkaniec Poręby, powiązany z UM, celował z odległości workiem ze śmieciami do kosza. Oczywiście nie trafił. Kończę ten przydługi wywód bo w końcu to temat SM, a nie kultury i poszanowania wspólnego porządku. Efekt jest taki, że i tak wszyscy dostaniemy po kieszeni.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 12.04.2013, 17:31

Nie licząc oczywiście włascicieli firm, którzy dalej będą wywalać śmieci do kontenerów przy Dworcowej.A często tam wyrzuca śmieci pan biało-niebieskim dostawczakiem który robi cieplenia,wylewki i itp.

ODPOWIEDZ