Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Dowolne tematy dotyczące Poręby
trinity1985
Nowicjusz

Post autor: trinity1985 » 31.05.2009, 11:35

teraz szybka kalkulacja, jak już wspomniałam Kleopatra 10 zł x 25 mieszkań = 250 zł miesięcznie - podatek ok 200 zł. Mycie korytarza byłoby raz na tydzień, czyli 200 zł : 4 tygodnie = 50zł za umycie całego bloku. ja wiem, il to zajmie? 2 godziny? stawka 25 zł za godzinę co całkiem niezła kwota........ a wiadro i miotłę z płynem do mycia naczyń to się kupi za max 30 zł, a biedzie służyć przez dłuższy czas

ps ;) niektórzy mówią MIETŁA zamiast miotła :)

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 31.05.2009, 18:32

Pani Krystyo bądż sobą a nie jaszcczurką lub żmiją. Pisz prawdę, napisz adres tej spółdzielni do której tak chojnie płaciłaś za sprzatanie a jeżeli jesteś taką zamożną osobą to zasponsoruj pozostałym osobom i temat zostanie zamknięty. My Porębianinie mamy swoje zasady i nie wciskaj nam kitu. I jeszcze raz ci powtarzam jężeli piszesz o innej spłódzielni to podaj adres by sprawdzić lub sprawdzili tu piszący internauci. A swoją drogą to powielam ci tą wiadomość że osoby będące w budynkach administrowanych przez MPGKiM nie płacą za sprzątanie. Wiadomość ta jest potwierdzona przez MPGKiM.

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 01.06.2009, 22:17

odbiegając od tematu " My Porębianinie mamy swoje zasady " dobre :D
szczególnie widać to po śmieciach koło mostu i pobliskiej okolicy ;)

krystyna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

co sadzicie o firmie sprzatajacej ktora sprzata klatki schodowe w spoldzielni

Post autor: krystyna » 25.09.2009, 12:34

ja ogólnie jestem zadowolona tyle hałasu było na ten temat że ile to będzie kosztować a to tylko kosztuje 8zł a inni mówili 20zł zwykłe brednie !!! okazało się również że ta pani która prowadzi tą firmę to bardzo młoda i sympatyczna dziewczyna a nie żadna jakaś biznesmenka. Nawet skorzystałam już z jej usług czyszczenia dywanów i powiem wam że nie spodziewałam się że w ciągu kilkunastu minut dywan będzie wyglądał jak nowy i nie wynosząc go z domu jak to zawsze robiłam i później cały dzień musiał schnąć albo i 2dni a tu po wyczyszczeniu był prawie nie dość że jak nowy to i prawie suchy . Naprawdę polecam :D

nika222
Nowicjusz

Spółdzielnia mieszkaniowa

Post autor: nika222 » 31.08.2010, 11:46

Mam pytanie, czy ktoś ma rownież problemy zwyegzekwowaniem od spółdzielni mieszkaniowej naprawienia usterek. Od 2,5 roku leje mi się z dachu, pokoje są zagrzybiale i do tej pory spółdzielnia nie potrafi uporać sie z problemem. Może ktoś doradzi jak wpłynąć na nich, żeby naprawili dach.
Czekam na sugestie :(

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Post autor: lukas » 20.09.2010, 07:33

czemu grzejniki są zimne. jak sie zajdzie do tej mizermej instytucji to w załatwieniu jakiejś poważniejszej sprawy zasłaniają sie tym że prawo ogranicza ich tylko do administrowania zasobami. okazuje sie że nawet tego nie potrafią. banda darmozjadów.

qwadrat
Nowicjusz

Post autor: qwadrat » 13.11.2010, 17:17

Czy ktoś z mieszkańców bloków przy ul.Przemysłowej ma kłopot z powracającymi spalinami z piecyka w łazience? Od kilku tygodni wystąpił u mnie coś jakby "ciąg wsteczny". Jest problem z odpaleniem junkersa a jeśli już odpali to za chwilę oczy łzawią od dymu i trzeba wietrzyć mieszkanie.
Panowie kominiarze kazali otworzyć na full wywietrznik w oknie kuchennym............

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 13.11.2010, 18:03

qwadrat pisze:Czy ktoś z mieszkańców bloków przy ul.Przemysłowej ma kłopot z powracającymi spalinami z piecyka w łazience? Od kilku tygodni wystąpił u mnie coś jakby "ciąg wsteczny". Jest problem z odpaleniem junkersa a jeśli już odpali to za chwilę oczy łzawią od dymu i trzeba wietrzyć mieszkanie.
Panowie kominiarze kazali otworzyć na full wywietrznik w oknie kuchennym............
Kilka lat temu, za rządów byłego prezesa, kiedy mojej babci cofał się smród w pionie do mieszkania w kuchni,
pan v-ce prezes stwierdził, że widocznie musi smierdzieć (wąchać jak ktoś gotuje kapustę) i aby zniwelować te przykre zapachy proponuje częstsze otwieranie okien :lol:

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 14.11.2010, 15:14

ja jednak na Twoim miejscu wezwałbym panów do c.o. i gazu i na wszelki wypadek sprawdził wszystko.Koszt nie wielki ,a przynajmniej sen spokojny...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

ale numer!
Nowicjusz

Post autor: ale numer! » 15.11.2010, 09:45

Jeśli jest taka sytuacja to zgłoś to do Spóldzielni niech sprawdzą Ci jeszcze raz ciąg jeśli jest poniżej normy SM jest zobowiązana założyć na komin "wiatrołapy" (chyba tak to się nazywa :oops: ale pewności nie mam ) czyli te obracane tuby które widać na dachach. Oczywiście pismo napisać trzeba bo te biurwy nic bez papierka nie przyjmą.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 17.11.2010, 23:46

ale numer! pisze:Jeśli jest taka sytuacja to zgłoś to do Spóldzielni niech sprawdzą Ci jeszcze raz ciąg jeśli jest poniżej normy SM jest zobowiązana założyć na komin "wiatrołapy" =.
Z tego co widać na blokach to każdy blok ma taki wywietrznik -wiatrołap :oops: :)
Wiec nie powinno takich sytuacji?!

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 18.11.2010, 12:37

Nie powinno być a jednak jest. U mnie w bloku jest podobnie. Nie dość, że od czasu do czasu do łazienki nie da się wejść bo spaliny wydostają się na pomieszczenie to jeszcze w kuchni powietrze zamiast uciekać na zewnątrz to zostaje wpychane do pomieszczenia. Najgorzej jest zimą kiedy powietrze o temp. minus 20*C wpada Ci do domu. Nawet kominiarz, który był ostatnio stwierdził owe uchybienia.

Smrek
Nowicjusz

Post autor: Smrek » 18.11.2010, 12:54

Rzeczywiście tak jest, czasem nie da się wytrzymać z zimna. Nie wiem czemu tak jest ale to podobno wada konstrukcyjna - mówię tu o blokach nad Solarium. Tylko co teraz jak to naprawić?

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 18.11.2010, 13:02

Kominy wentylacyjne na dachu są posadowione niżej niż ogniomur. Konieczne jest założenie tzw. wiatrołapów. Na kilku blokach już są, ale powinny być na każdym kominie wentylacyjnym. Trzeba pogonić spółdzielnię

LOLEK300
Nowicjusz

Post autor: LOLEK300 » 27.11.2010, 14:27

Witam
Czy nie lepiej by było gdyby posadę prezesa pełnił człowiek z osiedla??? ( osoba mieszkająca na osiedlu zna problemy mieszkańców bo zapewne również je ma )

Odnośnie wyciągów kominowych w blokach to sprawa jest stara. Najważniejsze jest aby złożyć podpis na protokole z przeglądu. (tak zwana podkładka w razie czego :-) )

Jakie perspektywy dalej ??? Plany ???? Plac zabaw dla dzieci ????
Jak by nie było to trochę mieszkańców jest na Przemysłowej więc czynszów również....

Ile się zarabia w spółdzielni ??

ODPOWIEDZ