Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Skalia
Nowicjusz

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Post autor: Skalia » 03.05.2013, 12:08

Przecież taki wydatek dla SM to pikuś (urządzenia do zabawy). Wypadałoby może czasem pomyśleć o mieszkańcach, a nie zapychaniu własnych kieszeni. Ponad 20 lat mieszkałam w blokach MPGKiM i wierzcie mi, że nie ma porównania oczywiście na niekorzyść SM. Wszystko jest super dopóki płacisz i nic od nich nie chcesz. A spróbuj zgłosić jakiś problem z mieszkaniem, który powinien być przez nich rozwiązany, a jak już wiąże się z kosztami to tragedia. Pierwsze zgłoszenie wszyscy są mili i udają, że coś z tym zrobią. Czas mija i oczywiście nic się nie dzieje. Drugie zgłoszenie jest już mniej przyjemnie. Przy kolejnych jesteś traktowany jak śmieć. Nie mam pojęcia od czego niektórzy tam są bo na pewno nie zajmują się tym czym powinni. Gdybym ja w pracy odnosiła się z takim szacunkiem do interesantów jak mają to w zwyczaju niektórzy pracownicy SM już dawno odwiedzałabym PUP. W końcu szanowi pracownicy SM pobierają pensje m. in. z moich ciężko zarobionych pieniędzy. Nikt mi nie robi prezentów w postaci płatnego dnia wolnego. Dlatego ponawiam pytanie o 2 maja. Zauważyłam, że na forum są obecni pracownicy SM więc może się wypowiedzą na jakiej podstawie mają wolne?

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 03.05.2013, 12:27

Z jednej strony,powinienem to zgłosić ale nie mam zdjęć auta tylko numery rej. auta . Więc musiałbym zeznawać jak, gdzie, kiedy i co. A ja nie mam na to czasu.Winowajca dostałby 50 czy 100 złoty mandatu a mnie kosztowałoby mnóstwo czasu.Są od tego stosowne służby,mam na myśli Straż Miejską, ale jeszcze nigdy ich na osiedlu nie widziałem.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 03.05.2013, 16:20

Skalia pisze: Nikt mi nie robi prezentów w postaci płatnego dnia wolnego. Dlatego ponawiam pytanie o 2 maja. Zauważyłam, że na forum są obecni pracownicy SM więc może się wypowiedzą na jakiej podstawie mają wolne?
hmmm może na podstawie "urlopu wypoczynkowego" ?
nie wiem gdzie ty pracujesz i na jakiej umowie, ale jeśli masz umowę o pracę to ktoś jednak ci robi prezent w postaci 20 lub 26 dni wolnych
jeśli zauważyłaś na forum pracowników SM to wyślij im prywatną wiadomość z pytaniem.
to samo się tyczy m.in radnych- wiadomo, że tu bywają, ale nie licząc Karola i dawniej Erniego próżno było czekać na jakąkolwiek ich odezwę...
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 03.05.2013, 18:10

Kilka postów wcześniej pytałam czy wszyscy pracownicy wzięli dzień urlopu czy będą odpracowywać, jeśli jest to dzień urlopu to mają do tego pełne prawo i się nie czepiam (chociaż wszyscy na raz trochę nie bardzo).

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 25.06.2013, 20:53

W dniach 17; 19; 20 czerwca 2013 w M.O.K. Poręba odbyło się w trzech częściach Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Poręba”.
Przybyli Członkowie wysłuchali sprawozdań z działalności Rady Nadzorczej, Zarządu Spółdzielni. Przyjęli bilans i sprawozdanie finansowe za rok 2012 i w związku z tym udzielili absolutorium Członkom Zarządu Spółdzielni.
W każdej z części obrad uczestniczył Burmistrz Miasta Poręba –Marek Śliwa, który odpowiadał na pytania przybyłych Członków, w tym związane z „ustawą śmieciową”.
Rok 2013 to XXX - lecie istnienia Spółdzielni i w związku z tym, w roku poprzednim zrodziła się inicjatywa rozbudowy istniejącego placu zabaw na oś. Przemysłowa, ze środków zgromadzonych od sponsorów. Do wyżej wymienionej inicjatywy przyłączyli się Radni Miasta Poręba – Zofia Gocyła i Grzegorz Mucha.

heniek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: heniek » 26.06.2013, 10:04

Można tylko mieć trzeba nadzieję że przyłączą się czynnie i chojnie. A nie tylko ładnie ubiorą do zdjęcia ;)

Skalia
Nowicjusz

Post autor: Skalia » 26.06.2013, 12:51

Z tego co się orientuję to inicjatywa zrodziła się wśród samych mieszkańców, których dzieci korzystają z placu zabaw, a dokładniej akcję zapoczątkowała chyba jedna mieszkanka, a nie jak można wywnioskować z poprzedniego postu od władz SM.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 26.06.2013, 17:45

Skalia pisze:Z tego co się orientuję to inicjatywa zrodziła się wśród samych mieszkańców, których dzieci korzystają z placu zabaw, a dokładniej akcję zapoczątkowała chyba jedna mieszkanka, a nie jak można wywnioskować z poprzedniego postu od władz SM.
jak to zwykle bywa ''ojców sukcesu jest kilku'' i jak to zwykle bywa w Porebie najlepsza jest spółdzielnia..... ale wielu podpisało petycje, może SM wypowie sie w sprawie...

Awatar użytkownika
Martinek
Nowicjusz

Post autor: Martinek » 29.06.2013, 13:06

Mam pytanie do władz SM odnośnie daty 01-07-2013 i tzw. ustawy śmieciowej. Kiedy pojawią się nowe kontenery do segregacji? Jak mamy stosować się do nowych przepisów skoro zarządca bloków się do nich nie stosuje.

Pozdrawiam zarząd i pracowników SM.

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 10.09.2013, 14:30

Witam
Około 14:00 z dachu bloku przy ul. Przemysłowej 6 były zrzucane ciężkie żeliwne rury oraz metalowe klatki. Teren nie był zabezpieczony i nikt go nie pilnował, oprócz rzucających na dachu. Akurat dzieci wracały ze szkoły i miały fajne widowisko. Dobrze, że nikomu nic się nie stało.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 14.09.2013, 09:06

Na przemysłowej ocieplają jeden z bloków.
Dlaczego w pierwszej kolejności akurat padło na blok Pana radnego? :lol:

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 14.09.2013, 10:08

A tam zaraz radny :lol: Brzydko wygląda ocieplenie tylko z dwóch stron i dlatego ocieplają :D . Ciekawi mnie tylko jak spółdzielnia wyrobi się z usunięciem wszystkiego azbestu z bloków na Przemysłowej. Niby mają jeszcze dużo czasu - chyba do 2030 roku - ale bloków trochę jest, a jak będą ocieplać jedną ścianę rocznie (patrz Przemysłowa 11), to zanim skończą, to z 60 lat minie :D
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

MGWF
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: MGWF » 14.09.2013, 18:04

matkaporebianka pisze:Na przemysłowej ocieplają jeden z bloków.
Z tego co wiem w pierwszej kolejności miały być bloki 6, 8, 10 a tu taka zmiana. Ciekawe dlaczego :lol:

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 15.09.2013, 04:12

MGWF pisze:
matkaporebianka pisze:Na przemysłowej ocieplają jeden z bloków.
Z tego co wiem w pierwszej kolejności miały być bloki 6, 8, 10 a tu taka zmiana. Ciekawe dlaczego :lol:
Najlepiej Wam to wytłumaczy cytat z serialu Alternatywy 4 "W sprawozdaniach miał być oddany w ubiegłym roku, więc został przyjęty, żeby się sprawozdania zgadzały. A teraz to on musi czekać na moce i luzy, bo są ważniejsze budowy, które się liczą do tegorocznego planu. " Ale pojawiła się szansa i ktoś ją wykorzystał "Ale jakby on wszedł do tegorocznego planu na miejsce na przykład takiego z przyszłorocznego planu do tego z zeszłego roku, no... to może... może byśmy do jesieni skończyli. "
Pół krwi scyzoryk.

abcd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: abcd » 06.10.2013, 11:36

Kto mieszka w blokach należących do SM Porębia i kto montował sobie talerz z satelitą? Trzeba mieć zgodę czy robiliście to na własną rękę? Nasza kablówka mnie wykoańcza, bo obraz pozostawia wiele do życzenia a i kanałów mało i wyboru chyba brak?

ODPOWIEDZ