Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
jacko03
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Post autor: jacko03 » 28.11.2010, 18:12

powiem wam ze na przemyslowej....np 19 smierdzi tak w lazience i w kuchni ze ciezko wytrzymac...co ktos cos sprawdza to wszystko jest ok....dziwne?mowi sie pisze i zawsze wszystko jest ok.....naprawde trzeba sie wziac za ta spoldzielnie!!!!!!!!!!jeszcze jedna sprawa....kto wymyslil nam kosz ze smieciami w starych blokach? :?: zwlaszcza teraz na zime...komu usmiech sie taki spacer.....?mamy jedno miejsce na wszystkie bloki....prosze tam dzis sprawdzic jak to wyglada.....gdzie maja sie pomiescic te nasze odpadki?????????????co ten zabieg mial osiagnac?chyba to ze teraz na starym miejscu tez trzeba sprzatac bo ludzie wieczorami i tak tam wynosza worki pelne smieci.....i po co to komu???????????

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.11.2010, 19:10

Na Mickiewicza od trzech lat nie mam ciągu w wentylacji w kuchni.Zgłaszałem w spółdzielni a pani mówiła dobrze sprawdzimy.I tak do tej pory to trwa.Kominiarz pisze wentylacji brak,nawiew z zewnątrz.Miałem przypadek że ktoś w moim pionie przysmażył jakiś plastik,a ja się dusiłem u siebie u siebie w mieszkaniu.Zastanawiam się czy byłaby możliwość oskarżenia spółdzielni o narażanie życia lub zdrowia. Wystarczy pożar u kogoś z lokatorów i razem z rodziną uduszę się w swoim mieszkaniu.

LOLEK300
Nowicjusz

Post autor: LOLEK300 » 28.11.2010, 19:26

Czy tak ma być ?? Po co te czynsze we własnościowych...
Warto by się tą "instytucją" zainteresować. Wszystko jest ok jak się nic nie dzieje.
Zaleją nas ścieki, zakryją śmieci a cofające się spaliny z junkersów doprawią.... :-)

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.11.2010, 21:19

Jutro jeżeli dam radę wybiorę się do spółdzielni,mam już dość ich niekompetencji.

Awatar użytkownika
jacko03
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: jacko03 » 29.11.2010, 07:22

juz wiadomo co odpowiedza-z naszej strony wszystko ok....hii....trzeba wywalic caly zarzad...wybrac osobe ktora mieszka w tych blokach i boryka sie z tymi problemami jak zwykly kowalski......

Awatar użytkownika
Martinek
Nowicjusz

Post autor: Martinek » 10.12.2010, 09:05

Właśnie byłem w spółdzielni zgłosić, że cofają się spaliny z piecyka gazowego w łazience. Pani przyjęła zgłoszenie i powiedziała "co ja mam zrobić - wejść na dach" Tylko czekać na wypadek! Ludzie przejrzyjcie na oczy :oops:

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 10.12.2010, 15:55

Ona ma to w nosie ponieważ nie ponosi żadnej odpowiedzialności.Z kolei z wentylacją bardzo często jest tak że ona jest niesprawna od lat, ktoś i tak robi odbiór budynku .Jak to możliwe? Firma zarobiła pieniążki od spółdzielni za sprawdzenie kominów i napisała co spółdzielnia chce?

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 12.12.2010, 19:06

W Zawierciu już był przypadek zaczadzenia w bloku przy ul. Cmentarnej. U nas jeszcze nie więc musimy poczekać aż coś się stanie.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 03.12.2011, 14:33

Widzę, że temat już dawno nie poruszany, więc go odświeżam.
Chciałem skomentować nowy śmietnik na Przemysłowej. Ładny, nie powiem, ale mam dwa ale :D :
1. Czy czy brama wjazdowa i furtka naprawdę musiały być z kutego metalu?
2. Czy, jeżeli już robią ogrodzenie, to musi być takie niskie (zwłaszcza furtka)? Przecież jak ktoś będzie chciał podrzucić śmieci, to bez problemu przerzuci je górą. Nie wspomnę lokatorów spółdzielni, którzy zgubią lub zapomną klucza - czy dużo będzie takich ludzi, którym będzie się chciało wrócić po klucz? Mam duże obawy o czystość :(

P.S.
Coś ostatnio ciężko dostać się na portal (chyba, że to tylko ja mam takie problemy)
Admin: Są problemy z serwerem - niestety nie mamy na to wpływu :/
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Blachu
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Blachu » 03.12.2011, 21:38

Moim zdaniem nie ma znaczenia wysokość ogrodzenia bo jeśli chcę podrzucić śmieci, to jeśli nie będę mógł przerzucić to położę przed wejściem, i co nie sprzątną? Będą musieli bo w przeciwnym wypadku znowu będzie śmietnik na śmietniku :) A co do bramy to moze chcoć trochę poprawi wygląd miasta, choć moim zdaniem również niepotrzebne.

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 03.02.2012, 18:12

Słyszałam że podobno na ul. Przemysłowej zamarzła w mieszkaniach woda i chodziła po mieszkaniach ekipa ze Spółdziekni i odmrażała rurki. No to zima zawitała też do Poręby.

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 03.02.2012, 22:01

Dzisiaj przez kilka godzin z tego co się dowiedziałem w 4 blokach na ul. Przemysłowej nie było wody w pionie gdzie mieści się kuchnia m.in. u mnie też nie było wody w bloku na ul. Przemysłowa 6.
Po zgłoszeniu do SM chodziła osoba oddelegowana ze SM i podgrzewała grzałką zamarznięte rurki od wody. To zimno prawdopodobnie weszło kominem wentylacyjnym bo jak się włoży rękę pod umywalkę w kuchni to czuć zimno.
Mam nadzieję ze to już koniec z zamarzaniem wody.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 03.02.2012, 23:01

Wlodi pisze:Mam nadzieję ze to już koniec z zamarzaniem wody.
Jeżeli to fakt i temperatury się utrzymają to nie koniec takich przygód.Doraźne odmrażanie sprawdza się na krótki okres czasu.Poza tym z tego co wiem to w tych blokach woda płynie w rurach stalowych wiec z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że zamarzanie to nie duży problem - rury mogą pękać (a szczególnie gdy są stalowe ze szwem)
Obym był złym prorokiem :wink:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 04.02.2012, 16:19

No to "BrowarMen" wykrakałeś, bo od rana nie mam znów w kuchni wody. Próbowałem ponad 1/2godz. grzać suszarką do włosów ale nic nie dało. Ok. godz. 15.00 przedzwoniłem na tel. dyżurny SM ale pracownik odpowiedział ze ma ponad 50 zgłoszeń i niewiadomo czy dziś przyjdzie. Nie wiem czy teraz nastał taki czas że aby mieć w kuchni wodę to trzeba mieć przy rurce od wody włączony grzejnik.

mieszkaniec1
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mieszkaniec1 » 16.02.2012, 08:24

Panowie ze spodzielni czas do pracy!!! śniegu kupa jest godzina 8.23 obecnie a widzę przez okno nic nie zrobione nie odśnieżone... kpiny sobie robicie normalnie. o drogach to już nie wspomnę ale to już pretensje do kochanego MPGKIM

ODPOWIEDZ