Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Leroy
Nowicjusz

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Post autor: Leroy » 08.02.2006, 14:52

Założyłem ten temat ponieważ nikt wcześniej tego nie zrobił a jest o czym pisać. Ja mieszkam bardzo blisko siedziby tejże instytucji i mam niejako lepszy obraz tego co ta banda złod..... wyprawia. Rada Nadzorcza organizuje sobie zebrania kiedy chce i to nie po to żeby coś istotnego uchwalić ale żeby zgarnąć kase za zebranie. Podstawili sobie na stanowisku szefa Zarządu gościa, który swoja niekompetencją i cynizmem doprowadził do upadku juz dwie spółdzielnie (w Myszkowie i Zawierciu). Pracownicy zaś nic nie robią tylko łażą po sklepach i ryneczkach w godzinach pracy. Za to jak tylko się trochę ociepli to Kochana Spółdzielnia przykręca kurek z ciepłą wodą i choćby każdy grzał na "piątkę" to i tak w domu jest zimnica. Co wy sądzicie o takim sposobie postępowania. Proszę o Wasze opinie na ten temat.
Tylko Prawda

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: A co powiecie o SM "Poręba"

Post autor: Matt » 08.02.2006, 15:11

Leroy pisze:Za to jak tylko się trochę ociepli to Kochana Spółdzielnia przykręca kurek z ciepłą wodą i choćby każdy grzał na "piątkę" to i tak w domu jest zimnica.
To chyba nie SM decyduje o tym jak grzeją kaloryfery tylko ciepłownia i my sami (?) Przecież we wszystkich mieszkaniach są podzielniki kosztów i gdyby ciepłownia zakręcała kurek to sama by na tym traciła. No chyba, że SM płaci część za nasze ogrzewanie. Dopiero gdy ociepli się na dworze i ludzie sami zaczną zakręcać kaloryfery to ciepłowni może przestać się opłacać palić. Chyba nie oczekujesz, że firma PRATERM będzie dokładać do tego interesu z własnej kieszeni :roll:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Leroy
Nowicjusz

Post autor: Leroy » 08.02.2006, 16:13

Przepraszam Matt ale mnie chyba nie zrozumiałeś. Codzi mi o to, że jak na dworze jest na -10 stopni, to gdy odkręcę termostat na maksimum czyli 5 kaloryferki grzeją super. Ale gdy powtórze tę czynność przy temperaturze ok. zera to nie ma żadnych skutków, kaloryfery są chłodne. Tak więc jeżeli ja płacę za ogrzewanie to podczas całego okresu grzewczego ja powinienem decydować jak ogrzeje dobie mieszkanie. Niestety tak nie jest i to mnie wkurza.
Zgodzę się też z Tobą, że to ciepłownia zaopatruje Nas w wodę do grzejników i w ich interesie jest dostarczać jak najcieplejszą wodę gdyż więcej wtedy zarobią. Jednak zastanawiam się czy aby SM w umowie z ciepłownią nie ma np. podpunktu, który upoważnia ją do decydowanie w tej kwestii, bez Naszego czyli właściwych odbiorców i płatników udziału.
Tylko Prawda

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 08.02.2006, 17:34

Leroy pisze:Tak więc jeżeli ja płacę za ogrzewanie to podczas całego okresu grzewczego ja powinienem decydować jak ogrzeje dobie mieszkanie.
Zgadzam się. Ale tak jak powiedziałem - jeżeli firmie ciepłowniczej bardziej opłaca się w taką pogodę nie grzać niż grzać to juz nic na to nie poradzimy. Ich jedynym celem jest zarabianie kasy. Gdy mają monopol mogą robić co im się tylko podoba :?
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
BABKA KIEPSKA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: BABKA KIEPSKA » 19.02.2006, 09:21

To samo jest w komunalnych blokach. Oszukują na ogrzewaniu a potem naliczają kase nie wiadomo za co. Kazdy skoro placi i mam wskaźniki od 1 do 5 to ja powinienem decydowac ile chce zluzyc ogrzewania. Przykro mi że tak się dzieje ale to chory kraj. W innych krajach tego nie ma. Pracowałem jesienią za granicą i tam jest inny świat. Przez takie głupie problemy w Polsce jest źle dlatego wiele osób wyjezdza.
Wcale nie kiepskie posty.....

bigfoot
Nowicjusz

Post autor: bigfoot » 27.02.2006, 12:45

Szlag mnie trafia każdej zimy , jeżeli nie mogę wyjechać spod bloku samochodem.O ile bloki MPGKiM są odśnieżone to parkingi przy blokach spółdzielni nie są w ogóle.Spółdzielnia odśnieżanie przeprowadza przy pomocy trzech pań , jednej pary sanek,łopaty.Te bidne kobitki ledwo żyją,od świtu do popołudnia zapieprzają z łopatą walcząc z zimą.Wystarczyło by zakupić taki sam traktorek jaki ma MPGKiM i posadziać na nim np. Pana Jurka i sprawa byłaby załatwiona w jakimś stopniu.W tym roku zakupiołem łopatę i sam odśnieżałem parking,gdyż wyjazd graniczył z cudem.Nie da się obsłużyć wszystki bloków w stopniu podstawowym przy pomocy trzch słabych niewiast. Dałbym presezowi saniki i wiadro ze zmarzniętym piachem niech pogania trochę.

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 02.11.2006, 22:35

Zastanawiam się kiedy ta banda ze Spółdzielni odkręci w końcu normalnie ogzrewanie. Trzeba będzie chyba zainstalować sobie termostaty z 20 stopniową skalą, bo na "piątce" grzejniki są zaledwie chłodne. Może szanowni Państwo pracujący za Nasze pieniążki przestaną na chwilę mięszać obowiązki służbowe z własnymi kampaniami wyborczymi i wezmą się do roboty, bo nawet w tym roku nie włączyli grzejników na klatkach schodowych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Senator Międzygalktycznej Floty Krwawych Lokówek
Obrazek
Obrazek

Azim Edin Basziral Bakir
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Azim Edin Basziral Bakir » 09.12.2006, 22:45

ja szczerze mówiec nie nawidze budzic sie w temperatuze 19stopni!! tak mnie to wpiena ze bym tych gosci z ciepłowni wywalił na bruk!! płace za cało dobowe grzeanie a nie w godzinach wygodnych dla nich!!i to najlepsze ze nie ma znaczenia czy wieczorem zostawie kaloryfer na 3 czy na 5 :evil: :x :cry:

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 16.12.2006, 00:57

Dziwię się że Look@sh nie rozumie niektórych faktów i pisze takie "głupie" niki że Spółdzielnia zakręca kurki od ogrzewania. Przecież ogrzewanie do mieszkań nie wysyła Spółdzielnia tylko firma PRATERM a każdy, sobie grzeje ile chce bo ma pokrętła i na ile sobie odkręci to tyle ma ogrzane mieszkanie. U mnie też było podobnie że grzaliśmy na 4 a nie było takie ciepło jak powinno. Zadzwoniłam się spytać w PRATREMIE to mi powiedzieli czy sasiedzi z pionów grzeją bo jak ograniczają grzanie to do mnie to ciepło jest też ograniczone przez blokowanie przez sasiadów i wtedy wysądowałam że jeden sąsiad z pionu co mieszkał na 1 piętrze zaoszczędził ponad 500 zł a drógi co mieszka na 3 piętrze to zaoszczędził 450 zł. Im to pasowało bo ograniczali grzanie a grzali ich sąsiedzi z parteru 2 i 4 piętra. dlatego musiałam się z nimi trochę "pokłócić" i teraz za ten rok już tyle oni nie zaoszczędzili a u mnie było cieplej. W MOK w tamtym roku jak było zebranie grup członkowskich to nawet prezes Spółdzielni mówił że dla Spółdzielni było by korzystniej by każdy tak jak za światło płacił za ogrzewanie do firmy PRATREM bo tak to Spółdzielnia musi płacić za ogrzewanie za tych co nie płacą czynszu. Tylko PRATREM nie chce się na to zgodzić bo co miesiąc bez żadnych kłopotów bierze od Spółdzielni pieniądze za ogrzewanie nawet za tych co nie płacą czynszu.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 16.12.2006, 07:56

Z tym pionem to szczera prawda. Kolega miał sąsiadkę piętro niżej która grzała tylko w pokoju w którym przebywała-efekt-mimo grzania na 5 w całym mieszkaniu miał zimno, a dodatkowo u dzieci musiał dogrzewać piecykiem. Poprawiło sie dopiero gdy na dół wprowadziła sie inna rodzina. A co do spania w 19 st. to idzie się przyzwyczaić. Od 3 roku życia i przez następne 30 lat mieszkałem na Mickiewicza w pokoju gdzie normą było 17 st. a 19 to był luksus. Dzisiaj gdy w mieszkaniu mam 23 st. to leje się ze mnie i czuję się źle bo organizm przyzwyczaił sie do innej temp. Jeżeli dobrze pamietam to nawet specjaliści zalecają taką temp. do spania.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

ELF
Nowicjusz

Post autor: ELF » 27.12.2006, 22:35

Kleopatra napisała:
Zadzwoniłam się spytać w PRATREMIE to mi powiedzieli czy sasiedzi z pionów grzeją bo jak ograniczają grzanie to do mnie to ciepło jest też ograniczone przez blokowanie przez sasiadów i wtedy wysądowałam że jeden sąsiad z pionu co mieszkał na 1 piętrze zaoszczędził ponad 500 zł a drógi co mieszka na 3 piętrze to zaoszczędził 450 zł. Im to pasowało bo ograniczali grzanie a grzali ich sąsiedzi z parteru 2 i 4 piętra. dlatego musiałam się z nimi trochę "pokłócić" i teraz za ten rok już tyle oni nie zaoszczędzili a u mnie było cieplej.

Masz szczęście że nie trafiłaś na mnie bo bym Ci powiedział co myślę o Twojej sondzie.Jak nie rozumiesz w jaki sposób odbywa się grzanie to się nie ośmieszaj.Ci panowie z kotłowni to musieli mieć ubaw jak Ci wyjaśniali dlaczego masz zimno.A na marginesie to Ci powiem ze każdy ma licznik po to żeby płacił w/g jego wskazań.Jak Ci zimno to sobie napal ognisko.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 02.02.2007, 12:20

ładny parking pod nowym blokiem [tam gdzie nowa apteka] społdzielnia zrobiła. Tylko jeszcze mogliby jakis znak umiescic jak na nim parkowac. bo na razie to albo pół jest tylko wykorzystane albo samochody głebiej zaparkowane są najnormalniej poprzystawiane. chyba jakis plan był jak te miejsca do parkowania wykorzystac. :wink:

Leroy
Nowicjusz

Post autor: Leroy » 30.04.2007, 05:28

I jak tu normalnie żyć. W nocy temperatura ok. 0 a SM chwali się swoimi "prośbami " o wyłączenie ogrzewania. Niech troche pomieszkają we własnych nieogrzewanych blokach to może się nawrócą.
Tylko Prawda

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 30.04.2007, 22:24

Już włączyli ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 21.08.2007, 20:09

Wrzucam dwie fotki, które najlepiej zobrazują Wam jakie panują warunki na śmietniku przy ul. Przemysłowej.

Obrazek
Obrazek

Najwyraźniej nikogo z władz SM to nie interesuje bo taki widok (i nie lada zapach) utrzymuje się juz od kilku tygodni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ