Służba zdrowia w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 04.05.2007, 22:08

NightWood pisze: Człowiek stracił 10lat młodości, ma tytuł (lekarz pediatra), pracuje w takiej porebskiej przychodni i zarabia 200zł wiecej niż Pani która sprząta korytarz przed jego gabinetem, a co drugi pacjent to potencjalnlny przeciwnik w sądzie oskarżający go o błąd w sztuce lekarskiej. I teraz postaw się na jego miejscu i traktuj pacjenta jak bliźniego swego. Po południu ruszaj do drugiej pracy, żeby przynieść do domu jakąś "godną"(w sumie) pensje.
nikt nikogo nie zmusza do wyboru zawodu - teraz brakuje ludzi np w budownictwie wiec byc moze wartoby było sie przekwalifikowac i zarabiac lepiej...poza tym to wybór każdego z nas wiec to nie usprawiedliwia tego ze jak ide do lekarza to oczekuje pomocy a nie chamstwa i przepisywania wkółko tego samego leku który notabene nie pomaga. Skoro juz udaje sie do lekarza to oczywistym jest ze choroba powinna byc własciwie zdiagnozowana-oczywiscie po skierowaniu na badania i przejrzeniu wyników....niestety tak nie jest i takie jest moje zdanie i na razie nie mam powodów zeby go zmieniac....moje słowa ktore cytowales napisane byly jakis czas temu-byc moze teraz cos sie zmieniło..

P.S. ostatnio miałem okazje robic badania w Zawierciu w jednej z przychodni - i tam jakos da sie milo , sprawnie, kulturalnie i bez problemowo wszystko załatwić...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

student
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: student » 14.05.2007, 06:37

zdzich pisze:W tym wszystkim jest to śmieszne że wszyscy znają się na medycynie :oops:
no, wszyscy, tylko nie lekarze.Jak jak ide do pani doktor, to mnie pyta "no to co panu przepisać?"

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 20.06.2007, 08:51

miałem ostatnio mozliwosc przebywania w osrodku zdrowia w poradni dla dzieci zdrowych, i moje zdanie jest jak najbardziej pozytywne. miła obsługa itd. i samo wnetrze tez ciekawe po tym remonciku.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 03.07.2007, 13:32

jednak musze uzupełnic poprzedni post.
sa tam ludzie którzy sie nie nadaja do kontaktu z innymi. wyglada na to że poprostu ostatnio jak tam byłem to nie wszyscy sie ujawnili ,w prostocie swojego zachowania [nieokrzesania], na szczescie jednak sa w mniejszosci. :wink:

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Przychodnia Zdrowia w Porębie

Post autor: matkaporebianka » 20.02.2013, 10:42

Chciałam Was zapytać jakie macie opinie na temat Przychodni Zdrowia.
Chodzi mi głównie o lekarzy dla dorosłych.
Jestem zapisana do dr.Kasztalskiej i ciśnienie mi się podnosi jak mam tam iść.
Takiego bałaganu nie widziałam w żadnej innej przychodni.
Pani doktor nie umie lub nie chce zapanować nad swoimi pacjentami.
Dlaczego nie ma ustalonej kolejki? Lub wyczytywania?
Tylko ludzie ciągle się kłócą , kto przed kim był lub kto 1-wszy wyciągał karte?
Ludzie paranoja.

U dok. Buczyńskiej jakoś wygląda to zupełnie po ludzku.
Pani doktor wychodzi - czyta po kolei karty pacjentów i kazdy wie kiedy jego kolej.
I wizyta u niej trwa tyle ile powinna a nie po pół godziny.

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Służba zdrowia w Porębie

Post autor: Sztetke » 20.02.2013, 15:06

jako komentarz co do osoby i efektów pracy dr.Kasztalskiej niech posłuży mi przerobiony na potrzeby lokalne,stary jak świat dowcip...

przychodzi baba do lekarza a tam...Kasztalska
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
sjlilia
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: sjlilia » 20.02.2013, 16:51

Faktem jest, że w porebskiej przychodni zdrowia był bałagan, jest i niestety będzie. Ludzie wyciagają karty i czekają, albo ich doktor wyczyta albo "ustawiają" kolejkę. Ale ten bałagan tworza też sami pacjenci. Nie rozumiem np. jak się idzie do lekarza i wyciaga do niego kartę, to przychodzi sie na tę godzinę, od której on przyjmuje, a nie przychodzi już po fakcie wyczytania przez lekarza nazwiska pacjenta. I jest bałagan, bo wyczytany wcześniej "nieszczęśnik" wpycha sie przed kogoś kto właśnie teraz ma wejść do lekarza. Albo zakupy albo wizyta u lekarza. Tacy własnie ludzie przyczyniaja się do powstawania bałaganu!

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 20.02.2013, 22:29

W przychodni (nie w porębie) podchodzi do rejestracji dziadek i mówi że do lekarza "x" on przyszedł (jest godzina 15.30!!!), na to pani w rejestracji sprawdziła i mówi, ale pan zapisany dopiero jest na godzinę... uwaga... 19-nieszkodzi to ja sobie posiedzę i poczekam, co będę sam w domu siedział!!! :?:

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 21.02.2013, 14:58

Bo w przychodni potrzeby jest dobry zarządca co by troche to towarzystwo dobrze pogonił.
Fakt, ze do dr Kasztalskiej trzeba swoje wystac i można wtedy dużo sie nasłuchac o plotkach z Poreby :) .

A ludzie takie głupoty gadają w poczekalni ze mozna sie uśmiać.

Troche tez nie podoba mi sie zachowanie Pań z rejestracji, nie mówie ze wszystkie są niemiłe , ale czasem mam wrażenie ze "obsługa jest z poprzedniej epoki" i nawet nie ma choć małego uśmiechu na ustach tylko smutna i zmęczona mina tych kobiet.

Awatar użytkownika
Lady_M
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lady_M » 22.02.2013, 23:53

nie ma punktu w przysiędze na temat szacunku, jednak uważam, że wymaga się tego od każdego, a od lekarza w szczególności..

Po za tym powiem tak, wchodzę do ośrodka, podchodzę do okienka na dole.. i tu zaczynają się schody ;)

Zołza
Nowicjusz

Post autor: Zołza » 26.03.2013, 23:22

Z moich obserwacji wynika, że najmniejsze kolejki są we wtorki i czwartki (szczególnie rano, być może stali bywalcy jeżdżą na rynek do Zawiercia). U Kasztalskiej w poniedziałek po południu i chyba u Buczyńskiej w środę popołudniu można zapisywać się na określoną godzinę. Chociaż to pewnie niewiele da, bo ilość miejsc jest ograniczona. No i panie z rejestracji, są wtedy milsze.

ODPOWIEDZ