Służba zdrowia w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby
tosi1313
Nowicjusz

Służba zdrowia w Porębie

Post autor: tosi1313 » 29.10.2005, 21:00

chciałbym dowiedziec się co sądzicie o NASZEJ słuzbie zdrowia, bo to bardzo ciekawa rzecz!!!!!!...:)

Awatar użytkownika
Blue79
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Blue79 » 29.10.2005, 21:02

nie jest z nią źle, czasami nie ma tylko lekarzy bo mają urlop albo szkolenie ale im też sie to należy a tak to jest spoko.
"Życie nie składa się z oddychania, tylko z chwil, które zapierają dech w piersi."
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 29.10.2005, 21:06

ja uwazam ze jest spoko, normalne ze czasem moze ich nie byc, oni tez sa ludzmi, mimo to bardzo nam pomagaja.
Obrazek

LOLA
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: LOLA » 30.10.2005, 06:50

Każdy ma prawo do urlopu,nawet lekarz. Niekiedy idąc do ośrodka zdarza się że nie ma "mojego lekarza", ale to nie jest problem bo można skorzystać z porady innego lekarza. Jedyne co mnie denerwuje to te kolejki. Zdarza się że ktoś źle się czuje i nie może wysiedzieć a i tak nikt nie przepuści. Mam wrażenie że niektórzy przychodzą do lekarza sobie pogadać, tamując kolejkę bardziej potrzebującym...

FliP
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: FliP » 30.10.2005, 14:37

No dokladnie zawsze jakis lekarz w osrodku jest i moze pomoc gdy twoj jest akurat nieobecny a teraz ta winde jeszcze zrobili wiec nie jest tak zle chyba
ŻyCie JeSt ZbYt kRóTkIe bY mIeĆ CzAs nA zMaRtWiEnIa!

KARAMBA
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: KARAMBA » 03.11.2005, 07:54

stare babki którym nic nie dolega (nie wszystkie oczywiście) chodzą z nudów na ploty i blokują kolejkę. Ktoś kogo naprawdę polamie stoi w kolejce zacnych kobiet które w czapkach siedzą na potrierni po receptę na ziółka. Albo zmienić lekarza choć i tak nie zawsze pani z góry ma trafne diagnozy albo leczyć sie samemu.
Karamba - tylko szczerość

Awatar użytkownika
cukiereczek_x
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: cukiereczek_x » 25.11.2005, 11:56

Ej to są jakieś żarty :!: Byłam ostatnio u lekarza i pan doktor przyjął przez 1godzine tylko 2osoby :!: Po czym poszedł na herbatę i wrócił po 40minutach :? Jemu chyba dużo płacą od godziny, bo jak inaczej wytłumaczyć takie zachowanie :?
W kolejce przede mną była pani z 2letnią córeczką, wychodząc powiedziała, że to nie jest lekarz. Bo jak można 2letniemu dziecku przepisać tabletki na ssanie :? no troche powagi...
Nie pójde do nieba, bo... mam lęk wysokości

wojtek1981
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: wojtek1981 » 25.11.2005, 12:44

W kolejce przede mną była pani z 2letnią córeczką, wychodząc powiedziała, że to nie jest lekarz. Bo jak można 2letniemu dziecku przepisać tabletki na ssanie
Trzeba bylo to w humor wlozyc :D :D :D

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 25.11.2005, 18:22

no i dlatego powinni wyje*** tych lekarzy na zbity pysk i zatrudnic nowych, takich ktorym sie chce pracowac a przynajmniej takich ktorzy maja jakis szacunek do pacjenta...
ja osobiscie nie chodze do tego "syfu"...lecze sie sam i jakos żyje...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Wilku
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Wilku » 26.11.2005, 08:38

Popieram Browarmena tez zawszw sam sie lecze i wychodze na tym najlepiej to nasza słuzba zdrowia sama jest chora
Stara Szkoła Nie Pamiętasz Tych Czasów-Reprezentuje Siebie -Nie Wywołuj WILKA z Lasu

Awatar użytkownika
cukiereczek_x
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: cukiereczek_x » 26.11.2005, 12:01

Hehe mnie chciał leczyć tatuś, jak on to powiedział "nietypowymi domowymi metodami" więc wolałam iść do "lekarza" który niewiele mi pomógł, bo nadal jestem chora :?
Hmm więc muszę korzystać z leczenia taty, które jak się okazało jest bardzo... smaczne :P
Nie pójde do nieba, bo... mam lęk wysokości

Awatar użytkownika
NightWood
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: NightWood » 02.05.2007, 12:04

BrowarMan pisze:no i dlatego powinni wyje*** tych lekarzy na zbity pysk i zatrudnic nowych, takich ktorym sie chce pracowac a przynajmniej takich ktorzy maja jakis szacunek do pacjenta...
ja osobiscie nie chodze do tego "syfu"...lecze sie sam i jakos żyje...
Panie BowarManie. Myślę, że mogę coś powiedzieć na ten temat. Przykładowy lekarz, który pokonał ok.12innych osób na swoje miejsce na Akademii Medycznej, studiował przez 6(dłuugich i cięęężkich) lat, po studiach przez 13miesięcy odbywał praktyki ktore trwały 13 miesięcy (11 tyg choroby wewnętrzne 8 tyg pediatria 8 tyg chirurgia ogólna 8 tyg położnictwo i ginekologia 6 tyg intensywna terapia 4 tyg psychiatria 6 tyg medycyna rodzinna)--> za praktyki, w dobrym szpitalu na Śląsku zarabiając ok. 600zl (mieszkanie w kato kosztuje-350!!!) i po stażu muszi zaliczyć LEP, a uwierz mi, że nie jest to łatwy egzamin. Po tych 7latach może sobie napisać przed nazwyskiem (lek.med). Tyle. Teraz rozpoczyna specjalizaję(nie pamiętam jak inne, ale pediatria trwa 3lata). I teraz najlepsze. Człowiek stracił 10lat młodości, ma tytuł (lekarz pediatra), pracuje w takiej porebskiej przychodni i zarabia 200zł wiecej niż Pani która sprząta korytarz przed jego gabinetem, a co drugi pacjent to potencjalnlny przeciwnik w sądzie oskarżający go o błąd w sztuce lekarskiej. I teraz postaw się na jego miejscu i traktuj pacjenta jak bliźniego swego. Po południu ruszaj do drugiej pracy, żeby przynieść do domu jakąś "godną"(w sumie) pensje. To wierutna bzdura, że lekarze mają bardzo dobrą i wdzięczną pracę. Uwierz mi na słowo lub zapraszam na ŚlAM, rekrutacja już wkrótcem życzę powodzenia i przekonaj się na własnej skórze. pozdrawiam.
"Poczuj więzienie na własnej skórze"

Awatar użytkownika
tong po
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tong po » 02.05.2007, 12:26

Mają się zajmować pacjentami najlepiej jak tylko potrafią ..... składali wkońcu przysięge.
'co nas nie zabije to nas wzmocni"

Awatar użytkownika
NightWood
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: NightWood » 02.05.2007, 12:48

Tong po. Miej litość. Bez problemu znajdziesz w internecie przysięge Hipokratesa. Przeczytaj ją i powiedz mi w któym miejscu jest napisane, że lekarz musi mieć szacunek do pacjenta?(tak napisał BrowarMan) Musi mieć taki sam szacunek jak Pani w sklepie do klienta i jak Pani na poczcie do wysyłającego list. Żyjemy w cywilizowanym świecie i są pewne normy kulturowe, często nie pisane, których należy się trzymać i które są oczywiste. Uwierz mi, lekarz zajmuje się pacjentem najlepiej jak potrafi, zgodnie ze sztuką lekarską. Nie musi być wybitnym psychologiem z idealnym podejściem do ludzi. Musi robić swoje. To że lekarz nie zawsze się uśmiechnie i że czasami ma dość wszystkiego, bo ma ciężką pracę, nie znaczy że jest złym lekarzem.
wojtek1981 pisze:
W kolejce przede mną była pani z 2letnią córeczką, wychodząc powiedziała, że to nie jest lekarz. Bo jak można 2letniemu dziecku przepisać tabletki na ssanie
Trzeba bylo to w humor wlozyc :D :D :D
Odruch ssania pojawia się ok. 24-32 tygodnia życia płodowego. Wytłumacz mi proszę, o co CI chodzi? Firma NUK produkuje smoczki lecznicze do których wprowadza się antybiotyk. Niech mi ktoś wytłumaczy co jest śmiesznego z tym ssaniem????
"Poczuj więzienie na własnej skórze"

zdzich
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: zdzich » 02.05.2007, 15:08

W tym wszystkim jest to śmieszne że wszyscy znają się na medycynie :oops:

ODPOWIEDZ