Wspólnoty mieszkaniowe (A2M, Cztery Kąty, MPGKiM, itp)

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Wspólnoty mieszkaniowe (A2M, Cztery Kąty, MPGKiM, itp)

Postautor: ARNI » 20.01.2017, 17:28

Witam mam pytanie mianowice napewno slyszeliscie o upadłości MPGKIM informacja jest potwierdzona dzwonilem do biora i pani mi to potwierdziła.Teoretycznie ma dzialac do konca marca,ale moze to nastapic wczesniej.Proponuje zebysmy zorganizowali spoykanie i zaprosili zarzadce z Zawiercia z czterech katow.Działa on na Porebie ludzie go chwala remonty na blokach widac gołym okiem nawet kamery zakładaja na blokach w Porębie jestem sklonny zebrac ludzi i zaprosic pana prezesa na spotkanie z nami.przez tyle lat obecny zarzadca nie ukrywajmy tego nie zrobil zbyt wiele obecny zarzadca cztery katy wciagu roku robi to co MPGKIM przez 8 lat i nadodatek zmniejszyl mieszkacom blokow w Porębie opłate za czynsz.Proponuje zoganizujmy spotkanie i zaprosmy go zeby przedstawil nam swoja oferte wobec nas.Co wy na to popieracie moje zdanie ??
ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Poręba"

Postautor: Lidka » 21.01.2017, 20:57

Witam,zarządca wspólnot np.z Czterech Kątów,nigdy sam nie może obniżyć opłat ,czyli jak napisałeś Arni tzw ,czynszu ,ale we wspólnotach nie ma czynszu są opłaty eksploatacyjne,remontowe itp.opłaty mogą zmienić tylko na zebraniu członkowie wspólnot mieszkaniowych,czyli właściciele mieszkań i terenów przynależnych. A czy 4 Kąty jest dobrą firmą ? są rożne zdania na ten temat,po prostu łapie się co jest pod ręką ,bo MPGK i M to wiadomo że trup z długami.
Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Tomek123 » 22.01.2017, 11:36

Arni
" Cztery kąty" nie jest dobrym pomysłem. Nałapać bloków i brać tylko wynagrodzenie, to nie jest żadną sztuką.
Zarządzający będzie dobrze wypełniał powierzone obowiązki, jeżeli będzie miał w Porębie konkurencję,w innym przypadku będzie to samo, albo jeszcze gorzej niż za czasów MPGKiM.
Założono domofony i kamery - tak, ale tylko na prośbę właścicieli , gdyż osoby pijące alkohol robili sobie w klatkach schadzki.
Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Postautor: ARNI » 22.01.2017, 18:39

Osobiscie uważam,że gorzej niz w MPGKIM juz nie bedzie.Mieszkamy w Porębie ,gdzie kazdy kazdego zna porozmawiajcie z ludzmi,którzy sa we wspólnocie Cztery Katy oni osobiscie sa zadowoleni z tego zarzadcy.Wyprowadza bloki z ogromnego zadłużenia.Spotkajmy sie z nim n iech zaoferuje nam jakas oferte.W jeho wspolnocie my lokatorzy decydujemy o tym co chcemy miec robione i za jaka cene i przedewszystkim mamy wglad do funduszu remontowego,pieniadze z tego funduszu nie gina w przyrodzie pozatym otwiera on punkt w Porebie.Ja jak poszlem z podpisana lista do prezesa MPGKIM w sprawie demofonu,gdyz notorycznie sikaja i pija w klatce to on mnie wysmial i powiedzial,ze moze za rok bo narazie nie maja pieniedzy KARYGODNE.A kamery na blokach to strzał w dziesiatke.Przez tyle lat,gdzie MPGKIM zamonotowal kamery ?? spodzielnia u nas też nie ma kamer.Na ulicy Mickiewicza non stop sa jakies efekty wandalizmu pomalowane elewacje urwane lusterka w samochodach itp...Ktos musi nasza wspólnote przejać ja to rozumie ,ze 90% mieszkanców naszej wspólnoty myślało,że MPGKIM to potega i nigdy nie upadnie,ale niestety narobiło zadłużenia i stało sie.A to że MPGKIM przez tyle lat swojego urzedowania ocepliło po dwie sciany w bloku ,pomalowali klatki,polatali jakies dziury na dachu to o niczym nie świadczy.Zawsze jak sie działa jakaś awaria w mieszkaniu to oni umywali rece.Ciagle jedna gadka prosze napisac pismo my je w ciagu 2 tygodni rozpatrzymy,a po miesiacu oczekiwania odmowa,Jestem dwoma rekami za Czterema Katami.Zmiany tego zarzadcy w Porębie z roku na rok sa coraz bardziej zauważalne remonty ida pełna para trawniki sa zawsze elegancko koszone i nie dwa razy do roku chodniki posamiatane liscie pograbione klatki posprzatane a u nas jak zwykle cos zawiodło.Na koniec wypowiedzi proponuje zebrac ludzi z naszych wspolnot i zorganizowac spotkanie z zarzadca Czterech Katów
ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Lidka » 22.01.2017, 20:26

Arni ,MPGKiM na pewno to jest całkowita klapa ,ale obudż się nie śnij na jawie ,robisz gościowi z 4 Kątów reklame,może jesteś w zmowie ? nie tylko istnieją 4 Kąty są też tez inne firmy,ciekawe jak wyciąga bloki z zadłużenia ? a pieniądze z rękawa ? :lol:
Ostatnio edytowano 22.01.2017, 21:43 przez Lidka, łącznie edytowano 1 raz
Lidka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: ARNI » 22.01.2017, 21:38

Nie robie nikomu reklamy tylko firma ta znajduje sie w Zawierciu zarzadza 40 budynkami otwiera siedzibe w Porębie ludzie u nas ich chwala czyli o czyms to swiadczy poprostu chce zebysmy muieszkancy spotkali sie z zarzadca i zeby przedstawil nam realne wyjscie z tej beznadziejnej sytuacji
ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: ARNI » 08.02.2017, 17:33

Witam w dniu wczoranszym odbyło sie spotkanie w sprawie wyboru nowego zarzadcy.Ludzie wybrali Zarzadzce z Myszkowa,ktory nie ma doswiadczenie w zarzadzaniu istnieje 3 miesiace i zarzadca 3 blokami.poszukałem troche informacji na temat pana prezese i ponizej udostepniam link do gazety Myszkowskiej zappraszam was do zapoznania sie z ta gazeta.Ludzie obudzimy sie z reka w nocniku zaciagna na nas kredyt rozdysponuja pieniazki i oglosza upadłość.Zapraszam do zapoznia sie z gazeta

http://www.gazetamyszkowska.pl/articles/5045
ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: Tomek123 » 09.02.2017, 08:50

Witaj Arni.

Oj tam, oj tam - nie strasz ludzi w Porębie.

Rządy Burmistrza Myszkowa to jedno , a zarządzanie wspólnotą mieszkaniową przez zarządce licencjonowanego to inna sprawa.
Skoro się tak martwisz, to zgłoś kandydaturę do zarządu wspólnoty i będziesz miał pełną kontrolę nad zarządcą. To , że zarządza 3 blokami przez 3 miesiące to dobrze, bo świeża miotła dobrze zamiata.
Zarząd powierza obowiązki wykonawcze zarządcy licencjonowanemu, ale główna odpowiedzialność za zarządzanie wspólnoty spoczywa nadal na osobach wybranych do zarządu, a odpowiedzialność administracyjna ograniczona jest do treści umowy cywilno - prawnej.
Pozdrawiam.
Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Re: Wspólnoty mieszkaniowe (MPGKiM, Cztery Kąty, itp)

Postautor: jarek333111 » 23.02.2017, 18:56

Witaj ARNI

Uważam podobnie że tylko konkurencja na rynku zarządców może przynieść pozytywne skutki dla nas mieszkańców. A chyba o to chodzi?..... Co do tego gościa z Myszkowa to istotnie był prezesem tamtejszego MTBS-u ale jak sie bardziej wgłebiłem w temat to okazuje się że gość nie jest znajomym królika (np:burmisztrza) tylko zwyczajnie wygrał konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta i był tam obcy. Ponieważ mam znajomych którzy mieszkają od dawna w zasobach tego TBS-u to mogę Ci tylko powiedzieć tyle że ta spółka podąża tą sama drogą co MPGKiM w Porebie i za jakiś czas jak się skończą kroplówki z Urzędu Miasta Myszków wyłoży sie na plecy aż zadudni. Pewnie gość sam nie wiedział w co sie pakuje i po zapoznaniu się z papierami powiedział,,dziękuję postoję.....". ja poczytuję to za plus. Pisząc zaś o tych 3 blokach to nie zapomnij dodać że są to bloki za zasobów MTBS myszków ......czyli jednak czymś tych ludzi zainteresował że na niego postawili.
jarek333111
Nowicjusz

Postautor: kundel » 26.02.2017, 14:08

Witam,

ja nie rozumiem z czym mieszkańcy mają problem.
Załóżcie sobie sami wspólnotę i nie będziecie utrzymywać innych firm, bo oni zarabiają tylko na was.
Pieniądze które mają iść na remonty idą na wypłaty pracowników firm zarządzającej.
A jak chcecie sami decydować i pilnować waszej kasy trzeba powołać blokowy komitet i po problemie.
Po co wam pośrednik w wydawaniu pieniędzy na remonty.
A firma Cztery kąty ociepliła blok w Kromołowie i ludziom tynk odpada po roku i nie mogą się doprosić o poprawki a kasę zapłacili spłacają kredyt który zaciągnął na ten remont CzT.
Prezesi przecież muszą zarabiać nie działają charytatywnie.
kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Postautor: CzteryKaty » 26.02.2017, 16:07

Witam forumowiczów :)
Jestem właścicielem firmy Cztery Kąty. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawy pytania lub inne ciekawostki proszę bezpośrednio o kontakt 508901291, na forum niestety patrząc na wypowiedzi co poniektorych ludzi ukrywajacych się pod loginem... A "posiadających" często wiedzę i informacje w większym zakresie niż osoby których to dotyczy. Proponuję zastanowić się zanim się coś napiszę. Na opinie pracuje się bardzo ciężko a przez takie bzdury często ktoś może starać się zaszkodzić
P. "kundelek" - bzdury bzdury bzdury:))) posiadana wiedza o kromolowie widzę że jest większa niż firmy MARKIZ z Dąbrowy Górniczej wybranej przez mieszkańców, proszę grzecznie nie platac mojej firmy i osoby w sprawę o których ktoś nie ma pojęcia.
Tylko dodam że moja firma nigdy nie ocieplila żadnego bloku i nigdy nie zaciągnąła kredytu dla bloku:)
Najlepiej jest mówić o kimś, ciekawe czy byłby P. W stanie się spotkać z osobami zainteresowanymi i porozmawiać poza forum..
Zapraszam P. Osobę do samodzielnego Zarządzania blokami:) życzę samych sukcesów - rozumiem że P. To będzie wykonywać zadarmo:))
CzteryKaty
Nowicjusz

Wróć do O mieście