Straż Pożarna (OSP & PSP)

Dowolne tematy dotyczące Poręby
koksik91
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Pożarna (OSP & PSP)

Post autor: koksik91 » 13.03.2011, 14:18

...
Ostatnio zmieniony 05.01.2013, 12:50 przez koksik91, łącznie zmieniany 1 raz.
"Możesz mnie zabić ale nie możesz mnie obrażać "

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 15.03.2011, 08:19

Pożar w kamienicy, zginęły dwie osoby

Małżeństwo z Zawiercia (Śląskie) zginęło w pożarze, jaki wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek na poddaszu dwupiętrowej kamienicy w tym mieście. Choć pożar był niewielki, z racji jego specyfiki w akcji gaśniczej uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków.

"Pożar zlokalizowany na poddaszu zawsze jest specyficzny; jego ugaszenie wymaga m.in. użycia drabin" - tłumaczył oficer dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa w śląskiej straży pożarnej.

Pożar wybuchł w centrum Zawiercia, przy ul. Marszałkowskiej. W akcji uczestniczyło 11 jednostek strażackich - w sumie ok. 40 strażaków. W płonącym mieszkaniu ratownicy natrafili na ciała dwojga małżonków - 54-letniej kobiety i jej 58-letniego męża. Nie udało się ich uratować. Przyczyny ich śmierci wykaże sekcja zwłok. Niewykluczone, że zatruli się gazami pożarowymi.

W wyniku pożaru wypaliło się mieszkanie na poddaszu i jego wyposażenie oraz fragment dachu. Z pozostałych mieszkań na czas akcji gaśniczej ewakuowano 10 osób. Inne lokale nie ucierpiały w pożarze.
ONET.PL

Awatar użytkownika
Martin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Martin » 15.03.2011, 08:24

Na pytanie użytkownika waldi odpowiem tutaj.
waldi pisze:Czy ktos może wie co się stało w Porębie a może w okolicach.Widziałem w godz.popołudniowych jadące na sygnale wozy strażackie,wtym wóz drabiniasty.
Spaliła się sucha trawa i krzaki wokół domu, na szczęście nic poważnego się nie stało. Drabina przyjechała również z tego względu, że w zgłoszeniu była mowa o pożarze domu.

Awatar użytkownika
Oma
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Oma » 02.04.2011, 10:39

Widziałem ze w czwartek OSP Poręba robiła jakieś porządki w boksach :P

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 10.06.2011, 14:59

OSP w Porębie zaprasza na zabawę taneczną w dniu 12 czerwca (niedziela) do "Parku Strażaka".
Bufet z piwem i grillem czynny będzie od godz. 15.00.
Dla dzieci dmuchany zamek i zjeżdżalnia.

Awatar użytkownika
Martin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Martin » 16.06.2011, 10:58

W imieniu strażaków OSP Poręba serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Poręby, którzy wzięli udział w niedzielnej zabawie w Parku Strażaka. :)
Pieniądze, które pozyskaliśmy w trakcie tej zabawy przeznaczymy na zakup agregatu prądotwórczego oraz innego drobnego sprzętu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 17.06.2011, 10:45

Trochę żeście się napracowali.
Zabawa trwała 1 dzień( pół dnia) a sprzątanie miesiąc abo i więcej. Należy to docenić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 17.06.2011, 14:32

viewtopic.php?f=35&t=2313 Tutaj widać ile pracy włożyli w przygotowanie zabawy.

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 18.07.2011, 21:59

W dniu 16 lipca br. strażacy OSP Poręba wycinali krzewy koło Orlika i porządkowali teren.

Obrazek Obrazek

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 21.07.2011, 18:38

Na stronie http://www.zawiercie.info znalazłem taki tekst, oto skrót:

„Meresówki” trafiają także do powiatu zawierciańskiego

Z Generałem Brygadierem Zbigniewem Meresem Wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Prezesem Oddziału Wojewódzkiego ZOSP w Katowicach, Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej rozmawia Piotr Pieszczyk.

Proszę nam powiedzieć czym są „Meresówki”?
(śmiech) Nie wiem, choć mniemam, że moi koledzy druhowie niekiedy nazywają tak pozyskane wozy bojowe jakie trafiają do gmin dzięki wprowadzonym zmianom ustaw na przestrzeni ostatnich lat. Przykładowo ustawa z dnia 25 lipca 2008 roku dotycząca zmiany ustawy o ochronie przeciwpożarowej oraz niektórych innych ustaw, której byłem inicjatorem, pozwoliła jednoznacznie uregulować kwestie wypłaty ekwiwalentu strażakom ochotnikom za czas ich działania w akcjach ratowniczych i szkoleniach przeciwpożarowych, organizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Dała ona także każdej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej możliwość uzyskania dotacji od jednostek samorządu terytorialnego, takich jak lokalny samorząd, wójt, burmistrz, prezydent oraz starosta i zarząd wojewódzki. Udzielają oni stosownej dotacji ochotniczym strażom pożarnym w związku z zaistniałymi w tym zakresie potrzebami. To przepis o fundamentalnym znaczeniu, który stworzył ważny, kolejny filar finansowania Ochotniczych Straży Pożarnych. Każdy Zarząd Wojewódzki z Marszałkiem, każdy starosta i każdy wójt, burmistrz, prezydent mogą wspierać dotacjami poszczególne ochotnicze straże pożarne. Dzięki temu rozwiązaniu do systemu ochrony przeciwpożarowej rocznie trafia więcej samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz innego sprzętu ratowniczego niż dotychczas.
Gdzie zatem w powiecie zawierciańskim trafiły ostatnio „Meresówki”?
W tym roku do strażaków ochotników trafiły bądź trafią wozy bojowe do Kroczyc, Żarnowca i Ciągowic. Natomiast w latach ubiegłych samochody ratowniczo-gaśnicze pozyskały jednostki między innymi z Poręby, Niegowonic oraz Wierbki. Wozy bojowe to nie wszystko. Dzięki zmianom w ustawie, pozwalającym jednostkom OSP na otrzymywanie dotacji, w samym tylko województwie śląskim w 2010 roku całkowita wartość dofinansowania do zakupionego sprzętu wyniosła 7 346 324 zł. W tym roku wysokość przyznanych środków ma przekraczać 8 milionów złotych…..

Chciałem się zapytać która jednostka OSP w Porębie otrzymała ten samochód i czy Pan Generał straży wie że rada miejska czy władze miejskie nie zapłaciły za jakieś urządzenie strażackie w tamtym roku cos ok. 20 tys. zł z o czym pisała doś głośno prasa a obiecali że w tym roku mają dostać. Uważam ze za te roboty społeczne jak czytam co strażaki robią dla miasta to zasłużyli sobie żeby miasto zapłaciło za to urządzenie strażackie do gaszenia. Może radni którzy w tamtym roku tak obiecywali że w tym roku im kupię to urządzenie coś powiedzą chyba że już kupili – to ja przepraszam.

Awatar użytkownika
Oma
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Oma » 26.07.2011, 10:24

Z tego co ja wiem i z tego co rozmawiałem z kolegami ze strazy w Porębie to nie ma tego agregatu

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 02.11.2011, 19:09

Dzień Wszystkich Świętych albo Święta Zmarłych w Polsce kojarzy się przede wszystkim z odwiedzaniem cmentarzy, modlitwą za zmarłych i zapalaniem zniczy na grobach. Jest to jedyny dzień w roku, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, do zadumy i refleksji. Także w Porębie członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się na cmentarzu aby zapalić znicze na grobach zmarłych strażaków.

Obrazek Obrazek

wm71
Nowicjusz

Post autor: wm71 » 24.11.2011, 11:13

Witam!
Podłączam sie pod ten wątek o straży pożarnej , bo szukam informacji o zakładowej straży pożarnej funkcjonujacej kiedyś w FUM Poręba.
Od wielu lat interesuje się tematyka zakładowych straży pożarnych a zawodowo pracuje w "branży" ; obecnie w ZSP "Orlen".
Byłbym wdzięczny za każdą informacje o "zakładówce" w Porębie.
Pozdrawim wszystkich na forum!

koksik91
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: koksik91 » 22.02.2012, 17:14

...
Ostatnio zmieniony 05.01.2013, 12:29 przez koksik91, łącznie zmieniany 1 raz.
"Możesz mnie zabić ale nie możesz mnie obrażać "

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 22.02.2012, 23:39

W tym roku w końcu sierpnia mają się odbyć Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z powiatu zawierciańskiego. Podczas ostatniego zebrania Zarządu Miejskiego ZOSP w Porębie ustalono że miasto Poręba będzie reprezentowała ta jednostka OSP która wygra bezpośrednie zawody. Zawody te mają się odbyć na boisku MKS Poręba w czerwcu w ramach imprez z okazji Dni Poręby. Na pewno wystartuje OSP Poręba i OSP Niwki, być może zgłosi się też OSP Krzemienda. Więcej informacji przed zawodami.

ODPOWIEDZ