Szansa dla Poręby - pomożecie ?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
szansaporeba
Nowicjusz

Szansa dla Poręby - pomożecie ?

Post autor: szansaporeba » 11.02.2016, 23:37

Witajcie,
od kilku lat jestem mieszkańcem Poręby. Miasto z pięknym terenem, malownicze jeziora, piękna szkoła, tereny leśne, wielki potencjał ... ale i problem finansowy z jakim od wielu lat boryka się miasto i wokół którego ciągle toczy się życie. Każdy z mieszkańców, nawet tu na forum szuka tylko winnych, zadaje pytanie - a co robią w Urzędzie, że nie ma placów zabaw, nie ma rozrywki dla dzieci i młodzieży, brak jest nowych inwestycji i .... nic z tym ludzie nie robicie. Moje pytanie brzmi - a co Ty zrobiłeś, aby tę sytuację zmienić ? Sytuacja finansowa miasta nie zmieni się z dnia na dzień i pamiętajcie, że taka sytuacja trwa już kilka lat.
Osobiście marzy mi się oczyszczenie terenu z jeziorem, wykonania pięknej piaszczystej plaży, placu zabaw dla dzieci oraz miejsca, gdzie porębskie rodziny jak i przyjezdni będą mogli odpocząć w weekendy, zaopatrując się w porębskich sklepach, bazarze. Marzą mi się domki letniskowe i zdobycie rzeszy turystów, którzy wspomogą rynek lokalny.
Dziś sobie mówię - zrobię to - małymi kroczkami. Uda mi się, bo wierzę, że nie jestem z tym marzeniem sam. Może zacząć od pomysłu na pozyskanie funduszy na wymarzony plac zabaw - może jakaś kwesta, może pomoc lokalnych przedsiębiorców. Może zorganizowanie występów talentów dziecięcych, z których dochód będzie przeznaczony na plac zabaw. Jeżeli jest ktoś, kto chce pomóc, ma pomysły, działa rozrywkowo na terenie naszego miasta - zgłoście się na PRIV. Razem możemy więcej. Jeżeli będzie pomysł - zgłosimy się do zarządzających miastem o wyznaczenie terenu. To też są ludzie, oni również mają dzieci i chcą, by żyło nam się lepiej.

ODPOWIEDZ