"Parkowanie" jak tylko popadnie.

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

"Parkowanie" jak tylko popadnie.

Post autor: xinoros » 26.10.2013, 13:06

Mam pytanie , czy kolo warzywniaka przy wyjezdzie z parkingu musi sie cos stac wkoncu,zeby klienci warzywniaka nauczyli sie parkowac jak sie nalezy?. Parking jest duzy i miejsce sie znajdzie a pare krokow mozna przejsc. No ale od dluzszego czasu auta sa " parkowane" centralnie na zakrecie. A straz miejska widocznie tylko pilnuje fotoradaru.
Z tego co mi sie wydaje ,pare osob przyzna mi racje.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: "Parkowanie" jak tylko popadnie.

Post autor: Porebianinn » 26.10.2013, 14:50

Ja Ci przyznam rację, też uważam że robi się tam niebezpiecznie.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 28.10.2013, 16:52

Oczywiście że masz racje ale gdzie jest nasza śpiąca Sm z komendantem na czele....Może znowu chłopina gdzieś śpi.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 28.10.2013, 17:58

Pilnują fotoradaru.Wszędzie jest jeden strażnik ,u nasz dwóch,żeby mogli się tulić do siebie,jak jest zimno.No chyba ze jeden umie czytać ,drugi pisać.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 29.10.2013, 08:04

Z tym parkowaniem w naszej Porębie na prawdę jest dramat,czasem jak widzę np:pod bankomatem PKO co się dzieje to zastanawiam się czy niektórzy robią to bo nie myślą,czy są po prostu niepoczytalni.Ostatnio wracam po pracy jechałem za fiatem punto a pan w połowie parkingu zatrzymał się na drodze jak gdyby nigdy nic bez wł nawet awaryjnych wyszedł sobie i poszedł do bankomatu.Przez chwile zastanawiałem się czy nie wyjść i mu nie przyp...... ale odpuściłem bo co by to pomogłoo
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 29.10.2013, 16:02

Mrkrzys32 pisze:Pilnują fotoradaru.Wszędzie jest jeden strażnik ,u nasz dwóch,żeby mogli się tulić do siebie,jak jest zimno.No chyba ze jeden umie czytać ,drugi pisać.
hehe teraz mamy czwórke ich :mrgreen:

maniek01
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maniek01 » 29.10.2013, 21:11

xinoros pisze:
Mrkrzys32 pisze:Pilnują fotoradaru.Wszędzie jest jeden strażnik ,u nasz dwóch,żeby mogli się tulić do siebie,jak jest zimno.No chyba ze jeden umie czytać ,drugi pisać.
hehe teraz mamy czwórke ich :mrgreen:
trzeci mówi, czwarty robi dobre wrażenie...

Awatar użytkownika
jacko03
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: jacko03 » 31.10.2013, 11:15

witam!dziś znów każdy przy markecie z warzywkami staje jak chce i oczywiście nie ma naszych miejskich "ochraniaczy"jaki ma sens SM?nie mam bladego pojęcia dojdzie do wypadku to wtedy beda szukani winni..SM procz kasy za radar ma jakieś wyniki?bo i z fotkami podobno słabo...Fajnie ze choć urząd wierzy w sile i umiejętności naszej "ochrony" możemy czuć się bezpieczni!!!

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 31.10.2013, 11:39

Masz racje kolego. Pozostalo tylko chyba trąbic na te auta

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 23.11.2013, 14:02

Pod POLO tez nie jeden raz widziałam jak kierowcy bezmyślnie parkowali i tarasowali innym przejazd.
A Straży Miejskiej n ie widziałąm chyba z 3 mies na miescie. :?

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 23.11.2013, 17:15

matkaporebianka poczytaj swoje posty, to Ty byłaś jedną z osób opowiadającą się za SM. I co, według Ciebie zdają egzamin? A co do parkowania gdzie popadnie, to mój kolega ( były taksówkarz) nauczył paru ludzi, że nie powinni parkować tam gdzie parkują (choć w bardzo chamski według mnie sposób, ale skuteczny) wykręcał zaworki z dwóch kół i rzucał w krzaki. I teraz buraku siądź i płacz. Może to by się sprawdziło i u nas?
Pół krwi scyzoryk.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 24.11.2013, 16:46

Oczywiście, że byłam i jestem za istnieniem Straży Miejskiej, ale nie w takim charakterze i z takim działaniem jak to robi do tej pory Nasza SM.
Zobaczymy jak się wykażą zimą kiedy to m.in. będzie trzeba przypilnować właścicieli posesji by odśnieżali przed swoimi domami albo czym palą w piecach.

git
Nowicjusz

Post autor: git » 25.11.2013, 11:09

Jeżeli miedzy chodnikiem a granicą nieruchomosci jest pas zieleni[obojetnie jakiej szerokosci np.10 cm] to nie trzeba odśnieżać.To robota gminy,tak jest napisane w ustawie o utrzymaniu czystosci z 1996
proponuje wiec wszystkim których np sciana domu przylega do chodnika by powyjmowali po jednej kostce i problem z głowy...
co do palenia w piecach; nie sztuką jest siedziec w zapyziałym bloku i ganic na ludzi co nie mają czym w piecu napalic... kiedys mieszkałem w domu jednorodzinnym to wiem.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 25.11.2013, 12:39

ciekawe jak straż miejska ma kontrolować kto czym w piecu pali :lol:

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 25.11.2013, 12:49

Co do parkowania,jakiś czas temu chyba ze 3 tygodnie zaparkował "miszczu" koło warzywniaka ,a wygladało to tak jakby miał wyjeżdżać z parkingu..może ktoś widział

ODPOWIEDZ