Wspólna skromna ofiara na nowy pomysł księdza

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Awatar użytkownika
sjlilia
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Wspólna skromna ofiara na nowy pomysł księdza

Post autor: sjlilia » 02.04.2013, 09:40

Wlasnie zastanawiające jest jak tę daninę chce ściągnąć. Ogłosił tylko, że "każda rodzina jest obciążona sumą 300 zł" i żeby "zaopatrzyć" się w karteczki z nr konta. Zamierza parafian zmusić do tego może wykluczeniem z kościoła?

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 02.04.2013, 10:52

Natanek wymięka

abcd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: abcd » 02.04.2013, 16:35

W Niwkach w Kościele jest ogrzewanie podłogowe. Zapytajcie ludzi czy kiedykolwiek sprawnie działało i grzało.

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 02.04.2013, 20:11

300ZŁ to jeszcze nie jest tak źle :lol: .
Choć ze słyszenia wieść niesie, że księdzu z Górki źle sie nie powodzi:)
Nie każdego stać na takie luksusy.
W Porębie w głównym kościele nigdy nie słyszano by obecny proboszcz aż takie miał pomysły i wołał ciągle o kase a
przynajmniej widać, ze zawsze coś koło tego kościoła i wewnątrz sie dzieje i jakies tam prace zawsze się odbywają.
Nie słyszałem by na ksiedza z głównego kościoła ktoś powiedział złe słowo, na księdza z Górki dobrego słowa nie słyszałem.
A co bedzie jak rodzina nie bedzie miała tych 300zł? (dla niektórych. np pracujących w FUMie, gdzie pensji nie na regularnych to 300zł jest na wage złota a nie na jakieś tam ogrzewanie).
I tylko pytam sie po co takie ogrzewanie? Ile czasu człowiek spedza w tym kościele tygdniowo czasu?

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 02.04.2013, 20:38

Erni wie najlepiej że racjonalne argumenty do x.Jerzego nie trafiają jeśli chodzi o szczegóły techniczne tego przedsięwzięcia. Po drugie : x.Jerzy posiłkuje się doradztwem x.Wódki (przepraszam jeśli pomyliłem pisownię nazwiska) cyt."rób i tak Ci dadzą". Po trzecie : z ogrzewaniem było już kilka nietrafionych decyzji i nieporadnych eksperymentów testowanych na parafianach. Po czwarte: zamiast gromadzić środki na tą nieszczęsną posadzkę i ogrzewanie kupuje się LCD żeby dorównać innym parafiom który jest potrzebny jak gwint na ***ju . W końcu kościół to nie multiplex ;-).
"Ściepa" została narzucona odgórnie bez żadnych konsultacji z "trzódką" i w dzisiejszych czasach x.Jerzego w ogóle mało interesuje jak z taką kwotą poradzą sobie bardziej ubodzy parafianie. W końcu w trakcie wyprawy do Peru mógł zakupić peruwiańskie (nie mylić z Perskimi) dywany i rozłożyć je na posadzce zadając szyku i byłby awangardą w całej diecezji.
Teraz brak wpłaty na konto będzie okazją do szantażu rodzin dzieci przystępujących do I Komunii i Bierzmowania. A zastanawiam się czy "Pasterz " też się dostosuje do haseł nowego Papieża odnośnie (ujmę to delikatniej od samego Franciszka) skromnego życia. Koniec końców : czy przeciętnego parafianina z Górki stać na wczasy dwa razy w roku na wycieczkowcu po morzu Czarnym i wyprawę do Peru ??? O innych fanaberiach nie wspomnę.
Myślę że jestem traktowany nie jak "owieczka" a jak baran którego można strzyc do woli który nie ma absolutnie nic do gadania.
Takie instrumentalne traktowanie parafian prowadzi do odwracania się ludzi od kościoła co jest absolutnie zasługą księży de facto których kościół własnością nie jest a są oni wykonawcami posługi o którym to fakcie zapomnieli .

nowa
Nowicjusz

Post autor: nowa » 05.04.2013, 18:06

Odnośnie księdza na Górce można by książkę napisać i myślę, że nie jedną. Ogrzewanie w kościele było, piec na ekogroszek, no ale jak to ksiądz Jerzy stwierdził węgiel jest za drogi, a parafianie nie byli jakby chętni do zakupu, więc co zrobił, zlikwidował piec :shock: W kościele zimno jak cholera, wysiedzieć się nie da. Dmuchawy są czasami włączane przed samą mszą, co w efekcie gó**o daje :twisted: Więc ja się pytam komu ma służyć ogrzewanie podłogowe, bo chyba nie parafianom, a Ci którzy tak myślą są po prostu naiwniakami :lol: No niech mi tylko przyjdzie po te 300zł, to psy spuszczę :evil: Nie ma jedności w parafianach, bo gdyby tak się wszyscy zebrali i zaprotestowali, to nawet by nie beknął. No ale cóż, niektórzy to wolą księdzu dać kasę, ciekawe czy ksiądz tak chętnie pomaga potrzebującym parafianom. Bo wątpię aby tak było!!!!!!!!!

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 05.04.2013, 22:48

Tytuł nie powinien brzmieć ofiara tylko danina, albo podatek. Jak chrzciłem dziecko tylko w kościele w centrum poszedłem do kancelarii zapytać o ofiarę na chrzest, usłyszałem że stawka jest tyle i tyle. Nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat.
Pół krwi scyzoryk.

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: matkaporebianka » 07.04.2013, 13:56

Ja bym nie dała na żadne wymyślone ogrzewanie.
Chyba wielebny miał na myśli ogrzewanie ale siebie w BOMBAJU.

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 11.04.2013, 06:21

W tym roku "ściepka" na explorację Chin :D Taki skromny dodatek do posadzki. Zobaczymy czy moja przepowiednia się spełni :lol: Spróbujmy obstawiać...

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 11.04.2013, 10:04

Znam ludzi których nie stać na dojazd do lekarza. Nie mówiąc już o ludziach którzy żyją w skrajnej nędzy tzn od wypłaty do wypłaty odmawiając sobie i dzieciom wiele rzeczy. Takie mały apel do naszego "pana" : KONIEC Z SYMONIĄ !!! WIĘCEJ SZACUNKU DLA LUDZI. I duzy apel do ludzi : LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!! WIĘCEJ SZAUCNKU DLA SIEBIE !!!

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 12.04.2013, 08:57

Szkoda tylko że wiele osób które zabrało głos w tej dyskusji gdzie coś slyszało widziało i wiele jest nie z tej Parafi.

Erni szkoda twoich argumentów bo i tak to nic nie da.

Pierwsze słysze że ksiądz Jerzy komuś ptzychodzi i każe dać 300 zł.

Kto będzie chciał to da i to jest jego osobista sprawa.

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 14.04.2013, 11:23

Porębianin ,chyba Ty coś słyszałeś nie tak. Osobiście słyszałem z ust księdza że każda rodzina w parafii jest obciążona kwotą 300PLN. Chyba jest to jednoznaczne i wyraziste ???

Awatar użytkownika
Paciek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Paciek » 12.05.2013, 14:08

Ksiądz Jerzy już się cieszył dzisiaj na mszy bo parafianie przynieśli mu już ponad 3 tys zł więc nosić nosić bo ksiądz na paliwo do motoru nie będzie miał :D

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 18.06.2013, 18:54

No i powoli rozkręca się.................... Zmiana treści postu na prośbę osoby która obawia się szykan ze strony x.J..go w związku z jego treścią
Ostatnio zmieniony 19.06.2013, 15:51 przez mały hutnik, łącznie zmieniany 1 raz.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 18.06.2013, 21:45

yyy...jakiego Harleya?

ODPOWIEDZ