Wspólna skromna ofiara na nowy pomysł księdza

Dowolne tematy dotyczące Poręby
mały hutnik
Nowicjusz

Re: Wspólna skromna ofiara na nowy pomysł księdza

Post autor: mały hutnik » 19.06.2013, 07:31

Widzę że ni jesteś na bieżąco. Księdza na motocyklu trudniej rozpoznać (nabytek z ubiegłego roku). Ale powoli zaczynamy odbiegać od tematu .

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 03.01.2014, 20:00

I znowu jest głośno o ściąganiu od swoich wiernych po 300 zł. Czy faktycznie polega to na prawdzie :roll: :?:

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 03.01.2014, 22:09

To sie nazywa prawdziwy ksiadz z powołania.....

Awatar użytkownika
Paciek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Paciek » 05.01.2014, 14:22

No przecież kolęda... to o czym ma mówić, przecież nie o wakacjach w RPA :P

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 07.01.2014, 19:59

Podobno księża aktywnie walczyli z komuną pragnąc zaprowadzić w naszej kochanej ojczyźnie demokrację, ale chyba niekoniecznie chcą tej demokracji na własnym podwórku. Na szczęście nie ma takiej siły aby kogokolwiek zmusić do spełnienia tego "widzimisię", nawiasem mówiąc listę wpłat ksiądz z Górki może potraktować jak swoiste referendum poparcia swojej trzódki do pomysłu realizacji tego show przepychu (Franciszek chyba by tego nie poparł). Jeśli 50,0000(.)1 % owieczek wpłaci 300stóweczki znaczyłoby to, że demokratycznie pomysł marmurów został poparty. Ewentualne fałszerstwo wyborcze byłoby dość kosztowne w końcu trzeba by skądś skołować kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tyś. złociszy jako dowód wpłat (głosów ZA).
...ale takie rzeczy tylko w demokracji :)
cóż Jezus do nauczania nie potrzebował aż takich udogodnień.
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 08.01.2014, 13:33

Brzmi znajomo...
Proboszcz podsumował kolędę. Kwoty i nazwiska w parafialnej gazetce

Ksiądz opublikował informację kto i jakimi kwotami wsparł parafię św. Rocha w Osieku. Na listach są ulice i nazwiska osób, które przyjęły księdza i wręczyły - lub nie - ofiarę.

(...)

Po 600 zł na dzwony
Sumy mieszkańcom nie przeszkadzają, ale niektórym zdecydowanie nie podoba się, że taka lista w ogóle powstała. Mówią, że czują się napiętnowani i naciskani, by dać więcej, niż mogą.

- Ksiądz powiedział, że każda rodzina ma wpłacić po 600 zł na remont dzwonów. Ludzie biorą na poważnie i ciułają każdy grosz, żeby dać księdzu, "bo inaczej nas nie pochowa" - mówi jedna z mieszkanek Osieka, która woli zachować anonimowość.

- Nie wszyscy mają pracę, nie wszyscy mają pieniądze, a to, co robi ksiądz sprawia, że są oceniani właśnie pod tym kątem. On chce, żeby jeden drugiego pilnował – dodaje inna parafianka.

tvn24.pl
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 08.01.2014, 19:30

"bo inaczej nas nie pochowa" w sumie koniec końców chyba jednak nie można winić księdza za to, że ma tyle bezmózgich chętnych do współpracy owiec w swoim stadzie.
Nawiasem mówiąc 600zł na familię, ten to dopiero ma rozmach ;)
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

git
Nowicjusz

Post autor: git » 09.01.2014, 15:16

klaraveritas
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: klaraveritas » 09.01.2014, 22:21

Ostatni komentarz-nic dodać nic ująć :) i po co się rozpisywać i wywnętrzniać. Ciekawe jakimi powodami kierują się mieszkańcy Górki, że wpłacają te pieniądze (pomijając oczywiście to że kiedyś nacieszą swoje oczęta blaskiem nowych marmurów), kto nie wpłaci to co wtedy? Bo za nie wpłacenie na dzwony 600 ksiądz w Osieku nie pochowa babci, a za nie wpłacenie 300 na marmury w Porębie?

Awatar użytkownika
sjlilia
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: sjlilia » 10.01.2014, 11:43

Jakimi powodami kierują się mieszkańcy? Hmm, właśnie, to jest bardzo ciekawe. Może są "dobrymi" parafianami i chcą wspomóc inwestycje w kościele; może mają gruby portfel i będą chodzić jak pawie, kiedy ksiądz oficjalnie wyczyta ich nazwiska, jako tych którzy wpłacili, albo po prostu są jak dojne krowy, wyssać z nich ile wlezie. Ale parafianie to nie skarbonka, ale włodarz parafii od lat tak właśnie traktuje ludzi. Czas może otrzeźwieć, powiedzieć NIE na kaprysy księdza, swoją drogą ciekawe co jeszcze wymyśli. Ale kto ma za dużo kasy to niech daje, bo są rodziny, które mają ważniejsze wydatki niż 300zł na marmury dla księdza.

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 20.01.2014, 08:35

viggen pisze:Podobno księża aktywnie walczyli z komuną pragnąc zaprowadzić w naszej kochanej ojczyźnie demokrację, ale chyba niekoniecznie chcą tej demokracji na własnym podwórku. Na szczęście nie ma takiej siły aby kogokolwiek zmusić do spełnienia tego "widzimisię", nawiasem mówiąc listę wpłat ksiądz z Górki może potraktować jak swoiste referendum poparcia swojej trzódki do pomysłu realizacji tego show przepychu (Franciszek chyba by tego nie poparł). Jeśli 50,0000(.)1 % owieczek wpłaci 300stóweczki znaczyłoby to, że demokratycznie pomysł marmurów został poparty. Ewentualne fałszerstwo wyborcze byłoby dość kosztowne w końcu trzeba by skądś skołować kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tyś. złociszy jako dowód wpłat (głosów ZA).
...ale takie rzeczy tylko w demokracji :)
cóż Jezus do nauczania nie potrzebował aż takich udogodnień.
A ja czuję niechęć do REKOLEKCJI.
Dzieci trzeba zawiezć do kościoła,odczekać,zamiast jak zwykle do szkoły.
Przeziębione czy zakatarzone,jedne słuchają,inne mniej,a kazanie nie zawsze dobrane dla dzieci.

Chodzenie do spowiedzi na zawołanie i grupowo nie podoba mi się.To indywidualna sprawa.
Co o tym myślicie?

Serafin
Nowicjusz

Post autor: Serafin » 21.01.2014, 15:01

Ten ksiądz nijak sie ma do obrazu duchownego, To wstyd jeden wielki !

mały hutnik
Nowicjusz

Post autor: mały hutnik » 28.09.2014, 19:31

Stosownie do komentarza Siary , Jerzy planuje następną "inwestycję". To nie jest ksiądz, to "pijawa". Czy ten facet nie czyta tego forum . Widocznie przekonany o swojej nieomylności i specjalizacji w strzyżeniu "baranów" (tak !!!) planuje schody w granicie i kute ogrodzenie i jeszcze niech się pochwali gdzie pojedzie na wczasy !!! A mnie k...wa przez 50 lat nikt płotu nie postawi :-). Mam powoli dość gościa i obawiam się że "kłolęda" w tym roku będzie ostatnią . Z pozdrowieniami od Franciszka ( ad vocem skromności).

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 28.09.2014, 22:28

Na Porębie słychać jak parafianie z Górki wychwalają pod niebiosa swojego proboszcza.
Jaki to on wspaniały i dobry dla swoich owieczek...
A moherowy naród głupi i daje na tace na zachcianki plebana. :oops:

ODPOWIEDZ