Strona 1 z 9

Co słychać w FUM Poręba?

: 11.01.2005, 20:12
autor: Cymbalista
Uwazam, ze najwyzszy czas utworzyc temat dotyczacy naszej fabryki, ktora coprawda podupada, ale dawniej prosperowala bez zarzutu i rozslawiala nasze miasto na calym swiecie :!:
Piszcie co myslicie o naszym FUM-ie: o jego funkcjonowaniu, protestach, walecznych dzialaczach, pracownikach, nowinkach, plotkach :wink: itp.

: 11.01.2005, 20:26
autor: Matt
Wydaje mi się, że najgorsze mamy za sobą. FUM w końcu wychodzi na prostą... no w pewnym sensie... jest jeszcze zadłużony wobec miasta zdajsie. Ale najważniejsze, że płacą pracownikom regularnie :) Życzę im jak najlepiej. Ciekawe tylko co będzie z biurowcem. Taki budynek się teraz marnuje.

: 12.01.2005, 17:17
autor: porębianin111
Na temat FUM Poręba powiem krótko ciekawe komu zawdzięczamy taką sytuację że fabryka zaczęła wypłacać pensje regularnie. że jest zadłużona przez tyle lat była rozkradana. nie można tego zmienić z dnia na dzień.

: 12.01.2005, 20:46
autor: KARAMBA
porębianin111 pisze:Na temat FUM Poręba powiem krótko ciekawe komu zawdzięczamy taką sytuację że fabryka zaczęła wypłacać pensje regularnie. że jest zadłużona przez tyle lat była rozkradana. nie można tego zmienić z dnia na dzień.
powiem szczerze ze dobrze ze ktos odłużył FUM Poreba i zakład działa przyzwoicia ale nie rozumiem logicznego sensu w poście porębianina 111. chciałbym bys pisał jasniej.

: 12.01.2005, 22:41
autor: BrowarMan
TRUP pisze:Ja sie bardzo ciesze ze nasz wspaniały zakład z tradycjami wraca powoli z dalekiej podróży
ja również..dzieki temu że sytuacja jakoś się unormowała ludzie mają prace- a to chyba najważniejsze...mam nadzieje że bedzie coraz lepiej i że coraz wiecej ludzi znajdzie prace w tym zakładzie...wiadomo że to od razu nie nastąpi ale może z czasem... :?: :?:
TRUP pisze:chciałbym aby Fum był miejscem gdzie porębska młodzież będzie kontynuowac tradycje naszego miasta i dbac o dobro zakładu.!!!
i oby te słowa Trupa były proroctwem które kiedyś się sprawdzi...oby jak najprędzej....

: 13.01.2005, 22:35
autor: Gdańszczanin
A czym się zajmuje/zajmował ten FUM ??

Pozdrawiam:)

: 14.01.2005, 00:31
autor: Matt

: 16.08.2005, 23:04
autor: viggen
niedawno wywalono presesa, znacie jakieś detale? czy wyleciał cały zarząd czy tylko Markowski? w sumie w takich okolicznościach powininni wszysy polecieć :/.

: 17.08.2005, 12:36
autor: KARAMBA
Dlaczego twierdzisz ze wszyscy.Za wine odpowiada prezes a nie zarząd. Moim zdaniem prezes Markowski zrobił błąd że kręcił cos tam.Moim zdaniem na oko to równy chłop z którym można pogadac i nie powinien robić takch rzeczy. Wiem ze teraz jest ktoś tymczasowo. Ja proponuje na prezesa brata burmistrza.Niech rodzina miastem rządzi.Napewno znając ukłądziki ktoś kto mógłby powalczyć o naprawę zakładu nie wejdzie. Wejdzie ten co da.....albo co ma dobre wtyki.O czym tu gadac????

: 18.08.2005, 20:09
autor: porębianin111
Panie Karamba ja proponuję Pana Dorobisza.

On napewno uzdrowił by ten zakład.

: 19.08.2005, 16:48
autor: viggen
za firme odpowiada zarząd od tego jest... rządzą presez i jego namiestnicy zwalili sprawę teraz powinni beknąć...
a Markowski może i jest fajny do picia wódy na prazonkach, ale gdzie rzadzi tam powoduje katastrofę... to samo zrobił w SM... same długi

: 16.01.2007, 12:06
autor: lukas
a jak dzisiaj wygląda kondycja FUMu..........i zarzadzajacych nim Question

: 11.01.2008, 19:49
autor: ryszard
Czas FUMU widocznie juz minoł i ie wróci przykre to ale prawdziwe , tylko ludzi naprawde szkoda bo niczemu nie winni. A byli prezesi któzy doprowadzili do upadku zakładu maja sie niezle.

: 11.01.2008, 20:32
autor: szwajcar
Byli prezesi którzy doprowadzili zakład do takiej kondycji jak jest teraz mają się bardzo dobrze nachapali się kasy posprzedawali majątek fumowski tak jak kotłownia której totalną bzdurą było sprzedanie prywaciażowi , a pużniej przez kilka zim z koleji zaloga pracowała w nieogrzanym zakładzie bo fum miał zaleglości wobec kotłowni i prywaciarz który to kupił( z resztą podobno rodzina ówczesnego pana prezesa)zakrecił ogrzewanko bo nie bedzie sie cackał niema kasy niema ogrzewania.Natępnym wspaniały biznesem w negatywnym znaczeniu tego słowa bylo sprzedanie za bezcen ośrodka wypoczynkowego w niechorzu równierz pan prezes już następny koryciarz w sprzedał za grosze wziął w łape i teraz żyje sobie jak pączek w maśle niebęde się rozpisywał bo można by pisać w nieskończoność ale powiem jedno ludzie odpowiedzialni za sytuacje taką jaka jest powinni ponieść za to kare i to surową .

FUM Poręba

: 29.01.2008, 16:16
autor: -porębianka-
Jak wiadomo FUM Poręba fabryka ciesząca sie niegdyś uznaniem i dobrze prosperująca, dziś nie miewa się tak dobrze jak kiedyś, mało tego nie widać szans na podwyższenie płac dla pracowników... Ale chwileczkę, czy aby na pewno? Dziś w Zakładzie zamontowana została barierka wykrywająca metal, jaką spotkać można na przykład na lotniskach. Czy tych pieniędzy nie lepiej byłoby zainwestować w podwyżkę dla pracowników? Albo chociaż przeznaczyć ich na zakup sprzętów, których brakuje do pracy przy maszynach? "Drogi" prezesie i "szanowni" kierownicy, czy nie warto by o tym pomyśleć?