Co słychać w FUM Poręba?

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 30.01.2008, 11:14

No to widzę że FUM ma pieniądze że zainstalował takie barierki do wykrywania metalu. Chciałam się zapytać jak u was będzie rozwiązany problem przechodzenia przez te bramki kobiet w ciąży, bo jak jechałam do Londynu w ubiegłym roku to na lotnisku pytali się mnie przed przejściem czy nie jestem w ciąży lub czy niemam rozrusznika serca. Niewiem czy u was w FUMie będzie to zainstalowane na stałe czy tylko do kontroli niektórych osób. Bo jeżeli będzie zainstalowane na stałe to współczuje pracownikom, bo podobno częste przechodzenie przez te promienie wykrywające metal może grozić tym że osoba po pewnym czasie może być bezpłodna i wasza firma może płacić duże odszkodowania.
Ostatnio zmieniony 30.01.2008, 15:22 przez Kleopatra, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 30.01.2008, 11:22

Oj to widze że naprawde zakład staje na nogi niech jeszcze zrobią na fumie pas startowy i kupią samolot dla prezesa i całego zarządu żeby w korkach niestali samochodami , a wysokość pensji pracownika zatrzymała się i żadnych podwyżek nie ma od x czasu no chyba ,że dla wybranych , anie są to zazwyczaj pracownicy fizyczni. Co do bramki zamontowanej na portierni to naprawde wyrzucenie pieniedzy w błoto tak się właśnie operuje nie swoim pieniądzem. A czy nie głupotą bylo kilka lat temu zalożenie monitoringu za kupę kasy i to naprawde niemałej no cóż jeżeli ktoś za coś nie odpowiada to co sobie będzie żałował pieniędzy na cokolwiek :evil: :!: :!: :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 30.01.2008, 11:54

Inna sprawa- czy te baramki są po to by ukrucić kradzieże? Bo jak tak to chyba ktoś się "nie mył" przed podjęciem tej decyzji. Robiłem w FUM-ie i przerzucenie czegokolwiek przez płot, przy tak rozległym terenie, to nie problem. W czoraj rozmawiałem z kolegą który nadal tam pracuje i opwiadał, że ludzie przechodzili, bramka pikała i nikogo nie cofali do ponownej kontroli.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 30.01.2008, 13:22

Uwielbiam to iście polskie podejście. Zarząd zły, fabryka pada, ale rzeczy się wynosi :twisted: No i jeszcze fochy, że ktoś próbuje to ukrócić.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Re: FUM Poręba

Post autor: lukas » 30.01.2008, 13:31

-porębianka- pisze: Dziś w Zakładzie zamontowana została barierka wykrywająca metal, jaką spotkać można na przykład na lotniskach..........Czy tych pieniędzy nie lepiej byłoby zainwestować i przeznaczyć ich na zakup sprzętów, których brakuje do pracy przy maszynach?
może własnie po to została zamontowana?? żeby było czym robić w zakładzie a nie żeby warsztaty na porebie i w okolicach były wyposażone :oops:

Kleopatra
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Kleopatra » 30.01.2008, 15:21

Przykre jest to że dyrekcja podejmując decyzję o zainstalowaniu barierek wykrywających metal musiała sądzić że pracownicy FUM to złodzieje i dlatego zakupiła takie drogie urządzenie. Słyszałam kiedyś takie hasło "Kto idzie do FUMU ten nie ma rozumu", dobrze że tam nie pracuje i współczuje tam pracującym.

-porębianka-
Nowicjusz

Post autor: -porębianka- » 30.01.2008, 15:39

Jak napisał Avalon, sprzęt często wynoszony jest z fabryki w ten sposób, że przerzuca się go przez płot, tak więc jasno z tego wynika, że zamontowanie bramki jest co najmniej zbędne. A te pieniądze można by przeznaczyć na rzeczy wcześniej przeze mnie wymienione. Dlaczego więc w taki sposób pożytkowane są pieniądze, które jak widać szefostwo posiada, bo jak inaczej wytłumaczyć nietani bądź co bądź zakup barierki do wykrywania metalu....

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 30.01.2008, 15:50

-porębianka- pisze: Dlaczego więc w taki sposób pożytkowane są pieniądze, które jak widać szefostwo posiada, bo jak inaczej wytłumaczyć nietani bądź co bądź zakup barierki do wykrywania metalu....
do zorientowanych......jaki to jest koszt?

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 30.01.2008, 18:25

Wcale nie pochwalam wynoszenia czegokolwiek z zakładów pracy, ale zainstalowanie bramki nie spowoduje, że ci co kradli nagle przestaną. Dopóki nie będzie wśród ludzi poczucia odpowiedzialności za miejsce pracy i satysfakcji z niej, dopóty kradzieże będą. A tak z ciekawości-ilu z Was ma kociołek do prażonek z odlewni w FUM-ie :?: :?: Sądze, że większość, a że nie ma go w oficjalnej sprzedaży ................... :shock:
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 01.02.2008, 10:13

Owszem nikt nie pochwala wynoszenia czego kolwiek , ale raczej już nikt nie wynosi przyrządów pomiarowych czy innych rzeczy dlatego że teraz na wyposażenie narzędzi pracownika niezbędnych do pracy niema kompletu w narzędziowni dlatego że albo narzędzia są zużyte albo ich po prostu niema bo znikły w taki czy inny sposób , tylko że dlaczego w tym całym amabarsie zawsze zwykły pracownik fizyczny jest stawiany jako potencjalny złodziej a przecież po za nimi są również ludzie którzy maja możliwość tez wynoszenia i to może w troche łatwiejszy sposób tylko oni sa zawsze po za sceną :roll:

-porębianka-
Nowicjusz

Post autor: -porębianka- » 01.02.2008, 19:58

Dokładnie. Natomiast wracając jeszcze do sprawy barierki, to jasno wynika z tego, że kierownictwo ma pieniądze.... Ale, jak widać przeznacza je na rzeczy co najmniej zbyteczne...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 02.02.2008, 00:56

Napewno nie zbyteczne... Nie wszyscy złodzieje wynoszący metal z FUM'u (w dowolnej formie - narzedzia / złom) przerzucają go przez ogrodzenie. W pewnym stopniu uktróci to te kradzieże. Uważam, że to krok w dobrym kierunku. Czas zająć się resztą przypadków!
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 03.02.2008, 16:08

Jakie kradzieże przeciez tam niema juz co kraść przeliczcie ile tam ludzi zostalo garstka a zwłaszcza na produkcji niema juz kto pracowac a robiac taka bramkę i inwestujac w nia kase trzeba przemyśleć na ile sie sprawdzi i ilu zapobiegnie kradzieżą a nie byla to mala inwestycja. Taka bramke to moga montować w zakładach konkretnych gdzie ludzie zarabiaja pieniadze i wiedza za co pracują a nie biednym fumie i tak drodzy zwolennicy bramki fumowskiej i obrońcy wzorowego zarządu zakładu najprościej jest w zakładzie wprowadzić dyscyplinę w postaci bramki , alkomatów i wzmożonej kontroli pracowników pod każdą postacią tak owszem, ale zawsze w parze powinno iść wiele innych rzeczy a przede wszystkim na pierwszym miejscu godziwa płaca a w fumie ostatnia zbiorowa podwyżka była w 2001 roku i na tym sie skończyło.

tomasz842
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Biurowiec FUM Poręba ; nowy Inwestor dla Fumu

Post autor: tomasz842 » 16.02.2008, 00:35

Witam !

Od pewnego czasu jestem poza naszym miastem i ciekawi mnie jaki los spotkał 9 kondygnacyjny biurowiec na nowym Fumie. Słyszałem ze nie jest juz własnością zakładu. Doszly mnie sluchy ze dla Fumu szykowany jest nowy inwestor bodajze firma STYLE lub STEEL . Jakby ktos cos wiedzial niech wrzuci na forum info. Od zarania interesuje sie fabryką w Porebie . Pytam przez ciekawosc .

Awatar użytkownika
szwajcar
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: szwajcar » 16.02.2008, 11:02

Z tego co mi wiadomo to jeszcze biurowiec jest fumu tyle tylko że pierwsze piętro jest wynajete , co do jego stanu to już raczej się do urzywalności go nie przywroci a co do firmy style to coś się tam szykuje ale narazie cicho sza.

ODPOWIEDZ