Świąteczne spotkanie młodzieży

Dowolne tematy dotyczące Poręby
Wlodi
Redaktor

Świąteczne spotkanie młodzieży

Post autor: Wlodi » 25.12.2011, 02:20

24 grudnia po godz. 22.00 na ryneczku przy ul. Przemysłowej stało się już tradycją spotkanie młodzieży. Przybyło ponad 100 młodych mieszkańców Poręby. Młode Porębianki i Porębianie po złożeniu sobie życzeń „wystrzelili korki z szampana”. Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. Właśnie ten moment wieczoru ma w sobie niezwykłą magię i niepojętą moc. Ustają spory i wszelkie gniewy. Nastaje czas uśmiechu, serdecznych uścisków. Hitem tego spotkania stała się I zwrotka piosenki a i jak niektórzy twierdzili hymnu Poręby „Którędy, którędy droga do Poręby, bo mi Porębianka obiecała gęby. Obiecała gęby obiecała pyska, którędy, którędy do Poręby ścieżka.”

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: SESJE RADY MIASTA-KADNECJA 2010-2014

Post autor: baca-24 » 17.01.2012, 19:33

Fragment XIII Sesji Rady Miasta z 28.12.2011
(...)Radny Włodzimierz Rok pytał o nową tradycję jaka została opisana w internecie. Czy jest powód do dumy, że podczas nocy wigilijnej na terenie targowiska odbywa się nieformalne spotkanie, gdzie głośne hałasy zakłócają spokój świąteczny i dodatkowo spożywany jest alkohol a materiał prasowy ukazuje się na portalach internetowych jako nowa tradycja w Porębie? Burmistrz poinformował,że zapozna się z treścią materiału i wyjaśni sprawę.
Panie radny W.R. to nie jest nowa tradycja tylko już po raz trzeci i co roku jest nas coraz więcej. Przecież nie było żadnej burdy ani bijatyki tylko w miłej atmosferze i fajna piosenka o Porębie. Potem większość z nas poszła na pasterkę. Słyszałem że w Zawierciu młodzież też się spotyka.

Kira_89
Nowicjusz

Re: Świąteczne spotkanie młodzieży

Post autor: Kira_89 » 31.08.2012, 21:06

Już nie macie się czego czepiać? Takimi błahostkami się zajmujecie ale aby zająć się panami K. Lub bijatykami i krzykami w nocy już wam się nie chce.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 01.09.2012, 13:46

Kira_89 masz zapłon, pogratulować refleksu.
Pół krwi scyzoryk.

Wlodi
Redaktor

Post autor: Wlodi » 24.12.2012, 23:32

Dzisiaj ok. 22.45 młodzież poprosiła mnie o zrobienie kilku fotek z IV już spotkania wigilijnego młodzieży. Była przystrojona choinka oraz składano sobie świąteczne życzenia. Na godz. 24.00 młodzi mieszkańcy Poręby wybierali się na pasterkę.

Nerwowy
Nowicjusz

Post autor: Nerwowy » 25.12.2012, 13:12

No teraz niech jeszcze w temacie się pochwali swoja dzielną akcja Straż Miejska z Panem Puckiem na czele ...

Awatar użytkownika
Oma
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Oma » 25.12.2012, 15:35

Chciałem pozdrowić naszą kochaną straż wiejską a przede wszystkim naszego kochanego komendanta który narobił sobie wczoraj troche kapy

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 25.12.2012, 17:02

A co takiego odwaliła wczoraj straż miejska?
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

baca-24
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: baca-24 » 26.12.2012, 01:00

Panie Włodzimierzu my jako młodzież bardzo panu dziękujemy że pomimo gości w domu znalazł pan czas by choć na chwilę się z nami spotkać i zrobić kilka fotek. Niech się pan nie gniewa że wielu z nas wołało Włodek na burmistrza ale oprucz pana nikt z władzy do nas nie przyszedł. Pan powiedział że pan jest apolityczny i nie chce się w politykę bawić ale chociaż by pan mógł na radnego z naszego terenu wystartować a młodzież pana na pewno poprze a przede wszystkim za to jak nas pan w tamtym roku nauczył nas piosenki o Porebie – którędy którędy droga do Poręby. Panie Włodzimierzu prosimy zgłosić się na radnego w następnych wyborach bo pan do nas zawsze wyjdzie a nie tak jak teraz każdy z władzy nas olewa i jeszcze na nas nasyła straż miejską.

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 26.12.2012, 10:21

wszystko fajnie

ale czy ten syf na ryneczku to nie czasem po tym spotkaniu ?

w poniedziałek o 22 było czysto, wczoraj byłem wieczorem na ryneczku a tu krajobraz jak po porządnej libacji.

dziwie się tylko mieszkańcom bloków że pozwalają sobie taki syf pod oknami robić.

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 26.12.2012, 15:05

baca-24 pisze: Panie Włodzimierzu prosimy zgłosić się na radnego w następnych wyborach bo pan do nas zawsze wyjdzie a nie tak jak teraz każdy z władzy nas olewa i jeszcze na nas nasyła straż miejską.
Baca-24 sądzę, że władza przypomni sobie o młodzieży w czasie kampani wyborczej.

Panie Wlodzimierzu podziwiam, że pomino świąt i innych obowiązków znalazł Pan czas dla Naszych Dzieciaków. Szkoda tylko, że osoby, które szczycą się zasiadaniem w Radzie jak i Burmistrz, który podobno wspiera wszystkie incjatywy, nie znalazły czasu dla młodych ludzi. Żałuję również, że Radni z Centrum Miasta również, nie zaszczycili Naszej Młodzieży swoja obecnością. Panie Włodzimierzu, podziwiam i nie mam słów uznania dla Pana.

mika
Nowicjusz

Post autor: mika » 26.12.2012, 16:51

Myślę , że w spotkaniu młodzieży na rynku w Porębie było świetne ze względu na to iż wszyscy mogli się spotkać , porozmawiać i się wreszcie zobaczyć z osobami które tylko raz w roku są w naszym mieście . Owszem "syf" został , ale to przez straż miejską , która po przyjeździe na miejsce chodziła i wylewała alkohol z puszek i butelek wyrzucając je na ziemie lub kopiąc ze skutkiem straty dopiero co otwartego np. piwa . Chciałabym również zwrócić uwagę na to, że funkcjonariusze straży miejskiej byli wręcz chamscy i dość niemili dla uczestnika spotkania " targając " go do swojego radiowozu , świecenie latarkami po oczach obywateli nie jest też "fajne". Absurdem jest również zakazywanie śpiewania kolęd w okresie świątecznym ze szczególnością, że nie było to " darcie się " tylko symboliczne jej zaśpiewania .

Porębianie , szczególnie młodzi zawsze w pasterkę będzie się spotykać na ryneczku porębskim , bo to dla nich już tradycja !

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 26.12.2012, 17:57

baca-24: nikt z "władzy" nie nasyłał Straży Miejskiej, interwencje były podejmowane ze zgłoszeń tel. mieszkańców os. Przemysłowa, którym przeszkadzały krzyki i hałasy przechodzące w ryczenie. Niestety byłem obecny przez większą część spotkania - nikt nie śpiewał kolęd, na pasterkę poszły może ze 4 osoby, dla reszty liczyła się tylko gorzała i manifestowanie swojej obecności krzykiem i hałasem.
oma: byłem przekonany, że jesteś kobietą, wybrałeś sobie taki dziewczęcy nick
mika: Straż Miejska nie wylewała alkoholu od tak sobie, za każdym razem pytałem czyj jest alkohol - odpowiedź była zawsze ta sama - niczyj, więc działania zostały podjęte by ustrzec osoby niepełnoletnie przed łatwym dostępem do alkoholu.
Nikogo nie targałem do radiowozu, za każdym razem przedstawiałem powód interwencji i prosiłem o zajęcie miejsca w samochodzie, jeżeli wezwania nie okazywały się skuteczne osoba ta wsiadała do samochodu z moją pomocą.
Podsumowując:
- 20 interwencji, 6 mandatów karnych, 13 pouczeń, 1 wniosek do Sądu
- wg jakiej religii i zwyczaju było to spotkanie "beduińskiej", bo z tradycją chrześcijańską obchodzenia Świąt Bożego narodzenia nie miło NIC WSPÓLNEGO

arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: arachne66 » 26.12.2012, 18:33

Straż Miejska pisze:Podsumowując:
- 20 interwencji, 6 mandatów karnych, 13 pouczeń, 1 wniosek do Sądu
- wg jakiej religii i zwyczaju było to spotkanie "beduińskiej", bo z tradycją chrześcijańską obchodzenia Świąt Bożego narodzenia nie miło NIC WSPÓLNEGO
Rzeczą wzgledną jest chwalenie się tymi osiągnięciami. Nie wiem czy sukcesem jest wyliczanie, że było 6 mandatów dla ludzi, a w sumie dzieci, którzy spotykają sie w Święta.
Podobno nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 26.12.2012, 19:33

Prawidłowo. Za morde i do nyski.
Nie będą obszczymury skakać

ODPOWIEDZ