Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

matkaporebianka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: matkaporebianka » 02.09.2014, 10:47

Dużo mówi sie o bezpieczeństwie w Naszym mieście...
Ale wczoraj na rozpoczęcie roku szkolnego nie widziałam żadnego strażnika miejskiego...ani na mieście ani tym bardziej koło przedszkola w godzinach porannych.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 02.09.2014, 14:51

Bo są rzeczy ważne i ważniejsze. W Zawierciu codziennie w godzinach porannych przejść dla pieszych koło SP 6 i Gim. 2 na Piłsudskiego pilnują strażnicy, no tak zapomniałem oni nie mają fotoradaru.
Pół krwi scyzoryk.

leon
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: leon » 08.09.2014, 16:58

Na TVN Turbo i Player można będzie obejrzeć materiał nakręcony w Porębie z działań Straży Miejskiej ,,Emil łowca fotoradarów,,.
Dzisiaj o 18.50 i jutro o 17 na TVN Turbo.

http://player.pl/programy-online/emil-l ... 32431.html

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 10.11.2014, 07:57

Witam. Dziś znalazłem zajawkę dotyczącą fotoradarów. Trochę inną niż poprzednie. Dość ciekawą zresztą.
:arrow: http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/n ... Id,1549010

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 17.11.2014, 16:31

to od kiedy można w Porębie zdjąć nogę z hamulca?
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

na_jeden_raz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: na_jeden_raz » 20.11.2014, 12:07

viggen pisze:to od kiedy można w Porębie zdjąć nogę z hamulca?
Zapytaj wprost: kiedy mogę zacząć rozjeżdżać ludzi na ulicy?

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 02.01.2015, 15:03

Zaglądam w nowy budżet Poręby na 2015 r. i widzę, że trzeba było wyborów, aby ktoś poszedł po rozum do głowy i realnie podszedł do skuteczności naszych "strażników Teksasu".

Po stronie planowanych dochodów --> Straż Miejska
Grzywny, mandaty i inne kary pieniężne od osób fizycznych: 1 430 000,00 zł (w 2014 r. planowano 4 355 020,00 zł);

Po stronie planowanych wydatków --> Straż Miejska
Wydatki całościowo: 1 053 706,00 zł (w 2014 r. planowano 2 765 120,00 zł);
Źródło: http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/uchw ... I_2014.pdf

Otwartym pozostaje pytanie, czy dalsze funkcjonowanie tej śmiesznej formacji dalej ma sens, skoro wg. poprzedniego władcy miała ona przynieść bajeczne wpływy i dać "millliiiioooony" na wszystko, a nowe władze stwierdziły, że stać ich co najwyżej na 376 294 zł czystego zysku.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 02.01.2015, 19:42

Czego się dziwisz jak ja jadac z czestochowy do poreby jade tyle samo co od rogatek do domu.. wszyscy jada regulaminowo i mandatow coraz mniej. to dobrze ale czy dalej ma sens ciagnac tych darmozjadow?

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mandarynka3 » 09.01.2015, 17:27

Myślę, że zmiana przepisów zmusi naszych radnych do likwidacji tej instytucji z uwagi na brak dochodów.
PO już szykuje zmianę przepisów i prawdopodobnie zabiorą SM fotoradar.

fryderyk1
Nowicjusz

Post autor: fryderyk1 » 11.01.2015, 10:51

Nie, zmiana przepisów tu nic nie pomoże. Przepisy jasno okreslają że nie wolno chować fotoradaru ale Pani Kierownik Referatu Organizacji Pani Maryla Kułach wie lepiej schowamy fotoradar w krzakach i będzie zysk z fotoradaru. Już piszę zawiadomienie do NIKU o nielegalnych pomiarach prowadzonych na posesji tej Pani w okresie marzec - lipiec. Świetna praca Emila i marna obrona komendanta. Nikt jeszcze nie rozliczył promocji za działania korupcjogenne przy organizacji przetargu za fotoradar kontrola NIK 2013. Jeden burmistrz został wezwany do RIO na rozprawę sądową za złamanie dyscypliny finansów publicznych teraz zostanie oskarżony przy najbliżej okazji drugi burmistrz bo już szykuje się ukręcenie przetargu na nowy rok i zwiększenie wartości zamówienia bo radar system na pewno sobie policzy więcej niż milion za obsługę fotoradaru.Aha żaden poprzedni burmistrz nie zdecydował się na straż miejską bo to jest nie opłacalne lepiej dać 100 tyś na dofinansowanie do posterunku policji niŻ utrzymanie tej chorej formacji za 2 mln złoty.

Jeszcze linki woli przypomnienia
http://ttv.pl/archiwum/84857,kuriozalny ... eby,0.html
http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html

DWW NIK.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 12.01.2015, 15:05

Ostatnio jadąc w stronę Siewierza na wysokości Restauracji Orion jest spory odcinek na którym totalnie żadna lampa nie świeci.Chciałem spytać czemu?? Czy nie może choćby co 2 Lampa świecić.Skoro SM tak promuje poprawę bezpieczeństwa to czemu nic z tym fantem nie robi.
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 12.01.2015, 15:21

Bilet po co zadajesz pytania retoryczne? W porębie straż miejska powstała tylko i wyłącznie w celu trzepania kasy z fotoradaru i hasełka typu jesteśmy tu po to żeby było bezpieczniej już nikogo nie przekonują. Zauważ, że tu każdy parkuje jak chce, robi co chce, pali w piecu czym popadnie i nikt prócz ustawy która odbierze strażom gminnym fotoradary tego nie zmieni, tylko czy wtedy będzie sens w istnieniu porębskich strażników.
Pół krwi scyzoryk.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 21.01.2015, 13:42

raflkita pisze: W porębie straż miejska powstała tylko i wyłącznie w celu trzepania kasy z fotoradaru i hasełka typu jesteśmy tu po to żeby było bezpieczniej już nikogo nie przekonują.
Raflkita jeździsz przepisowo? Pewnie tak,
Ja tez sie staram, ale jak mnie czy ciebie złapie fotoradar miej pretensje tylko do siebie!
Bo to co piszecie wszyscy na temat fotoradaru jest śmieszne!!!

Inną sprawą jest, np to, że widziałbym SM bardziej w terenie..
Niech się przejdą po wszystkich domach,, skontrolują czy wszyscy mają kosze na posesjach? czy maja umowy na wywóz śmieci, czy zimą chodniki przed posesją sa odśnieżone, czy nie palą w piecach smiećmi i innym g...em?
Czy po 22godzinie nie ma pijaczków, złodziei i innego elementu aspołecznego..
Tu bym widział ich prace, a fotoradar zostawcie w spokoju.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 21.01.2015, 16:35

rozp pisze:
raflkita pisze: W porębie straż miejska powstała tylko i wyłącznie w celu trzepania kasy z fotoradaru i hasełka typu jesteśmy tu po to żeby było bezpieczniej już nikogo nie przekonują.
Raflkita jeździsz przepisowo? Pewnie tak,
Ja tez sie staram, ale jak mnie czy ciebie złapie fotoradar miej pretensje tylko do siebie!
Bo to co piszecie wszyscy na temat fotoradaru jest śmieszne!!!

Inną sprawą jest, np to, że widziałbym SM bardziej w terenie..
Niech się przejdą po wszystkich domach,, skontrolują czy wszyscy mają kosze na posesjach? czy maja umowy na wywóz śmieci, czy zimą chodniki przed posesją sa odśnieżone, czy nie palą w piecach smiećmi i innym g...em?
Czy po 22godzinie nie ma pijaczków, złodziei i innego elementu aspołecznego..
Tu bym widział ich prace, a fotoradar zostawcie w spokoju.
rozp nie jestem święty jak każdy z nas i czasem pocisnę w granicach rozsądku. Nigdy nie czepiałem się fotoradaru z racji tego, że jest, zawsze czepiam się strażników miejskich działających tylko i wyłącznie przy fotoradarze. Jak już kolejny raz piszę nie widzę ich na mieście. Powtórzę się, w Zawierciu przy przejściach dla pieszych znajdujących się przy szkołach, nawet tych z sygnalizacją w godzinach porannych jest patrol sm. Tylko i wyłącznie to odnośnie naszej sm mnie boli, że jedynym ich zajęciem jest pilnowanie fotoradaru.
Pół krwi scyzoryk.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 12.02.2015, 19:32

Do tej pory wydawało mia sie że problemem wałesających psów,powinna zajac się Straż Miejska. Ale pan strażnik stwierdził, że to nie jest jego zakres obowiązków i odesłał mnie do Urzedu Miasta.Czy ktoś wie do których drzwi mam zapukać w naszym urzędzie?

ODPOWIEDZ