Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

dumka
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: dumka » 24.06.2014, 23:54

Wszyscy narzekają,biadolą.Straży Miejskiej wytykają błędy.My sami też nie jesteśmy święci i błędy popełniamy.Po dzisiejszej akcji drogowej powiedziałam,że fotoradar w Porębie powinien stać nie jeden,a kilka.Dwóch oszołomów walczących na "trzeciego" ,ja z dziećmi w samochodzie. Strach w oczach i myśl w głowie -czy ktoś im pozwoli wjechać pomiędzy siebie ,czy idziemy na czołówkę (nie ma możliwości ucieczki-wysoki krawężnik i drzewa).Łaska panska,że nie było rowerzysty na drodze.Porażka.....Dodam,że była to godzina 15,więc ruch uliczny spory.Miejsce akcji w granicy działania radaru,który dzisiaj rezydował w innym miejscu.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 25.06.2014, 16:03

Fotoradar jest potrzebny to nie ulega wątpliwości.Straż Miejska również ,ale jej funkcjonowanie,nie powinno się kończyć na fotoradarze.Powinni być wizytówką miasta,a nie pośmiewiskiem. Komendant śpi,reszta chowa fotoradar po krzakach,dla mnie tak to wygląda.Miałem okazję spotkać kiedyś patrol naszej straży składający się z dwóch funkcjonariuszy,o ile jeden był ubrany jak się należy,o tyle drugi miał pas na j...ch i dosłownie lazł trzymając ręce z tyłu za pasem. Mundur to mundur i obojętnie jaka formacja go nosi musi być noszony jak należy.Tak mnie przynajmniej uczono.

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 10.07.2014, 15:17

Czy firmy też płacą podatek za śmieci? Pytam ponieważ dość często wieczorami można spotkać na Dworcowej przy śmietnikach białe dostawcze Iveco z którego pakują do śmietników ścinki styropianu ,papy itp. Ale ostatnio byli ludzie na ławkach więc rozładowali się z papy pod lasem.Ciekaw jestem czy ktoś sprawdza firmy czy mają swoje kontenery? Czy np.firma budowlana posiada kosz o poj.20 litrów.

Grzegorz_33_33
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Grzegorz_33_33 » 14.07.2014, 08:21

Widzę, że strażnicy tu zaglądają wiec za pośrednictwem forum proszę Was o przyjrzenie się reklamom na skrzyżowaniu ulic Chopina i Zakładowej. Reklamy zasłaniają widoczność pojazdom jadącym od strony działek i moim zdaniem stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu pojazdów (jak nie przymierzając nadmierna prędkość, którą słusznie usiłujecie zwalczać ustawiając fotoradar).
Zgodnie z ustawą o drogach publicznych na postawienie reklamy w takim miejscu (6 m od pasa drogowego na drogach gminnych w terenie zabudowy) zgodę wyrazić musi (zgoda tylko w "szczególnie uzasadnionych przypadkach") zarządca drogi, a "niedopuszczalne jest wydawanie zgody na usytuowanie reklam w miejscach, w których mogłyby utrudnić widoczność" - więc chyba sprawa jest prosta, bo nie widzę żadnych okoliczności szczególnie uzasadniających...

Proszę o zajęcie się problemem, a jeśli nie leży on w Waszych kompetencjach - proszę o skierowanie mojego postu do właściwej instytucji

Pozdrawiam
g.

heniek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: heniek » 21.07.2014, 12:16

Chciałbym Państwa zaprosić na porębski basen. Np. w weekend. Wystarczy przecież podjechać dwa razy dziennie na kilka minut, przespacerować się i zwrócić uwagę niektórym, żeby pozbierali po sobie butelki po piwie i resztę śmieci. Kosze są co prawda zapchane, ale to nie powód żeby robić syf dookoła

Awatar użytkownika
jacko03
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: jacko03 » 21.07.2014, 16:25

Proszę mieszkańców przemyslowej o pomoc,,bo policji lub sm nie ma sensu....wiadomo zajęci...fotoradar...z niedzieli na poniedziałek godzina 00.20 szalaly na przemyslowej 2 dziewczyny wiek 14...może 16 lat łamały lusterka i wycieraczki w samochodach zwłaszcza w marce audi...jedna włosy czarne druga blond spięte w kucyka...byly widoczne kolo mostu w okolicy orlika trzymały się za ręce.....to tyle z opisu...moze ktos jest skłonny do pomocy w zatrzymaniu bo następnym razem może to byc wasz samochód...może załatwimy to sami,zeby dziewczynki zapamiętały nauczkę!!!!!!!

Indygo
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Indygo » 22.07.2014, 09:16

heniek pisze:Chciałbym Państwa zaprosić na porębski basen. Np. w weekend. Wystarczy przecież podjechać dwa razy dziennie na kilka minut, przespacerować się i zwrócić uwagę niektórym, żeby pozbierali po sobie butelki po piwie i resztę śmieci. Kosze są co prawda zapchane, ale to nie powód żeby robić syf dookoła

Te zapchane,nieoprózniane kosze w tym upale strasznie śmierdzą.
Do czyich obowiązków należy sprzątanie?

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 10.08.2014, 22:43

Chciałem zapytać czy Komendant STRAŻY MIEJSKIEJ W Porębie złozył oświadczenie majątkowe za 2013r?
Bo przeglądając biuletyn UM Poręba nie zauważyłem by takie oświadczenie tam było?
Czy ja nie doczytałem, czy ktoś zapodział na stronie oświadczenie Pana Komendanta czy to jest zwykłe przeoczenie?
Wszyscy inni figurują, zarówno pracownicy jak i radni a oświadczenie Pana komendanta nie ma.

Zgodnie z ustawą z 1990 r o samorządzie gminnym oświadczenie majątkowe muszą złożyć m.in.:radny, wójt, zastępca wójta, sekretarza gminy, skarbnik gminy i kierownik jednostki organizacyjnej gminy.

Jak czyta ktoś to z urzędu to proszę o informacje.
Dałbym czas na sprawdzenie tego tylko max 3 dni(tak jak daje urząd info o naborze do pracy w referacie promocji) :lol: po tym terminie zgłaszam sprawe dalej jak nie uzyskam info do publicznej wiadomości.

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 11.08.2014, 07:04

Nie złożyłem, bo nie musiałem. Podstawę prawną Pan już sam sobie wskazał. Proszę zgłosić się osobiście do Straży Miejskiej lub złożyć zapytanie pisemne, na pewno odpowiem ja lub wyznaczony przez Burmistrza pracownik Urzędu Miasta, z właściwym uzasadnieniem.
Adam Pucek

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 11.08.2014, 07:32

Panie Komendancie, zapytałem tylko o to bo wyczytałem na http://prawo.rp.pl/artykul/471748.html ,
iż Komendant jest zobligowany to złożenia takiego pisma.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 11.08.2014, 13:20

rozp pisze:Panie Komendancie, zapytałem tylko o to bo wyczytałem na http://prawo.rp.pl/artykul/471748.html ,
iż Komendant jest zobligowany to złożenia takiego pisma.
USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych
(...)
Rozdział 2
Organizacja, zadania i zakres uprawnień straży
Art. 6.
1. Straż jest jednostką organizacyjną gminy.
2. Rada gminy może postanowić o umiejscowieniu straży w strukturze urzędu gminy. W takim przypadku szczegółową strukturę organizacyjną straży określa regulamin straży nadawany przez wójta, burmistrza (prezydenta miasta).
(...)

SM w Porębie decyzją UCHWAŁY NR XI/85/11 RADY MIASTA PORĘBA z dnia 25 października 2011 r § 2. (...) jest komórką organizacyjną Urzędu Miasta Poręba.
http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/uchw ... _85_11.pdf

Potwierdza to też REGULAMIN STRAŻY MIEJSKIEJ W PORĘBIE
(...)
§ 3
(...)
2. Straż wchodzi w skład struktury organizacyjnej Urzędu.
(...)
http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/zarz ... ulamin.pdf

Reasumując nie jestem przekonany czy komendant SM jest zobligowany akurat w naszym przypadku do składania oświadczenia majątkowego.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 11.08.2014, 13:51

Znalazłem inny artykuł i sam juz nie wiem o co biega? http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b
Skoro SM jest w strukturze urzędu to chyba powinien a Pan komendant jest jej kierownikiem.
Inni kierownicy referatów składali oświadczenia.
Może ktoś bardziej to wyjaśnić czy powinien czy nie powinien?

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 11.08.2014, 15:29

rozp pisze:Znalazłem inny artykuł i sam juz nie wiem o co biega? http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b (...)
Sorry, ale prościej niż jest tam napisane, to już się chyba wytłumaczyć nie da.

Za w/w artykułem: Komendant Straży Miejskiej w Zgorzelcu nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu wójta, nie jest również kierownikiem jednostki organizacyjnej – ponieważ Straż Miejska w Zgorzelcu nie stanowi odrębnej jednostki organizacyjnej.

W Porębie sytuacja jest identyczna, SM wchodzi w skład struktury organizacyjnej Urzędu, a komendant nie wydaje decyzji administracyjnych w imieniu burmistrza (żaden zresztą takowych nie wydaje). Zresztą daleko nie szukać - w Zawierciu sprawa wygląda tak samo i tam też komendant SM oświadczenia majątkowego nie składa.

A na przyszłość, jak kogoś interesuje ile pan Adam Pucek zarabia, czym jeździ i ile ma oszczędności, to niech go po prostu o to zapyta. Pewnie nie odpowie, ale unikniemy forumowej debaty czy musi się spisać czy nie musi - swoją drogą, jak by się musiał, to by się spisał :wink:

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 11.08.2014, 20:10

Dzięki za wytłumaczenie :) .
Spytałem z czystej ciekawości o Pana komendanta, bo na Porebie różnie ludzie gadają, kto i ile ma i ile zarabia. W koncu to wszyscy są osobami publicznymi i z mocy ustawy muszą sie przyznawać ile zarabiają :D (choć patrzac na posłów to i niektórym sie zapomina wpisac do oświadczenia, ze ma 5 domów a nie 4, albo zegarów złotych a nie 5 :lol: )
Ale dziekuje jeszcze raz za wyjaśnienia. :D

Timmy
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Timmy » 01.09.2014, 19:27

Nie rozumiem oburzenia tych, którzy dostali od SM zdjęcia z kwitkiem do zapłacenia. Jeżeli ktoś ma prawo jazdy, do tego auto i zna przepisy ruchu drogowego, to przekraczając 50 km/h w terenie zabudowanym, powinien się liczyć z ekstra wydatkami. Proste.
Może być, że cała historia z porębskim radarem to całkiem sprytna sztuczka Burmistrza. Przez nasz grajdołek codziennie, w obu kierunkach przewala się kilka tysięcy samochodów, co jest uciążliwe tak dla mieszkańców, jak i samych kierowców. Bardzo prawdopodobne że jeżdżą tędy ważne osobistości rozdzielające kaskę na inwestycje drogowe, jak również ich pociotki i znajomi. Jak już lecą swoimi wypasionymi brykami, to prawdopodobnie szybciej niż 50/h, jest więc duże prawdopodobieństwo, że radar zrobi im zdjęcie nie raz. Po kilku mandatach może w reszcie wpadnie do głowy, jednemu z drugim, że przydała by się tutaj obwodnica, żeby ciąć bez ryzyka niepotrzebnych wydatków. Jeżeli taki był zamysł Burmistrza, to śmieszni łowcy fotoradarów i krzykacze internetowi robią całej sprawie tylko dodatkową reklamę, oby z korzyścią dla miasta.

ODPOWIEDZ