Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: xinoros » 17.06.2014, 14:00

Mieliśmy dziś ciekawego gościa,warte uwagi http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... 0665,1,3,6

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 17.06.2014, 21:46

Ciężko się uderzyć w piersi i do błędu przyznać.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 17.06.2014, 23:13

I znów temat fotoradaru na tapecie...A Poręba ponownie powodem do kpin, żartów i pośmiewiska. Czy w tym mieście nie może być normalnie? Poręba jest przez ostatnie miesiące wszędzie wyśmiewana. Fotoradar pod kątem PR pogrążył Porębę. Przyjeżdża gościu i robi na kilka dobrych miesięscy taką reklamę, że w Polsce kpią a jak się okazuje nie ma człowieka, który mógłby mu pewne rzeczy raz na zawsze wyjaśnić. Trochę chowanie głowy w piasek.... Ucieczka...Przykre, że zaczynamy zyć w mieście które nie jest kojarzone z niczym innym tylko fotoradarem, który wywołuje ironię i polewkę....

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 21.06.2014, 10:34

No właśnie gdzie przy kolejnej wizycie był Burmistrz i Komendant SM.Pan Komendant zawsze taki mądry wygadany nagle przy wizycie Emila ucichł???Pan Burmistrz czasu nie miał,dziwne skoro twierdzą że chowanie fotoradaru nie ich dzieło tylko prowokacja,to wystarczyło wyjść porozmawiać i po sprawie.I coś nam Łebski komendant który zawsze wie co powiedzieć ucichł. Po prostu zwyczajnie zwykły Łeb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Ciekawe czy w końcu zajmie sie tym jakiś NIK lub podobna instytucja bo należało by winnych zamieszania ukarać.Jeżeli faktycznie to SM ukryła fotoradar to już trochę za dużo grzeszków mają na sumieniu!!Senny komendant na służbie złe ustawienia fotoradaru do tego by doszło ukrywanie fotoradaru coś za dużo sie zbiera za uszami!!!!!
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 21.06.2014, 16:23

Sprawa pomału cichnie,więc po co mają wydawać jakieś oświadczenia. Trzeba po prostu przeczekać.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 21.06.2014, 23:17

Widziałem dzisiaj, że w tym miejscu jest zastawione jakąś blachą.

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 22.06.2014, 07:27

Panie Bilet?!
1.A kto to jest Emil, że gdy przyjedzie do Poręby robić "performance", to wszyscy muszą go przyjmować, jak jakiegoś "dygnitarza" lub eksperta?
2. W przedmiotowej sprawie zamieściłem oświadczenie i więcej nie mam nic do powiedzenia.
3. W roku 2013 SM była kontrolowana przez NIK, a w roku 2014 przez KWP, nie ma zastrzeżeń co do prawidłowości ustawień fotoradaru.
4. W tym dniu miałem planowany dzień wolny, mogę?
5. Panie Bilet było się uczyć, to też mógłby Pan sobie drzemać w pracy, a tak cóż? można zamieszczać tylko anonimowe wpisy na forum, ale postaram się ustalić Pana adres IP. W przypadku Pana Arni operacja zakończyła się sukcesem.
Ale na poważnie, za moją zeszłoroczną wpadkę oczywiście poniosłem, jak każdy pracownik konsekwencje służbowe, a na co Pan liczył, że pracodawca ześle mnie na dwa lata do koloni karnej??
6. Nie zwróciło Pana uwagi, że w programie Pana Emila w TVN Turbo dot. Poręby, sprzed kilku tygodni była wzmianka o chowaniu fotoradaru, nagle, krótko po emisji odcinka mamy zdjęcia i filmik i znowu przyjeżdża Pan Emil odkrywać kolejne sensacje???!!!
7. Pan Emil na pewno nie jest ekspertem w sprawie urządzeń rejestrujących, w czasie pierwszego naszego spotkania udowodniłem mu, że się myli w kilku istotnych prezentowanych przez niego poglądach, dyskusja trwała dwie godziny, w odcinku w TVN nie było nawet kilku sekund.
Adam Pucek

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 22.06.2014, 15:11

Kim jest Emil kazdy wie nie chodzi o przyjmowanie go jako dygnitaza.Wystarczy wyjasnic jaka jest prawda odnosnie calej sytylacji.Co do mojego ip,prosze mnie nie straszyc ze mnie Pan namierzy.Poniewaz do Pana wiedzy moge sie ujawnic zeby Pan nie myslal ze jestem odwazny bo jestem anonimowy
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 23.06.2014, 07:00

więc zapraszam na spotkanie, omówimy wszystkie Pana wątpliwości, proponuję poniedziałek - środa, do czasu się dostosuje
Adam Pucek

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 23.06.2014, 13:10

Oczywiście bardziej widzę koniec tygodnia co do godziny dam znać ponieważ Pracuje.

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 23.06.2014, 14:36

ok

Stanisław
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Stanisław » 24.06.2014, 10:41

fryderyk pisze:Dzisiaj w UM było gorąco i to nie tylko z powodu temperatury. Spotkania u P. Burmistrza i gorączkowe myślenie co by tu wymyśleć no i wymyślono.
Cieszy jednak że władze naszego miasta są tak uczulone na portal i na youtube :) widać czasu nadmiar, urzędnicy siedzą na necie i robią pijar P. Burmistrzowi.

Władzo obudź się !! prosimy o inwestycje, prosimy o zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko na papierze !! Prosimy o place zabaw i przycinkę wiszących konarów - sprawy wielokrotnie zgłaszane P.Burmistrzowi!
Widać, że za to Ty masz czasu aż zanadto. Powiedz Ty nam, ile ze swego czasu przeznaczasz na jakieś akcje społeczne, na jakąkolwiek działalność? Bo od paru lat tylko plujesz na tym forum. Jesteś zapewne obywatelem Poręby, jak mniemam, zdrowym na umyśle i na ciele też pewnie w miarę- dlaczego, biedny człowieku, nie weźmiesz sprawy w swoje ręce? Jakaś akcja społeczna, jakieś spotkanie, a nie tylko wieczne mielenie ozorem po próżnicy.

A gdzie wiszą konary? Konkretnie proszę- nazwa ulicy i data zgłoszenia problemu do Burmistrza (jeśli w ogóle go zgłosiłeś).
fryderyk pisze:Kolejne nieprawidłowości po kontroli NIK :
- Oferta spółki Radarsystem winna być odrzucona na podstawie art. 89. ust 1 pkt 2 ustawy pzp ze względu na sporządzenie i przedstawienie oferty w sposób niezgodny z wymaganiami SIWZ
- Nierzetelnie oszacowano wartość zamówienia co mogło wpłynąć na ograniczenie konkurencyjności poprzez ograniczenie zasięgu publikowanych ogłoszeń -NIERZETELNE OSZACOWANIE WARTOŚĆI ZAMÓWIENIA ZAMÓWIENIA spowodowało że ogłoszenie o przetargu zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych podczas gdy wartość umowy przekroczyła próg wartości 200.000 Euro, który wymagał przekazania przez Gminę URZĘDOWI PUBLIKACJI UNII EUROPEJSKIEJ ogłoszenia o PUBLIKACJI
CZYLI - inaczej - nikt nie wie co co chodzi - nawet osoba od zamówień w urzędzie przynajmniej na pytanie dlaczego tak się stało jest tajemnicza.
Może chodziło aby nie zwiększać konkurencyjności i płacić więcej pewnej spółce .... no nie za fajnie :(
BO MIASTO ZA POPRAWĘ bezpieczeństwa MOGŁOBY MOŻE ZAPŁACIĆ MNIEJ !! gdyby wygrała firma zgodnie z ustawa o zamówieniach publicznych!

No a teraz firma radarsystem działa dalej ale pod inną przykrywka DUOSYSTEM - należy poczekać na rekontrolę NIK - bo za chwilę okaże się że nieprawidłowości były jeszcze większe a może chodzi o coś innego ....w końcu rządzi KASA !
Może, może... Morze to jest niebieskie. I płynne, tak jak i Twoje domysły. A osoby od zamówień nie będą wprowadzać w szczegóły pieniężne byle kogo, z ulicy, więc owa tajemniczość w najmniejszym stopniu mnie nie dziwi. Niedoszacowanie kosztów to może być sprawa ludzkiej pomyłki, a nie celowe działanie, choć pewnie do Twojej spiskowej wizji świata to nie pasuje.
fryderyk pisze:Nieprawidłowości po kontroli NIK m.in. dotyczyły :
- lokalizacji dwóch z dziesięciu pomiarów prędkości pojazdów na DK 78 w miejscach które NIE SPEŁNIAŁY wszystkich wymogów określonych przepisami
- niezgodnym ze stanem faktycznym opisów części zdjęć z pomiaru prędkości, na podstawie których WYSTAWIANO MANDATY KARNE
Radary często działają na granicy prawa, nie jest to tylko problem Poręby.
fryderyk pisze:- NIEWŁAŚCIWEGO PRZEZNACZENIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH - uzyskanych z tytułu kar nałożonych za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

A więc w skrócie - radar ŹLE postawiony a kasa idzie nie wiadomo na co!!! czyli zabawy i tańce.
A powinna iść na BEZPIECZEŃSTWO nasze !! BEZPIECZEŃSTWO !!
Zabawy i tańce? Co za bełkot. Wiesz o jakichś imprezach prywatnych za publiczne pieniądze? Masz zdjęcia, dowody, świadków? Jeśli tak to idź z tym do prokuratury. Jeśli nie- to po prostu zamilknij.
Ostatnio zmieniony 24.06.2014, 12:34 przez Stanisław, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Guramin18
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Guramin18 » 24.06.2014, 12:06

Cześć Adam
Jak tak się rozgadałeś to pozwalam sobie na pytanie z ciekawości, co to w tym miesiącu - po raz pierwszy miało na celu ustawienie radaru w godzinach 22:00 do 6:00 w dniu 6/7 czerwca.
Proszę podaj mi tylko inną odpowiedź niż poprawa bezpieczeństwa.
Bo jak chcecie w tych godzinach poprawić bezpieczeństwo to róbcie nocne patrole- piesze lub samochodowe.
Podpowiem CI, że w tych godzinach to wystawiają radary na morzem i na drogach przelotowych, żeby ludzie jechali 50km/h i żeby miejscowi mogli w nocy widzieć, kto jedzie i zapraszać turystów do swoich domów na gościnę.
Pozdrawiam
Ryszard
Władza to Przywilej a nie Panowanie.
Ludzie różnią się od siebie wyłącznie inteligencją.

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 24.06.2014, 13:34

Cześć Ryszard
harmonogram fotoradaru uzgadniany jest z Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu w oparciu o analizę bezpieczeństwa ruchu drogowego, elastyczność pracy urządzenia rejestrującego jest ważna. Uważasz, że wypadek lub ofiara śmiertelna w o godz. 3.00 jest mniej ważna?
Złóż wniosek na sesji RM o zwiększenie stanu etatowego SM w Porębie, będą nocne patrole.
Adam

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 24.06.2014, 17:25

Czemu u nas jest Straż Miejska? Skoro ona zajmuje się tylko fotoradarem i zabezpieczaniem imprez.Poza tym chyba większych osiągnięć nie ma.

ODPOWIEDZ