Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

zpoerby
Nowicjusz

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: zpoerby » 10.06.2014, 13:48

Prowokacja ? Nie sądze... ale to się okaże jak ludzie zaczną dostawać zdjęcia z dnia 08.06.2014. Z tego co widziałem przejeżdżając tamtędy to "urzadzenie" było pilnowane...

Awatar użytkownika
Makaluak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Makaluak » 10.06.2014, 14:21

Ciekawa sprawa, wstrzymam się jednak jeszcze z komentarzem.

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 10.06.2014, 19:13

Witam. Oficjalna informacja ze strony Urzędu Miasta (http://www.umporeba.pl).
Ukrywanie fotoradaru przez Straż Miejską w Porębie: improwizacja, czy celowa manipulacja?

Informuję, iż autor materiału z dnia 9. 06. br. zamieszczonego na serwisach internetowych: You Tube, e-poreba.pl, facebook i nie wiem gdzie jeszcze, miał na celu obniżyć wiarygodność realizowanych czynności służbowych przez Straż Miejską w Porębie w zakresie kontroli ruchu drogowego wykonywanej przy użyciu urządzenia rejestrującego.
Straż Miejska w Porębie nie ukrywa, nie ukrywała oraz nie maskowała urządzenia rejestrującego. Czas i miejsce kontroli uzgadniane jest z Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu, a urządzenie rejestrujące ustawiane jest zgodnie z wymogami Rozporządzenia MSW.

Komendant Straży Miejskiej w Porębie mgr Adam Pucek
Link: http://umporeba.pl/index.php?id=1773

Ja również nie będę tego komentował, poczekamy zobaczymy.

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 10.06.2014, 19:53

Dzisiaj w UM było gorąco i to nie tylko z powodu temperatury. Spotkania u P. Burmistrza i gorączkowe myślenie co by tu wymyśleć no i wymyślono.
Cieszy jednak że władze naszego miasta są tak uczulone na portal i na youtube :) widać czasu nadmiar, urzędnicy siedzą na necie i robią pijar P. Burmistrzowi.

Władzo obudź się !! prosimy o inwestycje, prosimy o zwiększenie bezpieczeństwa nie tylko na papierze !! Prosimy o place zabaw i przycinkę wiszących konarów - sprawy wielokrotnie zgłaszane P.Burmistrzowi!

Porebianinn
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Porebianinn » 10.06.2014, 20:44

Witam. Fryderyk byłeś dziś w Urzędzie? Ja przed chwilą pytałem osób, które tam dziś były i nic takiego nie potwierdzają. Czy Ty kolego/koleżanko przypadkiem nie powinieneś zacząć pisać konkretów, napisz coś sprawdzonego, najlepiej coś co sam wiesz, a nie przypuszczasz. Piszesz dużo, szkoda że większość tego to przypuszczenia lub pomówienia. Ale jak Ci z tym dobrze to ok. Pamiętaj tylko, że łatwo pluć jak się jest anonimowym, ale może niedługo poznamy Twoją osobę i zobaczymy co masz do zaoferowania.

zpoerby
Nowicjusz

Post autor: zpoerby » 11.06.2014, 13:53

http://m.youtube.com/watch?v=QdG2Svpck5g
a co sądzicie o tym ? Czy to nie pan z firmy z której wynajmowany jest fotoradar ?

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 11.06.2014, 18:33

Wychodzi na to,że wszystko dzieje się w majestacie prawa i przy aprobacie Burmistrza i Rady Miejskiej.Może przy najbliższych wyborach samorządowych wypadałoby by ich z tego rozliczyć?

Muchomorek
Nowicjusz

Post autor: Muchomorek » 11.06.2014, 23:44

Nie powiem, abym był fanem SM, zarówno ze względu na to, że rzadko ich widać, aby robili cokolwiek innego niż obsługa fotoradaru, jak i ze względu na to, że lubię szybko jeździć ;), no ale to jak gdyby mój problem, ponieważ świadomie przekraczam przepisy. Obejrzałem pierwszy film i powiem szczerze, że byłem na początku zaszokowany, ponieważ ludzie którzy wiedzą pod jakim są obstrzałem robią takie rzeczy. No jest to powiedzmy lekko nieprzemyślane. Ale obejrzałem filmik po raz drugi, przybliżyłem sobie jego początek gdy pojawia się postać w białej koszuli/mundurze i co? Jest w kadrze gość, którego na początku wziąłem za strażnika, ale po obejrzeniu go z bliska stwierdziłem, że to na pewno nie strażnik. No w końcu mamy ich trzech (mówię o płci męskiej, a takowy był na filmie), więc nie trudno dopasować sylwetki i twarze. Jeśli nie strażnik, to kto jeszcze pojawia się w podobnym umundurowaniu? Strażak! Strażak OSP. Być może PSP ma takie same koszule, nie wiem, nie wypowiadam się.
Tak więc w tym momencie pojawiły się pierwsze wątpliwości. Ale po obejrzeniu drugiego filmu mam ich dużo więcej. Stoi sobie zamaskowane "coś" z zieloną nakładką na obiektywie. Na innych filmach pokazujęcych pracę porębskiej SM nie ma takiej nakładki, ale być może to zmieniają, nie wiem. Na ziemi leży sobie "coś", co autor filmu nazywa akumulatorem. OK, ale po co maskować akumulator leżący na ziemi i niewidoczny dla nikogo? Pojawia się jakiś kolo i zaczyna zwijać sprzęt. I co? Ktoś kto to filmuje, nie zaczyna żadnej rozmowy? Żadnego pytania typu "Dlaczego pan to zwija?" lub w innej wersji "Dlaczego się maskujecie złodzieje?". Żadnej rekacji.... czy to nie zastanawiające? Poza tym ostrość w filmie trzyma bardzo dobrze, a nagle rozmywa się, gdy pojawia się kolo zwijający sprzęt i wyostrza się znowu, gdy facet jest już tyłem i rozpoznanie jego twarzy jest niemożliwe. Nie jest to trochę zastanawiające?
I nagle niejaki fryderyk zaczyna wypisywać posty, że we wtorek zebrania u burmistrza, gorąca atmosfera itd. Co najważniejsze on to widział. No trochę dziwne, bo akurat we wtorek chciałem się dostać do burmistrza i zostałem poinformowany, że jest w rozjazdach. No to jedyną opcją jest to, że fryderyk uczestniczył w rozjazdowych spotkaniach z burmistrzem ;))).
Powiem tak..... pier******e i tyle. Osoba robiąca takie rzeczy jak fryderyk powinna się zastanowić komu tak naprawdę szkodzi swoją kampanią prowadzoną w ten sposób. Bo można mieć zastrzeżenia co do pracy komendanta SM (z drugiej strony czy do pracy każdego z nas nie można mieć zastrzeżeń? ;) ), ale to nie jest powód, aby faceta wrabiać w jakieś dziwne rzeczy. I żeby sprawa była jasna, nie bronię Pana Pucka, tylko nie podoba mi się sposób prowadzenia tej kampania przez fryderyka, bo to co on robi nie jest niczym innym, tylko tak zwanym czarnym pijarem. A właście nie. To jest po prostu zwykłe chamstwo. Facet wrzuca dziwne i nie poparte niczym informacje i nie ma na tyle odwagi, aby przedstawić jakiś dowód na rzetelność swoich informacji. Nie jednej, ale wszystkich, które do tej pory tu wrzucił. Dlaczego nie polemizuje z osobami zarzucającymi mu kłamstwo lub proszącymi o poparcie dowodami jego śmiesznych informacji? Bo nie ma z czym wejść do dyskusji. Chęć dorwania się "do koryta" i rzucanie oszczerstw to za mało do merytorycznej dyskusji.
A nawiasem mówić, gdyby to mój życiorys ktoś tak "dorabiał" to nie miałbym żadnych oporów, aby mu wypłacić strzała.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 12.06.2014, 08:01

Czy nikt z Urzędu lub jak kto tam zwie urzędników i porębskich polityków nie wie kim jest owy "FRYDERYK"???
Gościu dużo wie lub pozyskuje gdzieś od kogoś jakieś informacje.
Czy nie można go w końcu zdemaskować?

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 12.06.2014, 08:40

1/Dla mnie nie są zagrożeniem "piraci" jadący 71 km/h koło fotoradaru ale jeżdżący znacznie szybciej na wysokości mojej posesji. Strach zatrzymywać się i skręcać na plac jadąc od strony Poręby. Problem też z przechodzeniem na drugą stronę ulicy zwłaszcza z wnuczkami. Nie tak dawno starszy człowiek na wysokości sklepu kilkanaście minut stał na brzegu jezdni aby w końcu przejść na drugą stronę ulicy i kupić jedną suchą bułkę.
Obwodnica to bliżej nieokreślona perspektywa. Siła ponoć w radnych to może wystąpić do RDP z wnioskiem aby zastosowali doraźne rozwiązania w celu wymuszenia ograniczenia prędkości tam gdzie nie stoją fotoradary. W pierwszym rzędzie aż się prosi o pasy na wysokości sklepu( W centrum miasteczka pasy są prawie tak jak słupy telefoniczne a u nas trzeba by było przejść 1/2 km) są też inne możliwości , które zastosowano w wielu miejscowościach. To my ponosimy koszty społeczne natężenia ruchu. Czas aby RDP czy też ZDK jako zarządzający krajówką zrozumiał to i jak nie stać na obwodnicę i nie można nas uzdrowić w 100 % to "podleczyć" nas chociaż trochę(nie chodzi mi o fotoradary).
2/Promocja fotoradarowa naszego miasteczka w sieci trwa. Może warto zamieścić info o wykorzystaniu wpływów z mandatów, Może złagodziłoby to negatywne odczucia chociaż mieszkańców Poręby.
3/ Od poniedziałku usiłuję dostać się samochodem pod wieżę gichtową. Wjazd zastawiony na całej szerokości samochodami pracowników jednej z firm. Po rozmowie z właścicielem wczoraj trzy parkujące samochody zniknęły z wjazdu. Wielkie dzięki! Na ich miejscu pojawiła się za to wypasiona terenówka, która dodatkowa tak zaparkowała , że z powodzeniem zastąpił trzy osobówki.. Pierwsze skojarzenie musi to być blondynka. Właściciel terenówki ani chwili nie zastanawiał się czemu nagle zrobiło się tyle wolnego miejsca i pewnie pomyślał ,że brama ta to jakaś atrapa albo stylizowane ogrodzenie. Wymyśliłem nowa odmianę znaku, który ma się pojawić na bramie. Nie wiem tylko czy ostatnie zdanie przekona parkujących.
Obrazek
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 12.06.2014, 15:56

Dla przypomnienia po co jest fotoradar w Porębie !!

http://www.youtube.com/watch?v=FXIU9uq1_QY

Władza ma za nic przepisy a szkoda bo powinna szanować nas mieszkańców! Bo to za nasze ciężko zarobione pieniążki mają swoje wynagrodzenie !!

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 13.06.2014, 10:22

Szkoda, że Poręba staje się coraz bardziej "znana" jedynie z fotoradaru. Darmowa promocja - RMF, TVS itp...Znana Poręba się staje w całej Polsce ale niestety jest to promocja kompromitująca. Dużo osób drwi i się śmieje z tego miasta. Tego typu filmiki są prowokacją i narzędziem służącym do ośmieszenia ludzi sprawujących rządy, są elementem kampanii wyborczej. Szkoda tylko, że osoby ktore chca lub chcialby piastowac rożne funkcje w mieście posuwają się do tego typu ruchów. Ale jest to po prostu brak pomysłu na siebie. Niestety wiele osób to kupuje i wizerunek Poręby jako fajnego miasta jest mocno nadszarpnięty. Ciężko będzie to odbudować. Kiedyś Poręba miała fajny produkt promocyjny - prażonki, który integrował, wywoływał pozywne emocje...Dziś ma fotoradar - który podzielił społeczeństwo i który wywołuje negatywne emocje. Z jednej strony nie ma co się dziwić, ponieważ sytuacja miasta zmusza decydentów do szukania rozwiązań mających na celu wzmocnienie budżetu. Niestety jest to fotoradar. Jak wiadomo oprócz poprawy bezpieczeństwa chodzi o pieniądze i nie ma co czarować. Ale z drugiej strony być może gdyby nie ten fotoradar miasto byłoby bardzo mocno zagrożone. Żyjemy w dziwnym kraju, gdzie producent określonych wyrobów nie płaci podatków i nie ponosi żadnych konsekwencji. Nie ma wpływów i robi sie błędne koło. Zaczynają się kłopoty finansowe, opóźnienia w płatnościach, negatywne opinie, brak zaangażowania. Stąd później negatywne opinie na temat budżetu z różnych instyticji nadzorujących. Rzucanie haseł jest najprostsze. Ale co dalej? Słowa, słowa, słowa...często niestety puste, ulotne i populistyczne. Sprawowanie władzy wiąże się z podejmowaniem decyzji. Nie wszystkim będą pasować. Ale to się wiąże z odpowiedzialnościa. Poręba niestety przeżywa teraz trudny czas finansowy. Sytuacja jest bardzo trudna. Klimat napięty, nerwowy. Warto może spojrzeć głębiej w temat, porzucić polityczne zagrywki i wspólnie zacząć pracować na rozwój tego miasta gdyż szarpanki nic nie wnoszą, promocyjne prowokacje ośmieszają nas Porębianów na skale całej Polski. Już się wszędzie słyszy "a to tam macie ten słynny fotoradar..." Może czas na zmianę atmosfery i poprawę klimatu? Może warto uderzyć się w piersi i spojrzeć prawdzie w oczy?

heniek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: heniek » 13.06.2014, 11:57

Drogi Koniu, niezrozumiała dla mnie jest twoja wypowiedź
Czarny Koń pisze:Szkoda, że Poręba staje się coraz bardziej "znana" jedynie z fotoradaru. Darmowa promocja - RMF, TVS itp...Znana Poręba się staje w całej Polsce ale niestety jest to promocja kompromitująca. Dużo osób drwi i się śmieje z tego miasta. Tego typu filmiki są prowokacją i narzędziem służącym do ośmieszenia ludzi sprawujących rządy, są elementem kampanii wyborczej.
Jaka prowokacja? Filmiki są najlepszym normalnym dowodem czyjejś niekompetencji i różnych kombinacji.
Czarny Koń pisze:Szkoda tylko, że osoby ktore chca lub chcialby piastowac rożne funkcje w mieście posuwają się do tego typu ruchów.
O jakich osobach piszesz? Tych które teraz piastują funkcje i się posuwają.... czy o tych którzy chcą ich zdyskredytować?

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 14.06.2014, 11:40

Witam,

pisałem wielokrotnie ale napiszę jeszcze raz.
DAJ CIE SPOKÓJ Z TYM RADAREM. JEST PO TO BY ROBIĆ ZDJĘCIA TYM CO PRZEKRACZAJĄ PRĘDKOŚĆ, I DOBRZE.
A że miasto na tym zarabia super więcej dla miasta. Po co oburzenie a więc po to jak Czarny Koń zauważył idą wybory i trzeba zrobić jakieś zamieszanie, czegoś się doczepić, kogoś wykpić, napisać jakąś bzdurę jak robi to "fryderyk" bez pokrycia i kogoś oczernić. Bez żadnych konsekwencji bez nazwisk tak byle napisać.

Ten kto ma odrobinę zdrowego rozsądku jeździ zgodnie z przepisami i choćby było 100 radarów i 50 zamaskowanych przykrytych brezentem, to nie dostanie fotki.

Ale radar stał się oczkiem w kampanij wyborczej. Mamy tylko trzech radnych nie z komitetu wyborczego Burmistrza więc to oni stoją za tymi durnymi listami.
Niech wezmą się do roboty bo nic nie zrobili ale dużo krzyczą. Tak jak ta krowa w przysłowiu.

Czarny Koń
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Czarny Koń » 14.06.2014, 14:08

Wydaje mi się, że nie ma sensu kogoś bezpodstawnie oskarżać. Faktem jest, że ktoś kto robi takie "filmy", jest osobą, której nie zależy na dobrym wizerunku miasta tylko na ośmieszeniu Poręby. Nie ważne czy jest to Radny od Burmistrza czy z opozycji. Rozumiem, że nie każdemu przypadł do gustu pomysł z fotoradarem w Porębie ale pisanie takich scenriuszy i kręcenie takich filmików tylko ośmiesza nas.Wrzucanie tego na całą Polskę pokazuje jak bardzo jesteśmy podzielonym społeczeństwem porębskim. Wiele zachowań kontrowersyjnych pokazała straż miejska (spanie w aucie, przesiadywanie w samochodzie na parkingu) i wiele osób ma okazję teraz to wykorzystać. Za błędy się płaci. Niestety. Dużo czasu minie za nim straż odpracuje swój wizerunek. Dla wielu napewno nigdy.
Szkoda tylko, że mamy taką promocję. Przykro, że ludzie kojarzą Porębę z fotoradarem i filmikami z YT. Po prostu leją z nas...Mało, kto to przyjmuje do wiadomości ale niestety z Poręby wiele osób się śmieje...

ODPOWIEDZ