Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: XX86 » 28.12.2013, 22:26

Makaluak pisze:Inne teoretyczne absurdy: wynaleziono skanery na lotniskach - na wszystkich forach rozpisali się handlarze narkotyków, że budżety państw znalazły sobie "maszynkę" i przez nią już nie mogą łamać prawa.
A np. taka rzecz jak alkomat, to dopiero nabijanie kasy do budżetu. Zlikwidować,

(...)

Tylko czekać aż zobacze pedofila w koszulce: "Dzisiaj nie zgwałciłem twojego dziecka na złość prokuratorowi".
Brakuje tylko pana Makaluak'a w koszulce "Na złość użytkownikom portalu e-poręba pomyślę, zanim coś napiszę".

Sto razy zostało powiedziane, że tu nie tyle chodzi o ten fotoradar, co o sens funkcjonowania całej Straży Miejskiej, która z pośród iluś tam postawionych przed nią zadań, konsekwentnie realizuje tylko jedno - trzepie kasiorę do budżetu gminy, pilnując fotoradaru i co śmieszniejsze, sama przejada wypracowane zyski. To jaki tu sens jej istnienia, skoro bezpieczeństwa na mieście i tak musi pilnować Policja z Zawiercia? Menele piją, psy srają, śmieci się walają, itp, itd, etc, a panowie z SM są zajęci fotoradarkiem :? I jeszcze bezczelne wciskanie znajomych, córek, matek, żon i kochanek wszelakich do tej "zaszczytnej" formacji i jej obsługi, bo znajomy znajomego w biedzie nie zostawi i na ciepłą posadkę przyjmie. Taki sens to sensu nie ma.
raflkita pisze:Zwyczajnie zlikwidować SM i dofinansować posterunek policji, Szczekociny 4000 ludności mają posterunek, a Poręba dwa razy tyle i nie.
W Porębie nie ma i nie będzie posterunku Policji, bo policjant kasy do rozdmuchanego budżetu miasta z foto-pstryczka nie wniesie, a jeszcze by czas marnował i się "gupotami" typu wandalizm czy drobne kradzieże zajmował, zelówki na patrolu ścierał - takie marnowanie podatków...

A na serio to kwestia utrzymania posterunku Policji w Porębie rozbiła się o jakieś śmieszne kwoty, wystarczyło by dorzucić coś od siebie i on by został. A za te 2,7 mln jakie pójdzie na straty (oj przepraszam - na funkcjonowanie SM) to mielibyśmy całodobowy komisariat i co najmniej dwa radiowozy. Dla przykłady Łazy mogą mieć i komisariat i dokładać się do polepszenia bezpieczeństwa w mieście : http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html Ale Łazy to obraz prymitywizmu i zacofania, w Porębie i tak włodarze wiedzą lepiej co jest najlepsze dla miasta i jego mieszkańców, a przynajmniej tych niektórych z kręgu znajomych "królika". Swoją drogą jak to jest, że najpierw likwidujemy u siebie posterunek Policji, a teraz dokładamy się na nowe samochody dla Policji zawierciańskiej, żeby ta miała jakby co, czym dojechać do nas? Paranoja.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 29.12.2013, 10:20

Z dwóch powodów piszę w tym temacie.
1/ Przegladałem kalendarium najciekawszych wydarzeń w 2013 roku w powiecie.Jedyne związane z Porębą godne odnotowania okazało się dla DZ uruchomienie skarbonki radarowej.http://zawiercie.naszemiasto.pl/galeria ... ,t,tm.html
2/ Wczoraj jadąc z prędkością patrolową ujrzałem błysk lampy( byłem nieuczesany i fotka będzie nieciekawa).
Teraz niecierpliwe będę oczekiwał na wezwanie d i jak to bywa to ja będę musiał udawadniać, że nie jechałem 70km/h.
Wszystkiego dobrego i pełnej skarbonki sobie i radarowi życzę w Nowym Roku 2014?
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 29.12.2013, 15:13

Czyzby fotomaszynke podkrecili?? No wkoncu bym sie nie zdziwil jezeli straz miejska ma skasowac prawie 7 melonow

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 29.12.2013, 19:16

Fotoradar na pewno wpłynął na poprawę bezpieczeństwa na drodze.Tylko czy zawsze jest dobrze ustawiony?Czemu zawsze pilnuje go dwóch funkcjonariuszy? W innych miejscowościach zazwyczaj wystarczy jeden.Może są mało dokształceni do obsługi fotoradaru,a może leniwi żeby na przykład ścigać właścicieli psów ,którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Czyżby to uwłaczało ich godności? No i szkoda, że nikt z funkcjonariuszy SM nie odpowie na te pytania.

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 29.12.2013, 19:57

Postaram sie odpowiedziec na pytanie mianowicie czemu fotoradaru pilnuja dwie osoby a nie jedna.Oczywiscie dla mnie to jest jasna odpowiedz,jak jeden straznik zasnie to drugi go budzi i tak w kółko.Pozatytm nasza straz wiejska musi posiadac 4 straznikow,poniewaz jak jeden pojedzie do senatorium to drugi sobie nie daje rady z tym wszystkim wszystko logiczne.Taki maly szczegół,ze do naszaj strazy wiejskiej sa przyjmowani wszyscy tak jak np pani z telekomunikacji.Pozdrawiam pana komendanta,ktory jak zwykle umorzy znajomym mandaty,gdzie w tej Porębie prawo WSTYD

Awatar użytkownika
Makaluak
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Makaluak » 29.12.2013, 23:46

Zobaczmy co to ktoś co się zowie XX86 wypisuje.
Brakuje tylko pana Makaluak'a w koszulce "Na złość użytkownikom portalu e-poręba pomyślę, zanim coś napiszę".
Czegoś nie zrozumiałeś w mojej wypowiedzi? Nie żeby mnie to dziwiło. Chyba, że nie lubisz robić na złość prokuratorowi. Ale jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chętnie napiszę ci to, albo może narysuję. Tylko może prywatnie.

Nie można pisać:
Sto razy zostało powiedziane, że tu nie tyle chodzi o ten fotoradar, co o sens funkcjonowania całej Straży Miejskiej, która z pośród iluś tam postawionych przed nią zadań, konsekwentnie realizuje tylko jedno - trzepie kasiorę do budżetu gminy, pilnując fotoradaru i co śmieszniejsze, sama przejada wypracowane zyski.
Można i nawet trzeba mieć uwagi do pracy SM, ale nie piszmy SM nie a fotoradar tak. Żeby był fotoradar musi być SM. I to nie SM trzepie kasiorę do budżetu gminy tylko kierowcy łamiący przepisy. Jakby się jeździło tak jak trzeba to SM mogłaby mieć 100 fotoradarów, a i tak wpływy byłyby zerowe.
I jeszcze bezczelne wciskanie znajomych, córek, matek, żon i kochanek wszelakich do tej "zaszczytnej" formacji i jej obsługi, bo znajomy znajomego w biedzie nie zostawi i na ciepłą posadkę przyjmie.
Mam nadzieję, że oczywiście wiesz o kim piszesz, i że w przypadku gdyby przyszło ci to powtórzyć przed sądem np. w sprawie o zniesławienie to masz to te, nie ukrywajmy, bardzo poważne zarzuty mocne dowody. No chyba, że kolega z Pudelka i takie teksty go kręcą. Albo po prostu lubi pieprzyć głupoty.
A na serio to kwestia utrzymania posterunku Policji w Porębie rozbiła się o jakieś śmieszne kwoty, wystarczyło by dorzucić coś od siebie i on by został. A za te 2,7 mln jakie pójdzie na straty (oj przepraszam - na funkcjonowanie SM) to mielibyśmy całodobowy komisariat i co najmniej dwa radiowozy.
Może napiszesz jakie to były kwoty. Bo "śmieszne" to jest pojęcie dość względne. Np. dla mnie nie ma śmiesznych pieniędzy. Bo z tego co rozumiem to Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach powiedział Burmistrzowi Poręby - "dołóż do posterunku Policji trochę śmiesznych pieniędzy i będziecie mieli posterunek + 2 radiowozy" a Burmistrz na to "Nie, nie dołożę!!!". Tak to wg ciebie było? Proszę napisz bardziej konkretnie na ten temat bo, powiem szczerze to mnie najbardziej zainteresowało.
Swoją drogą jak to jest, że najpierw likwidujemy u siebie posterunek Policji ...
Czyli co, to my go w końcu zlikwidowaliśmy? Czy ktoś nam bo Burmistrz nie dał śmiesznej kwoty?

Na koniec:
Giba pisze:Makaluak chyba nie wiesz o co mi chodzi.....do fotoradaru nic nie mam tylko do strażników i pracowników urzędu miasta na czele z burmistrzem. Niczym innym się nie zajmują tylko fotoradarem tych pierwszych miejsce pracy to tylko DK 78, a tych drugich obliczanie-statystyki-założenia ile to wyciągniemy z fotoradaru...!!!Jest jeszcze tyle innych tematów.....

Ps.Makaluak tak dla twojej wiadomości od kiedy jest fotoradar zdjęcia nie dostałem,a jeżdżę autem codziennie. Nie pultaj się tak i daj każdemu wyrazić swoje zdanie.Pozdrawiam
Wiem, rozumiem i się zgadzam. Fotoradar tak, aktywność strażników na mieście zdecydowanie nie.

Moją ostatnią intencją jest odbieranie komukolwiek prawa do wyrażenia swojego zdania. Tylko bardzo proszę, żeby każdy brał na siebie pełną odpowiedzialność za to co pisze. Inni to czytają i mogą na tej podstawie kształtować swoją opinię na dany temat, zwłaszcza jeśli nie posiadają w danym temacie żadnej wiedzy.
Pisanie czegoś w formie kolegi, lub koleżanki XX86 jest właśnie nie wporządku w stosunku do tych ludzi. Ktoś zamkną posterunek bo nie ma kasy miasto, prywatna firma przyjęła pracowników po znajomości, fotoradar potrzebny straż nie, itp, wystarczy wrócić do jego wcześniejszych wpisów. Tak nie można.

Straż Miejska
Nowicjusz

Post autor: Straż Miejska » 30.12.2013, 07:31

- fotoradar zawsze był i jest prawidłowo ustawiony. Wielokrotnie kontrolowała nas Policja i nigdy nie było uwag,
- nigdy fotoradar nie był obsługiwany przez dwóch strażników, drugą osobą jest operator informatyczny urządzenia, zgodnie z podpisaną umową,
- do ARNI: Panie Zbyszku już Pan niestety nie jest anonimowy, za niedługo przyjdzie czas do podniesienia odpowiedzialności za Pana wpisy
Komendant Straży Miejskiej w Porębie

Mrkrzys32
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mrkrzys32 » 30.12.2013, 17:32

Wątpliwości co do ustawienia fotoradaru mam stąd http://www.youtube.com/watch?v=XV5X-gvjMBU. Dziękuję za odpowiedz,no może nie do końca wyczerpującą ale zawsze to coś.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 30.12.2013, 18:57

Makaluak pisze:Zobaczmy co to ktoś co się zowie XX86 wypisuje. (...)
Poczułem się osobiście wywołany do odpowiedzi więc może wyjaśnię kilka kwestii o których była mowa; przy czym pomijam tu cytowanie wszystkiego, bo szkoda na to miejsca.

- po pierwsze najważniejsze - drogi Makaluak'u - może i mnie zdarzyła się zagotować głowa i napisałem coś zbyt osobistego w stosunku do Ciebie lub do kogoś, za co przepraszam, ale pan/pani to już chyba przesadza co? Bo stwierdzenia typu "Ale jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to chętnie napiszę ci to, albo może narysuję", "No chyba, że kolega z Pudelka i takie teksty go kręcą. Albo po prostu lubi pieprzyć głupoty" czy jak wcześniej "Przy fotoradarze niech posadzą nową panią, bo swoim wyglądem to ona respektu nie wzbudza, a męska część SM na ulice" (to o nowej strażnice miejskiej) albo "Już totalnie zwątpiłem w natknięcie się na jakąś sensowną wypowiedź wśród tej powodzi debilizmu" (o toczącej się w tym temacie dyskusji) to już kolejna z Twojej strony przesada, nie uważasz? Nie nadrabiajmy braku argumentów inwektywami czy osobistymi podjazdami, bo to już trąci rynsztokiem.

- po drugie - sens wypowiedzi zrozumiałem i bez rysowania, chodziło mi tylko o dwa przytoczone przykłady. Bo przepraszam, ale handlarze narkotyków i bramki na lotniskach czy pedofile i prokurator? Chyba trochę popłynąłeś z przykładami :)

- kolejne - a niech sobie ta SM ma ten fotoradar. Tyle, że powinien on mieć przede wszystkim funkcję prewencyjną. Stoi, dyscyplinuje kierowców, wyłapuje tych, co lubią sobie "depnąć", przy okazji wnosząc coś do budżetu gminy. Podobnie strażnicy - niech gonią meneli, pilnują porządku, czystości, etc. Ale jak tu pełnić funkcję prewencyjną, gdy tym biednym strażnikom każe się wnosić coraz większe pieniądze z mandatów? To siłą rzeczy oni nie będą mieli czasu na inną działalność i będą się skupiali głównie na jednym - rzeczonym fotoradarze. I to właśnie nie ma sensu. Sami ich ograniczamy i sprowadzamy do roli egzekutorów kasiory. Przy okazji zastanawia mnie kto wylicza takie absurdalnie wysokie (biorąc pod uwagę nasze realia i możliwości)kwoty wpływów? Przecież to nie podatek od gruntów, gdzie mamy powierzchnię, stawkę i możemy sobie to porachować. A mandaty to sama niewiadoma - liczba wykrytych wykroczeń, liczba zarejestrowanych zdarzeń, natężenie ruchu, pogoda, ściągalność i ileś tam jeszcze innych zmiennych. Wiadomo, coś wpisać trzeba, to weźmy np. kwotę uzyskaną z tego roku i wpiszmy podobną w przyszłym. Będzie więcej - tym lepiej. Ale domykanie budżetu coraz większymi założonymi wpływami z mandatów jest trochę ryzykowne moim zdaniem. Tym bardziej, że jak już pisałem, takie kwoty to uzyskują miasta, które mają więcej niż 4 strażników, a co ważniejsze, więcej niż jeden fotoradar.

- co do wciskania - w chronologicznym skrócie: UM powołuje SM, ogłasza przetarg na obsługę fotoradaru, wygrywa go jednym oferent (czy najkorzystniejszy? Nie da się ocenić, bo był jeden), później okazuje się, iż wygrywający zatrudnia osoby związane z byłymi lub obecnymi pracownikami, a oficjalna oferta pracy pojawia się dopiero przy drugim naborze. W urzędzie i SM nikt nie chce zabrać oficjalnego stanowiska i nie komentuje sprawy, mówiąc że nie ma wiedzy albo to nie w jego kompetencjach. Brzydko to wygląda i będzie niestety budzić podejrzenia, że ktoś tu skorzystał więcej od innych. Bo skoro można wymagać o premiera rządu i jego ministra wyjaśnień w temacie zegarków, to chyba można też i trzeba wymagać od władzy samorządowej przejrzystości w tak drażliwej i budzącej emocje sprawie, zwłaszcza, że chodzi to o organ urzędu, wybraną przez urząd w przetargu firmę i niemałe, publiczne pieniądze.

- posterunek i "śmieszne" kwoty - może nie byłem tu do końca precyzyjny. O co chodziło; wziąłem jako przykład Łazy, które zlikwidowały SM, a wsparły finansowo Policję, kupując etat dla dzielnicowych. Jeden taki etat to 50 tys zł rocznie. Do tego dołożyły się w kwocie 37 tys. 500 złotych do połowy radiowozu, który też będzie u nich. I u nich jakoś nikt komisariatu nie likwidował, pomimo, iż są miastem mniejszym od Poręby. Skoro więc lekka ręką wydajemy coraz większe kwoty na SM, to można było się zastanowić czy nie lepiej zachować Policję. Ale niestety zabrakło chyba tej woli. Co do stwierdzenia "mielibyśmy całodobowy komisariat i co najmniej dwa radiowozy" to tym razem chyba ja popłynąłem, chyba zbyt pochopnie zestawiając w/w kwoty z przyszłorocznymi kosztami SM.

- i nie "my" zlikwidowaliśmy w sensie, że np. pan burmistrz powiedział "likwidujemy, po co nam to", tylko nie wykazano chyba zbytniej inicjatywy aby posterunek został, a dopłacać i tak dopłacamy.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem trochę swoje zdanie i rozwiałem pewne wątpliwości. Byłem i będę przeciwnikiem SM w Porębie, jak i SM w ogóle, bo to formacja ułomna w możliwości i uprawnienia w porównaniu do Policji i co gorsza dla siebie, często powoływana i traktowana jako zwykła forma zarobku dla lokalnych budżetów. Tym samym, mimo może i dobrych chęci, zawsze będzie "szła" po najmniejsze lini oporu, bo mandaty pisać trzeba. Niestety :?

Swoja drogą, chyba ograniczę swoja aktywność w tym dziale do odnotowywania najważniejszych informacji, bo i czas nie pozwala, a poza tym coraz większy udział mają tu chyba emocje,a co raz mniejszy argumenty. Co więcej, każdy zainteresowany powiedział już swoje zdanie, nikt nikogo nie przeciągnie na swoja stronę barykady, a choćbyśmy zapisali i następne 41 stron, to i tak niczego nie zmienimy.

Tak więc zdrowia życzę i roztropności :D

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 31.12.2013, 11:56

XX86 Bardzo racjonalnie wszystko wytłumaczyłeś,w każdym wątku i zdaniu ci przyklasnę bo masz 100% racji.
Niestety SM jest bardzo ułomną formacją,widać na przykładzie Poręby że tylko zajmują się fotoradarem.A w mieście jaki bajzel był taki jest.Małolaty dalej niszczą budynki malując po nich co,i gdzie popadnie.Pieski srają jak srały,kierowcy dalej parkują jak i gdzie chcą,a menelstwo się szerzy.W skrócie można powiedzieć ,,Psy szczekają karawana jedzie dalej".Ilu tych strażników jest,czy nie mogło by jak już trzeba żeby 2 przy radarze a 2 prewencyjnie patrolować miasto.Podejrzewam że mieli by co robić i skutecznie by też zasilali kasę miasta.
Widocznie i niestety pomysł na SM jest,był i będzie inny,ale ja mając do czynienia zawodowo z formacjami mundurowymi powiem że z tej mąki chleba nie będzie.
Zawsze byłem i będą przeciwko SM!!!
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 02.01.2014, 17:13

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 21.01.2014, 21:18

Budżet na 2014 r. został ostatecznie uchwalony; i tak:

- Planowane dochody - Grzywny, mandaty i inne kary pieniężne od osób fizycznych: 4 355 020,00 zł;
- Planowane wydatki - Straż miejska 2 765 120,00 zł (w tym wydatki związane z realizacją ich statutowych zadań 2 590 000,00 zł);
Źródło: http://bip.umporeba.cal.pl/podfolder.php?p=172&m=5

Poprzednia kwota, tj. 6 824 060,00 zł, nie przeszła, gdyż wg. Regionalnej Izby Obrachunkowej "Projekt budżetu przedstawia kwoty mało realne do osiągnięcia. Zawyżone dane dotyczą zwłaszcza dochodów z tytułu "Grzywny, mandaty i inne kary pieniężne od osób fizycznych" (...)", przez co Izba wydała o projekcie budżetu opinię negatywną. Szkoda tylko, że to ktoś w Katowicach musi przypominać komuś w Porębie, że do budżetu nie można wpisywać co się tylko chce.
Opinia Izby: http://bip.umporeba.cal.pl/katalog/oglo ... 2014_1.pdf

Co do samej SM to ma się ona wzbogacić o jeden stacjonarny fotoradar i jeden przenośny wraz z pojazdem; powstać ma również instalacja stacjonarnego urządzenia wykrywającego i rejestrującego pojazdy o wadze większej od dopuszczalnej (system WIM: Weigh In Motion) w celu ich preselekcji. Przysłowiową marchewką będzie "Zainstalowanie na 4 przejściach dla pieszych regulowanych sygnalizacją świetlną tzw. sekundników, wskazujących użytkownikom drogi pieszym i kierującym pojazdami ile czasu pozostało do przełączenia się światła na sygnalizatorze z zielonego na czerwone i odwrotnie (przy ręcznym włączniku dla pieszego). Szacunkowa wartość w/w zamówienia bez VAT: 1 725 000 PLN.
Przy okazji wykonawca zamówienia ma zorganizować biuro i zatrudnić do jego obsługi osoby, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany pracą, to niech śledzi rozwój wypadków, co by tego kogoś "wcześniej wtajemniczeni" nie ubiegli :?
Więcej o zamówieniu: http://umporeba.pl/zalaczniki/Ogloszeni ... ar2014.pdf

Awatar użytkownika
xinoros
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: xinoros » 22.01.2014, 09:25

Widać ,ze bedzie ciekawie

Giba
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Giba » 22.01.2014, 11:24

Panie Śliwa czy Pan zajmuje sie tylko DK 78 ?! I czy tylko w tym upatruje Pan dodatkowe pieniadze w miescie, moze najwyzsza pora sciagnac jakies firmy do miasta, dac ludzia prace!! Po budżecie widac, ze liczy sie tylko FOTORADAR......Brak słów
WsPoMnIeNiA To NaJwAżNiEjSzE Co NaM PoZoStAjE, ZaPaMiĘtUjEmY Te NaJbArDzIeJ WzRuSzAjĄcE, PłYnĄcE Z GłĘbI SeRcA, ZaPiSaNe Do KoŃcA ŻyCiA...WsPoMnIeNiA

fryderyk
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: fryderyk » 17.02.2014, 21:51

Podobno chłopcy radarowcy - siedzą sobie i robią fotki w innych godzinach lub nadgodzinach niż w harmonogramie ! Uważajcie bracia kierowcy :) aha ponoć Pan menadżer Śliwa będzie miał już trzecie - 3 podejście do budżetu naszego miasta a jak nie to kicha i bankructwo !!
Nieźle no nie :( a na mieście huczy że za nic nie płaci bo radni wydają na swoje zabawki :( kicha
tak to jest jak radni są na smyczy u Śliwy :(
Miłego dnia radarowcy :)

ODPOWIEDZ