Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

mandarynka3
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: mandarynka3 » 17.01.2013, 21:16

Niestety mamy bardzo przewrotną naturę. Na każdym kroku pojawia sie krytyka np dot właścicieli piesków. Gdyby pojawiła sie informacje, że nasz SM przeprowadziła akcję wobec własnie tych osób rozgorzała by dyskusja czy było to właściwe. Gdyby nasza SM rozpoczęła akcje wobec osób podrzucających smieci byłaby dyskusja. I tak z kazym problemem byłby problem. Moze Ci własnie malkontencie którzy na kazdym kroku krytykują osoby które popełniaja wykroczenia oraz osoby które respektują prawo, zastanawią się czego tak właściewie chcą od życia.Może przykładem innych krajów (które sa przedstawiane jako przykład w postach) respektować prawo i żądąć tego od innych :?: Nasz gmina jest małym światkiem i od nas zależy jak tu będzie, więc czas skończyć z krytykowaniem i udawaniem że coś nas nie dotyczy. Niech każdy postepuję zgodnie z przepisami (przynajmniej niech stara się :) ) i zwraca uwagę co dzieje się wokól niego a nie odwraca głowy udając że nic nie widzi.

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 17.01.2013, 22:21

Poręba to takie miasto gdzie wymaga się od wszystkich tylko nie od siebie. Machamy ręką jak ktoś źle parkuje pod szkołą, sklepem, blokiem. Jest wymówka, bo nie ma gdzie stanąć a jak by tak popatrzeć to niektóre parkingi świecą pustkami. Tylko nie chce się przejść 200m., bo ja tu mieszkam i tu będę parkował. To samo jest ze śmieciami gdzie właściciele domów prywatnych przywożą je do kontenerów na osiedle. Mamy problem z alkoholikami załatwiającymi swoje potrzeby fizjologiczne gdzie im się podoba. Ludzie nie czyszczą szamb i wypuszczają w ziemie fekalia. Prowadzą działalność gospodarczą w garażu, z którego śmierdzi i jest głośno nie płacąc przy tym podatku. Inni kradną wodę, bo mają jakieś tam obejścia i podlewają swoje ogródki bez płacenia. Jest wiele tematów, którymi powinna się zająć straż miejska. A jeden redaktorek, z TVS zrobił taki durny reportaż "jestem ciekawy na czyje zlecenie" ze scenami, które mu pasowały do tych 3mln. i zaraz mamy opluwać, SM. Osobiście nie znam Pana komendanta, ale współczuję mu a zarazem trzymam kciuki. Trzeba pilnować porządku by normalni mieszkańcy nie bali się wyjść wieczorem na spacer w obawie, że jakiś pijaczek ich napadnie. By nasze dzieci mogły spokojnie wracać do domu ze szkoły. Itd

Panie Komendancie trzymam kciuki i proszę robić porządek jeszcze kiedyś ci, którzy teraz narzekają Panu podziękują.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 17.01.2013, 22:36

bardzo dobrze. niech ludzie zobaczą jakiego menedżera wybrali :lol:

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 18.01.2013, 09:46

Chciałem tylko poinformować, że tabliczka informująca o fotoradarze znajduje się na górce i informuje o kontroli na odcinku 600 m w stronę centrum poręby, nie wiem jak jest z drugiej strony. W każdym bądź razie tabliczkę zauważyłem w ostatniej chwili skręcając z głównej drogi, tak więc kierowcy uważajcie :)

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 18.01.2013, 10:01

od Zawiercia jest na wysokości skrętu w prawo na Marciszów ; )

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 18.01.2013, 16:08

widać łatwiej jest postawić tabliczkę informującej o fotoradarach i sam radar niż analogiczną o przejściu dla pieszych i same pasy- bo między szkołą na górce a okolicami polo nie ma żadnego przejścia... skoro oficjalnie radary mają poprawić bezpieczeństwo to może by tak iść za ciosem i zwiększyć liczbę przejść dla pieszych aby i ci poczuli się bezpieczniej?
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 18.01.2013, 16:10

kundel pisze: Machamy ręką jak ktoś źle parkuje pod szkołą, sklepem, blokiem. Jest wymówka, bo nie ma gdzie stanąć a jak by tak popatrzeć to niektóre parkingi świecą pustkami. Tylko nie chce się przejść 200m., bo ja tu mieszkam i tu będę parkował.
Kundel daj namiar na te parkingi świecące pustkami, zyskasz wdzięczność wielu porębian.
Pół krwi scyzoryk.

Jestem Stąd
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Jestem Stąd » 18.01.2013, 20:17

Planowane wydatki Miasta Poręba na 2013r. z tytułu funkcjonowanie SM mają wynieść 983 153.00 zł (w tym wynagrodzenia i pochodne od nich naliczane 82 409.00 zł).
Koszty są horrendalne, więc najprawdopodobniej w tej kwocie jest też zawarte wynagrodzenie za dzierżawę i obsługę fotoradaru.
A co w sytuacji jeśli nie uda się zrealizować ambitnych i raczej nierealnych planów mandatów z "fotoradarowego eldorado"? Rozumiem że firmie fotoradar obsługującej pieniążki za obsługę należeć się będą, więc summa summarum oby się nie okazało że zamiast przychodów do budżetu miasta - przychody będzie notowała tylko firma obsługująca, bo miasto wyjdzie w najlepszym razie na "zero".
W najgorszym, oby nie trzeba było zaciągać kolejnego kredytu na opłaty za użytkowanie fotoradaru.
A swoją drogą, ciekawe kto był na tyle "genialny", by wpływy z mandatów, grzywien etc. założyć na tak absurdalnie wysokim poziomie.

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 19.01.2013, 12:06

Z tego co się orientuję jakiś czas temu przeprowadzono prace testowe fotoradaru ,więc może właśnie na tej podstawie takie założenia co do wysokości przyszłych przychodów z jego działalności.Niestety nie znam wyników testu więc ciężko to zweryfikować...
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 19.01.2013, 14:33

Nie mieć czasu na pisanie ale uważać, że trza odezwać się w temacie.
1/ Ktoś kiedyś rozpoczął gminną karuzelę fotoradarową i otrzymał przyzwolenie władz, no i zgarnął potężną kasę.
W języku wędkarskim powstała śliczna receptura na potężnego szczupaka jako atrakcja stołu gminnego do spożycia( zanęta godna światowego patentu),jak to zwykle bywa kto przychodzi do stołu zbyt późno może liczyć na ostatki ( zamiast schaba będą tylko kości).
2/ Wprost powiedziałem komu trza , że nie uważam fotoradary jako element bezpieczeństwa ale jako nadzwyczajne
źródło dochodów. Planowanie tego jest wg mnie "be" i przy tym obstaję ale jak będę pieniążki też się nie obrażę.
Osobiście, już teraz chociaż nie ma fotoradarów" jeżdżę DK 78 z prędkością patrolową ( nie przeraża mnie światło reflektorów TIRów w moim lusterku, pędzących znacznie szybciej przez Porębę).
3/Faktycznie będzie tak ,że zdecydowana większość porębskich kierowców nie będzie ofiarami fotoradaru. Może jednak warto aby przedstawiciele innych gmin zostawili w naszym miasteczku kasę abo przynajmniej jej część, jaką mieszkańcy naszego miasteczka zostawiają gdzieś w Polsce( znam to z autopsji , bo po przejechaniu 200 km w mieście wojewódzkim zatrzymać się na parkingu, gdzie być zakaz, aby iść gdzie nawet król za potrzebą chadzał a po wyjeździe gdzieś tak 40 km za miasteczkiem wojewódzkim zauważyć kwitek za wycieraczką). Na tzw zasadzie wzajemności ( a co niech oddają to co zostawiliśmy w Polsce bez te lata funkcjonowania wynalazku Straży Miejskiej)niech obywatele innych gmin również wspierają dochody naszego miasteczka.
4/Osobiście jestem jednym z pierwszych na liście ofiarodawców na rzecz naszej SM ale nie mam do nich pretensji( w tym miejscu serdecznie pozdrawiam wtykaczy ulotek za wycieraczki samochodów i raczej niech nie podejmują tych czynności w zasięgu mojego wzroku).
5/ Prośba do kundla aby nie rozumieć tego jako laurki dla SM. Po jednej z ich ostatnich interwencji, bogu ducha winien małolat bał się przez tydzień wyjścia do szkoły( przywoływanie ducha ZOMO nie służy dobrej sprawie).
6/Medialne nagłośnienie porębskiego casusu fotoradarowego zbiegło się w czasie z ogólnopolską dyskusją i jako świeża bułeczka świetnie pasuje do bieżących dyskusji w temacie.
Dzięki temu też, my żyjemy tą dyskusją w duchu ogólnopolskim no i dobrze bo przy innych godnych temu okazjach o Porębie głucho w ogólnopolskich mediach, a tutaj darmowa promocja miasteczka.
Chociaż jak się zastanowić, to zrobiono nam krzywdę.
Wszyscy kierowcy w Polsce już wiedzą ,że jadąc DK 78 przez Porębę należy uważać na fotoradar.
Prognozy odnośnie wpływów z tego tytułu może szlag trafić już w zarodku.
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 19.01.2013, 16:17

Dobrze by było gdyby jak opisujesz ,,młody" prognozy te szlag trafił w zarodku.Bo uważam że dziurę budżetową nie można łatać polując na ludzi,robić nagonkę związaną z fotoradarami.Ogólnie wypowiem się w ten sposób,przed powstaniem instytucji Straży Miejskiej w Porębie byłem trochę za ale i troszkę przeciw.Myślałem że strażnicy wezmą się za sprawy irytujące nie tylko mnie,za sprawy typu wywożenie śmieci ludzi mieszkających w domach do osiedlowych kontenerów,za tępych debili parkujących jak im się podoba,i gdzie im się podoba.Piszę tu o np wyjeździe z polo w stronę osiedla przemysłowa.Tu nie raz trzeba wyjechać do połowy drogi autem bo nie ma szans zobaczenia czy cokolwiek nadjeżdża,ponieważ właściciele aut tak je parkują że tym samym zasłaniają oni widoczność w obydwu kierunkach.Kolejna sprawa właściciele czworonogów ze swoimi pieskami którzy chodzą pod cudze bloki żeby pieski mogły się tam ,,wysrać' bop po co pod swoimi oknami ma śmierdzieć jak może pod cudzymi.
Tak na dzień dzisiejszy od początku istnienia SM to nie widziałem jeszcze ani jednego patrolu Straży Miejskiej,chodzi mi tu o patrol pieszy.Strażnika widziałem ale tylko jeżdżącego autem,np w Zawierciu niejednokrotnie widziałem panów wypisujących kwita za parkowanie i nie tylko.Ale w Porębie myśl jest typu przepraszam za wyrażenie: ,,JEBAĆ KARAĆ NIE WYRÓŻNIAĆ W WOLNYCH CHWILACH PRZEŚLADOWAĆ"
Dlatego też Rada Miejska i Burmistrz postanowili zrobić nam prezent i ustawić fotoradar,bo po co oszczędności szukać u siebie.A może p.Burmistrzu obciął by sobie pan troszkę z nie małej i tak pensyjki.Dla porównania Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza miasta 125tyś zarabia tyle co nasz włodarz 9tyś Miasta.Może to u was należy szukać oszczędności bo za dobrze macie BURŻUJE..........
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 19.01.2013, 16:55

a swoją drogą...
te fotoradary są już ustawione? bo jakoś ich nie widać
na znaku jest napis: kontrola radarowa na odcinku 600 metrów - tylko nie mówcie, ze będzie to odcinkowy pomiar prędkości... :roll:

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 19.01.2013, 17:55

Niech oni nie będą śmieszni z tymi 3 bańkami nawet z fotoradarem, pozwolę sobie zacytować fragment artykułu z onetu "Niekwestionowanym liderem jest Warszawa. Straż miejska w stolicy dysponuje siedmioma masztami fotoradarowymi oraz dwoma fotoradarami mobilnymi zamontowanymi w pojazdach. W 2011 roku straż nałożyła 3 480 mandatów karnych na łączną kwotę 8 999 450 zł."
Pół krwi scyzoryk.

kundel
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: kundel » 19.01.2013, 22:59

Szanowny "mlody"

ja nie przywołuję ducha ZOMO. Ja staram się przekazać informację że ktoś musi pilnować porządku. Jest to bardzo niewdzięczne zajęcie tym bardziej w takim miasteczku jak Poręba.

Proszę porównaj sobie młodzież z lat 80-tych a tą obecną. Dzisiaj strach jest zwrócić uwagę bo dostaniesz w pysk.
Zresztą takie są dzieci jak je rodzice wychowali.

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 20.01.2013, 13:20

Może oglądaliśmy ten sam film ale z innych kamer.
Bo skoro było tak dobrze to czemu było aż tak źle.
W wątku fotoradarów jako ciekawostka.W TV pokazywano faceta , który przeciwko fotoradarom uzbrojony jest po zęby.
Całe auto ful wypas najeżone elektroniką. To jest przykład nie tylko jak sobie radzą kierowcy( łącznie z oszukiwaniem pomiarów prędkości przez fotoradary) ale jest to przykład jak zarabiają na tym firmy wymyślające coraz sprytniejsze gadżety. Nie wiem jak to się ma do dochodów tych, którzy chcą zarobić na fotoradarach. To się nazywa nakręcanie koniunktury a gdzie prowizja dla gmin - to byłby też dochód
Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość

ODPOWIEDZ