Straż Miejska w Porębie

Dowolne tematy dotyczące Poręby

Czy jesteś za utworzeniem straży miejskiej w Porębie

TAK
14
16%
NIE
70
81%
NIE MAM ZDANIA
2
2%

Liczba głosów: 86

Karol Hadrych
Radny

Re: Straż Miejska w Porębie

Post autor: Karol Hadrych » 26.10.2011, 12:42

Na działalność kulturalną zawsze brakowało i będzie brakować gdyż kultura jest najsłabiej dotowaną działalnością w kraju, często branżą traktowaną jak piąte koło u wozu. Kultura jest na szarym końcu w opłacalności wykonywania zawodów. Nie wiem o jakim dofinansowaniu na kulturę mówisz co masz na myśli - bo jeśli uważasz że dofinansowanie remontu ze środków własnych jest możliwe to się mylisz. Działalność merytoryczna MOK prowadzona jest od jakiegoś czasu na bardzo wysokim poziomie. Mamy ofertę jedną z najbardziej rozbudowanych w powiecie zawierciańskim. Ludzie to doceniają - bo w każdym kole zainteresowań czy grupie mamy ponad komplet. Ponad to realizujemy program Dom Kultury + jako jeden z 6 woj. śląskim. Ale nie jesteśmy w temacie kultury.
Wracając do tematu - jeden etat policjanta to dwa etaty straży miejskiej. Jeszcze raz podkreślam Komendant lokalnej policji popiera takie rozwiązanie i widzi pole współpracy. Jeśli uważasz że w chwili obecnej stan bezpieczeńśtwa w naszym mieście jest w porządku i działalność Policji oceniasz pozytywnie to ja mam trochę odmienne zdanie. Ale każdy ma prawo do swojego. A jeśli byś się dokładnie wczytał w moje wypowiedzi to byś zrozumiał sedno sprawy.

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 26.10.2011, 12:46

Panie radny Hadrych, pisze Pan dużo i wylewnie, szkoda, że o wszystkim i o niczym, mieszając tematy, tendencyjnie dobierając argumenty innych forumowiczów i ignorując głosy tych, którzy maja inne zdanie. Szkoda też, że nie starczyło Panu odwagi, aby podobną dyskusję podjąć PRZED głosowaniem w radzie. Bo w tym miejscu stawia Pan wszystkich przed faktem dokonanym, na zasadzie "decyzje podjęte, możecie se teraz gadać". Jeżeli podobnie sprawuje Pan swój mandat radnego, to chyba nie wie Pan na czym ta funkcja polega.
A tak przy okazji (tez się pobawię w wyrywanie zdań z kontekstu) - pisze Pan, cytuję: "Finanse - jak to w życiu chcesz coś mieć zapłać. Chcemy mieć bezpiecznie trzeba zainwestować". Rozumiem, że bezpieczeństwo, bezpieczeństwu nierówne skoro UM nie zapłacił 20 tys zł za sprzęt dla Straży Pożarnej z Poręby? I jak to jest, że tu Wam brakuje 20 tys zł dla strażaków, a ponad 100 czy 120 tys zł na SM cudownie się znajduje?
Avalon pisze:Makaluk tylko 2 osoby?? To co to za straż miejska :idea: Kiedy mieli by pełnić służbę? Jeden po południu, drugi w nocy? A co będzie jak jeden zachoruje?
Ja Ci odpowiem. Strażnik nie może pełnić służby patrolowej w pojedynkę. Czyli jeżeli będzie ich tylko dwóch, to mogą pracować jedynie powiedzmy od rana do popołudnia. A jak jeden zachoruje czy pójdzie na urlop, to drugi nie może nic. Więc jeżeli myślimy o patrolach 24h to musiałoby być ich zatrudnionych więcej. Ale więcej strażników = większe koszty. Ale spoko - stać nas :lol:

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 26.10.2011, 13:13

Świetnie, Kultura w Porębie ma się bardzo dobrze, to pieniądze które chcecie wydać, przeznaczcie na remont kapitalny szkoły nr 1 (bo wygląda okropnie), zwolnijcie rodziców z płacenia w przedszkolu i uruchomcie wreszcie kino. Jeżeli na to znajdzie się kasa w budżecie miasta, to proszę bardzo, możecie powoływać straż, nawet w sile kompanii - teraz nie ma to sensu. We wszystkich wypowiedziach negujących straż miejską, czy wcześniej hale sportową, chodzi o to czy nas na to stać :!: Jak do tej pory nikt, nawet Pan, nie napisał jaki jest roczny koszt utrzymania straży (bo rozumiem, że Burmistrz musiał opracować biznesplan i znane są koszty).
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

Karol Hadrych
Radny

Post autor: Karol Hadrych » 26.10.2011, 13:26

XX86 pisze:Panie radny Hadrych, pisze Pan dużo i wylewnie, szkoda, że o wszystkim i o niczym, mieszając tematy, tendencyjnie dobierając argumenty innych forumowiczów i ignorując głosy tych, którzy maja inne zdanie. Szkoda też, że nie starczyło Panu odwagi, aby podobną dyskusję podjąć PRZED głosowaniem w radzie. Bo w tym miejscu stawia Pan wszystkich przed faktem dokonanym, na zasadzie "decyzje podjęte, możecie se teraz gadać". Jeżeli podobnie sprawuje Pan swój mandat radnego, to chyba nie wie Pan na czym ta funkcja polega.
Wielkim szacunkiem obdarzam osoby, które biorą udział w dyskusji, nie wiem skąd w Panu tyle negatywnych emocji. Nie ignoruję nikogo wskazuje tylko na problem, który dotyczył negatywnej oceny pracy policji m.in na tym forum.
Forum e-poreba nie jest jedynym miejsce gdzie należy podejmować dyskusje. Przed podjęciem uchwały rozmawiałem zarówno z mieszkańcami mojego okręgu jak i innych i zdania były za i przeciw ale jednak padały stwierdzenia "dajmy szansę i czas". Dziwię się Smok1 za bardzo szybkie zmiany poglądów dotyczące forum e -poreba. Miałem nadzieję, że jednak jest odrobina taktu i szczerości - tak wywnioskowałem po wczorajszej rozmowie w przerwie sesji.
Avalon wniosek na remont szkoły MZS jest złożony. Czekamy na ocenę formalną i merytoryczną. Kino? Raczej nie pójdziemy w tym kierunku. Kultura ma się dobrze pod kątem zmotywowanej kadry i oferty dla mieszkańców, budynek jest kolejnym priorytetem po remoncie szkoły.
Kończąc już wątek, ja już napisałem swoje zdanie - szanuje zdanie przeciwników, proszę tylko o podarowanie szansy i po jakimś czasie spojrzymy na temat i analizując działalność merytoryczną, finansową dokonamy oceny. Pozdrawiam, dziękuję za możliwość udziału w dyskusji i dziękuję że potrafimy rozmawiać na argumenty bez nie potrzebnych kłótni.
Karol Hadrych

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 26.10.2011, 13:34

Mega kosmiczną naiwnością jest sądzenie ,iż kilku dodatkowych darmozjadów podniesie stan bezpieczeństwa w mieście. Będą się szwendać po Porębie i uganiać za pijaczkami bo to będzie najprostsze dla nich do wykonania. Jak zobaczą kilku blokersów to zawrócą na pięcie i zwieją. Zresztą nie będę się temu dziwił za pensję jaką dostaną to szkoda narażać własną d... . Pomysł poroniony i takie mam i będę miał zdanie. To już lepiej przepijcie te pieniądze może po pijaku nie wymyślicie jeszcze bardziej poronionych pomysłów. Coraz bardziej skłaniam się do zdania ,że każdy grosz odprowadzony w podatkach na władze lokalne, czy też krajowe jest groszem zmarnowanym. Marnujecie nasze pieniądze nic nie produkując ani nic w zamian nie dając. Wiem kogo zwolnię w następnych wyborach.

Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Mineral Rut » 26.10.2011, 13:46

Włączając się do dyskusji uważam że dobra inicjatywa. Mam rodzinę w sześciotysięcznym mieście gdzie funkcjonuje straż miejska i są bardzo zadowoleni. Skończyło się zakłócanie spokoju przez grupę młodocianych gnojków. Tam straż liczy 3 osoby. Ale tam jest inna mentalność społeczeństwa - straż i policja działają razem. U nas daleka droga do zmiany mentalności. W porębie wszystko na "nie" a jak się komuś uda coś osiągnąć to kłoda pod nogi by nie było lepiej. A ja się pytam skąd ta zazdrość? Najlepiej jakby w Porębie pozamykać wszystko, nie budować Orlika, hali, zamknąć wszystko i utrzymywać tylko oświatę i nauczycieli wtedy może by było zadowolenie.

2you
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: 2you » 26.10.2011, 14:11

Jednym słowem panowie radni daliście ciała.To samo było za kadencji pana Macherzyńskiego,gdy zatrudnił ochronę "domena.Dyrektorem owej firmy był wtedy wymieniany pan Michałek.Osobiście jestem za zwiększeniem obsady policji która by dyżurowała całą dobę i ma większe uprawnienia. Jest to nieporozumienie za które radni wraz z Burmistrzem powinni ponieść konsekwencje tak fatalnej decyzji.

Nest
Nowicjusz

Post autor: Nest » 26.10.2011, 14:41

Ja jestem całkowicie na Tak.
Chodź można było to zrobić trochę w inny sposób - porozumieć się z Zawierciem na zasadach że Poręba przekazuje im jakąś kwotę tak by wystarczyło im na utrzymanie dodatkowych 4 strażników którzy pełnili by służbę w Porębie w godzinach od 7 do 22 , nie trzeba wtedy utrzymywać komendanta Straży bo tam już jest zakupić jeden samochód na potrzeby patrolu w Porębie. I wtedy gdy jeden zachoruje lub pójdzie na urlop nie sprawia to problemu. Więc koszt utrzymania straży byłby w granicach 120tys zł rocznie ale byłoby ich 4 i od 7 do 22.
2 strażników to trochę mało, chyba że będą pełnić wspólną służbę z Policją jeden z Sm jeden z Policji.
A czy wiadomo już od kiedy zacznie działać SM w Porębie?

Awatar użytkownika
XX86
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: XX86 » 26.10.2011, 16:15

Karol Hadrych pisze: (...)
Wielkim szacunkiem obdarzam osoby, które biorą udział w dyskusji, nie wiem skąd w Panu tyle negatywnych emocji. Nie ignoruję nikogo wskazuje tylko na problem, który dotyczył negatywnej oceny pracy policji m.in na tym forum.
Forum e-poreba nie jest jedynym miejsce gdzie należy podejmować dyskusje. Przed podjęciem uchwały rozmawiałem zarówno z mieszkańcami mojego okręgu jak i innych i zdania były za i przeciw ale jednak padały stwierdzenia "dajmy szansę i czas".(...)
Zgadzam się, że forum e-poreba nie jest jedynym miejscem gdzie należy podejmować dyskusje, ale jest ono jednak miejscem ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców Poręby, nie tylko dla tych z centrum. Zatem skoro zabiera Pan na nim głos (za co jestem Panu naprawdę szczerze wdzięczny, iż nie ignoruje Pan toczących się tu dyskusji) w obronie podjętej decyzji, to byłoby chyba uczciwe przedyskutowanie tej kwestii przed głosowaniem. Bo Poręba to też Kierszula, Górka, Niwki, Krawce, Nowa Wieś, Dziechciarze czy Krzemienda, a tu nikt z mieszkańcami nie rozmawiał (chyba, że się mylę, to z góry przepraszam i proszę mnie poprawić).

No ale cóż, decyzja została podjęta i pozostaje nam jedynie czekać, obserwować i oceniać. Ja tak czy owak jestem negatywnie nastawiony do idei SM w Porębie ze względu na wysokie koszty jej powołania i funkcjonowania, przy jednoczesnym braku racjonalnych przesłanek do twierdzenia, że wpłynie ona znacząco na rozwiązanie porębskich bolączek.
Kończąc temat chciałbym jedynie zapytać, jakie są kalkulowane przez Urząd Miasta koszty powołania SM, ilu strażników miałaby ona liczyć i czy ma to być formacja pełniąca służbę 24/7?

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tomekr » 26.10.2011, 16:21

Widać, że wiecej jest przeciwników niż zwolenników Straży Miejskiej w Porębie.

Jedno jest pewne, ktoś musi w końcu zrobić troche porządku w Naszym mieście. (czy to bedzie Straż czy nieudolna policja bez znaczenia).
W ciągu dnia to jeszcze ujdzie, ale wieczorami to maskra. :oops:
Sam jestem młody ale czasem boje się przejść obok DELIKATESÓW lub sklepu Pana Zycha, bądź Przychodni bo nie daj boże źle się spojrzysz a możesz "plombę" zarobić. :roll:
Nie wspomnę już o dzikich wysypiskach i wszędzie srających psach jaśnie wielmożnych porębiaków.

Jestem za tym aby rzetelnie przedstawić koszty utrzymania takiej jednostki (wg.mnie to 2 strażników to za mało).
Jeśli miałoby to pogrążyć jeszcze bardziej budżet UM, to jestem przeciw.

Ale jak już ktoś tu pisał, nie przekonamy się jesli nie spróbujemy. Może w końcu zacznie porębskie społeczeństwo podchodzić racjonalnie do spraw porządku i ładu społecznego a wtedy nawet Straż Miejska nie będzie nikomu potrzebna.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 26.10.2011, 16:52

Nest pisze:Chodź można było to zrobić trochę w inny sposób - porozumieć się z Zawierciem na zasadach że Poręba przekazuje im jakąś kwotę tak by wystarczyło im na utrzymanie dodatkowych 4 strażników którzy pełnili by służbę w Porębie w godzinach od 7 do 22(...)
Tylko jak wielu tutaj oraz pomysłodawcy tego pomysłu nie zauważyło, że duża część tych szkód powstaje w godzinach nocnych. Więc może podarujmy sobie od 7 do 22 i zatrudnijmy strażników od 22 do 6 rano? Już widzę tych dzielnych strażników interweniujących w późnych godzinach nocnych. Komedia. Wszystkich, którzy są na "tak" chciałbym niestety sprowadzić na ziemię. Bo teoria swoją drogą a życie swoją. Wcale nie poprawi się bezpieczeństwo bo w godzinach rannych (a w takich pewnie będą pracować) nic się nie dzieje. Za to będą nabijać statystykę interwencji rozdając mandaty za krzywo zaparkowane samochody i spisując drobnych pijaczków, którzy i tak nie będą mieli z czego zapłacić. Liczba kup na trawnikach też się nie zmniejszy. W kwestii dewastowania mienia nic się nie zmieni. Tak samo w kwestii bezpieczeństwa w późnych godzinach wieczorno-nocnych. No, ale gmina bogata stać nas przecież na takie eksperymenty.
Jak rozumiem strażnicy miejscy dostaną samochód tak żeby mieszkańcy innych "dzielnic" miasta niż centrum mogli też sobie ich raz na tydzień obejrzeć, tak jak funkcjonariuszy policji? Czy może będą poruszali się piechotą? W takim wypadku od razu chciałbym im taką małą radę sprzedać. Proszę uważać na chodniku wzdłuż ulicy Rzecznej. Bo cały jest pozarastany, tak że panowie będą musieli iść gęsiego. Do tego dziury, górki i doliny, po deszczu można nieźle buty przemoczyć a w pozostałe dni wybić sobie zęby zaczepiając o nierówności. Niestety na remont tego chodnika nie ma pieniędzy, ale za to będzie "bezpieczniej" od 7 do 15.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 26.10.2011, 21:55

A ja podam pod rozwagę jeden problem którego Rada i Burmistrz nie dostrzega i wręcz dostrzec nie chcą.

http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,C ... omosc.html

To przez takie miasta jak Poręba nie mające systemu kanalizacji my wszyscy zapłacimy. To jest istotny problem a nie paru pijaczków na Przemszą , czy psy srające na placu. Nasze własne g ... nas zaleje i to szybciutko. Miasto takie jak Poręba nie ma najmniejszych szans na rozwój bez systemu kanalizacji. Ale niech Rada dalej poklepuje się po ramionkach.

Awatar użytkownika
Look@sh
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Look@sh » 27.10.2011, 02:14

Straż Miejska w Porębie ale jaja. Komuś "ważnemu" bardzo musiało zależec na tym idiotycznym przedsięwzięciu. Yellow_Colorz_PDT_02
Ostatnio zmieniony 21.11.2011, 05:07 przez Look@sh, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Senator Międzygalktycznej Floty Krwawych Lokówek
Obrazek
Obrazek

mega35
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: mega35 » 27.10.2011, 09:42

Już doczytałam do końca. Jak zobaczyłam tytuł - od razu zaczęłam się zastanawiać - kto jest w potrzebie szybkiej posadki:D

Najlepsze jest tłumaczenie - fotoradar i kasa dla miasta a, że miasto wyda na pensyjki, to już mało istotne.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 27.10.2011, 10:26

Patiomkin pisze: To przez takie miasta jak Poręba nie mające systemu kanalizacji my wszyscy zapłacimy. To jest istotny problem a nie paru pijaczków na Przemszą , czy psy srające na placu. Nasze własne g ... nas zaleje i to szybciutko. Miasto takie jak Poręba nie ma najmniejszych szans na rozwój bez systemu kanalizacji. Ale niech Rada dalej poklepuje się po ramionkach.
Ale przecież to nieprawda. Przecież jest kanalizacja w Porębie ..... ale w centrum w blokach. Reszta niech sobie radzi. Z resztą tak jak wszystko w tym mieście. Im dalej od centrum tym gorzej. Żeby chociaż przywołać mój wcześniejszy tekst o chodniku wzdłuż Rzecznej. No, ale będziemy bezpieczni dzielni strażnicy miejscy już o to zadbają!
Do tej pory zawsze uważałem, że lokalne władze powinny mieć jak największy zakres władzy bo przecież nie są tak oderwane od rzeczywistości jak posłowie i rząd. Jak widać człowiek jednak się myli.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

ODPOWIEDZ