Sezon grzewczy

Dowolne tematy dotyczące Poręby
arachne66
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Sezon grzewczy

Post autor: arachne66 » 25.09.2013, 18:35

Lukas, najpierw uzyskaj KONKRETNĄ informację w S.M. lub w M.P.G.K. jak płacą faktury za ciepło lub wodę gdy nie wszyscy uiszczaja opłaty na ten cel. Bo z tego co wiem każdy, nawet dłużnik nadal ma tą wodę i ciepło. Więc jakoś nie żyje na swój rachunek w S.M. lub M.P.G. K. Te instytucje "zakładają" na ten cel pieniądze, a zakładają z czekgo??? Ja się nie wycofuje z tego co napisałam, mój blok, żyje moim kosztem i tych osób które płacą!!
I nie nazywaj prostactwem tego, że żadam, aby S.M. radykalnie rozwiązała ten problem.

Worms
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Worms » 26.09.2013, 06:36

Najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie miejsc pracy.Będzie praca ,będą pieniądze.

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 26.09.2013, 13:35

arachne66 pisze:Lukas, najpierw uzyskaj KONKRETNĄ informację w S.M. lub w M.P.G.K. jak płacą faktury za ciepło lub wodę gdy nie wszyscy uiszczaja opłaty na ten cel. Bo z tego co wiem każdy, nawet dłużnik nadal ma tą wodę i ciepło. Więc jakoś nie żyje na swój rachunek w S.M. lub M.P.G. K. Te instytucje "zakładają" na ten cel pieniądze, a zakładają z czekgo??? Ja się nie wycofuje z tego co napisałam, mój blok, żyje moim kosztem i tych osób które płacą!!
I nie nazywaj prostactwem tego, że żadam, aby S.M. radykalnie rozwiązała ten problem.
szczerze mówiąc już mi się nie chce dyskutować na temat S.M. a MPGK mnie nie interesuje.
nie interesuje mnie też KONKRETNA informacja czy płacą i jak płacą. Ty płacisz ,Ja płace i wielu innych też -więc możemy się czasem odezwać że jest zimno, albo mamy inne niedomagania które są pochodną zarządzania albo właściwie jego braku. druga sprawą jest jak S.M ewentualnie egzekwuje płatności. pozdrawiam

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 03.05.2015, 11:47

Witam serdecznie.
Panie Burmistrzu pozwolę sobie zadać panu pytanie ?
Jak długo mieszkańcy bloków będą nękani pismami przez Veolia Chrzanów w sprawie zadłużenia za dostawę ciepła.
Dlaczego razem z Prezesem MPGKiM nie podejmiecie czynności do szybkiej spłaty zadłużenia .
Mieszkańcy , którzy płaca regularnie za dostawę ciepła są oburzeni straszeniem przez w/w firmę / cytuję /
" liczymy na to, że Państwo jako właściciele zmobilizują administratora do szybkiej spłaty zadłużenia, a tym samym pozwolą uniknąć skierowania sprawy na drogę windykacji przymusowej, która generuje dodatkowe wysokie koszty egzekucji zadłużenia. Uruchomienie dostaw ciepła do budynków Wspólnot w najbliższym sezonie grzewczym 2015/2016 uwarunkowane jest spłatą powyższego zadłużenia oraz zapłata bieżących faktur. "
Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

rozp
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: rozp » 03.05.2015, 13:49

Tomek123 pisze: Panie Burmistrzu pozwolę sobie zadać panu pytanie ?
Jak długo mieszkańcy bloków będą nękani pismami przez Veolia Chrzanów w sprawie zadłużenia za dostawę ciepła.
Do którego burmistrza kierujesz te słowa?
Obecnego czy byłego?
Jak dla mnie powinno sie to zadac byłemu burmistrzowi, ze pozwalał na złe zarządzanie MPGKM.

Zadłużenie nie powstało miesiąc czy dwa temu a ciągnie sie pewnie juz dłuższy czas.
Złe zarządzanie spółkami gminy jest od dawien dawna.
Nowa rada nadzorcza, która podniosła sobie pensje plus pan prezes niech się teraz wykażą planem naprawczym.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 03.05.2015, 15:40

rozp.
Pytanie skierowane jest do obecnego burmistrza.
Mieszkańców nie interesuje kto za to odpowiada.
Utworzone jednoosobowe spółki gminy są podmiotami gminy, czyli pracują pod dyktando burmistrza.

Sulejman
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Sulejman » 30.09.2015, 12:55

Czy szanowna administracja włączy na osiedle centralne ? dosyć,że płace to jeszcze mam marznąć !

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 30.09.2015, 15:42

S.M ma dzisiaj mieć ciepło tzn. 30.09. do tej pory zimno ale dzień się kończy o 24.00 :P

przepraszam - plus 20 na grzejniku :idea:

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 11.10.2015, 18:59

Witam.
Mam pytanie, czy MPGKiM dokonało rozliczenia indywidualnego centralnego ogrzewania za sezon grzewczy 2014/2015 ?

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 17.10.2015, 11:04

Późno wysłali dokumenty do Isty Polska...i długo je zatwierdzali u siebie,dlatego nie ma rozliczeń, bo trzeba będzie pieniądze zwrócić...
Budynek Chopina 14 pod nowym Zarządca z Czterech Kątów już dawno dostał rozliczenia,a właściciele odbili sobie zwroty z Centralnego Ogrzewania.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 21.10.2015, 22:01

Witam.
Dostałem rozliczenie indywidualne centralnego ogrzewania za sezon grzewczy 2014/2015 i stwierdzam , że w rozliczeniu występują wielkie nieprawidłowości.

Obliczenie szacunkowe /wirtualne / , które wprowadziła firma ISTA Kraków ,dowolność w metodzie obliczeń jest porażająca i zakrawa na kpinę. Nieprawidłowości występują w systemie rozliczeń, mający wpływ na rzeczywistą, wysoką wartość jednostki odczytowej z podzielnika, która jest łączona z kosztem ogrzewania 1 m2 lokalu, który nie został opomiarowymi, zastosowano nieodpowiednie współczynniki korygujące , zawyżono moc grzejnika kaloryferów, wstawiono koszty pomieszczeń wspólnych / klatki schodowe, piwnice/, które są nie ogrzewane i ciągnie od nich ziąb do mieszkań.
Dajemy się rolować, a prawda jest taka , że firma zdziera z lokatorów jak tylko jest to możliwe. Wszelkie pomysły na takie liczenie kosztów to wymysł firmy ISTA mająca w tym interes, a MPGKiM jest to na rękę, bo ma dodatkowy koszt kosztem ludzi, którzy są wmanewrowani w ten niby system, bo podzielniki kosztów nie są przyrządami pomiarowymi.
Dlaczego tak myślę, bo MPGKiM zamawia dla wszystkich lokatorów ciepło np. za 30 tys zł. System ten nie uznaje oszczędności ciepła, bo jeżeli w okresie grzewczym będziemy oszczędzać i zaoszczędzimy za 10 tys. to i tak musimy za zamówione ciepło w całości zapłacić. Inna rzecz, że płacimy w takim przypadku za lokatorów, którzy nie płacą lub komornik ich eksmitował czyli za gminę.
Skandal i złodziejstwo.
Pozdrawiam

ARNI
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ARNI » 23.10.2015, 01:37

Masz częściowo rację Tomaszu... Nie powinno się rozliczać w taki sposób centralnego ogrzewania..
Na której wspólnocie tak masz wyliczone?
Z jednym się nie zgadzam...czemu twierdzisz że ten sposób rozliczenia jest wymyslem firmy ISTA Polska?
Przecież oni rozliczaja na podstawie przedstawionych zaliczek, kosztów i sposobu rozliczania zgodnie z regulaminem.
Ista tylko zarabia na rozliczeniu tych kosztów w stosunku do budynku jest to między 500-1000 zł

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 23.10.2015, 17:47

Witaj Arni.

Firma ISTA nie tylko rozlicza zaliczki, ale również ustaliła bez zgody właścicieli wykupionych lokali wskażniki korekcyjne,od których zależy rozliczane ciepło i tak :

- Opłata stała wynika z zapotrzebowania ciepła dla danego budynku - rozliczana na m2 .

- Współczynnik UF oznacza wielkość i moc grzejnika. Współczynnik ten rośnie proporcjonalnie do zamówionej mocy.

- Współczynnik LAF - im mniejszy tym płacisz mniej./ a my mamy zawyżone/.

W Zawierciu i w Porębie w SM ta sama firma rozlicza prawidłowo - dlaczego ? bo tam nie okradają mieszkańców.

Pozdrawiam.

Ewa09
Nowicjusz

Post autor: Ewa09 » 02.11.2015, 09:12

Ja mam pytanie dlaczego rozliczenia nie są wydawane za potwierdzeniem odbioru, tylko wrzucane do skrzynki. Na dole strony jest informacja, iż do 14 dni od otrzymania można wyjaśniać. Czy ja wiem kiedy to wrzucili, to było z reklamami. To jest niezgodne z prawem. Mogłem wyrzucić to razem z reklamami wyborczymi. W kuchni jest założony podzielnik, a oni mi tu piszą o jakimś szacowaniu...skąd...dlaczego......Dzisiaj piszę do nich o wyjaśnienie.

Tomek123
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Tomek123 » 02.11.2015, 09:41

Witam.
Złożenie reklamacji w sprawie nieprawidłowego rozliczenia centralnego ogrzewania nic nie da, firma ISTA rozlicza jak chce , oczywiście w porozumieniu z MPGKiM , czyli wirtualnie. Dlaczego , gdyż musi pokryć długi gminy.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ