Sezon grzewczy

Dowolne tematy dotyczące Poręby
marko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Sezon grzewczy

Post autor: marko » 02.10.2009, 18:49

mam pytanie do wladzy partyjno-kierowniczej ,która kieruje i steruje wszystkimi czynnikami na terenie naszego zaniedbanego miasta ,do odpowiedzialnych szanownych panów i byłych pań, prezesów itd..kto jest odpowiedzialny za uruchomienie ogrzewania centralnego w blokach?dlaczego w innych miastach śląskich ludzie mogą miec ciepło już od wczoraj a w POREBIE puszczono tylko od picu pompy, niech blokowi marzna , przecież my prominenci zagrzejemy sobie w willach !a jak zaoszczędzimy na lokatorach to pojedziemy w cieple kraje ,,wyciągają z lokatorow bloków spóldzielczych i komunalnych pod przykrywką reformy gospodarczej pieniadze ,ale nie dając w zamian nic ,bagno poglębia sie coraz dalej,p.burmistrzu powinien pan wyciągnąć do osób odpowiedzialnych pewne wnioski , po prażonkach porebskich chyba zaćmienia dostali i pogodynki nie ogladali??od lokatorów wymaga sie coraz wiekszych nakladów finansowych , ale co z tego mamy?

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Mieszkać w Porębie

Post autor: bono00 » 03.10.2009, 07:38

Witam wszystkich. U nas grzeją. Ale ciekawy jestem, kiedy nastąpi rozliczenie kosztów centralnego ogrzewania wg. podzielników ciepła. Jak co roku nieścisłości i rozbieżności w wyliczeniu kosztów ciepła są tak duże, że powodują nieufność wobec tego rodzaju rozliczeń. Ciepła woda płynie wewnątrz mieszkania przez rury do kaloryferów, które zostały opomiarowane. Opomiarowanie jest tylko w mieszkaniach, a polska norma PN-EN wymaga zainstalowania podzielników w całym budynku. Z racji czego jedni otrzymują zwroty nadpłat za ogrzewanie / piętra/, inni zmuszeni są dopłacać do zaliczkowych kosztów ogrzewania /parter/. Należy zaznaczyć, iż faktycznie koszty ogrzewania, które ponosi MPGKiM są znacznie niższe, niż zaliczka płacona w czynszu. Lokatorzy jedni zakręcają grzejniki okradając drugich, co jest na rękę MPGKiM i co ułatwia mu działanie, gdyż mieszkańców otrzymujących zwrot nadwyżek jest więcej niż pokrzywdzonych nadpłatami.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Mieszkać w Porębie

Post autor: erni » 03.10.2009, 16:39

bon00: no, stety, czy niestety- Polska to kraj kombinatorów. Kombinuje Kowalski w swoim mieszkanku- ręcznik na żeberku na którym jest licznik, dziurka w liczniku prądu i wody albo jakiś magnesik neodymowy, jedna karta telewizji sat na cały blok (tylko zmyślam, bo o niczym takim nie wiem). Ale z drugiej strony (znaczy w energetyce, wodociągach itp..) też siedzi Polak i jak wie że się kilowatogodziny nie zgadzają to puści 180 volt zamiast ustawowych 230- liczniki się kręcą szybciej u klienteli a energii idzie dużo mniej- i płacimy więcej, dostając gorzej. Wniosek jest jeden- wszyscy płacimy za "oszczędnych inaczej"- może trzeba się upominać o swoje i zapukać do sąsiada- sąsiad, weź no nie kradnij tyle bo mnie kurcze na to nie stać...
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Sezon grzewczy

Post autor: syriusz » 04.10.2009, 21:13

to co, myślisz Erni że w blokach mieszkają sami złodzieje ,jak ukraść cieplo , prad,kablowke ,może tak jest na twojej wsi.,ale mylisz się ,okradają nas ci na górze ,przepisami wymyślonymi żeby zgarnąc kase dla siebie!!pilnuj sobie swojej dzielnicy willowej nie wpieprzaj się do bloków ,jak nie chcesz pomóc!!

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 05.10.2009, 06:31

Panie radny! Chyba nie chcesz, aby system podzielnikowy skłócił lokatorów..Celem prawidłowego dokonywania rozliczeń zużytego ciepła w mieszkaniach np. na parterze przyjmuje się zasadę utrzymywania właściwych temperatur w pomieszczeniach - pralnie, suszarnie i na klatach schodowych. Inny sposób rozliczenia" co "dla budynku , a taki jest u nas powinien przed sezonem grzewczym tylko na wniosek kwalifikowanej większości tj 3/5 mieszkańców zmieniony. Wyliczenie procentowe liczby głosów następuje w stosunku do liczby wszystkich mieszkań. Aby tak zrobić musi być wcześnie podjęta uchwała. Wówczas traci moc Regulamin rozliczenia kosztów energii cieplnej wg podzielników kosztów. U nas tyko się rozlicza, a nie grzeje budynków, więc kto tu Ernii kradnie? Pozdrawiam wszystkich.

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 05.10.2009, 14:52

syriusz weź sobie coś na uspokojenie lepiej ;P
miastowy się odezwał ;P

syriusz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: syriusz » 05.10.2009, 15:51

a ty grimie ,dalej pisz te swoje urzędnicze bajania!!

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 05.10.2009, 22:52

bono00 pisze:Chyba nie chcesz, aby system podzielnikowy skłócił lokatorów...
Ach, no - może nie na temat trochę napisałem (ale akurat po moim poście też zmienił się wątek, prawda?). W skrócie tłumaczę intencje- nic się nie bierze z niczego. Rachunek musi się zgadzać po stronie dostawcy i odbiorcy. Dostawcę jest rozliczyć łatwo- sam to robisz. Gorzej z odbiorcami. UOGÓLNIAM. I tak na przykład cała dzielnica płaci za kilku gości którzy omijają licznik energii elektrycznej i tak grzeją dom całą zimę. .... tylko tyle. Przykład energii elektrycznej, gdzie liczniki przy napięciu niższym niż założony po prostu kręcą się szybciej jest skądinąd na czasie, więc .. czilaut pliz nie bierz wszystkiego do siebie
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 06.10.2009, 08:03

Okej ERNI , ale nadal jestem ciekawy, kiedy nastąpi rozliczenie kosztów centralnego ogrzewania za miniony sezon grzewczy.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 06.10.2009, 13:51

Pewnie tak jak w ladach ubiegłych: w Spółdzielni w październiku, w MPGKiM w listopadzie. A najlepiej dowiedzieć się u źródła - SM i MPGKiM.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 15.10.2009, 08:29

Witam. Atak zimy zaatakował Porębe. W blokach wylączono centralne ogrzewanie.

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec
Lokalizacja: Szerokość geograficzna: 50.4888 Długość geograficzna: 19.3482
Kontakt:

Post autor: Avalon » 15.10.2009, 13:06

bono00 pisze:Witam. Atak zimy zaatakował Porębe. W blokach wylączono centralne ogrzewanie.
Nie wyłączyli (zresztą już jest) tylko kotłownia nie miała zasilania, a bez tego pompy nie działają. Prawdopodobnie, chociaż moge się mylić, to ta sama awaria która unieruchomiła w Łazach na stacji cztery składy osobowe.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

bono00
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: bono00 » 16.10.2009, 09:21

Dziękuje za udzielenie informacji. Faktycznie zaraz zostało właczone.

rick11
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: rick11 » 16.10.2009, 12:52

A ja chciałbym się dowiedzieć czy zamontowane w blokach tzw "podzielniki ciepła" posiadają atesty, certyfikaty jakości , odbiory itd - a jeżeli posiadają to kto je wydał bo z tego co się dowidziałem są one używane nie prawnie (pomijając to że ludzie są oszukiwani przez zamontowanie tego badziewia - ponieważ ciecz, która się tam znajduje bez wględu na temperaturę i tak ulega odparowaniu- i stąd chyba takie nie rychliwe odczytywanie wartości po sezonie grzewczym i montowanie wtórników długo przed następnym sezonem grzewczym).
Jeżeli się mylę i to co tu napisałem to jest bzdurą to proszę o skorygowanie mojej teorii.
Myślę że znajdzie się ktoś kto może coś powiedzieć więcej na ten temat

Awatar użytkownika
Blachu
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Blachu » 29.10.2009, 11:05

Czy ktoś pamięta może jak owe podzielniki były montowane? To tak apropo posta ricka11. Trafiłem przez przypadek na artykuł we Wproście. Zachęcam do zapoznania się
http://www.wprost.pl/ar/13048/Zrobieni-na-cieplo/

ODPOWIEDZ