Wiejskie parkowanie

Rozmowy bez konieczności trzymania się tematu
Awatar użytkownika
piter
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Wiejskie parkowanie

Post autor: piter » 03.07.2012, 18:22

Witam, chciałbym się podzielić informacją o pewnym mieszkańcu Poręby, który parkuje swoje samochody jak łoś. Osobnik czuje się jak pan i władca parkingu, chodnika i trawnika. Jak widać na załączonym zdjęciu dość dobrze zablokował innego sąsiada, a jak przyjdzie ochota mu wyjechać, to zapewne przetnie trawnik i chodnik, jak miał w zwyczaju nie raz.

Nie jest to jego pierwsze łosiowe parkowanie, nie raz mnie zablokował i musiałem się o 5 rano nieźle "nagimnastykować" aby wyjechać, a powinienem iść i go obudzić. Miałem kiedyś zdjęcie jak zaparkował na trawniku, ale niestety usunąłem to zdjęcie.

Obrazek
(max rozmiar 360x480 pixeli to jakiś żart, dlatego daję bezpośredni link)

Od Admina:
Proponuję wstawiać wersję z miniaturą - tak jak teraz ;)

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Wiejskie parkowanie

Post autor: raflkita » 03.07.2012, 20:19

Jakby tak brać na ścisłość to "sąsiad" też może przeciąć trawnik, ale fakt, że "osobnik" raczej nie ma w zwyczaju pomyśleć. Albo zwyczajnie jest samolubnym qtasem.
Pół krwi scyzoryk.

Awatar użytkownika
piter
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: piter » 03.07.2012, 20:30

przed tym cinquecento krawężnik jest całkiem nie mały, można zahaczyć zderzakiem, a nawet jakby podjechał, to nie jest powód, aby przez samoluba na parkingu przez trawnik jechać.
do Admina, chciałem dać miniaturkę, ale jakoś nie chciało mi przyjąć, było napisane, że rozmiar jest za duży :)

PREZES
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: PREZES » 04.07.2012, 15:08

PITER. :)

Musisz iść do sąsiada- Pana K. (bo chyba o nim mowa) i delikatnie zwrócić mu uwagę :lol: , może chłopina był zamyślony lub nie wie, że komuś zrobił 'psikusa" :D

A tak przy okazji, to nie było mnie przez weekend w Porębie i w poniedziałek sąsiadka mnie poinformowała, że od kilku dni krąży po Naszym osiedlu Policja i robi zdjęcia źle zaparkowanym samochodom.( chodzi o auta parkujące wzdłuż ulicy na chodniku wszystkimi kołami).
Czy wiadomo komuś coś na ten temat? :roll:
"Racja jest jak dupa... każdy ma swoją"
Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
piter
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: piter » 08.07.2012, 11:17

Nic mi o tym nie wiadomo, ale byłoby to dobre. Według przepisów należy zostawić 1,5 m wolnego przejścia na chodniku. Czasem kierowcy nie dość, że nic zostawiają, to jeszcze na trawnik za chodnikiem się ładują.

ppp
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ppp » 08.07.2012, 19:55

piter pisze:Nic mi o tym nie wiadomo, ale byłoby to dobre. Według przepisów należy zostawić 1,5 m wolnego przejścia na chodniku. Czasem kierowcy nie dość, że nic zostawiają, to jeszcze na trawnik za chodnikiem się ładują.
piter

Mianuje cię pierwszym podpier**laczem w gminie Poręba

Ewa09
Nowicjusz

Post autor: Ewa09 » 09.07.2012, 09:41

"Czasem kierowcy nie dość, że nic zostawiają, to jeszcze na trawnik za chodnikiem się ładują."

A gdzie niby Ci kierowcy mają stawać?? Niestety nie da się auta spakować do kieszeni.
W każdym bloku na Przemysłowej mieszka średnio 25 rodzin. Samochód jest prawie u każdego.
A parkingów jak nie było tak nie ma. Może kiedyś w końcu ktoś się nad tym zastanowi....
Wystarczy "trochę" zainteresowania ......Można spokojnie przy każdym bloku zaadoptować kawałek "trawy" i przerobić na parkingi, ale skąd tu znowu na to pieniądze - ktoś powie. Więc nie wiem, gdzie Ci ludzie mają parkować, teraz nie ma gdzie , a co dopiero w zimę jak śniegu nasypie.

Awatar użytkownika
piter
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: piter » 09.07.2012, 10:34

Ewa09 pisze: A gdzie niby Ci kierowcy mają stawać?? Niestety nie da się auta spakować do kieszeni.
W każdym bloku na Przemysłowej mieszka średnio 25 rodzin.
A gdzie mają piesi chodzić? Tak to można piłeczkę cały czas odbijać. Dlaczego kierowcy mają mieć większe prawo do chodnika od pieszych?
Ja mam propozycję, aby połowę, albo i więcej, targowiska na parking przeznaczyć, które i tak nie jest nawet w połowie wykorzystywane. Całe osiedle by tam miało miejsce. Obawiam się tylko, że i tak by to nic nie dało, bo za daleko od klatek schodowych. Wczoraj przechodziłem obok parkingu koło szkoły (ten przy krzyżu i dorabiaczu kluczy) i było przynajmniej miejsca na 10-15 samochodów, ale przecież tam słońce świeci i całe 200 m od klatki, a przecież można pod samym blokiem na chodniczku zaparkować pod drzewkiem, co żeby słońce nie nagrzało.

Ewa09
Nowicjusz

Post autor: Ewa09 » 09.07.2012, 12:44

A gdzie niby są te drzewka pod blokiem? A co tak się w aucie nie nagrzeje....och...ciekawe o której godzinie było tyle miejsc...w niedzielę...jak ludzie gdzieś jadą do kogoś.,...labo wogóle gdzies....czy wieczorem było TYLE miejsc, bo j też tam codziennie przechodzę i jakoś nie widziałam tyle wolnego. A tak nawiasem mówiąc to są wakacje i też ktoś mógł wyjechać....więc proszę nie mówić, że tam jest TYLE miejsca!!!

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 09.07.2012, 16:07

ppp pisze:
Mianuje cię pierwszym podpier**laczem w gminie Poręba
Dla mnie to dobry ruch ze strony pitera. Gościu się nauczy troszkę kultury. Sprawa parkingu. łojeju pół ryneczku na parking? Ludzie nie będą parkować bo młodzież przebywa tam i mogą coś narobić. Można stawiać pod polo, biedronką. Uwierzcie mi, że w naszej wsi jest bardzo dużo miejsc parkingowych w porównaniu z innymi. Tu piszecie, że 25 mieszkań, a gdzie indziej wieżowiec i parking też taki mały i ludzie żyją..

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 10.07.2012, 13:20

25 mieszkań swoją drogą, ale jak niektórzy parkują pod blokiem 3 auta, gdzie parking jest w stanie pomieścić 10 to chyba trochę nie fair.
Pół krwi scyzoryk.

ODPOWIEDZ