Prawdziwa Ameryka ;)

Rozmowy bez konieczności trzymania się tematu
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 22.09.2005, 19:13

Nie napisałeś, że Wielka Brytania, Kanada, Chiny, Kolumbia, Dominikana, Salwador, Haiti, Indie, Jamajka, Korea Pd., Meksyk, Pakistan, Filipiny, Rosja, Wietnam także zostały wyłączone. :roll: Po prostu przekroczyliśmy limit 50 tys. emigrantów w okresie 5 lat i tyle.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 23.09.2005, 16:50

fakt jeśli jakies państwo przekryczy limit wtedy nie bierze udziału w następnej loterii, ale wszystkie agencje informacyjne podały, że kongres tak nakazał bo "polaków jest tam za dużo bo az 10 000 000" natomiast nie wspominali o tym jakobysmy przekroczyli limit w poprzedniej loterii- co est faktycznie mozliwe. widocznie media chcą podburzyć sympatie do USA :P
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 09.11.2005, 14:02

Dzisiaj o 17:15 na TVN pierwszy odcinek specjalnego wydania "Rozmów w toku" o Polakach żyjących w USA. Powinno być ciekawe. :idea:
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 07.08.2006, 11:10

<center>Miłość po amerykańsku</center>

W USA prawo reguluje wiele spraw związancyh z seksem / Dzień Dobry
Gdyby w Stanach Zjednoczonych sądy chciały karać za wszystkie wykroczenia związane z seksem, musiałyby wsadzić za kratki połowę Amerykanów.

Areszt za uprawianie seksu bezpośrednio po zjedzeniu sardynek, zakaz chodzenia w spodniach na szelkach, 40 lat więzienia za stosunek homoseksualny... Jeśli ktoś myślał, że Stany Zjednoczone to najbardziej liberalne i wyzwolone państwo świata, to był w grubym błędzie.

Bez szelek

Niemal każdy amerykański stan, hrabstwo i gmina mają swoje przepisy regulujące sprawy związane z seksem i wszystkim, co się może z nim kojarzyć. A więc choćby z nagością, tańcem czy małżeństwem. Najczęściej są one bardzo drobiazgowe, a dla Europejczyka - zawsze dziwne i zaskakujące.

Mający słabość do kobiet były prezydent USA Bill Clinton musiał się bardzo pilnować w czasach, kiedy z racji pełnienia funkcji gubernatora stanu Arkansas pracował w jego stolicy Little Rock. Każdy udowodniony mu przypadek podrywania kobiety na ulicy groziłby bowiem miesiącem więzienia. A wtedy o prezydenturze mógłby tylko pomarzyć. Ale i tak Clinton miał szczęście, że nie mieszkał w Arizonie czy Delawere, gdzie mężczyzn obowiązuje zakaz noszenia szelek i obcisłych spodni. Narzekać mógłby natomiast z powodu tego, że nie odwiedzał Tuscon w Arizonie, gdzie kobietom wolno nosić jedynie spódnice i sukienki.

Bikini i policjanci

Prawo w USA zakazuje nawet rozbierania sklepowych menekinów do naga, o ile nie robi się tego za grubymi zasłonami! Lżejsze życie mają jedynie mieszkańcy kilku amerykańskich miast. Np. w Nowym Jorku policja nie zatrzyma nas za mimowolną erekcję, której nie skryje ubranie. Ale stróże prawa z 20 innych stanów (m.in. Waszyngtonu i uchodzącego za liberalne Vermont) nie będą już tak pobłażliwi.

Na pobyt za kratkami narażają się także mieszkańcy miasteczka Aleksandria w stanie Minnesota, którzy zechcą spełnić małżeński obowiązek tuż po zjedzeniu cebuli, czosnku lub sardynek. Natomiast w Kentucky prawo zakazuje kobietom chodzenia po autostradzie w kostiumie kąpielowym. Jeśli już nie będziemy mogli oprzeć się pokusie przejścia się wzdłuż drogi w skąpym bikini, to wcześniej musimy wezwać na miejsce dwóch uzbrojonych policjantów! O mężczyznach w kostiumie przepisy milczą. Nierówne traktowanie można zauważyć także w prawie obowiązującym w jednym z miast w stanie Utah, gdzie uprawiania seksu w ambulansie zakazuje się jedynie paniom.

Nagość zakazana

Co ciekawe, w Nowym Meksyku dorosły mężczyzna może bez konsekwencji kochać się nawet z 13-latką, ale o zamieszkaniu z nią może zapomnieć. A jeśli taka para zdecyduje się zamieszkać w hotelu w Hastings w Nebrasce, musi pamiętać, że do łóżka idzie się tam tylko w piżamie. Tam nagość nocą jest surowo zabroniona. Nawet we własnym domu.

Podobnym ograniczeniom nie ma końca. W ponad 20 stanach zakazuje się seksu oralnego. Także małżeństwom! Gdzie indziej za używanie wibratorów grozi więzienie, a za seks analny - dożywocie. A w Waszyngtonie zakazane są wszelkie praktyki seksualne prócz seksu w tzw. pozycji misjonarskiej. Podobnie jest w Atlancie, gdzie w 1994 roku odbyły się igrzyska olimpijskie. Nakłonienie sportowców z całego świata, by nie łamali tego przepisu, nastręczyło organizatorom masę kłopotów.

Licencja na tańce

W USA nawet tańce nie są dozwolone zawsze i wszędzie. Niedawno właściciel lokalu w postępowym Nowym Jorku, chcąc umożliwić gościom pląsy na parkiecie, powołał się na zapisy konstytucji. Przegrał sprawę przed Sądem Najwyższym, który uznał, że ustawa zasadnicza USA wcale nie pozwala na tańczenie. Kluby, które nie chcą się na to godzić, muszą otrzymać specjalną licencję. Taki przepis uchwalono za oceanem za czasów prohibicji. Do dzisiaj na ścianach wielu lokali wisi tabliczka "No Dancing".

Kluczyk

Mieszkańcy wielu małych miasteczek z amerykańskiej prowincji mają dziesiątki sposobów na obejście skrajnie pruderyjnych przepisów związanych z seksem. Jednym z nich i chyba najbardziej popularnym jest tzw. gra w kluczyk. Na czym to polega? Kilka par organizuje wspólną imprezę. Kiedy wszyscy uczestnicy są już podpici, mężczyźni wrzucają do naczynia klucze do swoich domów. Chętna przeżyć seksualną przygodę pani wyciąga klucz na chybił trafił, po czym udaje się z jego właścicielem do domu, gdzie spędzają upojną noc.

mc

Teskt pochodzi z magazynu Obrazek

Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lord_GAPO » 22.11.2006, 21:03

ja sie posłuże piosnką:
Ameryka- Rammstein

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka jest cudowna
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

Kiedy się tańczy, chcę prowadzić
Też, gdy wirujecie sami
Pozwólcie się nieco kontrolować
Pokażę wam, co jest poprawne

Budujemy miłe kółeczko
Wolność gra na wszystkich skrzypcach
Muzyka pochodzi z Białego Domu
I przed Paryżem stoi Myszka Micky

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka jest cudowna
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

Znam kroki, co bardzo pomagają
I będę was chronił przed potknięciem
A kto nie chce tańczyć, w końcu
Jeszcze nie wie, że tańczyć musi

Budujemy miłe kółeczko
Będę wam pokazywał kierunek
Do Afryki przybywa Święty Mikołaj
A przed Paryżem stoi Myszka Micky

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka jest cudowna
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Coca-Cola, Wonderbra
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

To nie jest pieśń miłosna
To nie jest pieśń miłosna
Nie śpiewam w języku matki
Nie, to nie jest pieśń miłosna

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka jest cudowna
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

Wszyscy żyjemy w Ameryce
Coca-cola, czasem WOJNA
Wszyscy żyjemy w Ameryce
Ameryka, Ameryka

TOGO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: TOGO » 23.11.2006, 21:39

Ameryka jaka jest taka jest ale to najbardziej przychylne państwo obywatelowi.
Tam sie nie płaci podatków za niezapłacone faktury jak u nas . Tam po kupnie samochodu nie trzeba isc do żadnego urzedu no i bezyna kosztuje 2 $ za galon co mi osobiscie bardzo paSUJE BO LUBIE SAMOCHODU POWYŻEJ 3 LITRÓW POJEMNOSCI :D

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 23.11.2006, 22:49

Z cenami paliw w USA to różnie bywa. Jeszcze wiosną benzyna kosztowała prawie $4/galon w okolicach Chicago. Nie przeczę oczywiście, że jest to o niebo taniej niż u nas. Z tym kupnem samochodu nie jest dokładnie tak. Od dilera wyjeżdżasz na numerach próbnych (papierowa rejestracja) dopiero po zgłoszeniu w Biurze Sekretarza Stanu lub w Stanowym Wydziale Komunikacji (DMV) przysyłają ci właściwe tablice. Jak dla mnie najbardziej przychylnym państwem dla obywateli jest Holandia.

TOGO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: TOGO » 24.11.2006, 16:40

Matt ale wszystko za ciebie załatwia sprzedawca co kosztuje 100 $

Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lord_GAPO » 01.12.2006, 18:43

ech amertka ja osobiscie mam jesj dosyć@@ ciagle sie gdzies wtraca i chce zeby alles tanczyli jak im zagra<zły>

ODPOWIEDZ