Prawdziwa Ameryka ;)

Rozmowy bez konieczności trzymania się tematu
Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Prawdziwa Ameryka ;)

Post autor: Matt » 26.10.2004, 15:03

Dla tych co sądzą, że USA to raj na ziemi... teraz macie okazję poznać prawdę :twisted:

:arrow: http://www.chicago2000.com
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 26.10.2004, 16:44

hehehhehehe.ja sie chyba przeprowadzam :lol: :lol: :lol: :lol: ..bogato maja jak wszyscy widzicie...nie mam pytan, ale w rzeczywistosci to i tak niebo lepiej i dalej o nas.... :cry:

Fajne foty lecz na pewno nie oddaja rzeczywistosci...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.10.2004, 16:59

No moze teraz niektórzy pasionaci,którzy naoglądali się amerykańskich filmów zrozumieją że USA to wcale nie jest taki raj na ziemi...kupa tam syfu...brudu..złodziejstwa itd..ale ci facynaci tego nie dostrzegają..podniecają sie tylko tym ze tam kazdy moze dojsc od zera do milionera((jak w filmach))... :roll: :roll: ze tylko w USA człowiek moze sie czegos dorobić..

P.S Fajna stronka Matt
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 26.10.2004, 17:04

bartosz_karwan pisze:i tak niebo lepiej i dalej o nas.... :cry:
Chyba żartujesz w tym momencie :?
bartosz_karwan pisze:Fajne foty lecz na pewno nie oddaja rzeczywistosci...
Uwierz mi... oddają 8)

Zwiedźcie wszystkie działy tej stronki bo warto. Sporo ciekawych rzeczy autor zebrał... (poradnik emigranta, murzynowo, perły budowlane i m@ile) - bardzo ciekawa lektura :)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 26.10.2004, 17:12

Strona jest tendencyjna wystarczy poczytać sobie niektóre teksty. Foty prawdziwe, ale wcale mnie nie zniechęcają do odwiedzenia USA.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 26.10.2004, 17:21

Do USA można sobie jechać na miesiąc pozwiedzać - ale na pewno nie osiedlać się na stałe (to oczywiście tylko moje zdanie) :? Mają zajebiście wszystko zorganizowane jeśli chodzi o turystykę. Dużo moteli, hoteli, wszędzie McDonald'y i zajebiste parki narodowe (wszystko oczywiście płatne :wink: ). Jadąc przez większe miasto trzeba jednak uważać żeby przypadkiem nie zjechać z autostrady bo można wylądować w dzielnicy, z której się nie wyjeżdza żywym :?

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 26.10.2004, 17:28

nie wiem dlaczego każy uważa że USA pieniądze rozdają i żyje się jak raju. Tam jest więcej ludzi ubogich niż bogatych. Faktycznie można tam jechać na wycieczkę tylko nie wiem czy miesiąc wystarczy bo jest tam co zwiedzać. tylko wszyscy mówią o zwiedzaniu a ile tam jest szlamsu.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.10.2004, 17:32

Ja tam bym wcale nie chciał mieszkać....wolałbym jakiś kraj europejski typu Hiszpania...lub Holandia...
a do USA to tak jak wspomnieliście tylko na wycieczke...choć i tak musiałbym się zastanowić czy nie szkoda czasu bo jakoś mnie tam nie ciągnie
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 26.10.2004, 17:40

porębianin111 pisze:Faktycznie można tam jechać na wycieczkę tylko nie wiem czy miesiąc wystarczy bo jest tam co zwiedzać.
To fakt. Miesiąc może być za mało żeby zobaczyć wszystko co warto zobaczyć :wink:

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 26.10.2004, 19:29

A ja tam bym z checią w murzynowie zamieszkał :) tylko bym kupę kasy pewno stracił na pastę do butów :D
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 28.10.2004, 14:42

Dane z CNNmoney:
:idea: 35,9 mln Amerykanów (12,5%) żyje w całkowitym ubóstwie
:idea: 45 mln Amerykanów żyje bez opieki medycznej (bez podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego)

A teraz bardziej "namacalne" dowody - zobaczcie jak dzisiaj żyje 36 mln Amerykanów (foty raczej dla dorosłych):

:arrow: GALERIA 1
:arrow: GALERIA 2
:arrow: GALERIA 3
:arrow: GALERIA 4
:arrow: GALERIA 5
:arrow: GALERIA 6
:arrow: GALERIA 7
:arrow: GALERIA 8

Codzienne życie w Ku-Klux-Klan :wink: :

:arrow: GALERIA

...tym ludziom już całkowicie odbija :wink:

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 31.07.2005, 15:17

No fotki naprawde powazne :wink: Wydaje sie nam ze w USA jest lepiej poniewaz widzimy mnostwo filmów produkcji USA gdzie widac w jakim bogactwie zyja, jakie maja domy, wyposazenie. Moim zdaniem gdy spojrzalem na te zdjecia wydaje mi sie ze w Polsce wcale nie jest gorzej. Owszem napewno istnieja tam PIEEEEEKNE dzielnice ale istnieja, co widac, tez biedniejsze. Jeszcze jedno. Polski rezyser krecacy film tez moglby krecic w miejscach pieknych w Polsce! Tez by sie wydawalo ze jest raj na ziemi, ale niestety jak kreca film to musza krecic na jakims polu albo w jakims biednym srodowisku. Moze nie wszyscy ale wiekszosc. Ale to juz jest chyba tylko AMERYKANSKI styl. :wink: :wink: :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 17.09.2005, 14:11

nie ma co popadać w skrajności, wszędzie są ludzie żyjący w biedzie i bogaci i przeciętni... na tych fotach wśród tych biednych widzę samych 'afro' w ogóloe często się spotykam z opinią, że oni niechętnie garną się do roboty i ciągle skomlą o dotacje na kolejne płodzone dzieciaki... za dużo się Marksa naczytali :P.
a co do opieki zdrowotnej... nie ma nic za friko w USA prawie nie mają podatków, ale za to aby liczyć na leczenie trzeba się ubezpieczyć samemu, w PL opieka zdrowotna jest darmowa???? oczywiście że NIE
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 17.09.2005, 14:37

viggen pisze:nie ma co popadać w skrajności, wszędzie są ludzie żyjący w biedzie i bogaci i przeciętni...
Tak, tylko, że sporo ludzi uważa USA za raj na ziemi - gdy zakładałem ten temat moim zamiarem było wyprowadzenie tych osób z błędu :wink: To z resztą napisałem w pierwszym poście. Polecam też ten artykuł :arrow: LINK

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 22.09.2005, 18:53

dzisiaj przeczytałem na onecie "olacy zostali wyłączeni z amerykańskiej loterii wizowej w roku fiskalnym 2007, rozpoczynającej się 5 października obecnego roku."
a to łobuzy :evil: zabrakło azbestu do sprzatania to juz nas nie chcą :evil: ;-)
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ODPOWIEDZ