Rowerem po piwie? Policja mówi "nie"

Czyli rozmowy o wyższych stanach świadomości ;)
Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 17.05.2010, 15:27

Kontrowersyjny pomysł posła PO Artura Gierady. Uważa, że jedno piwo nie zaszkodzi rowerzyście. I chce doprowadzić do takiej zmiany prawa, aby nie był za jego wypicie karany. Policja kategorycznie mówi "nie".

- Zwrócili się do mnie rowerzyści z propozycją, bym zajął się kwestią kar za jazdę po wypiciu alkoholu. Obecne prawo jest takie, że za wypicie jednego piwa mogą trafić do aresztu. To mnie zainspirowało do podjęcia działań - mówi Gierada. Pierwszy raz z interpelacją do ministra sprawiedliwości wystąpił rok temu. Zaproponował zmianę przepisów tak, by rowerzyści byli karani dopiero po przekroczeniu 0,5 promila alkoholu we krwi (obecnie 0,2 promila), a jeśli mają poniżej 0,5 promila, to tylko w przypadku spowodowania zagrożenia na drodze. "Ponieważ rowerzysta ma silniejszą motywację, by jechać ostrożnie (bo to on sam odniesie w razie wypadku największe obrażenia) oraz rozwija mniejsze prędkości, można mu pozwolić na spożycie nieco większej ilości alkoholu" - przekonywał. Zwracał też uwagę, że rowerzyści powodują poniżej 10 procent wypadków, a stanowią połowę ukaranych za jazdę w stanie nietrzeźwym.
całość: :arrow: http://polskanarowery.sport.pl/msrowery ... _nie_.html
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

ODPOWIEDZ