Rowni i rowniejsi ?

Sprawy techniczne związane z serwisem e-poreba.pl
Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Rowni i rowniejsi ?

Post autor: Qrde » 14.11.2006, 18:27

Cos na tym forum funkcjonuje chyba nie tak jak powinno. Czyzby wracaly stare czasy ? Funkcyjni moga wszystko a uzytkownik moze jedynie potakiwac i przyklaskiwac funkcyjnemu ? Uzytkownik nie moze miec swojego zdania ? Uzytkownik to ...nikt ? W takim razie jasnym jest, dlaczego forum "ozywia sie" (to sformulowanie zreszta rowniez jest sformulowaniem na wyrost) jedynie podczas wyborow. No ale, nie moj cyrk, nie moje malpy.

Do sedna:
1. Z ogromnym zdziwieniem zauwazylem otrzymane ostrzezenie za post z wczoraj - viewtopic.php?p=14144#14144
Podobno za obrazanie. Tak brzmi przynajmniej dopisek moderatora.

2. W poscie viewtopic.php?p=14157#14157 zasugerowalem wskazanie fragmentu, ktory kogos obraza. I kogo ? Nic, echo.

3. W temacie pt. "Ostrzezenia" widnieje moj nick z pewnym dopiskiem:
Qrde (1) - 13.11.2006 z Art. 11.1 REGULAMINU FORUM

4. Sprawdzam regulamin forum:
"Art. 11. 1. Zabronione jest floodowanie, spamowanie i umieszczanie wiadomości w niewłaściwych działach."

5. No i nie wiem o co chodzi.

Wynika z tego ni mniej ni wiecej to, ze moderator nie wie co robi. Gubi sie w swoich poczynaniach. Lub co gorsza, nie rozumie o czym pisza uzytkownicy.

Po pierwsze, nikogo swoim postem nie obrazilem.
Po drugie, podpieranie sie w tym wypadku art.11.1 regulaminu swiadczy o braku jego znajomosci przez moderatora.
Po trzecie, floodem przyjmuje sie na forach pisanie postow pod swoimi postami.
Po czwarte, spamem jest przesylanie niechcianych, niezamawianych informacji (vide mail).
Po piate, wiadomosc byla zwiazana z dzialem w ktorym ja umiescilem.

Po szoste w koncu, wychodzi mi na to, stosuje sie tutaj stara czekistowska maksyme - dajcie mi czlowieka, a paragraf na niego sie znajdzie.

Nie chciej moderatorze, abym i ja Cie spostponowal.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 14.11.2006, 18:51

Napisałeś.....
To pewnik ? A moze pasjansa postawiles ? Chyba ze Ty to sama Pytia jestes ? Skoro tak, marnujesz sie tu chlopie. Otworz jakis lokal i wroz ludziom z fusow. Grzelakowej przepowiesz ze za rok krowa jej sie ocieli, Dworakowi wywrozysz ze za miesiac gume zlapie w tylnym prawym kole, a wujkowi Henkowi powiesz, ze ma juz kwatere na cmentarzu kupic. Nie gadaj mu tylko ze to nie dla niego a dla malzonki. Jeszcze gotow cala rencine przepic ze szczescia.
to twoje słowa...
ostrzeżenie dostałes za tego posta....
nie bedzie ono usuniete....decyzje o przyznaniu ostrzezenia podjąłem po konsultacji z adminem....kiedy bedzie usuniete to my bedziemy decydowac....
a odsyłacz do wikipedii na prawde nie był koniczny....
pozdrawiam

P.S
jezeli masz jakies pytania kieruj je prosze na PW bądz e-meil....

------------------------------
taką wiadomosc dostałes na PW...dlaczego na PW...bo w danym temacie dyskutujemy na dany temat.... po drugie miałes wskazanie za co...i za jaki fragment....

jezeli chodzi o pkt 3 twoich zarzutów: tu wpis umieszczał Matt .Ode mnie masz ostrzeżenie za pkt 12b.Byc moze Matt sie pomylił..

i tyle...temat uważam za zamknięty
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Rowni i rowniejsi ?

Post autor: Matt » 14.11.2006, 19:01

Qrde pisze:3. W temacie pt. "Ostrzezenia" widnieje moj nick z pewnym dopiskiem:
Qrde (1) - 13.11.2006 z Art. 11.1 REGULAMINU FORUM

4. Sprawdzam regulamin forum:
"Art. 11. 1. Zabronione jest floodowanie, spamowanie i umieszczanie wiadomości w niewłaściwych działach."

5. No i nie wiem o co chodzi.

Wynika z tego ni mniej ni wiecej to, ze moderator nie wie co robi. Gubi sie w swoich poczynaniach. Lub co gorsza, nie rozumie o czym pisza uzytkownicy.
Post o stawianiu pasjansa, wróżeniu z fusów itd po prostu mi tam nie pasował.
Qrde pisze:Po pierwsze, nikogo swoim postem nie obrazilem.
A skąd Ty możesz o tym wiedzieć. O tym decydują czytający i ja muszę potem wysłuchiwać pretensji, że nie pilnuję porządku na forum.
Qrde pisze:Po szoste w koncu, wychodzi mi na to, stosuje sie tutaj stara czekistowska maksyme - dajcie mi czlowieka, a paragraf na niego sie znajdzie.
Człowieku, nie znam Cię i nic do Ciebie osobiście nie mam. Paragrafu szukam tylko wtedy gdy ktoś daje mi powód. 1 stycznia ostrzeżenie Ci usunę i będzie po sprawie.

Tak samo jak BrowarMan uważam, że już wszystko w tym temacie zostało powiedziane. Skończmy już.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Rowni i rowniejsi ?

Post autor: Qrde » 14.11.2006, 19:46

Matt pisze:
Qrde pisze:Po pierwsze, nikogo swoim postem nie obrazilem.
A skąd Ty możesz o tym wiedzieć. O tym decydują czytający...
Skad ja moge wiedziec ? A skad Ty mozesz wiedziec ?
Z nas dwoch, no moze trzech, bo i moderatora trzeba wliczyc, to chyba ja wiem czy chcialem kogos obrazic i czy moglem kogos obrazic ? Nie bawcie sie prosze w interpretacje tekstu, lub co gorsza, w udawadnianie komus na sile, ze to Wy wiecie co ten ktos napisal.
Ktos poczul sie urazony moimi slowami ? Kto ?
Matt pisze:Paragrafu szukam tylko wtedy gdy ktoś daje mi powód. 1 stycznia ostrzeżenie Ci usunę i będzie po sprawie.
1. Wlasnie o tym wspomnialem. To stare metody.
2. Czyli wychodzisz/wychodzicie z zalozenia, ze lepiej komus walnac w leb i za kilka dni powiedziec "sorry" ?
Matt pisze:Też uważam, że już wszystko w tym temacie zostało powiedziane.
No wlasnie o to chodzi, ze nie zostalo.
Nie wyjasniliscie kogo obrazilem i jakimi slowami to uczynilem.

Znowu po pierwsze, moje slowa zacytowane wyzej przez moderatora zostaly wyciete z kontekstu.
Po drugie, znane Wam jest pojecie pt. "pytanie retoryczne" ?
Po trzecie, raczcie w koncu wziasc pod uwage calosc wypowiedzi, lacznie z tekstem Spartana, i postarajcie sie zrozumiec. Chyba, ze mam wytlumaczyc ?

BTW, jak nalezy tlumaczyc przejscie do porzadku dziennego nad epitetem Spartana o "czeresniactwie" mieszkancow jednej z dzielnic ? Rozumiem, ze to nie moze byc podciagniete pod art.12b regulaminu ?

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 14.11.2006, 22:39

Nic nie musisz tłumaczyć..
jeżeli ci coś nie pasuje wcale nie musisz tu pisać...nikt cie do tego nie zmusza....za Karambą nie tęsknie i za Tobą też nie będę....
zawsze do każdego przypadku podchodzimy tak samo i wszystkich staramy się traktować na równi...jeżeli masz inne odczucia -no cóż..twoje prawo...jeżeli ci nie pasuje załóż swoje forum ze swoimi zasadami...forum działa długo i jakoś nikt nie ma większych obiekcji i pretensji a wręcz przeciwnie...czasem zdarzają się wyjątki i sorry ale właśnie tak cie traktuje....ja uważam ze z mojej strony odpowiedziałem ci na wszystkie zarzuty i pytania...nie widze większego sensu aby dalej z Tobą dyskutować w tym temacie-co nie znaczy że w innych owszem
pozdrawiam...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 15.11.2006, 19:28

BrowarMan pisze:ja uważam ze z mojej strony odpowiedziałem ci na wszystkie zarzuty i pytania
Nie odpowiedziales na ani jeden zarzut.
Nie odpowiedziales rowniez na pytania:
1. Ktorymi slowami kogos obrazilem ? Ktore moje slowo jest obrazliwe ?
2. Kogo obrazilem ?
To przeciez tak proste pytania. Srednio inteligentny czlowiek nie powinien miec z nimi zadnego problemu.
BrowarMan pisze:jeżeli ci coś nie pasuje wcale nie musisz tu pisać...nikt cie do tego nie zmusza...
...jeżeli ci nie pasuje załóż swoje forum ze swoimi zasadami...
To jest wlasnie bolaczka tego forum. Podejscie do uzytkownika. A to jakie tu przedstawiles (uzytkownicy nie sa nam potrzebni), moze byc smialo odpowiedzia na pytanie o brak zycia na tym forum. Takie podejscie wydaje sie nawet sugerowac teze, iz to forum zalozono nie dla uzytkownikow, a dla funkcyjnych. No coz, mozna i tak. Mozna kisic sie we wlasnym sosie.

BTW, na moim forum nie zagrzalbys ani 5 minut jako moderator. Moderatorem nie moze byc osoba, ktora w nosie ma innych, ktorej wydaje sie ze ma racje, ktorej wydaje sie ze wie wszystko i dlatego moze wcinac sie ze swoimi postami do kazdego tematu, ktora swoja niedojrzaloscia emocjonalna odstrasza innych.
Proponuje wziasc te kilka slow pod rozwage, zanim napiszesz kolejnego posta.

Gdybys nie wiedzial - to co wlasnie przeczytales, to "konstruktywna krytyka".

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 15.11.2006, 22:18

Qrde, kurde wiem, że to co ci się wyświetla na ekranie to obraz z twojego komputera, "który znów jest osobisty" i możesz go konfigurować jak chcesz :wink: ale pakiety które wymieniasz z prywatnym forum już takie nie są i mile byłoby widziane z Twojej strony trochę pokory w stosunku do gospodarzy tego forum i zasad jakie tu panują.
Pewnie nikomu nie zależy na dwutygodniowych użytkiwnikach. Czemu się dziwisz? Kto z nas takim nie jest- zobaczymy po wyborach.
A żeby swoją krytykę nazywać od razu "konstruktywną" to Qrde tupeciarstwo.

OffTopic: hp- "komputer znów osobisty" reklamuje Shaun White :D A widzieliście już First Descent? Trailer: firstdescentmovie.com - super na wkręcenie się w sezon!
Ostatnio zmieniony 15.11.2006, 22:48 przez erni, łącznie zmieniany 1 raz.

Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lord_GAPO » 15.11.2006, 22:43

Qrde jak bedziesz sie trzymał wyznaczonych tematów to alles bedzie dobrze:] pozdrawiam

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 16.11.2006, 00:00

erni, Twoje uwagi IMHO sa nietrafione. Dlaczego ? Ano dlatego ze to forum nie jest forum prywatnym. Jest to forum ogolnodostepne, na ktore nie trzeba extra zaproszen, czy tez super ukrytych loginow i hasel. Pokora mowisz ? Nie te czasy chlopie. Pokore mozna teraz odczuwac jedynie w obliczu smierci. W stosunku do tutejszych gospodarzy mozna miec inne odczucia. Albo akceptacji ich poprawnych dzialan, albo wrecz negowania odpychajacego sobiepanstwa.
Lubie zadawac pytania i mam dwa do Ciebie:
1. Skoro nikomu nie zalezy na "dwutygodniowych uzytkownikach", to po co sie rejestrowac, logowac, pisac ? Wszak kazdy tutaj zarejestrowany byl w ktoryms momencie "dwutygodniowym uzytkownikiem" ? Skoro nikomu nie zalezy, dlaczego "na ekranie" rejestracji nie zamieszczono informacji pt. "Daremna Twoja rejestracja, bo i tak nikomu na Tobie nie zalezy. Spadaj na drzewo" ?
2. Kto decyduje o tym, czy krytyka jest konstruktywna ? Komisja ? Czyjes "widzimisie" ? Ty stanowisz tu jakas wyrocznie ?
Lord_GAPO pisze:Qrde jak bedziesz sie trzymał wyznaczonych tematów to alles bedzie dobrze:] pozdrawiam
Przeciez sie trzymam :wink: .

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 16.11.2006, 00:49

Kto decyduje o tym, że uwagi są nietrafione? Komisja ? Czyjes "widzimisie" ? Ty stanowisz tu jakas wyrocznie ?

Jeśli będziesz traktował wypowiedzi innych osób tylko jako powód do popisywania się swoją elokwencją (której nie kwestionuję), to tak sobie możemy piłeczki odbijać. Tylko po co?

Ernest
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Sztetke
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Sztetke » 16.11.2006, 01:23

hmmm nie da się zaprzeczyć że każdy (no może z nielicznymi , chociaż podczas gorączki przedwyborczej wieloma wyjątkami ..)był 'dwutygodniowym użytkownikiem'...jeśli poczytać większość postów i spojrzeć na użytkowników większość po 'dwóch tygodniach' została i stała sie jakąś integralną częścią tegoż forum...faktycznie jest tych osób tylko kilkanaście, ale odnosząc się do punktu no.1 forumowicza Qrde uznaję że jest zupełnie pozbawiony sensu i dalsze dyskutowanie z Tymże wymienionym jest pozbawione sensu...Twoje argumenty są zbyt łatwe do zbicia...Napiszę tylko tyle...z tego co się orientuję to panuje w kraju demokracja więc jeśli Jesteś wolnym człowiekiem i jednocześnie nie podoba Ci się tutejsze forum to....nikt Cię tu nie trzyma na siłę(jednocześnie nie stara się usunąć )...

[/url]
sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie...

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.11.2006, 01:26

Qrde pisze:erni, Twoje uwagi IMHO sa nietrafione. Dlaczego ? Ano dlatego ze to forum nie jest forum prywatnym. Jest to forum ogolnodostepne, na ktore nie trzeba extra zaproszen, czy tez super ukrytych loginow i hasel.
I tu się mylisz. To jest forum prywatne udostępniane tylko tym, którzy się zgadzają akceptować regulamin. Jest tam Art.23, który brzmi: Decyzje Administratorów i Moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusji, jeżeli podejmowane są po wcześniejszym wspólnym ich ustaleniu w ich gronie. Więc ustaliliśmy z Moderatorem, że temat zamknięty. Dostałeś ostrzeżenie na 3 miechy i koniec! Albo to przeczekasz albo się pogrążysz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lord_GAPO » 16.11.2006, 11:00

mam pytanie do administratora no bo jeśli to forum jest prywatne to kto łoży na jego utrzymanie?????

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 16.11.2006, 11:01

Ja. Z własnej kieszeni opłacam serwer i domenę. Zawsze tak było i mam nadzieję, że tak zostanie. Tylko w ten sposób serwis może pozostać niezależny.

Lord_GAPO
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Lord_GAPO » 16.11.2006, 11:05

niezalezny??????????? haha dobre naprwde. własnie gadam z władca absolutnym Ty człowieku piszesz o tym ze jest niezalezny??

ODPOWIEDZ