Ortografia na forum...

Sprawy techniczne związane z serwisem e-poreba.pl
Awatar użytkownika
tong po
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: tong po » 13.11.2006, 00:24

:)) oooooo jakis poeta sie pojawił na forum heheeh... Bardzo na powaznie podchodzisz do tego forum :)....
'co nas nie zabije to nas wzmocni"

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 13.11.2006, 00:56

Qrde pisze:Netykiete nie ja wymyslilem, ale staram sie jej przestrzegac.
Podstawowe zasady netykiety są takie, że jak się wchodzi to się puka :wink: W TYM temacie możesz się przywitać i napisać coś o sobie. Wygrzebałeś parę innych starych wątków ale ten widać przeoczyłeś.
Qrde pisze:Jesli ktos nie rozumie posta napisanego niepoprawnie stylistycznie, ortograficznie, itd..., niech go po prostu ignoruje. Pisanie z bledami swiadczy przeciez zle o autorze, a nie adwersarzu.

BTW, z tradycji (bardzo starej) pisze bez polskich ogonkow. Nie moj problem, ze komus to przeszkadza. Bede rowniez wytkniety palcem ?
Nie zgadzam się z tym ale masz prawo pisać jak chcesz. Bywa jednak, że rozszyfrowanie takiego tekstu zajmuje sporo czasu. :idea: Wypowiedź napisana niechlujnie świadczy o autorze, np. niektórzy mogą Cię wziąć za lenia. Czasami błędnie napisany post - wystarczy brak polskich czcionek - może zostać błędnie zrozumiany co może prowadzić do niepotrzebnych kłótni itp. Z resztą co za problem od czasu do czasu zahaczyć palcem o ALT :?: :roll: Co innego jeśli nie masz polskiej wersji windowsa (czy czegokolwiek). Oczywiście nie mówię tu o typowych literówkach - zdarzają się każdemu :wink:
Ostatnio zmieniony 13.11.2006, 16:16 przez Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Avalon
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Avalon » 13.11.2006, 10:33

Zgadzam się z Matt-em. Jeżeli nawet komuś przydaży się literówka lub błąd ortograficzny to nie ma co robić hałasu bo to nie dyktando tylko dyskusja, nieraz bardzo ostra więc człowiek nie patrzy jak pisze. Inna sprawa to brak polskich liter, wyszło to chyba z sms-ów gdzie ich nie było, a później albo z przyzwyczajenia albo z lenistwa uznano, że może powstać netykieta.
Na początku była cisza, a wokół niej ciemność
Potem mrok przeszył okrzyk światła i powstał chaos
Gdy wypalił się jego ból, powstał Świat ...
MattRix

ELF
Nowicjusz

Post autor: ELF » 13.11.2006, 15:24

Qrde napisal:
Netykieta.
To nic innego, jak sposob bycia w internecie. Jak sposob zachowania w internecie. Jak sposob opisywania swoich spostrzezen. Jak sposob opisywania swoich problemow.
Netykieta mowi rowniez o tym, ze nie powinno sie zwracac uwagi na bledy popelniane przez innych. To po prostu brak wychowania. To blad ktorego nie powinno sie robic.
BTW, po pierwszym zwroceniu uwagi o czyims bledzie otrzymalibyscie na forach na ktorych "trzymam wladze" ostrzezenie. Przy kolejnym takim "wyskoku", brany bylby pod rozwage ban ostrzegajacy.

Zgadzam się z Tobą .Podejście Moderatora w tej sprawie to dziecinada która może zniechęcic niektóre osoby do wypowiadania się na forum.Czy na GG też kontrolujecie swoje błedy??jeśli nie to 80% nie powinno używać komunikatora :|

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 13.11.2006, 15:49

ELF pisze:Czy na GG też kontrolujecie swoje błedy??
Oczywiście, że tak. Dlaczego na GG miałoby być inaczej? Nawet cieszę się gdy od czasu do czasu i mnie ktoś poprawi. Następnym razem postaram się tych samych błędów nie popełniać.
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 13.11.2006, 16:00

tong po pisze::)) oooooo jakis poeta sie pojawił na forum heheeh... Bardzo na powaznie podchodzisz do tego forum :)....
Taki ze mnie poeta, jak z koziej dupy trabka. Zwykly uzytkownik jestem. A skoro "na powaznie" bierze sie tutaj za wytykanie bledow, ja "na powaznie" pisze, ze to wbrew wszelkim zasadom.
Matt pisze:
Podstawowe zasady netykiety są takie, że jak się wchodzi to się puka :wink:
Wybacz, ale z taka zasada jeszcze sie nie spotkalem :P .
Zreszta czlowieka poznaje sie nie po tym co sam o sobie powie/napisze, ale po tym, co soba prezentuje. Malo to ludzi ktorzy po blizszym poznaniu okazuja sie zwyklymi burakami ? :wink:
Matt pisze:Czasami błędnie napisany post - wystarczy brak polskich czcionek - może zostać błędnie zrozumiany co może prowadzić do niepotrzebnych kłótni itp. Z resztą co za problem od czasu do czasu zahaczyć palcem o ALT :?: :roll: Co innego jeśli nie masz polskiej wersji windowsa (czy czegokolwiek). Oczywiście nie mówię tu o typowych literówkach - zdarzają się każdemu :wink:
Matt, jesli widze ze moje slowa napisane bez ogonkow mozna byloby opatrznie zrozumiec, wstawiam do nich polskie literki. Nigdu nie napisalbym "zrob mi prosze laske..." :P , bo chodzi przeciez o "zrob mi prosze łaskę...". Taki tekst to nie tylko powod do klotni, ale nawet do rekoczynow :wink: .
BTW, brak polskiego systemu nie powoduje braku polskich czcionek.
RaSet pisze:Inna sprawa to brak polskich liter, wyszło to chyba z sms-ów gdzie ich nie było, a później albo z przyzwyczajenia albo z lenistwa uznano, że może powstać netykieta.
Blad kolego. Wyobraz sobie, ze kiedys nie bylo wcale telefonow komorkowych, nie bylo sms-ow, a byla Netykieta. Tylko skad mlodzi ludzie, a do takich sie zaliczasz, moga o ty wiedziec ? Pisanie bez polskich ogonkow to tradycja stara jak polski internet - to sprawa kodowania.
ELF pisze:Czy na GG też kontrolujecie swoje błedy??
Kontroluje ten, kto ma jako takie pojecie o ortografii :wink: . Reszta wali takimi bledami, ze mozna sie przewrocic.
Matt pisze:Nawet cieszę się gdy od czasu do czasu i mnie ktoś poprawi. Następnym razem postaram się tych samych błędów nie popełniać.
Jesli chcesz sie poprawic, popraw swoj wczesniejszy post. Jest w nim kilka bledow. O interpunkcji nawet nie wspomne :wink: .

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 13.11.2006, 16:09

Qrde pisze:
Matt pisze:
Podstawowe zasady netykiety są takie, że jak się wchodzi to się puka :wink:
Wybacz, ale z taka zasada jeszcze sie nie spotkalem :P
Bareja się kłania :wink:
Qrde pisze:
Matt pisze:Nawet cieszę się gdy od czasu do czasu i mnie ktoś poprawi. Następnym razem postaram się tych samych błędów nie popełniać.
Jesli chcesz sie poprawic, popraw swoj wczesniejszy post. Jest w nim kilka bledow. O interpunkcji nawet nie wspomne.
Powiedz gdzie to je poprawię.

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 13.11.2006, 19:17

Matt pisze:Powiedz gdzie to je poprawię.
Nie ma mowy - netykieta mnie powstrzymuje :wink: .

BTW, nie przejmuj sie. Nikt nie jest doskonaly :P .

ODPOWIEDZ