Ortografia na forum...

Sprawy techniczne związane z serwisem e-poreba.pl
Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Ortografia na forum...

Post autor: BrowarMan » 25.05.2006, 21:02

Ponieważ strasznie drażnią mnie błedy jakie piszący popełniają a apele o sprawdzenie posta przed wysłaniem nie skutkują postanowiłem w inny sposób z tym walczyć....od dzisiaj w każdym poście w którym znajde rażące błedy ortograficzne lub stylistyczne bede je zaznaczał na czerwono....

Uzytkownik sam może je poprawić używając opcji edycji posta.
Ostatnio zmieniony 26.05.2006, 14:00 przez BrowarMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 26.05.2006, 09:07

brawo za decyzje, przyznam sie, że nie które zdania czytam ładne kilka razy zanim zrozumię sens (niektóre rodzynki nadają się na JoeMonster :wink: )... Uważam że powinien być obowiązek poprawienia zaznaczonych na czerwono tekstów 8)
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.05.2006, 11:33

mozna zrobic tak ze jezeli uzytkownik sam nie porawi błedów np. powiedzmy w ciagu 3 dni dostaje ostrzeżenie...
aczkolwiek tu czekam na wasze propozcje i opinie...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Re: Ortografia na forum...

Post autor: ZiGi » 26.05.2006, 12:34

BrowarMan pisze:
Uzytkownik sam może je poprawić urzywając opcji edycji posta.

Sorki ale jak sie pisze "używając" czy "urzywając" ? Bo mowisz ze Cię drażnią błędy a sam się nie pilnujesz...
Obrazek

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 26.05.2006, 13:31

Hehehe :D BrowarMan, masz błąd do poprawienia ;)
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 26.05.2006, 14:03

BrowarMan pisze:mozna zrobic tak ze jezeli uzytkownik sam nie porawi błedów np. powiedzmy w ciagu 3 dni dostaje ostrzeżenie...
no nie bardzo, niektórzy (np. ja :wink: ) nie są tak często na forum, załóżmy, że zrobiłem dziś byka, następny raz będe tu za tydzień albo dwa, i dostane ostrzeżenie, nie wiedząc że miałem gdzieś błąd. Poza tym musiałoby gdzieś pisać gdzie mam ewentualne błędy, bo trudno żeby ktoś po wejściu na forum przeglądał wszystkie oststnio napisane przez siebie posty czy nie ma gdzieś byków... szczególnie Ci, którzy trzaskaja po kilka, kilkanaście dziennie :wink:
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.05.2006, 14:03

Jak widac kazdy popelnia bledy...(moj juz poprawiony)...chodzi poprostu o to aby szybko je usuwac i popelniac ich jak najmniej...

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 26.05.2006, 14:51

Z tymi ostrzezeniami to moze nie bo ktos moze bywac albo bardzo rzadko na forum albo miec np dysortografię... Poprostu poprawiajcie je na czerwono i to juz wystarczy, kazdy sie wtedy na bata bedzie staral zeby pisac ortograficznie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 26.05.2006, 15:17

Czyli jak na razie tylko zaznaczam na czerwono...

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 26.05.2006, 15:37

A ja jestem za ostrzeżeniami !!!
Prawda jest taka, że po każdym napisaniu odpowiedzi na dany temat i jej opublikowainu zostajemy automatycznie przekierowani do danego tematu.. ba.. nawet widok na monitorze ustawia się na naszym poście..!!!!
Ciężko jest ten swój post przeczytać i ewentualnie kliknąć w zakładkę "zmień"??
Bo mnie sie wydaje, że nie !
Jak widać na przykładach większość osób nie czyta swoich postów :(
Przykra prawda niestety..

Ps. Może jakiś mod ze słownikiem ortograficznym dla największych intelektualistów ?? :wink:

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 11.11.2006, 21:02

BrowarMan pisze:mozna zrobic tak ze jezeli uzytkownik sam nie porawi błedów np. powiedzmy w ciagu 3 dni dostaje ostrzeżenie...
aczkolwiek tu czekam na wasze propozcje i opinie...
Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, ale przyznam sie, ze zjadlem zeby na niejednym. Staram sie pisac poprawnie ortograficznie, ale nigdy do glowy nie przyszlo i oceniac innych po robionych przez nich bledach. To moze byc zwykla literowka, to moze byc przeoczenie, to moze byc sporadyczny blad w niespotkanym wczensiej wyrazie, to mmoze byc blad wyniesiony w szkole, to moze ybc w koncu blad wynikajacy z jakze ostatnio modnych schorzen w rodzaju dysortografii, dysleksji, dysgrafii.
Zreszta ludzie ktorzy dosc wczesnie spotkali sie z internetem, spotkali sie rowniez z pojeciem "netykieta".
Netykieta.
To nic innego, jak sposob bycia w internecie. Jak sposob zachowania w internecie. Jak sposob opisywania swoich spostrzezen. Jak sposob opisywania swoich problemow.
Netykieta mowi rowniez o tym, ze nie powinno sie zwracac uwagi na bledy popelniane przez innych. To po prostu brak wychowania. To blad ktorego nie powinno sie robic.

BTW, po pierwszym zwroceniu uwagi o czyims bledzie otrzymalibyscie na forach na ktorych "trzymam wladze" ostrzezenie. Przy kolejnym takim "wyskoku", brany bylby pod rozwage ban ostrzegajacy.

Nie tedy droga.

Awatar użytkownika
gys0n
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: gys0n » 11.11.2006, 21:16

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 11.11.2006, 21:56

Twoja odpowiedz Bartoszu moze sygerowac tylko jedno - masz znikome pojecie o necie, o zasadach w nim zyjacych. Male mialbys szanse na funkcjonowanie w nim - w rzeczywistym swiecie internetu. To tylko o Tobie swiadczy.
Ale to nie moj problem.

Zreszta Twoja sklonnosc do wstawiania litery "q" w miejsce "ku", badz "kó", wystawia swiadectwo Twemu wiekowi - mlody, myslacy o swojej nieomylnosci. To uluda.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 12.11.2006, 00:58

netykieta netykieta...jestes nowy na tym forum.dawniej byly tu osoby ktorych wogole nie dalo sie zrozumiec a bledy jakie popelnialy byly tak ewidentne ze nawet dziecko zauwazyloby ze cos jest nie tak...ja rozumie ze literowki sie zdazaja, ze ktos ma dysleksje itd...ale pewne zasady powinny byc zachowane..

Qrde
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Qrde » 12.11.2006, 14:56

BrowarMan pisze:jestes nowy na tym forum
Zgadza sie. Nowy tutaj, ale "stary" w necie. I z tej "starosci" mam takie a nie inne poglady. Netykiete nie ja wymyslilem, ale staram sie jej przestrzegac. A skoro mowi o tym, ze nie jest wlasciwym zwracanie komus uwagi zwiazanej z pisownia, bledami ? Moim zdaniem nie po to wymyslono te zasady, aby je olewac.
Jesli ktos nie rozumie posta napisanego niepoprawnie stylistycznie, ortograficznie, itd..., niech go po prostu ignoruje. Pisanie z bledami swiadczy przeciez zle o autorze, a nie adwersarzu.

BTW, z tradycji (bardzo starej) pisze bez polskich ogonkow. Nie moj problem, ze komus to przeszkadza. Bede rowniez wytkniety palcem ?

ODPOWIEDZ