Górka i Kierszula - sprawy bieżące

Forum mieszkańców dzielnic Górka i Kierszula
Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Górka i Kierszula - sprawy bieżące

Post autor: erni » 26.10.2006, 21:15

:D Witam mieszkańców kresu!
Tytułowa pozytywna wiadomość jest taka, że postanowiłem Was reprezentować w Radzie długiego Miasta. Pozywna cecha bierze się głównie z motywacji- chciałbym poprawić, wiem że jest co poprawiać, wiem co zrobić. Więcej na pikniku wyborczym 4.11.2006 na lądowisku Kierszula i na spotkaniu przedwyborczym (datę i miejsce dołączę do tego postu wkrótce)- zapraszam serdecznie- chciałbym odpowiedzieć na Wasze pytania i poznać te potrzeby których jeszcze nie znam.

http://www.ernestmizera.prv.pl/

Dziękuję za ewentualne niezamykanie tematu adminowi :twisted: A może jakaś sonda co do wyborów w okręgu nr.5?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 03.11.2006, 21:38

Z przykrością odwołuję zaplanowany na 4.11 piknik. Jeszcze kilka dni temu była piękna polska jesień a tu nagle zima na całego. Do dzisiaj zwlekałem z decyzją- niestety pogoda nie chce się zmienić i nie pozwala na zrealizowanie tego tak, jak bym chciał. Imprezę przełożymy na pierwsze ciepłe dni- oczywiście bez względu na wyniki wyborów bo to nie jest najważniejsze.

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 08.02.2007, 21:46

Panie Radny coś przestał Pan przekazywać informację. Czyżby dlatego że już po wyborach.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 15.04.2007, 02:30

porębianin111 pisze:Panie Radny coś przestał Pan przekazywać informację. Czyżby dlatego że już po wyborach.
:)
Generalnie informacje na temat Uchwał podejmowanych przez radę miasta znajdziesz na stronie http://poreba.bip.info.pl/index.php?idmp=147&r=r - przyznaję, że trochę ciężko znaleźć wchodząc na umporeba.pl. Rada pracuje, kontakt z nią (również ze mną) jest dobry - z tego co Racę obserwuję to staramy się być na miejscu, władze miasta reagują w miarę możliwości (które- przyznaję że są raczej nieduże).
Rozumiem że to zdanie to tylko taka "zaczepka" a nie zarzut. Jeśli coś konkretnego leży Ci na sercu to dla wszystkich jest dostępny anonimowy lub nieanonimowy formularz na http://www.ernestmizera.prv.pl/
Czuwaj!
Ernest
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

porębianin111
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: porębianin111 » 16.04.2007, 22:51

Pan reaguje naprawdę szybko. Widać po datach od mojego postu do Pana.

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 17.04.2007, 17:56

Nie chce bronić nikogo ale wg mnie radni powinni zajac się praca a nie odpisywaniem na forum... Jasne liczy sie kontakt ze spoleczenstwem ale to chyba mozna zalatwic na zywo... Radni powinni pracowac zeby wkoncu w naszym miescie zaczelo sie cos dziac a nie opowiadac o tym na forum...
Obrazek

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 17.04.2007, 18:27

ZiGi pisze:Nie chce bronić nikogo ale wg mnie radni powinni zajac się praca a nie odpisywaniem na forum... Jasne liczy sie kontakt ze spoleczenstwem ale to chyba mozna zalatwic na zywo... Radni powinni pracowac zeby wkoncu w naszym miescie zaczelo sie cos dziac a nie opowiadac o tym na forum...
nie zgadzam sie z Tobą ZiGi 8) mysle ze nikomu wielka krzywada sie nie stanie jeśli od czasu do czasu poświęci 3 minutki na napisaine posta. po pierwsze dlatego,że i tak siedzą na necie :wink: (oczywiscie nie wszyscy, ale wszyscy doskonale wiemy o tym,że jest czesc urzednikow zaczynajacych i konczacych dzien smiganiem po necie, miedzy smiganiem po necie kawa i dniówka jakos leci :lol: :lol: :lol: - to oczywiscie przesada ale wiecie o czym mówię). po drugie na forum jest ponad 1000 osob, załóżmy więc że dokladnie tysiac jest mieszkańcami poręby, to ok 1/8 wszystkich mieszkancow, teoretycznie wiec lepiej niech radny napisze 1 posta niz gdyby mial wysluchiwac od ileś tam osób tych samych pytań :roll:, a wieści z forum rozchodzą sie na porębie w tempie szybszym niż poczta pantoflowa- wiem to z doświadczenia :D :D
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 18.04.2007, 20:13

porębianin111 pisze:Pan reaguje naprawdę szybko. Widać po datach od mojego postu do Pana.
Przeczytałeś co napisałem???
Jasno określam sposób w który komunikuję się z mieszkańcami. Jeśli będziesz miał jakiś prawdziwy problem/sugestię to zapraszam do kontaktu osobistego lub do wspomnianego formularza - sposób gwarantujący że wiadomość błyskawicznie otrzymam. Wtedy będę mógł na dany problem reagować a Ty mierzyć czas reakcji jeśli jest taka intencja. Teraz możesz jedynie zmierzyć czas reakcji na swoje testy (czyt. zaczepkę) które nie mają nic wspólnego z realnymi problemami.

Po dacie widać też, że noc zarwałem żeby Ci odpisać a Ty tego nie doceniasz :wink:
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 18.04.2007, 20:59

klops pisze:wszyscy doskonale wiemy o tym,że jest czesc urzednikow zaczynajacych i konczacych dzien smiganiem po necie, miedzy smiganiem po necie kawa i dniówka jakos leci :lol: :lol: :lol: - to oczywiscie przesada ale wiecie o czym mówię). po drugie na forum jest ponad 1000 osob,
Ok, ale jak to sobie, Klops wyobrażasz od strony technicznej? Taka pani z urzędu ma występować imiennie czy anonimowo?
Jeśli ma podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem, stawiać na szalę swoją reputację, posadę i odpowiadać tysiącu mieszkańców o których piszesz i których chroni sieciowa anonimowość przez co mogą sobie pozwalać na wiele za wiele. Niezbyt uczciwe wobec tej pani.
Jeśli anonimowo, to myślę, że to już mamy- kilku użytkowników tego forum w czasie wolnym od rozrywki pracuje w UM :wink:

Wierzcie mi- Miasto doskonale zna problemy mieszkańców czyli kontakt jest. Każdy mieszkaniec może przyjść na sesję Rady Miasta (odbywa się najczęściej w ostatni wtorek miesiąca w Domu Kultury) i się o tym przekonać. Przy okazji pozna problemy Miasta - tak trochę dla równowagi. 8)

Awatar użytkownika
klops
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: klops » 18.04.2007, 22:36

erni pisze: Ok, ale jak to sobie, Klops wyobrażasz od strony technicznej? Taka pani z urzędu ma występować imiennie czy anonimowo?
Jeśli ma podpisywać się własnym imieniem i nazwiskiem, stawiać na szalę swoją reputację, posadę i odpowiadać tysiącu mieszkańców o których piszesz i których chroni sieciowa anonimowość przez co mogą sobie pozwalać na wiele za wiele.
nie przesadzajmy. burmistrz, były i obecny oraz kilku radnych podpisuje sie tu imieniem i nazwiskiem i nikomu nic sie nie dzieje :wink: oczywiscie reszta jest anonimowa (to nie do konca prawda), ale nikt tu nikogo nie zmusza do odpowiedzi na jakies bzdury czy zaczepki... z resztą poki co włodarze forum radzą sobie (oby tak dalej :wink: ) z cwaniaczkami szukajacymi zaczepki więc bez obaw :wink:
Ludzie inteligentni często się upijają, by bezkonfliktowo żyć z idiotami...

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 19.04.2007, 11:07

klops pisze: nie przesadzajmy.
... no, rzeczywiście :) wyobraźnia mi zadziałała i trochę ponadinterpretowałem Twoje słowa.

.Michał.
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: .Michał. » 27.06.2007, 12:24

panie radny, może tak od czasu do czasu napisał by pan jakie zapadaja decyzje w UM w sprawie naszej "dzielnicy", o ile takie zapadają. No a wogóle co do tego pana formularza to też sie zdaje być fikcyjny.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 28.06.2007, 22:05

.Michał. pisze:panie radny, może tak od czasu do czasu napisał by pan jakie zapadaja decyzje w UM w sprawie naszej "dzielnicy", o ile takie zapadają.
Bardzo proszę: http://poreba.bip.info.pl/index.php?idmp=147&r=r
Generalnie: nasza dzielnica nie zajmuje zbyt dużo miejsca jeśli chodzi o podejmowaną problematykę. Obecnie gorące problemy to wysypisko, nawierzchnia krajówki w centrum (my na Kierszuli mamy odnowioną więc trzeba się cieszyć), więc główne problemy są poza naszą dzielnicą. Zwykłe potrzeby jak oszklenie przystanku Kierszula I, i pojedyncze wnioski mieszkańców o których nie mogę pisać są przyjmowane i rozpatrywane. Z milszych informacji, które też nas dotyczą i są regulowane uchwałą Rady to wolny wstęp na basen w poniedziałek dla wszystkich dzieciaków o czym ich informuję.
Jeśli będziesz miał jakieś pytania, służę pomocą.
.Michał. pisze: No a wogóle co do tego pana formularza to też sie zdaje być fikcyjny.
Jeśli komuś coś zarzucasz to przyłóż się trochę i sprawdź. Wysłałeś do mnie jakąś wiadomość i nie otrzymałeś odpowiedzi? Bo nie przypominam sobie żadnego tekstu od mieszkańca imieniem Michał. To co ci się zdaje czy co ci się tam dziś w nocy śniło niekoniecznie nadaje się na temat rozmowy.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 29.06.2007, 08:50

No to ja mam małą porśbę. Czy ktoś mógłby się w końcu zajać przystankiem na górce Szkoła kier. Z-cie. Ktoś kiedyś rozwalił tam ławkę (dobrych kilka lat temu) i do tej pory nie została naprawiona :?
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

grim
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: grim » 29.06.2007, 14:16

albo kosze koło sp2,a raczej pourywane obręcze, stan taki trwa od paru lat,nie mozna wpłynać na dyrekcje? bo pewnie samemu też nie można zamontować nowych obręczy.

ODPOWIEDZ