Dolina Dwóch Jezior

Forum mieszkańców dzielnic Górka i Kierszula
Porębianin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Dolina Dwóch Jezior

Post autor: Porębianin » 03.02.2010, 14:30

Ja bym chciał tylko sprostować "Dolina dwóch Jezior" ?! jakich jezior przecież o ile mi wiadomo, są to zbiorniki sztuczne. Powstałe z ręki człowieka, więc dlaczego w większości postów są "jeziora" !?

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 03.02.2010, 14:47

Chyba nie uważasz, że autor o tym nie wiedział? Yellow_Colorz_PDT_25
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 03.02.2010, 14:59

Chodzi o nawiązanie do historii Poręby - o tym, że istniało tu Czarne Jezioro to chyba każdy wie ;-)

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 03.02.2010, 17:21

Patiomkin pisze:Likwidacja rur odprowadzających wodę z szamb od domów przy ul.Górnej.
Cóż już kiedyś polowali, ale po złej stronie ulicy i starali się mi wmówić, że przekopałem się pod ulicą... Więc jak widać ktoś czegoś szukał, ale chyba nie chciał znaleźć i dla świętego spokoju zawracał nam głowę.
Patiomkin pisze:Co do ławek nad stawami to chyba tylko betonowe żeby pseudo osiłki nie dały rady ich wrzucić do stawu, ale pewnie i tak dadzą radę bo z nudów są zdolni do wszystkiego. :oops:
No niestety z tym się raczej nie wygra a szkoda :evil:
lukas pisze: racja tego rodzaju ''odpad'' też jest czesto spotykany nad stawami, wszedzie znajdą sie brudasy. róznica polega jednak na tym że każdy wedkarz opłaca kilkadziesiąt złotych na tzw. ''prace na rzecz związku'' z których to funduszy ktoś później sprząta, kosi itd. albo sam bierze udział w tych pracach. oczywiście nie usprawiedliwia to zostawiania śmieci i jest to zwalczane przez normalnych wędkarzy.
Czyli jak bulę to mogę syf robić? Bo ktoś to kiedyś sprzątnie za moją kasę. Mieszkam w okolicy stawu już jakieś 25 lat, swego czasu byłem w związku bo sam wędkowałem, wędkarzy widuję prawie codziennie, widzę też działania związku, które tak zachwalasz. Więc taki mały przykładzik. Wszyscy chyba orientują się gdzie kiedyś była plaża i rowery. Więc od czasu kiedy ludzie przestali się tym przejmować zarastało trawą i zarastało... W końcu jakieś 3 lata temu pierwszy raz ktoś ze związku to skosił i pozbierał śmieci. Oczywiście śmieci nie zabrali już ze sobą zostawili worki w jakimś niewiadomym celu. Pewnie jak śmieci w worku to już nie śmieci. Jakiś pomysłowy koleś rozpruł ten worek w poszukiwaniu puszek. Z resztą tak niby na sercu leży im dobro zalewu a jak ktoś za przeproszeniem wypieprzył śmieci budowlane w rowie przy zalewie to się nikt nie przejął. :arrow: viewtopic.php?f=2&t=871&start=30#p22631

Co do koszenia to mam zaś takie pytanie czy związek jest właścicielem 1/3 drugiego stawu? Bo zwykle od strony Przemszy staw jest wykoszony do połowy, od strony domów wcale...
Więc nie byłbym tak pozytywnie nastawiony do "działań związku". Przykro mi, ale mówię tylko co widzę.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
lukas
Stały bywalec
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: lukas » 03.02.2010, 19:07

Cpt_Willard pisze: Czyli jak bulę to mogę syf robić? Bo ktoś to kiedyś sprzątnie za moją kasę.
jak jesteś brudas to robisz.ale jedynymi którzy sprzątaja nad stawami są właśnie wedkarze.
Cpt_Willard pisze:
Mieszkam w okolicy stawu już jakieś 25 lat, swego czasu byłem w związku bo sam wędkowałem, wędkarzy widuję prawie codziennie, widzę też działania związku, które tak zachwalasz. Więc taki mały przykładzik. Wszyscy chyba orientują się gdzie kiedyś była plaża i rowery. Więc od czasu kiedy ludzie przestali się tym przejmować zarastało trawą i zarastało... W końcu jakieś 3 lata temu pierwszy raz ktoś ze związku to skosił i pozbierał śmieci. Oczywiście śmieci nie zabrali już ze sobą zostawili worki w jakimś niewiadomym celu. Pewnie jak śmieci w worku to już nie śmieci. Jakiś pomysłowy koleś rozpruł ten worek w poszukiwaniu puszek.

nie znam sprawy wiec nie wyrokuje ale może mpgkim miał zabrać tylko ten gość był wcześniej. chyba że myślisz że ktoś do domu miał sobie zabrać ten worek oprócz tego że posprzątał.
Cpt_Willard pisze:

Co do koszenia to mam zaś takie pytanie czy związek jest właścicielem 1/3 drugiego stawu? Bo zwykle od strony Przemszy staw jest wykoszony do połowy, od strony domów wcale....

właścicielem jest skarb państwa. pewnie jak by było wiecej kasy , albo rąk do pracy to cały by był wykoszony.
Cpt_Willard pisze:
Więc nie byłbym tak pozytywnie nastawiony do "działań związku". Przykro mi, ale mówię tylko co widzę.
pewnie tego nie zauważyłeś wiec przypomne, wtrąciłem do dyskusji bo okazało sie że wrogiem nr 1 nad stawami są wedkarze i że przez nich nie wolno spacerować i w ogóle, wiec też powiedziałem tylko to co widze, pozdrawiam

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 03.02.2010, 22:13

lukas pisze: nie znam sprawy wiec nie wyrokuje ale może mpgkim miał zabrać tylko ten gość był wcześniej. chyba że myślisz że ktoś do domu miał sobie zabrać ten worek oprócz tego że posprzątał.
To skubany miał sporo czasu bo te worki leżały jakieś 2 tygodnie zresztą chyba pisałem kiedyś na ten temat.
lukas pisze: Przykro mi, ale mówię tylko co widzę.
pewnie tego nie zauważyłeś wiec przypomne, wtrąciłem do dyskusji bo okazało sie że wrogiem nr 1 nad stawami są wedkarze i że przez nich nie wolno spacerować i w ogóle, wiec też powiedziałem tylko to co widze, pozdrawiam
Niestety lukas wychodzi na to, że są :( Nikt ze spacerujących nie wyrzuci puszki po kukurydzy czy robakach. Gdyby każdy z wędkarzy przestrzegał prostej zasady "jak odchodzę to ma być czyściej niż było" nie byłoby potrzeby składki na sprzątanie ani nie byłoby problemów ze śmieciami. Wiem to utopia marzyć ,że kiedyś tak będzie.
Zgadza się związek robi co może i chwała im za to, ale jak już coś robią to niech zrobią to do końca a zwłaszcza niech poruszą ten temat podczas zebrań może choć 5 ludzi zrozumie problem i zabiorą co przynieśli, bo reszta jak widać lubi odpoczywać siedząc na śmietnisku, no cóż o gustach się nie dyskutuje.

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 03.02.2010, 22:25

Widzę, że zaczyna się przepychanka na temat kto śmieci.... A w gruncie rzeczy nie chodzi o to kto śmieci tylko czemu są te stawy tak zaniedbane... Jak będzie brudno to nikt się nie będzie przejmował czy jest jedna puszka więcej czy mniej... Miasto powinno zadbać o te tereny... i może postawić wielki baner nad wodą: "Kto śmieci ten świnia" :-p
Wykręcać się tym ze stawy są brudne, albo że ktoś śmieci można w nieskończoność... Woda jest czysta - znajomy tam pływa od lat i jest zdrowy ;-) O bałagan łatwiej zadbać niż o porządek.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 04.02.2010, 11:27

Porębianin pisze:Ja bym chciał tylko sprostować "Dolina dwóch Jezior" ?! jakich jezior przecież o ile mi wiadomo, są to zbiorniki sztuczne
Na mapach już dawno nie widziałem podpisu "zalew", czy "zbiornik Poręba". Na wszystkich nowych mapach turystycznych, w google maps i w mapach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zbiorniki widnieją jako "jeziora". Nie wiem, dlaczego zmieniono nazwę, może ktoś uznał że nie ma jakichś specyficznych dla zalewów funkcji a częściowo jest to starorzecze i są przesłanki do takiej nazwy... W każdym razie mnie osobiście bardziej podoba się tak i nazywam je jeziorami. :)
Cpt_Willard pisze:śmieci budowlane w rowie przy zalewie to się nikt nie przejął.
No, bo przecież to był gruz pod utwardzenie części przy brzegu od strony Poręby (tam, gdzie jest budka sędziego gdy są zawody wędkarskie). Chyba że piszesz o jakimś innym przypadku...
eody pisze:zaczyna się przepychanka
Normalna dyskusja, bez przesady. :)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 04.02.2010, 11:50

erni pisze: No, bo przecież to był gruz pod utwardzenie części przy brzegu od strony Poręby (tam, gdzie jest budka sędziego gdy są zawody wędkarskie). Chyba że piszesz o jakimś innym przypadku...
Erni to zapraszam na wiosnę pokażę Ci materiał foto oraz ten niby gruz. Puszki po farbie ,folia, listwy narożnikowe też są zaliczane do gruzu? Pisałem o tym była policja nasciemniano im że wolno i tak leży to po dziś dzień. Yellow_Colorz_PDT_07

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 04.02.2010, 11:58

chyba rozchodzi się o ten gruz ;)
Obrazek
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 16.02.2010, 23:51

kurcze- pamiętam jak pierwsze taczki wywoził tam starszy pan z ul. Rzecznej. Nie reagowałem bo nie chciałem go stresować jak jednocześnie jeździły tam maszymy z MPGK z takim samym towarem.

Patiomkin: dzięki za zaproszenie, ale od ponad roku to ogólnie nie jest mnie tam ciężko spotkać :-)
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 26.02.2010, 18:33

mam nadzieję że coś będzie się robić w koło stawów tu apel do władz miasta oraz koła a Porębie jestem wędkarzem i mieszkańcem poręby i niepokoi mnie stan naszych jezior wkoło pełno śmieci nie ma ich nawet gdzie wrzucić ponieważ nie ma koszy wkoło jezior jedynie cieszą się u nas wydry których jest pełno nie długo nie będzie co łapać woda jest brudna i jeziora bardzo zamulone a przecież jeziora leżą w dość malowniczym miejscu tylko wystarczy wygonić meneli z parku i trochę zagospodarować może jakaś ścieżka rowerowa?

eody
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: eody » 01.03.2010, 11:11

Nic tylko zgodzić się z przedmówcą! ale cóż... władze i koło będą przerzucać winę wzajemnie na siebie, a przez to czuć się usprawiedliwionym. Jak brakuje argumentów to zawsze można zwalić winę na społeczeństwo, że nie dba, albo na Boga, że wymyślił glony itp... no ręce opadają... To miasteczko umrze jak tak dalej będzie bo jest tu coraz mniej ciekawych rzeczy...

maciej boryna
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: maciej boryna » 03.03.2010, 16:31

EODY też muszę ci przyznać rację że nasze miasto zginie moim zdaniem zakończy się to tak jak to miasto powstało czyli z Poręby zostanie LAS a ślązacy będą chodzić tu tylko na grzyby

Awatar użytkownika
Blachu
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Blachu » 03.03.2010, 17:09

Pod warunkiem że grzyby będą rosły, bo lasy też nie wyglądają najlepiej. Wystarczy się przejść na turkową górę i popatrzeć co leży w dołach na poboczu

ODPOWIEDZ