Zaniedbane ulice i chodniki

Forum mieszkańców dzielnic Górka i Kierszula
ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Zaniedbane ulice i chodniki

Post autor: ulmysliwska » 05.07.2009, 00:40

Witam. Jestem mieszkańcem ul. Myśliwskiej w Porębie. Sprawę, o której chcę napisać nie trzeba zbyt długo tłumaczyć. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcia przedstawiające chodnik(!!!) oraz drogę. Pokazują one stan oraz porządek jaki panuje w naszym mieście. Oddają w 100% troskę władz miasta o mieszkańców. W pobliżu tej ulicy znajduje się szkoła, z której jak wiadomo wracają dzieci także ulicą Myśliwską. Muszą chodzić ruchliwą ulicą ! Także widoczność dla kierowców samochodów jest ograniczona, przez trawę wyrastającą na asfalt ! Gwoździem do trumny jest kilka niedziałających lamp oświetleniowych. Miło by było, gdyby urząd zainteresował się bezpieczeństwem mieszkańców. Szczególnie proszę o zainteresowanie się sprawą Pana radnego, który wiem, że udziela się na naszym forum. Zapraszam również Urząd Miasta na krótki spacer chodnikiem, szczególnie w porach nocnych. Na koniec chciałbym dodać, że nie wystarczy tylko raz na rok zorganizować Dni Poręby, by wszyscy myśleli jakie mamy wspaniałe miasto i „władzę”.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Gdyby ktoś nie mógł rozpoznać: zdjęcia przedstawiają chodnik.
Ostatnio zmieniony 14.07.2009, 17:36 przez ulmysliwska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Ogród botaniczny na ul Myśliwskiej, czyli porządek w Porębie

Post autor: erni » 06.07.2009, 08:00

Z tego co rozumiem, to UM powinien zlecić wysprzątanie posesji??

Traktor z kosiarką który jeździ po Porębie i wykasza pas wzdłuż drogi to nic na chodniku nic nie zrobi, tu trzeba ręcznej roboty...tylko dla uporządkowania... Czyim obowiązkiem jest utrzymywanie czystości na chodniku przylegającym do prywatnej posesji??? Kwestię tą reguluje ustawa z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach 0 Dziennik Ustaw z 1996 roku, pozycja 131, numer
622. Obowiązki właścicieli nieruchomości wprowadza rozdział 3 ustawy, w szczególności art. 5:
Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
4) oczyszczanie ze śniegu i lodu oraz usuwanie błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.
Naturalnym zachowaniem byłoby więc ukaranie właściciela posesji za powodowanie zniszczenia chodnika. Zresztą słyszałem już żądanie mieszkańca u ukaranie jego sąsiada za nie wykaszanie ugoru.
Jak byś się zapatrywał na takie załatwienie sprawy?

Co do lamp, to każdy może zgłaszać niedziałającą lampę telefonicznie w Urzędzie Miejskim tel. 677 13 55. Energetyka ma tydzień na usunięcie usterek.

Przed chwilą zrobiłem fotkę na ul. Kopalnianej:
Obrazek
Trochę nie za dobrze wyszła, ale widać głęboki rów, który ciągnie się do samej rzeki - koło ostatniej posesji ma ponad dwa metry głębokości. Rów jest zadbany- sami mieszkańcy go wykaszają i pogłębiają- ciężka praca. To tak pod rozwagę i dla kontrastu.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 06.07.2009, 10:59

Ok, dziękuje za zainteresowanie się sprawą :lol: Za Pana burmistrza Spyry chodnik był regularnie oczyszczany(i to nie przez mieszkańców ulicy). Jak widać teraz wiele się zmieniło. Najlepsze jest to, że Pan burmistrz Marek Śliwa jeżdzi ulicą Myśliwską co najmniej raz w tygodniu. Widocznie jest bardzo dobrym i rozważnym kierowcą. Nie koncentruje się na chodnikach, tylko na drodze :lol:
W takim razie co mam zrobić ? Nie zmuszę przecież nikogo do sprzątania chodnika. UM wydaje mi się, że może to jakoś zrobić. Widocznie chyba źle mi się wydaje. Władza jest bezsilna lub po prostu nie chce jej się wstać ze stołka. Czeka tylko na oklaski. Ode mnie ich nie dostanie. Być może w przyszłym programie wyborczym zostanie obiecane posprzątanie miasta. "Taki AS w rękawie." Jeszcze 10 lat i Poręba zarośnie cala. Syf, brud i smród. WSTYD.
Pozostaje jedynie czekać aż kogoś ZABIJE na ul. Myśliwskiejm, by ktoś się na poważnie zainteresował się stanem chodników. Wypadki już się zdarzają. Też tak Pan sądzi? Ja od siebie mogę dodać, że wciąż zapraszam "delegaturę" na krótki spacerek :x Cała Polska...

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 06.07.2009, 13:06

Oj, no ale spróbuj rozmawiać bez niepotrzebnych emocji....

1. Po pierwsze, ulica Myśliwska nie jest drogą gminną a drogą powiatową- jeśli ktoś coś na niej robił za burmistrza Spyry, to był z Powiatowego Zarządu Dróg. Tutaj zarządcą nie jest burmistrz Śliwa ale Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zawierciu Marian Gajda. Gdyby UM wydał środki na konserwację cudzego terenu to może być posądzony o niegospodarność.
2. Obowiązek utrzymywania porządku na chodniku przylegającym do nieruchomości jest jej właściciel.

Nie zgodzę się z twoją czarną wizją Poręby za 10 lat- polecam spacer ulicą Rzeczną gdzie właściciele prawie wszystkich posesji wykaszają pas pomiędzy ogrodzeniem a ulicą

I jeszcze jedna sprawa: to, że napisałem jaki jest stan prawny co do obowiązków mieszkańców nie znaczy że to cała moja reakcja. Dzwoniłem do burmistrza i prosiłem żeby dał na ten temat sygnał do dyr.Gajdy a jeszcze dzisiaj będę się kontaktował z mieszkańcami.
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 06.07.2009, 13:33

Ciężko mi pisać bez emocji patrząc na zaniedbanie ulicy. W ogóle nie mogę zrozumieć, że jestem pierwszy, który zauważyl ten problem. Nieważne...
Jestem ciekawe efektów interwencji. Jeśli faktycznie coś zostanie zrobione to zwracam honor :D Dziwi mnie tylko znieczulica Pana Burmistrza, który doskonale wie o tym problemie. Chwasty nie wyrosły tydzień temu. Dziękuje za zajęcie się na poważnie sprawą, a nie tylko podyktowaniem przepisów :wink: Pozdrawiam

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 08.07.2009, 21:01

Witam ponownie. Chcę tylko zapytać, czy kwestia problemu ul. Myśliwskiej zostala zgłoszona przez Pana Burmistrza Marka Śliwę do Powiatowego Zarządu Dróg ? Wiem, że krzaki nie będą wycięte w ciągu 2 godzin od mojego zgłoszenia i tego w ogóle nie oczekuje(pisze po prostu na przyszłość, uprzedzając pytanie) :)

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 13.07.2009, 17:21

Serdecznie witam ponownie :mrgreen: Nie myliłem się co do sprawności działalności urzędu, a właściwie jej braku. Dzisiaj trawa została skoszona przez ciągnik z kosiarką, ale dopiero po moim telefonie! Powiatowy Zarząd Dróg zajął się sprawą po ok. 6h od jej zgłoszenia. Trawa została tylko ścięta, lecz nadal zalega ona na chodniku. Ciekawe czy PZD z tym coś zrobi. Chodnik nadal nie nadaje się do użytku. Widzę właśnie Panie Radny jak bardzo był Pan i Pan Burmistrz zainteresowany sprawą. Dałem się nabrać na puste frazesy :? Nie ja jednyny. Chciałbym, by ten wątek obejrzało jak najwięcej osób, choć wątpię żeby wszyscy wyciągneli z niego wnioski. Proszę się nie wstydzić i napisać coś na swoje usprawiedliwienie. Wszyscy widzimy przy Pana profilu, że jest Pan zalogowany praktycznie codziennie. Ciekawy jestem odpowiedzi. Ale proszę się nie martwić. Droga zostala "przetorowana" :mrgreen: Może Pan się jeszcze zająć sprawą. NIC STRACONEGO!

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 14.07.2009, 11:17

Gratuluję operatywności! Nawet nie wiesz jak podziałał ten twój telefon! Tak im się w tym PZD rozpędzili, że wykosili też całą inne ulice Górki i Kierszulę- cała ul. Kopalniana jest Ci wdzięczna, przyjedź proszę dzisiaj po laury.

A kończąc z fikcją- :arrow: trawę wycinał ciągnik z MPGK- ma jak byk logo na drzwiach a brodaty operator jest chyba najbardziej znacznym pracownikiem tej firmy. :shock:
W piątek byłem z Burmistrzem na zamówionej wizycie w terenie i przy mnie uzgadniał koszenie z kierownikiem MPGK.

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 14.07.2009, 11:57

Super !!! Jestem dumny z mojego miasta. Chyba zamówie koszulki tak jak Radio ZET (http://www.radiozet.pl/cms2/_image/news ... 985aba.jpg), tylko że zamiast RADIA ZET będzie Poręba. Nie wstydzę się Poręby :) To brzmi dumnie. Będę je rozdawał, choć wątpie, żeby ktoś był chętny na założenie :wink: Fajnie by było, gdyby MPGKiM usunął trawę z chodnika, bo jak narazie jest ona tylko "przyklepana". Postaram się wrzucić fotki może dzisiaj, żeby nie być gołosłownym. A tak w ogóle. Takie koszenie powinno być wykonywane 2 razy do roku, a nie dopiero po napisaniu na forum miasta.

PS E-mail Urzędu Miasta chyba nie działa...

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 14.07.2009, 17:33

Jak i obiecałem, tak zrobiłem :) Poniżej znajdują się zdjęcia po wykoszeniu. Oceńcie sami...
Pobocze
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Chodnik
ObrazekObrazekObrazek
Jak widać trawa faktycznie została skoszona. Nierozwiązany został jednak wciąż problem chodnika, którym nie da się chodzić. Proszę spojrzeć na to zdjęcie:
Obrazek
Nawet zebranie trawy wiele tu nie pomoże. Ciekawe czy zostaną podjęte dalsze dzialania. Oby :!:
Posprzątany chodnik powinien wyglądać tak!
Obrazek
Jest to chyba 1% chodnika na całej ulicy Myśliwskiej. Niestety :roll:
Na chwilkę odbiegnę od tematu chodnika :) Poniżej znajduje się widok na ulice po zmierzchu.
Obrazek
Czerwona kropka to lampa, która nie świeci. Sprawę zgłosiłem e-mailem(9 lipca 2009 17:46) na adres Urzędu Miasta umporeba@umporeba.pl, który znalazłem na stronie http://www.umporeba.pl. Prosiłem w nim także o zwrotnego e-maila w celu potwierdzenia zgłoszenia sprawy. Dzisiaj jest 5 dzień licząc od piątku 10 lipca włącznie. Żadnego odzewu. Szkoda, że nikt nawet nie zagląda na e-mail Urzędu 9 tysięcznego miasta. W XIX wieku zarówno e-mail jak i telefon powinny być na równo wykorzystywany do załatwiania spraw petentów.
Jeśli skończy się na tym co widać na zdjęciu to mam ogromną prośbę. Oby następne takie koszenie nie odbywało się przed EURO 2012 :wink: Można tu zajrzeć z kosiarką trochę częściej...

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Ogród botaniczny na ul Myśliwskiej, czyli porządek w Porębie (zdjęcia!)

Post autor: BrowarMan » 14.07.2009, 19:18

A może by tak łaskawie ruszyć swoje szanowne "4litery" i udać się osobiście do UM albo na dyżur do radnego. Zauważyłem że coraz więcej osób próbuje załatwić swoje sprawy przez to forum.Niedługo będzie się tu składać wnioski o dowód osobisty :?:
Co do ulicy to rzeczywiście wygląda to fatalnie ale wystarczy się przejść troszkę po naszym mieście a takich odcinków chodnika znalazłoby się wiecej...pocieszające jest to że z perspektywy lat nasze miasto zmienia oblicze na lepsze...
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 14.07.2009, 19:33

BrowarMan pisze:A może by tak łaskawie ruszyć swoje szanowne "4litery" i udać się osobiście do UM albo na dyżur do radnego. Zauważyłem że coraz więcej osób próbuje załatwić swoje sprawy przez to forum.Niedługo będzie się tu składać wnioski o dowód osobisty :?:
Wiesz dlaczego tego nie zrobię ? "Przejechałem" się już na osobistych wizytach w UM, które nic nie dały :!: Obiecanki cacanki... Może forum zmotywuje chociaż trochę do działania. Parę osób tutaj zagląda. Jest przynajmniej szybszy odzew. Zresztą Pan Mizera sam się tutaj deklarował, że będzie reprezentował Górkę i Kierszulę. Co w tym złego, że stworzyłem taki wątek?

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 14.07.2009, 22:37

Bardzo słuszna uwaga, Browarmanie! Sorry za niepotrzebne dyskusje techniczne na forum.
Jak zawsze informowałem, jestem dyspozycyjny w terenie- proszę podać miejsce i godzinę- zjawię się aby przedyskutować problem.

Żeby zamknąć temat- ze swojej strony oczywiście- dla każdego do przemyślenia. Posłużę się zdjęciami mieszkańca z Myśliwskiej

Obrazek
Obrazek

Pewnie się zdziwisz, ale potraktowałem cię poważnie :shock: i rozmawiałem z właścicielami obu przyległych posesji. Aż trudno uwierzyć że, że TO TEN SAM CHODNIK! Przypominam, że Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez oczyszczanie ze śniegu i lodu oraz usuwanie błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Takie są obowiązki mieszkańca według USTAWY a nie uchwały Rady Miasta!. Różnica, którą widać na fotkach wynika z tego, że właściciel pierwszej posesji prezentuje typowo roszczeniowe podejście- podobne do podejścia naszego juzera a właściciel drugiej posesji- jak sam mi mówił- używa psikacza za 17 złotych bo wie, że o swoje otoczenie należy zadbać. Brawa dla tego drugiego- bo dzięki takim jak on nasze miasto będzie wyglądało tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Zdjęcia okay. Ale też trzeba być totalnie lewym żeby nie wiedzieć że siana się nie zbiera zanim nie wyschnie.
Chciałeś wycięcia trawy a teraz jesteś nieszczęśliwy że ci ją wycięli? Zastanów się co chcesz udowodnić i po co?

I pod rozwagę dla wszystkich, wracając do pierwszego postu w tym temacie: Czasem miasto musi zastąpić mieszkańca w jego obowiązkach. My wszyscy za to płacimy. Niech każdy sobie sprawdzi ile płaci podatku i na ile można z tego zadziałać. Każdy wie, że przy inwestycjach, które robimy, budżet miasta jest niewielki... i teraz- czy te pieniądze które mamy mają iść na organizację imprez miejskich i konserwacje terenów miejskich, szkół, boisk basenu itp.- co nam zarzuca ulica Myśliwska, czy może mamy wydać pieniądze na czyszczenie prywatnych posesji tych, co nie dbają o porządek? Wybór jest jak zwykle Wasz- bo to demokratyczne miasto.
Ostatnio zmieniony 15.07.2009, 03:05 przez erni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BrowarMan
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: BrowarMan » 14.07.2009, 23:26

ulmysliwska pisze:Wiesz dlaczego tego nie zrobię ? "Przejechałem" się już na osobistych wizytach w UM, które nic nie dały :!: Obiecanki cacanki... Może forum zmotywuje chociaż trochę do działania.
Nie mam nic przeciwko do poruszania jakichkolwiek problemów na forum ale moim.....podkreślam moim zdaniem problemy należy rozwiązywać u źródła a forum-można się wspomóc...i rozgłośnić sprawę.Co do ulicy i chodnika to właściciel posesji powinien zadbać o jego stan jak pisze Erni(co nie wynika z moich sympatii ale z przepisów prawa)...a że ludzie albo większość tego nie wie, nie chce wiedzieć lub ma to w głębokim poważaniu bo im to nie przeszkadza to hmmmm...pozostawię to bez komentarza...
Na koniec powiem tylko tyle - NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA NIKOGO Z JEGO PRZESTRZEGANIA.... :idea: :idea:
Nigdy nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

ulmysliwska
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: ulmysliwska » 14.07.2009, 23:28

OK. Zdjęcia zrobiłem po to, by wszyscy widzieli o czym rozmawiamy. Nie są to zdjęcia zrobione tak, by pokazać za wszelką cenę zaniedbanie chodnika. Ulica Myśliwska nie jest zamknięta, każdy może sobie tu przyjechać i sam ocenić, czy „manipuluje” rzeczywistością.
Jestem zadowolony, że trawa została wycięta. Nie mówię, że NIE. Lecz nie łódźmy się. Po zebraniu siana nie stanie się cud. Widać to doskonale tutaj:
Obrazek
Ja mam jeszcze tylko jedno pytanie. Co teraz ? Jedynym wyjściem jest wysłanie upomnień od UM. Tylko to może zmobilizować tych…niech będzie leni.
Zastanawiam się jeszcze jednym faktem. Jakiś czas temu miałem okazje odwiedzić pewne 30-tysięczne miasto w Polsce(!). Chyba z 80% bloków otynkowanych i pomalowanych(nie tylko od strony drogi). Przed blokami wystrzyżone trawniki z założonymi koszami, ławki, domofony. Całe miasto oświetlone, chodniki jakby umyte… Taka sytuacja jest tam nie tylko w centrum, lecz i na obrzeżach miasta. Drogi równe jak stół. Można by tak wymieniać. Jednak da się. Jak ONI to zrobili ? Tymczasem u nas w Porębie na przystanku przy przychodni nie da się usiąść. Mało przyjemnie…jak i w wielu pozostałych regionach miasta. Przyznajmy szczerze, gdyby nie oświetlenie stacji BZ, Polo Marketu i Biedronki w Porębie można by kręcić horror. Dobrze, że EnergoInstal zrobił drogę przy okazji na basen. Słyszałem też, jak jakiś czas temu burmistrz chwalił się przy okazji remontu głównej drogi w Porębie, że to trochę jego zasługa. Ha ha ha. Pewnie ktoś uwierzył :shock: Przy takich inwestycjach UM ma tyle do gadania, że nic. Musiałem trochę żalu wylać...
BrowarMan pisze:
ulmysliwska pisze:Wiesz dlaczego tego nie zrobię ? "Przejechałem" się już na osobistych wizytach w UM, które nic nie dały :!: Obiecanki cacanki... Może forum zmotywuje chociaż trochę do działania.
Nie mam nic przeciwko do poruszania jakichkolwiek problemów na forum ale moim.....podkreślam moim zdaniem problemy należy rozwiązywać u źródła a forum-można się wspomóc...i rozgłośnić sprawę.Co do ulicy i chodnika to właściciel posesji powinien zadbać o jego stan jak pisze Erni(co nie wynika z moich sympatii ale z przepisów prawa)...a że ludzie albo większość tego nie wie, nie chce wiedzieć lub ma to w głębokim poważaniu bo im to nie przeszkadza to hmmmm...pozostawię to bez komentarza...
Na koniec powiem tylko tyle - NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA NIKOGO Z JEGO PRZESTRZEGANIA.... :idea: :idea:
Właśnie dlatego szukam pomocy, bo nie zmuszę przecież siłą do posprzątania tego bagna. UM ma trochę większe możliwości ode mnie. Poza tym mogliby się częściej zajmować czystością swojego miasta. Wtedy pewnie nie trzebaby się wykłócać kto ma rację.
Ostatnio zmieniony 14.07.2009, 23:36 przez ulmysliwska, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ